Editörler : ayşegül bgm
24 Nisan 2018 12:38

Güvenlik soruşturmsı kriterler

Arkadaşlar bu güvenlik soruşturmalarında fetö ve terör ilişkisi dışında neye bakıyorlar acaba bilgisi olan var mı? Mesela geçen bir arkadaşımın arkadaşının 2015te sosyal medyada yaptığı bir begeniden ötürü olumsuz sonuç gelmiş işten atıldı ya da asıl nedenin üstü bu şekilde mi ortulmeye çalışıldı bilmiyorum. Sizin de çevrenizde gördüğünüz duyduğunuz yaşadığınız şeyler varsa paylaşın bizlerle

Acarparmdk
Kapalı
24 Nisan 2018 20:28

Belli bir zaman dilimi içinde kaç bin kişi atanıyor, hepsinin tek tek geçmişte sosyal medyalar da neler yapmışlar, ben bu tarz şeylerin tek tek incelencgni sanmiom, 2015deki gönderileri inceleyip beğeni yaptı şunu bunu yaptı diye sorustrma olumsuz gecmesi bana mantıklı gelmiyor

rmss444
Şef
24 Nisan 2018 21:49

kimse çıkıp da işin gerçeğini söylemiyor, sosyal medya yüzünden işten çıkarılma olsa bir tane memur kalmaz kamuda, gördüğüm ve tanık oldugum kadarıyla herkes tepki toplamamak için uyduruktan bi sebep söylüyor işten çıkarılmasına

rmss444
Şef
24 Nisan 2018 21:55

hatta örnek vereyim, kardeşimin lise öğretmeni sol görüşlü bi insandı ama sosyal medyada aşırı derecede devlete ve RTE ye ağır hakaret içeren paylaşımlar yapıyordu, ben bizzat görüyordum, bundan dolayı şikayet edildi, RTE yi savunan ilçe halkından birileriyle kavgaya girdi olaylar büyüdü, hakkında dava açıldı o aradan işin içine neler girdi bilemiyoruz ama öğretmen başka bi ile nakil ettirildi sebep olarak da karıştığı olaylar yüzünden öğretmenin ilçede durması can güvenliği açısından sakıncalı duruma düşmüştür denildi, zaten tehdit filan da almıştı o öğretmen, hala işinin başında yani. bu arada öğretmenimiz hala paylaşımlarına devam ediyor, yani o derece yasaklı bi durum yok ortada, medyada herşey abartılıyor yalan dolan dolu ortalık =))

muazzez234
Memur
25 Nisan 2018 00:30

Ya evet bana da çok mantıksız geliyor dediğim gibi sanırım asıl nedenin üstü bu tür seylerle örtülmek isteniyor. Pekii hiç nedensiz yere olumsuz sonuçlandı diyenlerin hepsi mi yalan. Yalansa dava açıp kazananlar kimler?

50hemsir
Kapalı
25 Nisan 2018 00:56

olumsuz olsa bile neden soylemiyorlarmis duyduguma gore
muazzez234, 6 yıl önce

Ya evet bana da çok mantıksız geliyor dediğim gibi sanırım asıl nedenin üstü bu tür seylerle örtülmek isteniyor. Pekii hiç nedensiz yere olumsuz sonuçlandı diyenlerin hepsi mi yalan. Yalansa dava açıp kazananlar kimler?

rmss444
Şef
25 Nisan 2018 01:58

bunu bilemiyorum ama sosyal medya yüzünden işten çıkarılan duymadım, şimdiye kadar hep fetö bağlantılı kişiler ihraç edildi çevreden gördüğüm kadarıyla, varsa böyle bi örnek ben de merak ettim yani
muazzez234, 6 yıl önce

Btmnprm112
Aday Memur
25 Nisan 2018 02:31

Acaba sadece twitter face instaya mi bakarlar yoksa snapchat scope periscope vs gibi sosyal medyalalarada bakarlar mi sorusturmada?

Hemşire ahsen
Aday Memur
25 Nisan 2018 08:45

Dava açıp nedeni öğrenilebiliyor

50hemsir, 6 yıl önce
olumsuz olsa bile neden soylemiyorlarmis duyduguma gore

Hemşire ahsen
Aday Memur
25 Nisan 2018 08:47

İnşallah Hocam öyle olur. Ne bileyim artık insan havadan nem kapmaya başlıyor. O kadar çok hiç bir bağlantım yoktu olumsuz geldi diyen duydum ki umarım aslı böyle değildir

rmss444, 6 yıl önce
bunu bilemiyorum ama sosyal medya yüzünden işten çıkarılan duymadım, şimdiye kadar hep fetö bağlantılı kişiler ihraç edildi çevreden gördüğüm kadarıyla, varsa böyle bi örnek ben de merak ettim yani

muazzez234
Memur
25 Nisan 2018 08:49

Aynen valla aynı durumdayım :D

Hemşire ahsen, 6 yıl önce

İnşallah Hocam öyle olur. Ne bileyim artık insan havadan nem kapmaya başlıyor. O kadar çok hiç bir bağlantım yoktu olumsuz geldi diyen duydum ki umarım aslı böyle değildir

muazzez234
Memur
25 Nisan 2018 08:50

Yok memurlar net hesapları da kontrol ediliyormuş :D

Btmnprm112, 6 yıl önce

Acaba sadece twitter face instaya mi bakarlar yoksa snapchat scope periscope vs gibi sosyal medyalalarada bakarlar mi sorusturmada?

Hemşire ahsen
Aday Memur
28 Nisan 2018 23:29

Allah yardımcımız olsun

muazzez234, 6 yıl önce

Aynen valla aynı durumdayım :D

muazzez234
Memur
28 Nisan 2018 23:31

Amin

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular