Editörler : crops35
23 Nisan 2018 16:52

Aile bakanlığında ek ders karşılığı avukatlar çalışıyor

arkadaşlar aylık 2000 tl aile bakanlığında ek dersli çalışan avukatlar var nasıl piyasa o kadar düştümü

hukukcuav
Kapalı
24 Nisan 2018 11:51

ben tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım. "ek dersli avukat" kavramı tam olarak denir?

sosyorezalet
Memur
25 Nisan 2018 09:55

AİLE VE SOSYAL Politikalar bakanlığına bağlı il müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda ek ders karşılığıavukatlar çalışıyor bildiğin öğretmenlere verilen haftalık 35 saat ek ders ücreti oda haftalık 500 tl oluyor birde dava ücreti var aylık ortalama 1500 ile 2000 arası o geliyor aylık 4000 tl

26 Nisan 2018 14:19

Peki buna nasil basvuruluyor haberimiz yok

sosyorezalet
Memur
27 Nisan 2018 12:23

herhangi bir ildeki aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne yada bu il müdürlüğüne bağlı olan şiddet önleme izleme merkezlerine başvuruyorsun başvuru için zaman yok sayı yok pek fazla bilinmediğinden fazla rağbette yok

Latife011
Aday Memur
13 Ağustos 2018 16:38

Hocam buna sadece avukatları başvuruyor öğretmen Lee de başvurabiliyor mu ?

trust.111
Kapalı
13 Ağustos 2018 20:16

Bu olsa olsa hukuk dersi içindir. Avukatlar oraya gidip edebiyat, matematik, fizik dersi vermiyorlardır yani; emin olun. Medeni Hukuk, Ceza Hukuku üzerine eğitim veriyorlardır oradaki mağdur insanlara.

ikibin
Aday Memur
07 Şubat 2019 23:28

Aile Bakanlığı için son çıkan avukat ilanının bu durumla alakası var mı? Maaş ya da ücretlendirme bu şekilde mi?

trust.111
Kapalı
09 Şubat 2019 13:41

Bir alakası olabilir mi? İlanı ve bu konuyu okuyup bir zahmet kendi tespitlerinizi de yazarsanız sorunuzu cevaplamanızı görelim.

ikibin, 5 yıl önce

Aile Bakanlığı için son çıkan avukat ilanının bu durumla alakası var mı? Maaş ya da ücretlendirme bu şekilde mi?

ikibin
Aday Memur
09 Şubat 2019 17:02

Öncelikle cümlenizi anlamak için bile başarı gerekiyor(anlatım bozukluklarından). Katı tutumunuzu da anlamlandıramadım. Forumdaki birbirine laf sokmaya çalışanları da anlamıyorum. Herkesin şartları farklıdır araştıracak fırsatı olmamış olabilir. Biliyorsanız da bilmiyorsanız da bakar geçersiniz. Cevap zorunlu değil sadece bir forum burası!

İlandaki bahsedilen ".... 06.06.1978 tarihli ve 7/15754

sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ?Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin

Esaslar?ın

MADDE 8 - Sözleşme ile çalıştırılan personel dışarıda

kazanç getirici başka bir iş yapamaz. (Avukat, dava vekili, günün veya haftanın

belirli saatlerinde çalıştırılacak hekim ve uzman hekim, ilçe ve bucak

belediyelerinde çalıştırılacak teknik personel ve 657 sayılı Kanunun Ek Geçici

12 ve 13 üncü maddelerinde sayılan personel ile yurtdışındaki Enformasyon

Merkezlerinde görevlendirilecek editörler hariç.)

Evet böyle bir ayrıntı var. Gördüğüm de düşündüğüm serbest avukatlığa devam edilip edilemeyeceği oldu, açıklık yok burada. Devam edilebiliyorsa başlığı açan arkadaşın bahsettiği gibi mi olur? Bürokrasi ayrı bir dünya bildiğiniz gibi. Bilen birisi varsa diye sordum. Sizin gibi üstten üstten konuşan değil bilen biri yazar diye sordum.

trust.111, 5 yıl önce

Bir alakası olabilir mi? İlanı ve bu konuyu okuyup bir zahmet kendi tespitlerinizi de yazarsanız sorunuzu cevaplamanızı görelim.

makas-10
Memur
11 Şubat 2019 17:20

Böyle bir uygulamanın olduğuna eminmisiniz arayıp sordum çalışanların bilgisi yoktu

ikibin
Aday Memur
11 Şubat 2019 19:53

Benim sorduğumu soruyorsanız daha önce gördüğüm bu başlıkla maddeyi okuyunca karışık geldi bana. Bilen var mı diye sordum? Başlık hakkında bilgim yok. Açan kişinin iddiası o.

makas-10, 5 yıl önce

Böyle bir uygulamanın olduğuna eminmisiniz arayıp sordum çalışanların bilgisi yoktu

agyagy
Şube Müdürü
11 Şubat 2019 20:55

Ben bakanlığı arayıp sormuştum böyle bir şeyin olmadığını söylediler hatta telefondaki bunu nereden duydunuz ne saçma gibü cevap vermişti:)

ikibin
Aday Memur
11 Şubat 2019 23:41

Daha iyi ya o zaman :)

agyagy, 5 yıl önce

Ben bakanlığı arayıp sormuştum böyle bir şeyin olmadığını söylediler hatta telefondaki bunu nereden duydunuz ne saçma gibü cevap vermişti:)

makas-10
Memur
11 Şubat 2019 23:46

Ek ders uygulaması varmış lakin eğitimciler bu dersleri veriyormuş bana söylenen bu

makas-10
Memur
11 Şubat 2019 23:48

Bu arada avukatlık nasıl gidiyor kendi ofisini açan var mı hayatınızdan memnunmusunuz

ikibin
Aday Memur
12 Şubat 2019 00:12

Bilenler çıkıyor. Teşekkürler :)

makas-10, 5 yıl önce

Ek ders uygulaması varmış lakin eğitimciler bu dersleri veriyormuş bana söylenen bu

Hukuk2019
Aday Memur
14 Şubat 2019 13:06

gerek kalmadı böyle saçma sapan şeylere. kpssde 90ı çaktık. ordan bir kadro çekin bakiyim
14 Şubat 2019 13:08

Düdük gibi hayat
makas-10, 5 yıl önce

Bu arada avukatlık nasıl gidiyor kendi ofisini açan var mı hayatınızdan memnunmusunuz

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi