Editörler : oto-danisman-expert
12 Nisan 2018 23:50

Sözleşmeli subaylik hakkında duyduklarım polislik sanki daha avantajli

Merhaba abiler; geçen yil bilgisayar ile alakali lisans bölümmü bitirdim. Özel sektörde calistim bir sure ve alanimda orta derece iyiyim. Yalniz çocukluktan beri SUBAY olma hayal ve bir kuruma girmek istiyorum. Özel sektör biktirdi..

Bu sene 2018 sözlesmeli subaylik ve pomem basvurdum. Yalniz sözleşmeli subaylik ile ilgili duyduklarim beni olumsuz etkiledi. En fazla yüzbaşı olunabiliyormus ve 3+6 sözleşme yapiliyor diye internette okudum.

Emeklilik ile ilgili sorunlar varmış. Bu durumda polis olmak daha mantikli gibi geldi. Kafam cok karışık . Su an daha hiçbirinin mulakatina girmedim ama parkura çalışıyorum .

İC TÜZÜĞE varana kadar okudum okul egitiminden tutunda. Kafam cok karisti. Muazzaflarle sorun yasama yada sicil notu dusuk gelirse 9 sene sonra işsiz kalma gibi durumla karsi karsiya kalirmiyim yoksa surekli sözleşmeli mi devam ediyoruz?

Polis olursam en azından 9 sene sonra sözleşme korkusu olmaz diye düşünüyorum ama kafam çok karışık.

Polislik mi jandarma sozlesmeli subaylik mi abiler.. objektif yorum lütfen..

Resul1910
Aday Memur
13 Nisan 2018 19:10

Tam olarak aynı durumdayız kardes, birisi aydinlatirsa cok iyi olur

Yenipol
Aday Memur
13 Nisan 2018 22:04

Subay olun subay

ttherockk
Aday Memur
14 Nisan 2018 13:38

Bence sözleşmeli olarak alınmaması gereken bir alan bu. Ülkenin güvenliği söz konusu sonuçta.

14 Nisan 2018 23:52

jandarma subaylık komando eğitimi çok zordur. eğitim toplam da iki yıl sürüyor.

AlpaguPÖH
Kapalı
15 Nisan 2018 01:53

ufak at be kardeşim civcivler yesin

J. Subay, 6 yıl önce
jandarma subaylık komando eğitimi çok zordur. eğitim toplam da iki yıl sürüyor.

Rasta Baba
Aday Memur
15 Nisan 2018 10:57

http://www.jsga.edu.tr/page.aspx?m=90&id=71

Eğitim süresine mi yoksa eğitimin zorluğuna mı itiraz ettin bilmiyorum ama Jandarma akademisinin kendi sitesinde SUEM başlığında 2 yıl diye yazmışlar kardeşim

AlpaguPÖH, 6 yıl önce

Secaat
Memur
15 Nisan 2018 22:13

Ben de merak ediyorum bu durumu

cloudx
Aday Memur
16 Nisan 2018 12:52

cevaplayan pek az
Secaat, 6 yıl önce

Ben de merak ediyorum bu durumu

16 Nisan 2018 16:41

Şuan eğitimindeyim zaten.
AlpaguPÖH, 6 yıl önce

skymoonflag
Kapalı
16 Nisan 2018 23:25

Para için yapacaksan yapma. Hiç yapamazsın zaten 15 sene zorunlu hizmet.

Secaat
Memur
18 Nisan 2018 08:51

Arkadaslar bu jandarma astsubaylik hakkinda bilgisi olan varmi

AlpaguPÖH, 6 yıl önce

remixindir
Aday Memur
22 Nisan 2018 23:12

Kesinlikle polislik bir zamandan sonra herşeyden önce işin devamlılığı gelir iş garantisi herşeyden önemlidir sözleşmeli astsubayların iş garantisi yoktur.

Sözlesmeliuzmancvs
Aday Memur
23 Nisan 2018 23:28

Bir sözleşmeli uzman çavuş olarak söylüyorum;polis ol önü açıktır, komiser olursun.hem halkla iç içe olursun hayatın içinde olursun. asker olursan tel örgüden dışarı bakar durursun. Çok sıkıcı hep bir dedikodu içinde sıkılır gidersin. Hem sözleşmeli olursan amirlerin tarafından hep tehdit altında olursun.polislik daha mantıklı

istiglaltr
Kapalı
08 Mayıs 2018 15:06

aöf sosyoloji okuyorum, 2. sınıftayım ama üstten ders aldım, seneye mezun olacağım inşallah. ben de sutasak hedefliyorum, hatta fyt ve mülakat için çalışmaya başlayalı 7 ay oldu.

2019da gireceğim, eğer o yıl sözleşmeli alırsa girmem. birikim yapmak isteyen ama asker olmak istemeyen birisi için sözleşmeli daha iyi olabilir. ben TSK'da kariyer yapmayı planlıyorum, o yüzden muvazzaf alımı benim için daha uygun olacak. Alım muvazzaf olursa varınla yoğunla tüm gücünle çalış. muvazzafta sorun yaşamazsın

alikotay
Şef
08 Mayıs 2018 18:15

istiglattr, açık öğretim sosyoloji okuyan biri olarak, sozlesmeli subaylığı kendine uygun bulmayıp muvazzafligi istemen oldukca ironik

Yanlis anlaşmanı istemem fakat Aof sosyoloji mezunu biri olarak T.S.K'ya ne katabilirsin?

Orduya uzman erbaş ve astsubay olarak katılıp AÖF bitirip daha uat rütbelere gelenlere kesinlikle bir sözüm yok. Ama soz konusu şahsın sözleşmeli subaylığa olan tavrınadır tepkim.

fatihodbsı
Aday Memur
09 Mayıs 2018 13:34

sözlesmelının muvazzaflıktan tek farkı emeklilikte alınacak ucrettır 60 bın tl cıvarı alır sozlesmelı muvazzaf asker ıse 225 bın tl cıvarı ama polıslıgın meklılık ıkramıyesıde 60 bın tl cıvarı yanı fark yok. Ha bu arada kımse sızı kafasına gore sozlesmeyı uzatmamak yapamaz muvazzıflıktan dahı cıkarılacak derecede emre ıtaatsızlık yapmanız gerekır korkmayın o konuda. sozlesmenız uzatılmazsa mahkemeye verılebılır saglam bır cevapları olması gerkeıyr

JnTR
Şef
10 Mayıs 2018 22:26

Merhaba cloudx;

Polis memurluğu mu? Jandarma Subaylık mı? Tabiiki de Jandarma Subaylık. Lakin işin içine sözleşme girince işin rengi değişiyor.

Yorumlarda kışla içine tıkılı kalırsın dışarıyı izlersin demişler. Jandarmadan bahsediliyor Kara Kuvvetlerinden değil. Bu arada mevzusu açılmışken söyleyeyim maaş alayım denek gibi üzerimde türlü türlü mobbingler denensin baskılara maruz kalayım birden fazla işle uğraşayım derseniz Kara Kuvvetlerine direkt giriş yapın. Girişte sizi Yarı Açık Cezaevine Hoşgeldiniz yazısı karşılayacak..

Sözleşme dediğim gibi işin rengini değiştiriyor. Sözleşmeli subayları gördüm çok kötü baskılara maruz kalıyorlardı. Vay efendim biz harbiyeliz şuyuz buyuz deyip askeri okuldan gelenler sözleşmelileri eziyorlardı.

Madem iki meslek arasında kaldın sözleşmede sıkıntı yaratıyor o vakit Polisliği seç. Lakin tekrar düşün derim. Her ikisini de seçmeden sivilde güzel bir yer de çalışabilirsin. Kendini biraz geliştir kurslara git biraz dişini sık ve emin ol güzel yerlere geleceksin. Yani Poliste olsan subay da olsan sana üniformayı giydikten sonra hayat çok güzel olacak algısı kafanda olmasın sakın!

Sağlıcakla kal..

seferihisar6565
Şube Müdürü
12 Mayıs 2018 00:48

Subay olanlar çok çok mu şey katıyor şuan?Bir bak bakalım piyade sonıfı subaylığa edebiyat fakültesinden farkı yok..25-26aına gelmiş adamı bikaç ay menteşe götürüp emir komuta yetkisi veriyorsun..Bu adam birkaç ay öncesine kadar şiir türlerini inceleyip uyak buluyordu.Edebiyatçı ne katabilir,sosyal bilgiler mezunu ne katabilir?Boş kouşmayın zaten batan battı..
alikotay, 6 yıl önce

istiglattr, açık öğretim sosyoloji okuyan biri olarak, sozlesmeli subaylığı kendine uygun bulmayıp muvazzafligi istemen oldukca ironik

Yanlis anlaşmanı istemem fakat Aof sosyoloji mezunu biri olarak T.S.K'ya ne katabilirsin?

Orduya uzman erbaş ve astsubay olarak katılıp AÖF bitirip daha uat rütbelere gelenlere kesinlikle bir sözüm yok. Ama soz konusu şahsın sözleşmeli subaylığa olan tavrınadır tepkim.

iamapoliceman
Daire Başkanı
12 Mayıs 2018 00:54

asker cocugu bir polis olarak yaziyorum kardesim iyi oku. sozlesmeli bile olsa subay subaydir. kesinlikle subay ol. sozlesmeden korkma yuz kizartici bir fiil islemedigin surece sozlesmen uzatilacaktir korkma.
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi