Editörler : oto-danisman-expert
29 Mart 2018 16:09

45 - 50 Bin

Öncelik konfor ve kalite ardından biraz da ekonomi b c d sınıf farketmez bu özellikleri taşıdıktan sonra olabilir. 2010 ve üstü olmalı 2. Elin tutulması hiç önemli değil uzun süre binerim performans beklemiyorum sadece yokuşta baymasın yeter aklımdaki araba ford mondeo ama yakıt konusunda çok tereddütteyim gerçekten çok farkedermi? Güzellik göreceli olduğu için güzellik üzerine değilde belirttiğim özellikler üzerine yorum yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

firttina61
Aday Memur
29 Mart 2018 17:35

Dostum mondeo da 2.0 motor var hem yakar hem de vergisi üzer ;) Honda Civic ya da Toyota Corolla bak düşün derimm..
29 Mart 2018 17:47

1.6 larıda var
firttina61, 6 yıl önce
Dostum mondeo da 2.0 motor var hem yakar hem de vergisi üzer ;) Honda Civic ya da Toyota Corolla bak düşün derimm..

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
29 Mart 2018 17:51

Mazda 3 tavsiye ederim al keyifle bin, yakıt konusunda az yakan araba artık kalmadı, benzinin mazotun fiyatı malum.

cengaver44
Kapalı
29 Mart 2018 18:39

honda civic ( elagance), Toyota Corolla ( elagance), mazda 3 ( impressive), honda city ( es), Toyota auiris ( elagant), honda jazz ( es) modellerini tavsiye ederim.

m mır
Kapalı
30 Mart 2018 20:05

Ağır,otomatik,düşük hacimli atmosferik araç çok yakar.Sınıflar da ileriye doğru gittikçe kalite artar.Yakıt fiyatı her halükarda yüksek olacaktır.Hergün zam...Sadece sınıf tercihinde karşılaştırarak karar verebilirsin.Atıyorum bir focus mondeo dan az yakar gibi.Ya da daha hafif,ince kaportalı civic ,corolla focustan az yakar gibi.Yani öyle hem az yaksın hem de sağlam olsun gibi bir beklenti olmamalı.

cengaver44
Kapalı
30 Mart 2018 20:30

focus'tan hafif ince kaportalı civic ve Corolla demişsin de sayın m mır. 2018 dünyaca ünlü güvenlik testi sonuçlarında civic ve Corolla focus'tan daha güvenilir çıkmış. ( tüm etaplarda good yeşil alan Corolla ve civic)

m mır
Kapalı
30 Mart 2018 20:41

Sen, tr de satılan corollla ve civic ile ab ve abd de satılanlarla aynı donanımda olduğunu sanıyorsan iyi rüyalar...Her aracın albenisi başkadır.Doluya maruz kalmış bir almanla japonu yanyana koyduğunda herşeyi daha net görürsün.2017 model olupta güneşte yattığı için tavanı vakumlanmış gibi içeri çöken civicler var.Hayat onda göçük onda...Ben reklamlara göre kıyas yapmıyorum.Neyse konuyu uzatmıyorum.Neye inanmak istiyorsan ona inan.Arkadaş yorum istemiş ben de verdim.Hiçbirini savunmam kıyaslarım.

m mır
Kapalı
30 Mart 2018 20:44

Flood olacak ama iihs yi de biliriz.Small overlap te ne teranelerin döndüğünü biliriz.Çokta şey yapma ;)

cengaver44
Kapalı
30 Mart 2018 20:58

öyle deme hocam iihs, Euro ncap'tan daha zor ve güvenilir bir testtir. üstelik çarpışma testleri kayıt altına alınır ve defalarca izlenir. bence sonuçlar kesinlikle objektif. aksi düşünülemez düşünülse iihs defalarca tazminata mahkum edilir ve madara olurdu.

m mır, 6 yıl önce

Flood olacak ama iihs yi de biliriz.Small overlap te ne teranelerin döndüğünü biliriz.Çokta şey yapma ;)

m mır
Kapalı
30 Mart 2018 21:05

Peki.

cengaver44, 6 yıl önce

öyle deme hocam iihs, Euro ncap'tan daha zor ve güvenilir bir testtir. üstelik çarpışma testleri kayıt altına alınır ve defalarca izlenir. bence sonuçlar kesinlikle objektif. aksi düşünülemez düşünülse iihs defalarca tazminata mahkum edilir ve madara olurdu.

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
31 Mart 2018 11:36

Cengaver nickli üye size göre varsa yoksa japon araçları. Diğer tüm markalar ve model araçlar işe yaramaz tukaka sanırım. Her başlıkta japon araçlarını övmeye devam ediyorsunuz. Parası olan istediği aracı alır. Ama bu kadar fanatiklik yapmanıza şaşırıyorum.

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
31 Mart 2018 11:40

Megane tavsiye ederim. Kendim şahsen clio kullanıyorum 6 yıl olacak tek bir sıkıntı çıkarmadı yıllık bakımlarını yetkili servislerinde yaptırıyorum.karma yakıt tüketimi 4 lt 100 km de bir depo 1100 km 45 litre depo. Az yakması beni benden alır, gerisi teferruattır bence bizim gibi yakıt fiyatları uçmuş bir ülkede.

cengaver44
Kapalı
31 Mart 2018 14:22

ben otomatik viteste japonları tavsiye ediyorum. kaldı ki senin gibi sadece tek renault tavsiye etmiyorum. asıl sen fransız fanatiğisin. ayrıca verdiğim iihs testi fanatiklik değil bilimsel kanıtlı sonuç.senin fransızlar fransız kalmış bu çarpışma testlerine.

ingilizceöğretmeni33, 6 yıl önce

Cengaver nickli üye size göre varsa yoksa japon araçları. Diğer tüm markalar ve model araçlar işe yaramaz tukaka sanırım. Her başlıkta japon araçlarını övmeye devam ediyorsunuz. Parası olan istediği aracı alır. Ama bu kadar fanatiklik yapmanıza şaşırıyorum.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
31 Mart 2018 17:48

Clio'u insanlara tavsiye etmeyin.

Başlarına kötü birşey gelirse vicdan azabı çekersiniz.

ingilizceöğretmeni33, 6 yıl önce

Megane tavsiye ederim. Kendim şahsen clio kullanıyorum 6 yıl olacak tek bir sıkıntı çıkarmadı yıllık bakımlarını yetkili servislerinde yaptırıyorum.karma yakıt tüketimi 4 lt 100 km de bir depo 1100 km 45 litre depo. Az yakması beni benden alır, gerisi teferruattır bence bizim gibi yakıt fiyatları uçmuş bir ülkede.

cem296
Daire Başkanı
02 Nisan 2018 09:15

301 veya c elisse dizel 1,6 motor ........2015- model bile bulunursa kacırmayın,benzinli almayın...

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi