Editörler : Mehmet Balci
16 Nisan 2018 12:39   

Kapalı
Hedef 85 matematik yok yetişir mi 6.5 sürede?

Matematik aklımda 4 işlem dışında birşey yok gelirse 3-5 soru yaparım başka yok. Şimdi youtubeden videoları izlesem konu anlatımına gerek var mı? soru bankası kitap önerisi olan yazarsa çok iyi olur tecrübeliler daha iyi olur. Günde 4-5-6 olduğu kadar şuan 7/24 boşum üniversite falan herşeyi bıraktım açıktan okuduğum bölüm var onunda finali falan 20 güne bitiyor. Nasıl yapayım mat yapmadan yyapanlar bir yol göstersin bize.. 40 net yapılır mı genel kültürden. sözel olarak diyorum. en ağır ders hangisi kpss için.

16 Nisan 2018 12:40

1Premier
Kapalı

6 ay diyelim şuna başlıkta bir hata oldu düzeltme yok.

16 Nisan 2018 13:24

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı

6,5 ay uzun bi süre düzenli çalışırsan fazlasıyla yeterli daha yüksek puan bile alırsın bende yeni başladım sayılır bundan önceki sınava 1 ay felan çalıştım üstünkörü onun bile çok faydasını gördüm zaten sınava çok erken başlamak bi süre sonra bıkkınlık getiriyor verim düşüyor en ideal zaman bence 6-7 ay bizim bi hocamız vardı o hep bunu söylerdi. sen yinede matematikte çalış 5-6 tane bile yapmak önemli bence hedefin herzaman yüksek olsun çünkü 85 puan artık yeterli olmuyor en az 87-88 almak lazım diye düşünüyorum

16 Nisan 2018 13:56

1Premier
Kapalı

6,5 ay uzun bi süre düzenli çalışırsan fazlasıyla yeterli daha yüksek puan bile alırsın bende yeni başladım sayılır bundan önceki sınava 1 ay felan çalıştım üstünkörü onun bile çok faydasını gördüm zaten sınava çok erken başlamak bi süre sonra bıkkınlık getiriyor verim düşüyor en ideal zaman bence 6-7 ay bizim bi hocamız vardı o hep bunu söylerdi. sen yinede matematikte çalış 5-6 tane bile yapmak önemli bence hedefin herzaman yüksek olsun çünkü 85 puan artık yeterli olmuyor en az 87-88 almak lazım diye düşünüyorum

meltem_54, 8 ay önce - Alıntıya git

Haklısın bende erken başlamadım aklımda kalmaz diye matematikte ayırırım 10 üzeri yapmaya çalışırım 6 ay youtube ile yaşayacağım sanarım videolar izleyerek iradem berbat sıkılıyorum bakalım düzenli gidebilecek miyim.. önerdiğiniz kaynak var mı? hiçbir bilgim yok kpss kitapları yayınları hakkında soru bankaları falan konu anlatımlı kitap alsam çalışmam en iyis ivideodan gitmem olacak sıkıyor çünkü kol kadar kitap..

16 Nisan 2018 13:56

Seda-hkn
Kapalı

Tam zamanı.. Geç kalınmış değil.. son 2 aya kadar yani ilk 4 ayda konuları bitirmeye çalış. Son 2 ayda da denemelerle eksiklerini not alıp tekrarlarla düzeltirsin inşallah.. vakit bol yeter.. önemli olan kazanma isteğin ve atanmak için fedakarlığın.. 7/24 boşum diyorsun ne kadarı boş bu önemli. 8 saat uyu, 4 saat dinlen yemek mola veya ne yapmak istiyorsan 10 saat 12 saat ders çalış ama verimli 90 üzeri bile alabilirsin. 4 işlemin varsa matematik( temel kavramlar, faktöriyel, işlem önceliği, bölme bölüne bilme asal sayılar) konularına bak 5 net çıkartırsın.. şimdiden başarılar..

16 Nisan 2018 13:57

1Premier
Kapalı

eksi oy veren arkadaş kimse neyin kafasını yaşıyorsun merak ettim ^^ ne alaka şimdi -

16 Nisan 2018 13:59

1Premier
Kapalı

Tam zamanı.. Geç kalınmış değil.. son 2 aya kadar yani ilk 4 ayda konuları bitirmeye çalış. Son 2 ayda da denemelerle eksiklerini not alıp tekrarlarla düzeltirsin inşallah.. vakit bol yeter.. önemli olan kazanma isteğin ve atanmak için fedakarlığın.. 7/24 boşum diyorsun ne kadarı boş bu önemli. 8 saat uyu, 4 saat dinlen yemek mola veya ne yapmak istiyorsan 10 saat 12 saat ders çalış ama verimli 90 üzeri bile alabilirsin. 4 işlemin varsa matematik( temel kavramlar, faktöriyel, işlem önceliği, bölme bölüne bilme asal sayılar) konularına bak 5 net çıkartırsın.. şimdiden başarılar..

Seda-hkn, 8 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim.. dediğiniz 10-12 saat güzel rakamlar :) onu yapacak irade bende yok malesef 4-5 saat görürsem şükredicem 10 saat çalışsam devreler yanar benim o kadar zeki değilim :=)

16 Nisan 2018 14:00

1Premier
Kapalı

Valla haklısınız kendine fedakarlık yap başkasına değil diyorsunuz.. çok güzel motivasyon veren herkese çok teşekkür ederim umarım herkes kazanır emek vermek gerekiyor

16 Nisan 2018 14:04

Seda-hkn
Kapalı

Teşekkür ederim.. dediğiniz 10-12 saat güzel rakamlar :) onu yapacak irade bende yok malesef 4-5 saat görürsem şükredicem 10 saat çalışsam devreler yanar benim o kadar zeki değilim :=)

1Premier, 8 ay önce - Alıntıya git

Biraz elini taşın altına koyman gerek.. Tek derse çalişsan sıkılırsın da ama 5 farklı derse vakit ayiracaksin.. her bir ders için en az 2 saat çalışman gerekir.. 5 saat 5 ders için az bence günde 1 saat bir ders için konuya mı çalışacaksın ? Yoksa soru mu çözeceksin.. Sınavda konuları bilmek yetmiyor zamanla da yarışıyorsun.. ne kadar soru çözersen o kadar hızlanırsın.. Bu arada ben yapabileceğine inaniyorumm..

16 Nisan 2018 14:11

1Premier
Kapalı

Biraz elini taşın altına koyman gerek.. Tek derse çalişsan sıkılırsın da ama 5 farklı derse vakit ayiracaksin.. her bir ders için en az 2 saat çalışman gerekir.. 5 saat 5 ders için az bence günde 1 saat bir ders için konuya mı çalışacaksın ? Yoksa soru mu çözeceksin.. Sınavda konuları bilmek yetmiyor zamanla da yarışıyorsun.. ne kadar soru çözersen o kadar hızlanırsın.. Bu arada ben yapabileceğine inaniyorumm..

Haklısınız inandığınız güzel sözleriniz için teşekkür ederim.. Sözel kabiliyetim okuma ve anlama kabiliyetim iyi. Bu yüzden sadece matematik dışı çalışayım dedim zaman kaybı olmadan.. dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım zorlaya zorlaya yaparsam bünye alışırım umarım üniversite sınavı zamanı da böyle olmuştu yapa yapa alışıyor bünye. Sayenizde hayatımda hiç anlamadığım gereksiz bulduğum rehbercilerin önemini anladım :)

16 Nisan 2018 14:16

Seda-hkn
Kapalı

Haklısınız inandığınız güzel sözleriniz için teşekkür ederim.. Sözel kabiliyetim okuma ve anlama kabiliyetim iyi. Bu yüzden sadece matematik dışı çalışayım dedim zaman kaybı olmadan.. dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım zorlaya zorlaya yaparsam bünye alışırım umarım üniversite sınavı zamanı da böyle olmuştu yapa yapa alışıyor bünye. Sayenizde hayatımda hiç anlamadığım gereksiz bulduğum rehbercilerin önemini anladım :)

Inşallah istediğin olur sevindim.. ;) Bu arada bölüm ne? 3001'le mi atanacaksiniz?

16 Nisan 2018 14:22

1Premier
Kapalı

Inşallah istediğin olur sevindim.. ;) Bu arada bölüm ne? 3001'le mi atanacaksiniz?

Emlak okuyorum sözleşmelide olsa 76-77 ile atananları gördüm tapuya zor memurluk diyorlar ama yapacak birşey yok :). maliye'ye 79la atanan gördüm kadrolu. birdaha o puanlar kısmet olmaz zaten 1 kere olur o aldılar 50 sene almazlar bakalım birazda kadro açılacak mı açılmayacak mı şansa bakıyoruz sağlık bölümleri şişmiş kapanmışken aöften yürüyoruz bakalım hayırlısı artık ^^

16 Nisan 2018 14:24

1Premier
Kapalı

3001 değil diye biliyorum kendi ataması genelde sözleşmeli zaten. genel memurluk olarak tercih edersen 3001'den kaçış yok diye biliyorum tam bir bilgim yok benimde

16 Nisan 2018 14:27

Seda-hkn
Kapalı

Emlak okuyorum sözleşmelide olsa 76-77 ile atananları gördüm tapuya zor memurluk diyorlar ama yapacak birşey yok :). maliye'ye 79la atanan gördüm kadrolu. birdaha o puanlar kısmet olmaz zaten 1 kere olur o aldılar 50 sene almazlar bakalım birazda kadro açılacak mı açılmayacak mı şansa bakıyoruz sağlık bölümleri şişmiş kapanmışken aöften yürüyoruz bakalım hayırlısı artık ^^

Hakkimizda hayırlısı artık.. ve bu yıl iyi bir atama olacağına dair inancım çok.. diğer taraftanda ne olacağı belli olmadığı için tedbiri elden bırakmamak lazım.. bizi 90 lar 95 ler paklar anca bunun için de çok çalışmak lazım çok.. umarım istediğiniz olurr.. tekrardan başarılar..

16 Nisan 2018 14:28

1Premier
Kapalı

Hakkimizda hayırlısı artık.. ve bu yıl iyi bir atama olacağına dair inancım çok.. diğer taraftanda ne olacağı belli olmadığı için tedbiri elden bırakmamak lazım.. bizi 90 lar 95 ler paklar anca bunun için de çok çalışmak lazım çok.. umarım istediğiniz olurr.. tekrardan başarılar..

Teşekkürler.

16 Nisan 2018 18:35

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı

Haklısın bende erken başlamadım aklımda kalmaz diye matematikte ayırırım 10 üzeri yapmaya çalışırım 6 ay youtube ile yaşayacağım sanarım videolar izleyerek iradem berbat sıkılıyorum bakalım düzenli gidebilecek miyim.. önerdiğiniz kaynak var mı? hiçbir bilgim yok kpss kitapları yayınları hakkında soru bankaları falan konu anlatımlı kitap alsam çalışmam en iyis ivideodan gitmem olacak sıkıyor çünkü kol kadar kitap..

benim elimde kaynak olarak ihtiyacın seti ve tarihin pusulası var bende videolardan çalışıyorum ama tarihi bi kere kitaptan geçerim bol soru çözmek önemli nekadar konu çalışırsan çalış hiçbir faydası olmuyor mesela benim en büyük eksikligim soru çözmemekte hangi derslerde eksigin var bunu kendin tespit etmelisin ve onun üstüne daha fazla gitmen çok daha ii yoksa bildigin konulara kırk kere çalışmanın bi anlamı yok sadece zaman kaybı sözelde ii netler çıkarabilmek için konulara ii hakim olmak lazım 50-55 net çıkaranların senden fazlası yok

16 Nisan 2018 21:05

1Premier
Kapalı

benim elimde kaynak olarak ihtiyacın seti ve tarihin pusulası var bende videolardan çalışıyorum ama tarihi bi kere kitaptan geçerim bol soru çözmek önemli nekadar konu çalışırsan çalış hiçbir faydası olmuyor mesela benim en büyük eksikligim soru çözmemekte hangi derslerde eksigin var bunu kendin tespit etmelisin ve onun üstüne daha fazla gitmen çok daha ii yoksa bildigin konulara kırk kere çalışmanın bi anlamı yok sadece zaman kaybı sözelde ii netler çıkarabilmek için konulara ii hakim olmak lazım 50-55 net çıkaranların senden fazlası yok

meltem_54, 8 ay önce - Alıntıya git

Anladım teşekkürler bende konuya hakim olduktan sonra bol test çözmeyi düşünüyorum coğrafya vatandaşlık 1 ayda biter ki daha az sürebilir. Önemli olan Türkçe ve Tarih.. en önemlisi tarih bakalım hayırlısı artık. Genel kültürüm ve lisede temelden tarih dil anlatım vb. gördüğümüz bildiğimiz dersler onun haricinde okurum severim tarihi ama sınavda ne olur konular nasıl olur bilinmez kpss tarihi çok detaylı gözüküyor kafa yormak şart gibi.

17 Nisan 2018 16:40

miragess
Aday Memur

Matematik yoksa bu saatten sonra çok bir şey yapılamaz. Geç kalmışsınız demektir. Daha doğrusu temeli olmayan şu kısacık sürede mucize beklemesin. Benim temelim var genel tekrar yaparım sadece diyenlere bu süre yeterlidir.

17 Nisan 2018 17:09

1Premier
Kapalı

Matematik yoksa bu saatten sonra çok bir şey yapılamaz. Geç kalmışsınız demektir. Daha doğrusu temeli olmayan şu kısacık sürede mucize beklemesin. Benim temelim var genel tekrar yaparım sadece diyenlere bu süre yeterlidir.

miragess, 8 ay önce - Alıntıya git

mat 1 için 2 ay, tarih için 2 ay diğerleride 2 ay rahatlıkla biter. boş yapma açtım çalışıyorum doğal sayılar falan zaten 1 hafta.. temel dediğin ne ki önemli olan Tarih vatandaşlıkta full çekmek.. 2 ay önce çalıştım tarihe aklımda birşey kalmadı 7 ay kala başlamak çok güzel bence. matsız 85 alınır bu sürede kardeşim beynini hor görme çalış açılırsın sende

17 Nisan 2018 17:22

1Premier
Kapalı

miragess, 8 ay önce - Alıntıya git

temel olasada olmasada matematikten yapacağın bellidir. önlisans okuyanların hangisinin temeli var kardeş gözünü seveyim biraz yazarken düşünün senin mat1 demek zaten temel demektir üstüne birşey koymaya gerek yok. 8. sınıfı getirip temel diyorsan demek ki sen yalan konuşuyorsun

17 Nisan 2018 17:42

Seda-hkn
Kapalı

Zaten mucize dediğin; hiç ummadığın olmayacak birşeyin olmasi değil mi? Ne sen kendi umudunu kır ne de bir başkasının.. Yapılamayacak diye birşey yok 10 net yine yapılır "şu kısacık sürede".. sınavdan yüksek almak isteyip "sadece istemekle kalıp" fazla ders çalışmaya zaman ayırmayan, hiç bir mücadeleye girmeyen kişiler tek matematik değil bu saatten sonra hiçbir dersten güzel net yapamaz istemekle kalır.. Ben isteyen herkesin ve kazanacağı uğruna fedakâr olanların kazanacağına olan inancımı kaybetmedim.. Evli olan arkadaşlarımız var 2 çocuğu var eviydi yemeğiydi, uykusuzluğu hadsafhada olmasına rağmen başaran arkadaşlarımızdan bahsediyorum.. Bence biran önce başlayın tam zamanı.. 3-5 Net de olsa yapabilirsin.. Ve şunu unutmayın;

Sınav Sabahı iki seçeneğiniz var;

Ya kalkar kendinize güvenerek sınava girersiniz..

Ya da şuan çalışmadığınız için korka korka çekinerek girersiniz..

Seçim Sizin... Alın sizee koskoocaaa bir 6 AY..

Toplam 28 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri