Editörler : ayşegül bgm
26 Nisan 2018 13:55

Sağlık fizikçisi
Sağlık fizikçisi olarak kimler atanıyor Yani hangi bölümün mezunları

04.e
Kapalı
26 Nisan 2018 17:27

Fizik ya da fizik mühendisliği mezunları nükleer fizik alanında yüksek lisans yaptıktan sonra sağlık fizikçisi olarak atanabilir

Mnkye
Aday Memur
26 Nisan 2018 18:25

Sağlık Yönetimi bölümü mezunları da atanıyor diyorlar doğru mu
04.e, 6 yıl önce

Fizik ya da fizik mühendisliği mezunları nükleer fizik alanında yüksek lisans yaptıktan sonra sağlık fizikçisi olarak atanabilir

04.e
Kapalı
26 Nisan 2018 19:06

Onu hiç duymadım benim eşim fizik mühendisliği mezunu ondan biliyorum fizik mezunu olması gerektiğini ama sağlık yönetimini hiç duymadım

Rfizikcik
Aday Memur
30 Kasım 2019 20:57

Hayır. Başvuramazsınız. Fizik bölümü , fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği lisans programının üzerine belirli birkaç üniversitenin sağlık veya nükleer bilimler enstitülerince açılan medikal fizik, sağlık fiziği, radyoterapi fiziği gibi dpb tarafından onaylanan bölümlerinde tezli yüksek lisans yapmış olmanız gerekmektedir . Puanlar sizi yanıltmasın . Dpb den onay almadan ösym sisteminde tercih bile yapamazsınız.

Mnkye, 6 yıl önce

bugie
Şef
30 Kasım 2019 22:00

Hayır alakası yok

Sağlık fizikçisi fizik mühendisi - fizik bölümü ve nükleer enerji mühendisliği sertifikalı yüksek lisansla yapılır.

Görev tanımı olarak da Medikal cihazların kalibrasyon ve kalifikasyon işlemlerinin yapılması için rapor hazırlamaktan tutun da iyonize ışınlara mağruz kalanların maksimum dozları kontrol ederek zarar görmeden önce tespit eder.

Sağlık yönetimi ile yakından uzaktan alakası yok Sağlık fiziği hesaplama üstüne kurulu bir dal.

Mnkye, 6 yıl önce
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi