Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
23 Nisan 2018 22:40

1.0 Polo'nun 104 bin lira olması

kabus değilse şaka desin birisi. 1.0 polo 104 bin liracık. 100 bin lirayı verdikten sonra c hatta d sınıfı ne arabalar alınmaz ki? http://www.arabalar.com.tr/volkswagen/polo/2018/1-0-tsi-highline-dsg

917-Short Tail
Genel Müdür
23 Nisan 2018 23:57

Durduğu yerde yamulan göçen boş paket honda civicin 100bin olduğu yerde sağlam bir alman arabasının fiyati başka ne olabilir ki? ;)))

917-Short Tail
Genel Müdür
24 Nisan 2018 00:04

Şakayi bir kenara birakirsak elin almani bu dünya pahalılığında o arabayi bize 60bin liraya satiyor(vergiden arındırılmış fiyat) yani kendi parasiyla 12bin euroya 12bin euro demek onlarda 3 öğretmen maaşı demek. Daha ne yapsin bu adam bedava mi versin. Bizde vergi çok araba pahalı değil.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 10:04

polo, civic'in bagajına buzdolabı olur ancak. gerçi buzdolabına lastik taksan hallice 1.0 motor bir polo olur:)))

m@earsln
Şef
24 Nisan 2018 14:10

volkswagen arabalarının aynı segmet diğer marka arçlarldan daha pahalı olduğu herkesin bildiği bir gerçek. zaten diğer markalarla aynı fiyata satsa millet değil 3 ay bir sene bile sırada bekler. yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim. daha önce de yazmıştım. ankara da honda ve skoda markalarını bir arada satan firmada yeni civic den octavia ya binince sanki bir üst segmet arabaya binmiş gibi hissettim. tabi honda o zaman 85000 gibi bir fiyata satılırken octavia 100 000 tl civarındaydı.

ülkemizde araç fiyatları çok yüksek. o yüzden insanlar araba alırken gönüllerine göre değil 2. el fiyatlarına(tutulup-tutulmadığı vs) göre tercih yapıyor. eğer 1 senelik maaşımla sıfır araç alabilseydim Alfa Romeo dan başka arabaya binmezdim. alfa romeo giulietta civic i de golf ü de her yönüyle( yol tutuş, performans, karizma, tasarım....vs vs) cebinden çıkarır.

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 18:07

Verdiğin linkte yaris 105 bin gözüküyor.

Auris 134 bin

golf 138 bin

D segmenti araçlar 150 binin üzerinde, üst donanımları 200 binin üzerinde.

Honda ve Toyotanın d segmentleri satış dışı diyor.!!

Otomatik ve üst donanım seçince fiyatlar böyle maalesef. Vv nin suçu yok. Döviz yüksek vergiler yüksek.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 18:26

yaris 1.5 motor 111 hp

polo 1.0 motor 95 hp

yaris yakıt tüketimi: ş.içi 6/ ş. dışı 4.1/ ortalama 4.8

polo yakıt tüketimi: ş.içi 5.7/ ş.dışı4.0/ ortalama 4.6

polo 1.0 motoruyla 1.5 yaris kadar yakıyorsa bir sıkıntı var demektir. bir başka deyişle 1.5 yaris, 1.0 polo kadar yakıyorsa yaris, polo'dan az yakıyor demektir. son olarak c sınıfı jetta'da satış dışı.

er-form, 6 yıl önce

Verdiğin linkte yaris 105 bin gözüküyor.

Auris 134 bin

golf 138 bin

D segmenti araçlar 150 binin üzerinde, üst donanımları 200 binin üzerinde.

Honda ve Toyotanın d segmentleri satış dışı diyor.!!

Otomatik ve üst donanım seçince fiyatlar böyle maalesef. Vv nin suçu yok. Döviz yüksek vergiler yüksek.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 18:33

bu arada 138 binlik golf benzinli, 134 binlik auiris dizel. dizel golf 157 bin lira. elma ve armutları ka

rıştırmayalım lütfen.

24 Nisan 2018 19:02

editörün başlık sahibini uyarması gerekiyor.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 19:10

çok 'radikal ve sertt' bir karar olur:))) hatta afaroz etmeli sayın editör.

Radikal. ve Sertt., 6 yıl önce

editörün başlık sahibini uyarması gerekiyor.

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 20:00

Elma ile armutları iyi bilirim sen elma hesabı yaptığın için elmalardan devam ettim ben de.

100 bine c segmenti hatta d segmenti araç alıyordun ya o açıdan ben de 1.0 tsi motor golf fiyatını yazdım.

Yani senin pahalı bulduğun polo fiyatına yaris bile alamıyorsun demek istedim. Golfün benzinlisini alamıyorsun, dizelini nasıl alacaksın cengaver?

cengaver44, 6 yıl önce

bu arada 138 binlik golf benzinli, 134 binlik auiris dizel. dizel golf 157 bin lira. elma ve armutları ka

rıştırmayalım lütfen.

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 20:09

hibrit eklenmiş haliyle bile o fabrika verilerine ulaşan yok o motorun, aç sizin forumları kullanıcıları yazmış değerleri incele

d segmentinde araç getirmiyor adamlar çünkü pahalı, zaten satış yoktu 150 bini toyotaya hondaya kimsenin vermeyeceğini bilirler

c sınıfı jetta yoksa golf var, Octavia var, leon var, yani c segmentinde seçenek bol, zaten passat satışları yetiyor da artıyor bile ben olsam ben de getirmem

seninkilerin d segmentinde satabilecekleri tek bir araç yok, hoş olsa da kimsenin aldığı da yoktu.

hep söylerim Corolla harici satılan araç yok sizinkilerin yaris hibritini bile getirdiler kimse almıyor

cengaver44, 6 yıl önce

yaris 1.5 motor 111 hp

polo 1.0 motor 95 hp

polo 1.0 motoruyla 1.5 yaris kadar yakıyorsa bir sıkıntı var demektir. bir başka deyişle 1.5 yaris, 1.0 polo kadar yakıyorsa yaris, polo'dan az yakıyor demektir. son olarak c sınıfı jetta'da satış dışı.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 20:12

iyi de bak yukarıda o fiyata 1.0 polo alacağıma 1.5 yaris, 1.3 jazz alabiliyorum. üstelik ikisinin de yakıtları nredeyse aynı ve yaris donanım olarak daha dolu. c ve d sınıfına gelince sıfırı kastetmedim temiz 2. el, düşük km'li araçlar alınabilir. ( subaru xv, mazda 3, civic, i 30, corolla, volvo, focus, avensis, mondeo...) yani ben sıfır 1.0 alacağıma parantez içindeki temiz 2. el düşük km'li arabalar alırım.

cengaver44, 6 yıl önce

yaris 1.5 motor 111 hp

polo 1.0 motor 95 hp

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 20:14

araç fiyatlarını eleştireceksen eleştir başlığa poloyu ekleyip de aklı sıra vw pahalı araç satıyor algısı oluşturacak

sonra da diyor ki fanatiksin, hiç vw yi eleştirmiyorsun

yaris nereeee polo nereeeee?

bir sen akıllısın millet cahil gidiyor vw alıyor

polo pahalıymış, bak senin satılmayan yârisin daha pahalı çıktı

polo da güzel kasa yapmış haaaa c segmenti araçlara benzemiş

hani güzel reklamını yapıyorsun burada vw nin

millet sayende vw nin kalitesini öğreniyor

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 20:15

geçen yıl yeterince tanınmamasına rağmen türkiye'de 6500 hibrit araç satmış toyota. dünyada ve türkiye'de lider hala hibrit alan yok diyor. gerçi siz 3-5 araç satar diyordunuz hibrit için.

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 20:16

o zaman öyle başlık açacaktın cengaver

neyse araç fiyatlarını da öğrenmiş oldun bahaneyle

105 bine auris alacağıma ikinci el passat, audi vs. alırım diye başlık mı açayım ben de şimdi

ne yapmaya çalışıyorsun sen cengaver?

cengaver44, 6 yıl önce

iyi de bak yukarıda o fiyata 1.0 polo alacağıma 1.5 yaris, 1.3 jazz alabiliyorum. üstelik ikisinin de yakıtları nredeyse aynı ve yaris donanım olarak daha dolu. c ve d sınıfına gelince sıfırı kastetmedim temiz 2. el, düşük km'li araçlar alınabilir. ( subaru xv, mazda 3, civic, i 30, corolla, volvo, focus, avensis, mondeo...) yani ben sıfır 1.0 alacağıma parantez içindeki temiz 2. el düşük km'li arabalar alırım.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 20:18

şimdi kendinle çeliştin er-form, daha 2 gün önce eleştirelim ki kıytırık c sınıfı arabaları bize 100 bine satmasınlar diyorsun. şimdi 1.0 motoru 104 bine satan vw'e toz kondurmuyorsun, onu savunuyorsun. ha diyeceksin ki niye polo'yu örnek verdin? çünkü en uç örnek o 1.0 polo 104 bin.

er-form, 6 yıl önce

araç fiyatlarını eleştireceksen eleştir başlığa poloyu ekleyip de aklı sıra vw pahalı araç satıyor algısı oluşturacak

sonra da diyor ki fanatiksin, hiç vw yi eleştirmiyorsun

yaris nereeee polo nereeeee?

bir sen akıllısın millet cahil gidiyor vw alıyor

polo pahalıymış, bak senin satılmayan yârisin daha pahalı çıktı

polo da güzel kasa yapmış haaaa c segmenti araçlara benzemiş

hani güzel reklamını yapıyorsun burada vw nin

millet sayende vw nin kalitesini öğreniyor

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 20:19

yaris de ilk çıktığında baya bir sattı sonra tık yok her araçta olduğu gibi yeni kasa gelince ilk bende olsun sevdalıları gider alır

civic de satmıştı direğinin göçtüğünü duyanlar almıyor artık

cengaver44, 6 yıl önce

geçen yıl yeterince tanınmamasına rağmen türkiye'de 6500 hibrit araç satmış toyota. dünyada ve türkiye'de lider hala hibrit alan yok diyor. gerçi siz 3-5 araç satar diyordunuz hibrit için.

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 20:20

yukarıda bir soru cevap bekliyor.

cengaver44, 6 yıl önce

şimdi kendinle çeliştin er-form, daha 2 gün önce eleştirelim ki kıytırık c sınıfı arabaları bize 100 bine satmasınlar diyorsun. şimdi 1.0 motoru 104 bine satan vw'e toz kondurmuyorsun, onu savunuyorsun. ha diyeceksin ki niye polo'yu örnek verdin? çünkü en uç örnek o 1.0 polo 104 bin.

er-form
Müsteşar
24 Nisan 2018 20:25

aynen cengaver bak hatırlıyorsun artık ne yazdığımı,

bak öteki başlıkta o kadar ettiğin lafı yuttun, yemin et demiştim edemedin?

ne o yoksa palavracı olduğunu kabul mü ettin?

bir önceki mesajımda açıkladım, bir daha açıklayayım:

araç fiyatlarını eleştireceksen eleştir, biz de destek olalım ama amaç vw yi eleştirmekse diğerleri gibi ben de eleştiririm seni

en uç örneği vereceksen de daha az satan, tutulmayan, kimsenin beğenmediği yarisi verseydin, 105, 104 ten büyük:)))

cengaver44, 6 yıl önce

cengaver44
Kapalı
24 Nisan 2018 20:26

yukarıdaki değerleri karşılaştır, öyle polo'yu savun istersen.

cengaver44, 6 yıl önce

yaris 1.5 motor 111 hp

polo 1.0 motor 95 hp

Toplam 82 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi