Editörler : smtvs
11 Nisan 2018 13:49   

Ders muafiyeti

arkadaşlar merhaba.Uluslararası İlişkiler mezunuyum bu sene yeniden üniversite sınavlarına girerek Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okumayı düşünüyorum.Bu iki bölümün birçok dersleri ortak.2. üniversiteye başladığımda daha önce alıp başarılı olduğum bu derslerden muaf olur muyum ?? teşekkürler

11 Nisan 2018 17:36

Dondurmacı46
Aday Memur

Hocam ders saydırmak için mezuniyetten sonra 5 yıl geçerli transkript. Ama bölümün ana derslerini büyük ihtimalle saymazlar. Genellikle seçmeli dersleri sayarlar. Örneğim birinci sınıfta siz A dersini seçmeli aldınız kamu yönetiminde B dersi seçmeli onun yerine sayarlar. Öncellikle yapmanız gereken işi üniversiteye bırakmamak. Önce kendi üniversitenizden ders içerikleri alın sonra kamu yönetimi ders içeriklerini alın karşılaştırıp dersleri belirleyin. Sonra dilekçe ile bölüm sekreterine verin. Bölüm sekreterine giderken yarım kilo çörek götürmek iyi iş götürün sonra hangi hocalar bu dersi veriyor onlarla konuşayım dersiniz. Onlara da fıstık ezmesi götürün ben zaten mezunun kişisel gelişim için okumak istiyorum deyip tanışırsınız :)

Toplam 1 mesaj

ANKET
Erken seçimle ilgili açıklanan 24 Haziran 2018 tarihini nasıl buluyorsunuz?