Editörler : Lanet
30 Mart 2018 15:41

Belediyelere naklen geçiş

mahalli idarelerde çalışma ortam nasıldır arkadaşlar? başka bir kurumdan geçiş yapılmasını tavsiye eder misiniz?

ertu_34
Aday Memur
04 Nisan 2018 13:42

Çok fazla siyasi ortam.Hiç hoş değil yani

Yükselebilmek için liyakatten daha çok diğer kriterler gözönüne alınır.

İşler ahbap-çavuş ilişlkisi ile yürür.

Seçimle birlikte üst yönetim ve personeller değişebilir.

Artısı olarak Maaş yanında belediye ye göre değişen oranlarda sosyal denge ücreti alırsın.

Hangi kurumda çalışıyosun bilmiyorum ama bence geçeceksen iyi bir düşün :)

barbados
Genel Müdür
04 Nisan 2018 18:51

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. içişleri bak. personeliyim. bizim bakanlıkta sakin bir yapı var ama kariyer imkanları çok kısıtlı malesef. daha çok mülki idare amirlerine ağırlık veren bir sistem var. belediyeler dediğiniz gibi biraz siyasi ve karışık yerler, zaten bu yüzden insan tereddüte düşüyor. Benim siyasetle ilgim yok ama farklı bir görev teklifi yapıldı, ilerisi için de önümüzün açık olacağı bilgisi verildi, kararsız kaldım doğrusu.

ertu_34, 6 yıl önce

Çok fazla siyasi ortam.Hiç hoş değil yani

Yükselebilmek için liyakatten daha çok diğer kriterler gözönüne alınır.

İşler ahbap-çavuş ilişlkisi ile yürür.

Seçimle birlikte üst yönetim ve personeller değişebilir.

Artısı olarak Maaş yanında belediye ye göre değişen oranlarda sosyal denge ücreti alırsın.

Hangi kurumda çalışıyosun bilmiyorum ama bence geçeceksen iyi bir düşün :)

tokmakbey
Yasaklı
05 Nisan 2018 16:40

içişleri bakanlığından geçtim bende belediyeye. oraya göre gayet free ve imkanı geniş.

ama düz memur olarak kalırsın. bakanlıkta görevde yükselme sınavları var hiç olmazsa. değerlendiren biri için 4.yılda şef 9 yılda müdür olunabilir. belediyede yok öyle bir şey..

tokmakbey
Yasaklı
05 Nisan 2018 16:42

kaç yıldır belediyedeyim..

teklifi yazarsan sonuçlarını olup ya da olmayacağını söyleyebilirim.

barbados
Genel Müdür
05 Nisan 2018 22:55

bilgi paylaşımı için teşekkürler. halen düz memur değilim zaten. içişleri 4 senede bir sınav yapar, şef-müdür oluncaya kadar göbeğiniz çatlar, yani o kadar kolay değil. ayrıca olup olabileceğiniz il müdürlüğü, şube müdürlüğü veya ilçe müdürlüğüdür. ötesi yoktur. takip ettiğim kadarıyla belediyeler hemen hemen her sene görevde yükselme sınavı açıyorlar.

tokmakbey, 6 yıl önce

içişleri bakanlığından geçtim bende belediyeye. oraya göre gayet free ve imkanı geniş.

ama düz memur olarak kalırsın. bakanlıkta görevde yükselme sınavları var hiç olmazsa. değerlendiren biri için 4.yılda şef 9 yılda müdür olunabilir. belediyede yok öyle bir şey..

mehmet35200
Kapalı
06 Nisan 2018 09:53

Ben de belediyede geçen sene şef oldum sınavla. 8 senede 1 kere açtılar sınavı. Ne zaman açacakları ya da açıp açmama tamamen kendi insiyatiflerinde. İç işlerinde hiç olmazsa 4 senede 1 oluyor. Ayrıca gerçekten çok siyasi. Aynı partili olmasına rağmen her başkan değişiminde bazı başkan yardımcıları ve müdürler değişiyor. Sistemleri ve uygulamaları değiştiriyor. Hemseri ilişkileriyle iş halletmeye çalışanlar çok.

barbados, 6 yıl önce

bilgi paylaşımı için teşekkürler. halen düz memur değilim zaten. içişleri 4 senede bir sınav yapar, şef-müdür oluncaya kadar göbeğiniz çatlar, yani o kadar kolay değil. ayrıca olup olabileceğiniz il müdürlüğü, şube müdürlüğü veya ilçe müdürlüğüdür. ötesi yoktur. takip ettiğim kadarıyla belediyeler hemen hemen her sene görevde yükselme sınavı açıyorlar.

barbados
Genel Müdür
06 Nisan 2018 14:10

nasip hocam bakalım hakkımızda hayırlısı. insan hayatında risk almadan da bir yere gelemiyor. siyaset her yerde var kaçınılmaz bir şey.

mehmet35200, 6 yıl önce

Ben de belediyede geçen sene şef oldum sınavla. 8 senede 1 kere açtılar sınavı. Ne zaman açacakları ya da açıp açmama tamamen kendi insiyatiflerinde. İç işlerinde hiç olmazsa 4 senede 1 oluyor. Ayrıca gerçekten çok siyasi. Aynı partili olmasına rağmen her başkan değişiminde bazı başkan yardımcıları ve müdürler değişiyor. Sistemleri ve uygulamaları değiştiriyor. Hemseri ilişkileriyle iş halletmeye çalışanlar çok.

mehmet35200
Kapalı
06 Nisan 2018 14:15

Hayırlısı hocam hakkınızda. Belediyelerde işinizi düzgün yaparsanız sevilmezsiniz. Bir öyle bir böyle olanlar sevilir genelde usttekiler tarafından.

barbados, 6 yıl önce

nasip hocam bakalım hakkımızda hayırlısı. insan hayatında risk almadan da bir yere gelemiyor. siyaset her yerde var kaçınılmaz bir şey.

memom21
Genel Müdür
06 Nisan 2018 20:38

5 yıl önce nüfus müdürlüğünden Belediyeye geçtim. Şimdi su idaresinde çalışıyorum. Siyasi yer olması dışında her yönüyle süper. Şu anki maaşından 800 900 arası fazla alabilirsin sds ile. Belediyelere göre değişir Bu tabi. Mümkünse büyükşehir veya su idaresine geç. Daha kurumsallar ilçe belediyelere göre. Bende çok karamsardım ilk başta ama çalışana her yer güzel.

barbados
Genel Müdür
06 Nisan 2018 22:28

çok şükür şimdiye kadar devletimiz ve milletimiz için çalıştık. çalıştığımız yerlerde devletimizin vatandaşımızın menfaatini düşündük. geçersekte devletimize halel getirmeyiz Allah'ın izniyle. idarenin belli bir noktaya kadar takdir yetkisi olabilir ama net olmamız belki ilgi çekti bilemiyorum :)

mehmet35200, 6 yıl önce

Hayırlısı hocam hakkınızda. Belediyelerde işinizi düzgün yaparsanız sevilmezsiniz. Bir öyle bir böyle olanlar sevilir genelde usttekiler tarafından.

barbados
Genel Müdür
06 Nisan 2018 22:51

o zaman beni siz iyi anlarsınız diye düşünüyorum. kurumlararası ortak yürütülen bir iş sonucunda yönetim kademesiyle güzel bir diyaloğumuz oluştu, bu vesileyle karşılıklı tanışma fırsatı yakaladık. ben biraz kararsızdım ama naklen geçiş yapmam konusunda ısrarcı olmaları, faydalı olabileceğim düşüncesi ve elbette maddi şartların da etkisiyle olumlu bakmaya başladım. memuriyetten önce de özel sektörde yöneticilik yapmam nedeniyle çalışma konusunda sıkıntımız yok çok şükür.

memom21, 6 yıl önce
5 yıl önce nüfus müdürlüğünden Belediyeye geçtim. Şimdi su idaresinde çalışıyorum. Siyasi yer olması dışında her yönüyle süper. Şu anki maaşından 800 900 arası fazla alabilirsin sds ile. Belediyelere göre değişir Bu tabi. Mümkünse büyükşehir veya su idaresine geç. Daha kurumsallar ilçe belediyelere göre. Bende çok karamsardım ilk başta ama çalışana her yer güzel.
08 Nisan 2018 22:53

Tanıdığın,Arkan yok ise elbet bir gün başına iş gelebilecek kurumdur.Herkes arkası olmayan adama ağır iş vermeye kalkar,yer değiştirilme olayları çok olur.Sen düzgün iş yapsan da biri elbet bu iş konusu olur seninle uğraşır elbet huzurun kaçar.

faruk7823
Aday Memur
09 Nisan 2018 14:43

Siyasi kurumdan uzak durun biz girdik çıkamıyoruz

Sinem Kızım
Aday Memur
09 Nisan 2018 16:21

hiç tavsiye etmem

Dennis35
Aday Memur
09 Nisan 2018 17:44

Bence hiç belediyelere bulaşma siyasi tanıdıkların olmadı mi yükselemezsin torpilin alası dönüyor yükselme sınavı zaten bilerek açmıyorlar kendi adamlarini getiriyorlar belediyeler bitik tavsiye etmem keşke bizde başka kurumlarda çalışabilsek

barbados
Genel Müdür
10 Nisan 2018 10:34

şimdiye kadar arkamda kimse olmadan çok şükür bir yerlere geldim. destekleyen birileri olsaydı çok üst makamlara gelirdim. paylaşılan fikirlere göre ne yapacağıma karar veremedim çünkü siyasetle alakam yok. siyasetle alakam olmadığını da biliyorlar. yaptığımız işler ve kişisel yeteneklerle alakalı bir teklif söz konusu. ikilemde kaldım.

mehmet6371
Aday Memur
10 Nisan 2018 10:54

idare düzgünse belediyeler çok iyi, değilse çok kötü ortası yok

bravehard
Daire Başkanı
11 Nisan 2018 16:50

18 Yıldır Belediye de çalışan bir Memur olarak (3 Yıldır Müdür), size şunu söyleyeyim Hocam eğer amacınız geçtiğiniz Belediye de SDS almak içinse ona sözüm yok, maddi olarak Belediyeler çoğu kurumdan iyidir. Ama "ben işimi iyi yaparım, çok dürüstüm, çok çalışkanım o yüzden yükselirim, kariyer yaparım" diye bir hayaliniz varsa bunu unutun. Siyasi bir gücünüz, veya geçeceğiniz Belediye sınırları içinde büyük bir oy potansiyeliniz falan yoksa (Yani kalabalık bir sülale gibi) bunu unutun yaptığınız işte kalırsınız hatta alakanız olmayan işleri bile yapmak zorunda kalırsınız. 2. Husus geçeçceğiniz Belediye de bugün SDS vardır, önümüzdeki dönemde başka bir parti veya başka bir Başkan gelir, SDS yi kaldırabilir, bunun hiç bir şekilde garantisi yoktur bunu da bilin.

barbados, 6 yıl önce

şimdiye kadar arkamda kimse olmadan çok şükür bir yerlere geldim. destekleyen birileri olsaydı çok üst makamlara gelirdim. paylaşılan fikirlere göre ne yapacağıma karar veremedim çünkü siyasetle alakam yok. siyasetle alakam olmadığını da biliyorlar. yaptığımız işler ve kişisel yeteneklerle alakalı bir teklif söz konusu. ikilemde kaldım.

barbados
Genel Müdür
12 Nisan 2018 01:31

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Maddi şartlarda önemli elbette önemsiz diyemem. Ama geçme düşüncesi oluşmasında maddiyat veya sosyal denge tazminatı verilmesi ilk sırada değil. Bazı aşamaları biz çoktan geçtik, bunlar artık genç arkadaşların konusu. kimseye kendimi kanıtlama durumunda değilim, belli bir kariyere, bilgi birikimine zaten sahibim. bana yapılan farklı bir pozisyon önerisi. Siyasi gücüm veya oy potansiyelim olsa kendim aday olurdum :) benim değil de bu öneriyi yapanların siyaseten en üst seviyede etkin olduklarını söylememe gerek yok sanırım.

bravehard, 6 yıl önce

18 Yıldır Belediye de çalışan bir Memur olarak (3 Yıldır Müdür), size şunu söyleyeyim Hocam eğer amacınız geçtiğiniz Belediye de SDS almak içinse ona sözüm yok, maddi olarak Belediyeler çoğu kurumdan iyidir. Ama "ben işimi iyi yaparım, çok dürüstüm, çok çalışkanım o yüzden yükselirim, kariyer yaparım" diye bir hayaliniz varsa bunu unutun. Siyasi bir gücünüz, veya geçeceğiniz Belediye sınırları içinde büyük bir oy potansiyeliniz falan yoksa (Yani kalabalık bir sülale gibi) bunu unutun yaptığınız işte kalırsınız hatta alakanız olmayan işleri bile yapmak zorunda kalırsınız. 2. Husus geçeçceğiniz Belediye de bugün SDS vardır, önümüzdeki dönemde başka bir parti veya başka bir Başkan gelir, SDS yi kaldırabilir, bunun hiç bir şekilde garantisi yoktur bunu da bilin.

bravehard
Daire Başkanı
13 Nisan 2018 10:42

Anladım. Yalnız sizde şunu anlayın, önümüzde ki yıl yerel seçimler var, sizi belirli bir pozisyona getirebilecek siyasi gücü olan kişi, aynı siyasi gücünü devam ettirebilecek mi? En önemli husus bu. Çünkü yerel yönetimde bir değişiklik olduğu an (Başka partinin seçimi kazanması veya aynı parti de olsa başka Belediye Başkanın seçilmesi) bu durumda yeni gelen siyasi gücün ilk işi kendinden önceki kişileri tasviye etmektir. (Özellikle yönetici veya karar alıcı durumundakileri) Sanırım bunlarıda biliyorsunuzdur.

barbados, 6 yıl önce

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Maddi şartlarda önemli elbette önemsiz diyemem. Ama geçme düşüncesi oluşmasında maddiyat veya sosyal denge tazminatı verilmesi ilk sırada değil. Bazı aşamaları biz çoktan geçtik, bunlar artık genç arkadaşların konusu. kimseye kendimi kanıtlama durumunda değilim, belli bir kariyere, bilgi birikimine zaten sahibim. bana yapılan farklı bir pozisyon önerisi. Siyasi gücüm veya oy potansiyelim olsa kendim aday olurdum :) benim değil de bu öneriyi yapanların siyaseten en üst seviyede etkin olduklarını söylememe gerek yok sanırım.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi