Editörler : gubaz
«42434445464748495051525354
01 Ocak 2019 12:22

Civilengineer10
Aday Memur
Mart-Nisan ayı gibi hava kuvvetlerinde açıkta ve GGU ların büyük kısmının durumu hakkında bir görüşme olup karara bağlanacak mış. Bu şekilde benim gibi bir duyum alan yada, bilgisi olan var mı?
ugursalkimtas, 8 ay önce - Alıntıya git
Duyumum yok ama tahminim sizin aldığınız duyumdaki gibi. Geçen yıllarda olduğu gibi seçim sonrası Nisan ayında bir ihraç listesi gelir bence. İyi seneler herkese.
07 Ocak 2019 16:01

Andelip26
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar eşim 6 ay önce gözaltıdan sonra ggu olmustu. Bugün iş yerinden aradılar yarın için bir şey tebliğ edilecekmiş ne olabilir?

07 Ocak 2019 16:12

boztepeli38
Aday Memur
sizce savunması alınmak demek kesin ihraç anlamina mi geliyor ?
07 Ocak 2019 16:23

bjkstore
Şef

Merhaba arkadaşlar eşim 6 ay önce gözaltıdan sonra ggu olmustu. Bugün iş yerinden aradılar yarın için bir şey tebliğ edilecekmiş ne olabilir?

Andelip26, 8 ay önce - Alıntıya git

İyi günler, mahkeme süreci varsa ve tarih yaklaştıysa Ggu'dan açığa alma işlemi olmuş olabilir.

07 Ocak 2019 16:34

Andelip26
Aday Memur

Mahkeme ile ilgili bir gelişme yok e devletten baktık. Aklımızda savunma alınması var ama gözaltından sonra idari tahkikat yapılmıştı o savunmaya girmiyor mu? Birde asıl çalıştığı yere değil bir üste gidecekmiş

07 Ocak 2019 17:10

bjkstore
Şef

Mahkeme ile ilgili bir gelişme yok e devletten baktık. Aklımızda savunma alınması var ama gözaltından sonra idari tahkikat yapılmıştı o savunmaya girmiyor mu? Birde asıl çalıştığı yere değil bir üste gidecekmiş

Savunmayı bildiğim kadarıyla disiplin kurulları alıyor yani ankara da.., ggudan dolayı imza ile ilgili bir şey olabilir mi.. İnanın aklıma başka bir şey gelmiyor.. Kurumun ne yaptığı belli olmadığı için.. Başka tahmin yürütemiyorum

08 Ocak 2019 14:59

ugursalkimtas
Aday Memur

Bugün de beni aradılar savunma için yarın sabahtan gidicem bakalım neymiş. Sonuçlarını da buradan paylaşırım. Savunmayı üst komutanı alacakmış. Muhtemelen ihraç durumu ile ilgilidir ancak asıl sebebini öğrenince haberdar ederim yine buradan.
08 Ocak 2019 15:17

Civilengineer10
Aday Memur
Bugün de beni aradılar savunma için yarın sabahtan gidicem bakalım neymiş. Sonuçlarını da buradan paylaşırım. Savunmayı üst komutanı alacakmış. Muhtemelen ihraç durumu ile ilgilidir ancak asıl sebebini öğrenince haberdar ederim yine buradan.
Adli işlem yaşadınız mı?
08 Ocak 2019 15:56

ugursalkimtas
Aday Memur
Adli işlem yaşadınız mı?
Civilengineer10, 8 ay önce - Alıntıya git
Evet yaşadım. Tutuksuz yargılama aldım. Haziran ayından beri GGU yum. Sanırım ihraç işlemleri ile ilgili
08 Ocak 2019 16:06

Andelip26
Aday Memur

Bugün gittim eşim savunma istemişler

08 Ocak 2019 16:14

Civilengineer10
Aday Memur
Evet yaşadım. Tutuksuz yargılama aldım. Haziran ayından beri GGU yum. Sanırım ihraç işlemleri ile ilgili
Aynen ihraç teklifinde bulunulacak personelin savunması istenir yazıyor 7145 sayılı kanunda. Bu adli süreç hakkında minumum 7 gün olacak şekilde savunmanızı isteyecekler.
08 Ocak 2019 16:14

Andelip26
Aday Memur

Eşim bugün gitti savunma verecek

08 Ocak 2019 16:20

Civilengineer10
Aday Memur

Eşim bugün gitti savunma verecek

Sözlü bir savunma olmuyor kağıdı gösteriyorlar, not alıp yazılı olarak savunmanızı hazırlıyorsunuz.
08 Ocak 2019 16:25

boztepeli38
Aday Memur
Sözlü bir savunma olmuyor kağıdı gösteriyorlar, not alıp yazılı olarak savunmanızı hazırlıyorsunuz.
peki suçlamada ne yazıyor gozaltinda ki suçlama mi yoksa ilave şeyler de katmislar mi ?
08 Ocak 2019 16:38

Andelip26
Aday Memur

Evet sözlü değil yazıp bi hafta içinde teslim edecek

08 Ocak 2019 16:40

Andelip26
Aday Memur

Bu savunmayı herkesten istemiyorlar o zaman sadece ihraç edileceklerden mi

08 Ocak 2019 16:40

Civilengineer10
Aday Memur
peki suçlamada ne yazıyor gozaltinda ki suçlama mi yoksa ilave şeyler de katmislar mi ?
boztepeli38, 8 ay önce - Alıntıya git
Herkese tek tek tebliğ ediliyordu o yüzden diğer kişilerde ne yazdığını ayrıntılı bilmiyorum ama bende yazan sadece hakkınızda adli süreç vardır bu konu ile ilgili savunmanızı yapın şeklindeydi.
08 Ocak 2019 17:01

boztepeli38
Aday Memur
Herkese tek tek tebliğ ediliyordu o yüzden diğer kişilerde ne yazdığını ayrıntılı bilmiyorum ama bende yazan sadece hakkınızda adli süreç vardır bu konu ile ilgili savunmanızı yapın şeklindeydi.
şimdi bu savunmalar kesin ihraç anlamina mi geliyor ?
08 Ocak 2019 17:14

Civilengineer10
Aday Memur
şimdi bu savunmalar kesin ihraç anlamina mi geliyor ?
boztepeli38, 8 ay önce - Alıntıya git
Savunmalar değerlendirilip uygun görülmeyenler msbye ihraç için teklif edilecek ve msb bakanı onayıyla ihraç işlemi yapılacak diye biliyorum ben.
08 Ocak 2019 17:23

ugursalkimtas
Aday Memur
Savunmalar değerlendirilip uygun görülmeyenler msbye ihraç için teklif edilecek ve msb bakanı onayıyla ihraç işlemi yapılacak diye biliyorum ben.
Hangi kritere göre uygun görecek yada red edecek ki. Daha ortada hiç bir dava dosyası mahkeme kararı, hatta mahkeme dahi yok. Kriter ney ki ne yazmamızı istiyorlar savunma ya
Toplam 1068 mesaj
«42434445464748495051525354

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?