Editörler : E.Kayı Han
«1001100210031004100510061007100810091010101110121013

1919Deniz1919
Aday Memur
22 Mayıs 2024 22:02

YDK'nun silahlı kuvvetlerden ayırma cezası vermesi için ceza almış olmanız gerekmiyor mu? yanlışmı biliyoruz acaba. Size yaşatılan durumda çok ilginçmiş . Ben olumsuz bir karar çıkacağını düşünmüyorum. Yerelden Beraat alıp BAMdan ceza verilmiş dosyalarda YDK Silahlı Kuvvetlerden ayırma işlemini hemen yapmıyor 3 defadır YDK ya çıkmış savunmasını vermiş kişiler var.
BlackArrow, 4 hafta önce
ben yerel mahkemeden savcınında heyetinden kararıyla beraat aldım kesinleşme şerhli itiraz edilmedi açıktayken tüm dosya kapandı geri döndüm 3 yıl olacak eylülde normal sıkıntısız bir şekilde çalışıyordum ama martta bir daha kurula çıkardılar mahkemeden beraat aldığım tek ankesörle ilgili sonra peşine silahlı kuvvetlerden çıkarılma ile ilgili savunma derken YDK ya yolladılar işte kuvvete kuvveten haber gelir dediler aktif çalışıyorum hiçbirşey olmamış gibi

BlackArrow
Aday Memur
22 Mayıs 2024 22:05

keşke öyle olsa ama açıktan dönen az bizim kuvvette benide tuttukları yer ceza mahkemesinden beraat alsa bile idari bir bağlayıcılığı yoktur Danıştay 5.daire esas no 2016/53272 karar no 2020/1930 buna istinaden ben ceza verebilirim diyor
1919Deniz1919, 4 hafta önce
YDK'nun silahlı kuvvetlerden ayırma cezası vermesi için ceza almış olmanız gerekmiyor mu? yanlışmı biliyoruz acaba. Size yaşatılan durumda çok ilginçmiş . Ben olumsuz bir karar çıkacağını düşünmüyorum. Yerelden Beraat alıp BAMdan ceza verilmiş dosyalarda YDK Silahlı Kuvvetlerden ayırma işlemini hemen yapmıyor 3 defadır YDK ya çıkmış savunmasını vermiş kişiler var.

BlackArrow
Aday Memur
22 Mayıs 2024 22:07

ama danıştayın başka emsalleride var ceza mahkemesinden alınan beraat idari olarakta beraat sayılır ve disiplin cezası verilemez ayrıca kuvvet zamanaşına da uymuyor değişik işte çalışmak istemiyor yada sorumluluk almadan ben atayım dönsün diyor zannımca
BlackArrow, 4 hafta önce
keşke öyle olsa ama açıktan dönen az bizim kuvvette benide tuttukları yer ceza mahkemesinden beraat alsa bile idari bir bağlayıcılığı yoktur Danıştay 5.daire esas no 2016/53272 karar no 2020/1930 buna istinaden ben ceza verebilirim diyor

1919Deniz1919
Aday Memur
22 Mayıs 2024 22:18

Umarım iyi sonuçlar alırsınız.
BlackArrow, 4 hafta önce
ama danıştayın başka emsalleride var ceza mahkemesinden alınan beraat idari olarakta beraat sayılır ve disiplin cezası verilemez ayrıca kuvvet zamanaşına da uymuyor değişik işte çalışmak istemiyor yada sorumluluk almadan ben atayım dönsün diyor zannımca

BlackArrow
Aday Memur
22 Mayıs 2024 22:19

amin herkesin hakkında hayırlısı olsun
1919Deniz1919, 4 hafta önce
Umarım iyi sonuçlar alırsınız.

Atlas.1142
Aday Memur
23 Mayıs 2024 09:23

merhabalar özelden mesaj yazamıyorum. siz yazar mısınız. benim de durumum sizinkiyle aynı. danışmak istediğim şeyler var. özelden bana yazabilir misiniz
Jasbkdçvş, 1 ay önce

2022 de benim cezamk bozdu 2 . Bam 2 yıl sürdü yaklaşık sonra yerelde beraat aldm savcı itiraz etti tekrar erzurum 2 bama gitti dosya savcının istemini red ett lehime karar verdi iki defa ve karar yargıtaya gitmeden kesinlşeti

Halilyldzz1
Aday Memur
27 Mayıs 2024 21:27

İyi akşamlar arkadaşlar 2012-2013 mesleğe girişli uzman çavuşum ne bir bank Asya işlemim ne bir yurtta kalışım ne bir gazeteye siyasi partiye üyeliğim nede üniversite okudum fabrikada çalışırken askere gittim ve orda uzman çavuş olarak mesleğe başladım bu güne kadar sorunsuz bir şekilde mesleğimi severek yapıyordum anca 1 ay önce beni arayıp ifadeye çağırdılar toplam 5 kişi ancak ben bunların 2 sini tanıyordum birisi ilk eğitime gittiğim yerdeki devrem diğer görev yaptığım yerdeki s1 sorumlusu astsubay devrem beni tanır ben devremi ancak astsubay beni tanımaz benim ifadeye çağırılma sebebim periyodik arama toplamda 5 kişi aramış ben bunların ikisini biliyorum yükümlü askerlik yapan arkadaşlarım tanıdığın var mı içeriye telefon sokturacak gibi bir konuşma geçti. Sorum şu başka hiç birşeyim yokken bank Asya işlemi olsun fetö gazetesi üyeliği olsun en ufak bir işlemim dahi yok bu ifade vermemin sonu ne olur benimle aynı durumda olan arkadaşlar varmı meslekten atılma durumum söz konusu mu gerçekten haftalardır uyku nedir bilmiyorum Allah tüm masumların yardımcısı olsun

Halilyldzz1
Aday Memur
27 Mayıs 2024 21:35

İyi akşamlar arkadaşlar 2012-2013 mesleğe girişli uzman çavuşum ne bir bank Asya işlemim ne bir yurtta kalışım ne bir gazeteye siyasi partiye üyeliğim nede üniversite okudum fabrikada çalışırken askere gittim ve orda uzman çavuş olarak mesleğe başladım bu güne kadar sorunsuz bir şekilde mesleğimi severek yapıyordum anca 1 ay önce beni arayıp ifadeye çağırdılar toplam 5 kişi sordular bana ancak ben bunların 2 sini tanıyordum birisi ilk eğitime gittiğim yerdeki devrem diğer görev yaptığım yerdeki s1 sorumlusu astsubay devrem beni tanır ben devremi ancak astsubay beni tanımaz benim ifadeye çağırılma sebebim periyodik arama toplamda 5 kişi aramış ben bunların ikisini biliyorum yükümlü askerlik yapan arkadaşlarım tanıdığın var mı içeriye telefon sokturacak gibi bir konuşma geçti. Sorum şu başka hiç birşeyim yokken bank Asya işlemi olsun fetö gazetesi üyeliği olsun en ufak bir işlemim dahi yok bu ifade vermemin sonu ne olur benimle aynı durumda olan arkadaşlar varmı meslekten atılma durumum söz konusu mu gerçekten haftalardır uyku nedir bilmiyorum Allah tüm masumların yardımcısı olsun

Ferdi39
Aday Memur
27 Mayıs 2024 22:45

öncelikle geçmiş olsun muhtemelen diğerlerinin birisinde bir problem var yahut çalıştığın iş yerinde kokusu çıkar şayet o diğer arkadaşlarda problem varsa onlarada benzer sorular sorulup karşılaştırılma yapılacak vs ona göre Savcılık hakkında dava açıp açmayacağına bakar diye düşünüyorum diğer husus eski iş yerini bir araştır soruşturma geçirmişimi bu olaylardan onu öğren onun harici kendine güveniyor isen hiç korkup uykularını bozmama gerek yok Hakkın adaleti yerini bulur diyorsun suçsuz yere dava açılırsa açılsın sen kendine güvendikten sonra sonucu bildikten sonra sorun yok eninde sonunda ortaya çıkacaktır bu dava süreci olursa muhtemelen açığa alınırsın maaşın 3/2 sini alırsın 2 ayda bir açık süresini yenilemeye kuruma çağırırlar meslekten ihraç edilmezsin sözleşme bitimi yaklaşınca sözleşmen sen istediğinde yenilenir çünkü senlik bir durum yok ve dava sonucu çıkmadan kim olursa olsun suçsuzdur gönlünü ferah tut beş senedir bende açıktayım sözleşmemide yeniledim
Halilyldzz1, 3 hafta önce

İyi akşamlar arkadaşlar 2012-2013 mesleğe girişli uzman çavuşum ne bir bank Asya işlemim ne bir yurtta kalışım ne bir gazeteye siyasi partiye üyeliğim nede üniversite okudum fabrikada çalışırken askere gittim ve orda uzman çavuş olarak mesleğe başladım bu güne kadar sorunsuz bir şekilde mesleğimi severek yapıyordum anca 1 ay önce beni arayıp ifadeye çağırdılar toplam 5 kişi sordular bana ancak ben bunların 2 sini tanıyordum birisi ilk eğitime gittiğim yerdeki devrem diğer görev yaptığım yerdeki s1 sorumlusu astsubay devrem beni tanır ben devremi ancak astsubay beni tanımaz benim ifadeye çağırılma sebebim periyodik arama toplamda 5 kişi aramış ben bunların ikisini biliyorum yükümlü askerlik yapan arkadaşlarım tanıdığın var mı içeriye telefon sokturacak gibi bir konuşma geçti. Sorum şu başka hiç birşeyim yokken bank Asya işlemi olsun fetö gazetesi üyeliği olsun en ufak bir işlemim dahi yok bu ifade vermemin sonu ne olur benimle aynı durumda olan arkadaşlar varmı meslekten atılma durumum söz konusu mu gerçekten haftalardır uyku nedir bilmiyorum Allah tüm masumların yardımcısı olsun

Halilyldzz1
Aday Memur
27 Mayıs 2024 23:14

Teşekkür ediyorum kardeşim insanın psikolojisini meslekten atılmak vs değil atsınlar zerre umrumda olmaz ama vatan haini damgası yiyip atmaları ağırıma gider milliyetçi bir insana bu söylem gerçekten çok ağır gelir dediğin gibi dediğim gibi içimiz ferah Allahın adaleti var istedikleri yeri istedikleri şeyi soruştursunlar.

Sende aynı durumdan dolayı mı açıktasın

Ferdi39, 3 hafta önce
öncelikle geçmiş olsun muhtemelen diğerlerinin birisinde bir problem var yahut çalıştığın iş yerinde kokusu çıkar şayet o diğer arkadaşlarda problem varsa onlarada benzer sorular sorulup karşılaştırılma yapılacak vs ona göre Savcılık hakkında dava açıp açmayacağına bakar diye düşünüyorum diğer husus eski iş yerini bir araştır soruşturma geçirmişimi bu olaylardan onu öğren onun harici kendine güveniyor isen hiç korkup uykularını bozmama gerek yok Hakkın adaleti yerini bulur diyorsun suçsuz yere dava açılırsa açılsın sen kendine güvendikten sonra sonucu bildikten sonra sorun yok eninde sonunda ortaya çıkacaktır bu dava süreci olursa muhtemelen açığa alınırsın maaşın 3/2 sini alırsın 2 ayda bir açık süresini yenilemeye kuruma çağırırlar meslekten ihraç edilmezsin sözleşme bitimi yaklaşınca sözleşmen sen istediğinde yenilenir çünkü senlik bir durum yok ve dava sonucu çıkmadan kim olursa olsun suçsuzdur gönlünü ferah tut beş senedir bende açıktayım sözleşmemide yeniledim

Ferdi39
Aday Memur
27 Mayıs 2024 23:19

evet 2016 da aldılar Ankara'da mahkemeye verdim uzun yargı süreci derken geri döndüm ardından tayinimi batmana çıkardılar çok geçmedi aynı suç ben iftira diyorum bir evrilmişini ısıtıp önüme koydular yine problem yok dedim şimdiye kadar geçmiş ve şimdiki mahkemeler toplamda 9.10 adet oldu hakim sayısını bilmiyorum bile hepsi beraat verdi artık son aşamadayım yargıtayda Allahın izni ile gönlüm ferah oradada sonuç benim nezdimde belli lakin dediğin gibi süreç çok yıpratıcı benim öngörüm halen bu pislikler bazı kadrolarda görev yapıyor ve nerede vatan sever insanlar varsa pislik yapıp Devletimize düşman ettirmeye çalışıyorlar lakin başaramayacaklar
Halilyldzz1, 3 hafta önce

Teşekkür ediyorum kardeşim insanın psikolojisini meslekten atılmak vs değil atsınlar zerre umrumda olmaz ama vatan haini damgası yiyip atmaları ağırıma gider milliyetçi bir insana bu söylem gerçekten çok ağır gelir dediğin gibi dediğim gibi içimiz ferah Allahın adaleti var istedikleri yeri istedikleri şeyi soruştursunlar.

Sende aynı durumdan dolayı mı açıktasın

Ferdi39
Aday Memur
30 Mayıs 2024 16:49

merhaba yerel acm beraat bam beraat Yargıtay cbs bam savcısının itirazını esastan red beraat onama istedi ilgili Yargıtay dairesinde yazıyor dairede süreç devam edecekmi yoksa direk dosya kapanacakmı kapanmaz süreç devam ederse Yargıtay cbs nin söylediği süreci hızlandırırmı

faruk19
Aday Memur
30 Mayıs 2024 18:21

Son bir yıl inşallah benimkide 2023 7. Aydan beri devam ediyor ama inşallah sonrası da temiz gelir inşallah.
Ferdi39, 3 hafta önce
merhaba yerel acm beraat bam beraat Yargıtay cbs bam savcısının itirazını esastan red beraat onama istedi ilgili Yargıtay dairesinde yazıyor dairede süreç devam edecekmi yoksa direk dosya kapanacakmı kapanmaz süreç devam ederse Yargıtay cbs nin söylediği süreci hızlandırırmı

Ferdi39
Aday Memur
30 Mayıs 2024 18:26

teşekkür ederim senin dosyanla aramızda yargıtayda 2 ay var ilerleme olmadıysa Allahın izniyle yakında senin dosyada gelişme olacaktır hocam Allahın izniyle sorun yaşamayacaksınız Allahın adaleti her zaman tecelli ediyor hakkaniyetli karar veren insanların önüne çıkartıyor
faruk19, 3 hafta önce
Son bir yıl inşallah benimkide 2023 7. Aydan beri devam ediyor ama inşallah sonrası da temiz gelir inşallah.

faruk19
Aday Memur
30 Mayıs 2024 18:28

Benim dosyam 2024 şubattan beri İncelemede son asamada
Ferdi39, 3 hafta önce
teşekkür ederim senin dosyanla aramızda yargıtayda 2 ay var ilerleme olmadıysa Allahın izniyle yakında senin dosyada gelişme olacaktır hocam Allahın izniyle sorun yaşamayacaksınız Allahın adaleti her zaman tecelli ediyor hakkaniyetli karar veren insanların önüne çıkartıyor

Ferdi39
Aday Memur
30 Mayıs 2024 18:30

ha tamam o zaman kusura bakma hocam ben sandım ki süreç uzar en fazla bir yıl daha oyalanır gibisinden bana hitaben söylediniz sandım hocam sizin dosya bitmiş artık eli kulağında savcı ne yönde görüş belirtmişti size ondan sonra ne kadar süreç geçti
faruk19, 3 hafta önce
Benim dosyam 2024 şubattan beri İncelemede son asamada

faruk19
Aday Memur
30 Mayıs 2024 18:32

2023 7. Ayda savcı mutalasini yazdı temize ret verdi.
Ferdi39, 3 hafta önce
ha tamam o zaman kusura bakma hocam ben sandım ki süreç uzar en fazla bir yıl daha oyalanır gibisinden bana hitaben söylediniz sandım hocam sizin dosya bitmiş artık eli kulağında savcı ne yönde görüş belirtmişti size ondan sonra ne kadar süreç geçti

Fatih45678
Aday Memur
31 Mayıs 2024 10:48

Ben Kasım ayinda beraat aldım mahkemeden beraatım var 7 aydır aktif çalışıyorum bugün YDK dan bir başçavuş aradı beni bir ifaden var dedi bu ne oluyor bilen lütfen yazabilir mi yine eski günler gibi endise etmem gereken bir şey var mı

31 Mayıs 2024 11:14

MSB idare mahkeme kararlarını ortalama kaç günde uyguluyor bilen varmı acaba göreve iade olanlardan ?

1919Deniz1919
Aday Memur
31 Mayıs 2024 19:46

hangi kuvvet
Fatih45678, 3 hafta önce

Ben Kasım ayinda beraat aldım mahkemeden beraatım var 7 aydır aktif çalışıyorum bugün YDK dan bir başçavuş aradı beni bir ifaden var dedi bu ne oluyor bilen lütfen yazabilir mi yine eski günler gibi endise etmem gereken bir şey var mı

Toplam 20247 mesaj
«1001100210031004100510061007100810091010101110121013

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi