Editörler : F16 Gökçen
01 Nisan 2018 21:23

Sevgilimin isteği üzerine evlenmeden ev almak hk.

Arkadaslar devlet memuruyum yaklasik 7 aydir cok sukur aldigim para 3500 u buluyor ne is yaptigimi anlatmiyacam simdi benim sorunum su kiz arkadasim ev istiyor evlenmeden evimiz olsun kirada oturursak gecinemeyiz tarzi dusunceye sahip ailemide fazla ev konusunda bunaltamam 7 ayda biriktiridigim 11 bin lira kendimi biraz sıkiyorum diger kalan parayi da aileme veriyorum nasil bi yol izlemeliyim buyuklerim abilerim ablalarim yada kardeslerim yardimci olurmusunuz

ashil13
Genel Müdür
01 Nisan 2018 21:50

git evlen birader, üçü beşi, şunu bunu kafana takma...her şey olacağına varır...

ashil13
Genel Müdür
01 Nisan 2018 22:01

ileride inşallah ev de alırsın. Paranı elleme, biriktir daha

furkandnk
Kapalı
01 Nisan 2018 22:33

vicentt burayıda mı karıştırdın kardeş :) yavv arkadaşım çalışmayan kadın ile niye evleniyonuz bu devirde anlamıyom.

hoşdil
Yasaklı
01 Nisan 2018 22:54

Kız arkadaşın ev istiyor evi diş kuş yapar elini taşının altına koysun o hakde aynen söyle hem çalışmıycak hem ev istiycek hem takı hem o hem bu kendi babasının evinden ne getirecek sorması ayıp 3500 geçinemeyecekse çalışsın iktisadı bilmiyen ev kızınla evlenme !

Pozii
Kapalı
02 Nisan 2018 08:32

Ödemeleri birlikte yapmayın derim.Kendin öde.Evin tapusunu da kendi üzerine yap.Kızla evlenemesen bile bir evin olmuş olur en kötüsü :)

vicenttt
Şef
02 Nisan 2018 09:03

kiz arkadasim universite son sinif kpss ye hazirlaniyor kazanamasa dahi ozelde bi yerde caliscak sorun ailelere yuk olmadan birseyleri istiyorum ailemi zor yada ailesini borcla birakarak evlenmek istemiyorum

Pozii
Kapalı
02 Nisan 2018 09:09

Abi birikmişin varsa biraz Eminevin diye bir kurum var oraya git fikir al.Biz sana söylenmesi gerekenleri söyledik.Gerisi sana kalmış.:)

vicenttt, 6 yıl önce
kiz arkadasim universite son sinif kpss ye hazirlaniyor kazanamasa dahi ozelde bi yerde caliscak sorun ailelere yuk olmadan birseyleri istiyorum ailemi zor yada ailesini borcla birakarak evlenmek istemiyorum

Frau m.A.p
Kapalı
02 Nisan 2018 09:13

o kızın seni sevdiğinden emin misin

bi o konuda karar ver evet diyorsan evlenmeden al evi.

yani ev olmadan evenmeyecek mi?

o da çalışsın o da katkıda bulunsun daha atanamamış gelmiş ev al öyle evlenelim diyo:)

vicenttt
Şef
02 Nisan 2018 12:17

duymustum onu ama guvenilirmiki ciflikbank gibi olmasin sonra insan tedirgin oluyor artik boyle seylere
Pozii, 6 yıl önce

Abi birikmişin varsa biraz Eminevin diye bir kurum var oraya git fikir al.Biz sana söylenmesi gerekenleri söyledik.Gerisi sana kalmış.:)

furkandnk
Kapalı
02 Nisan 2018 12:44

La en az 3500 tl maaşın var bide ailenden maddi destek mi isteyecen utanmadan vallahi ben utanırım devlet memuru olmuşun halan ailenden para alacan.O kız sen ev almadan evlenmem diyosa bırak o kızı öyle sevgi mi olur lanet olsun öyle sevgiye.Eb almadan evlenmezmiş lafa bak
vicenttt, 6 yıl önce

hoşdil
Yasaklı
02 Nisan 2018 14:29

Gücenme Atanıncada seni boşamasın tazminat olarak evi almasın bunları çok gördük

horageçti
Şef
06 Nisan 2018 20:31

Seni yontacaklar akıllı ol

TME3
Şef
23 Nisan 2018 19:46

Kızı çekeceğin krediye kefil yap, kesin evlenirsiniz

22 Mayıs 2018 02:26

Git kafanı dinle bu işlere kafa yorma keyfine bak

gkhan32
Memur
04 Haziran 2018 13:09

abicim öyle bi dünya yok. sen bi hesap et bakalım kaç aylık maaşınla alabiliyorsun o evi? diyelim ev 150 bin lira (istanbul-izmir dışındaysan tabi) 42-43 aylık maaşın ki hiç dokunmazsan maaşa. öyle de bi ihtimal yok aç mı gezecen. artı senin biriktirdiğin o 11 bin lira ancak düğün salonu gelinlik kuaför bide davetiyeyi ancak çıkartır. yani daha para değil. eğer ki ev alınacaksa ya aileler elini taşın altına koyacak yada biraz bekleyeceksiniz. hepsini birden niye sen veresin. genç yaşında yaldır yaldır borç mu ödeyeceksin.

mervee89
Aday Memur
12 Eylül 2018 17:37

Kız arkadaşınız haklı, sonuçta kiraya vereceğinize eve ödersiniz ileride de daha rahat edersiniz

onceadamolun
Kapalı
13 Eylül 2018 19:16

adamı gençken yoldun bitirdin ihtiyarlayınca rahat edersin diyorsun aklına hiç ayağını yorganına göre uzatmak gelmiyor tabi kız olduğunuz için kendinizde karşınızdakini sömürme hakkını görüyorsunuz iyice soğudum kızlardan

Hakk122
Aday Memur
24 Eylül 2018 23:48

Evliliğin temeli bir evse 10 şiddetinde bir depremde yıkılır.. Hiç başlamayın bence..

akademikbaytar
Yasaklı
06 Ocak 2019 10:49

bu kadar uydum akıllı olursan sonun kötü olur. böyle ömür geçmez. aşkımcım onu dedi hemen yapıyım canımcım şunu istedi hemen alıyım cicimcim şurada düğün istiyor hemen yapıyım dersen yuralı verirsin kadının eline o da koşar seni arabasına sürer istediği tarafa. aşk sevda dediğin böyle isteklerle değil böyle şeyleri istemeden yürütülen ilişkidir. sokağa çık yüz bekar kadına sor 'Allahın izniyle niyetim ciddi evlenmek istiyorum, evlenirsek güzel bir düğün yapacağım, hemen ev ve araba alacağım, hepsini yapacak mddi gücüm var' de yarısı bir iki haftalık bir ön tanışmadan sonra evlenmeye kabul eder. aşkı sevdayı tv dizilerinden öğren insanla aşk sevda yaşanmaz. ha şu da var kız arkadaşın cin gibidir, evi çekip çevirecek kıvrak zekaya sahiptir, böyle isteklerini kendi hırsları için değil de ileride kurmayı düşündüğünüz yuvanın refahını yükseltmek için istiyordur o zaman ayrı. hakikaten şımarıklıktan değil de akıllı olduğu için böyle hareketler yapıyorsa size mutluluklar. eğer öyleyse sen kendini zorladığın halde evi alamadığında 'ev bark hepsi olur nasipse' gibi bir tutum sergiler. bu maaşla ev falan alamazsın. evlen düğününü yap kız arkadaşın da çalışmaya başladığında ya aileler 50-100tl gibi bi peşinat verir ya da siz biriktirirsiniz, gerisini konut kredisi çekerek taksitlerle ödersiniz.

akademikbaytar
Yasaklı
06 Ocak 2019 11:53

sen yengeyi bi yokla şurada düğün isterim burada kına isterim bir kere evleniyorum şu gelinliği isterim falan mı diyo yoksa boşverelim bu tırıvırı şeyleri paramızı eve bağlayalım mı diyo. eğer ki sönük geçecek bir düğün pahasına olsa da yine de ev alalım diyorsa kaçırma bu kızı. ama hem rüya gibi bi düğün hem ev istiyorsa yengeyi tanımaya devam et. yok ev önemli değil önce rüya gibi düğün sonra geriye kalırsa ev diyorsa salıver kendi haline yeterince tanımışsın demektir
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi