Editörler : nayzen
10 Nisan 2018 19:15   

hastalik izni uzun süreli

Merhaba Ben 6 yıldır milli eğitim bakanlığında memur olarak görev yapmaktayım ayrıca bipolar tanısı ile (ruhsal-duygusal engelli) tedavi görmekteyim. en son rahatsızlanınca son görev yerimden yıllık izni kullanarak ailemin yanına döndüm ve burada tedavi için uzun süreli hastalık izni verdiler (3 ay - 3 ay - 1 ay - 1 ay ) tedaviyle işlevselliği düzelmeyen rahatsızlığımdan dolayı . sorum şu ben bu raporları görev yaptığım ilin hastanelerinden almadım ailemin bana baktığı ilde aldım bu bir sorun yaratır mı çünkü müdür benim işyerimle ilişkimi kesmemi istiyor sürekli . bu konuda fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var ( Bipolar Akıl hastalığı kapsamında galiba ) saygılar

12 Nisan 2018 10:15

asilhürkan43
Genel Müdür

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105 inci maddesi; Kanser, verem ve akıl hastalığı gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığı halinde 18 aya kadar, diğer hastalık hallerinde ise 12 aya kadar.

1-Memura uzun bir süre tedavi ihtiyacı gösteren hastalıklarda özlük hakları korunarak verilir.

2-Memurun hastanelerde yatarak gördüğü tedavi süreleri de hastalık izni olarak dikkate alınır.

3-Hastalık izni kullanan memurun iyileşememesi halinde belirtilen süreler kadar ilave izin verilir. Bu süre zarfında da memur iyileşemezse malulen emekliye sevkedilir.

bu bağlamda sen amirinin dediklerine kulak asma yasal hakların bunlar kendini savunmak için haklarını yani 657yi iyi okumanı tavsiye ederim.

16 Nisan 2018 23:43

dengeligri
Aday Memur

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105 inci maddesi; Kanser, verem ve akıl hastalığı gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığı halinde 18 aya kadar, diğer hastalık hallerinde ise 12 aya kadar.

1-Memura uzun bir süre tedavi ihtiyacı gösteren hastalıklarda özlük hakları korunarak verilir.

2-Memurun hastanelerde yatarak gördüğü tedavi süreleri de hastalık izni olarak dikkate alınır.

3-Hastalık izni kullanan memurun iyileşememesi halinde belirtilen süreler kadar ilave izin verilir. Bu süre zarfında da memur iyileşemezse malulen emekliye sevkedilir.

bu bağlamda sen amirinin dediklerine kulak asma yasal hakların bunlar kendini savunmak için haklarını yani 657yi iyi okumanı tavsiye ederim.

asilhürkan43, 1 yıl önce - Alıntıya git

Merhaba bu söylediğiniz peş peşe 12 ay için mi geçerli. yani 6 ay rapor kullanıp sonraki sene 7 ay rapor almak zorunda kalmak problem oluşturur mu ? teşekkür ederim

17 Nisan 2018 09:42

asilhürkan43
Genel Müdür

rapor almanla alakalı hiçbir sorun yaşamayacaksın raporu aldığın yerin önemi de yok sadece örnek vermek gerekirse çalışıyorken mesai saatleri içinde bulunduğun il sınırları dışında rapor alman sıkıntı yaratır mesela pazar günü a ilinden değilde b ilinde rapor alman sıkıntı değil ama pazar gecesini geçen 00:01 de pazartesi günü b ilinde rapor alırsan soruşturma açılabilir. diğer türlü raporlu olman amirini bağlamaz o sadece verim alamadığı bir personelden kurtulmak için salvolar sallayıp duruyor sizinde haklarınızı tam bilmediğinizi anladığı için.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?