Editörler : E.Kayı Han
«8910111213141516171819»

Alpinestars
Şube Müdürü
12 Mayıs 2018 00:56

Ahmet Zeki Üçok 2009 yılında yürüttüğü bir soruşturmada, Ankesör soruşturmasında internetten satın alınan bir program ile 40 Kurmay Subayın sahte arama ile örgüte bulaştırma çabasına değindi. Ayrıca şuanda Savcıların ise bu sahte aramaları bildiklerini sahte aramalarda kontör düşüp düşmediğine baktıklarını anlattı.

12 Mayıs 2018 01:06

Kontör düşmesi ne demek?

Alpinestars, 6 yıl önce

Ahmet Zeki Üçok 2009 yılında yürüttüğü bir soruşturmada, Ankesör soruşturmasında internetten satın alınan bir program ile 40 Kurmay Subayın sahte arama ile örgüte bulaştırma çabasına değindi. Ayrıca şuanda Savcıların ise bu sahte aramaları bildiklerini sahte aramalarda kontör düşüp düşmediğine baktıklarını anlattı.

Alpinestars
Şube Müdürü
12 Mayıs 2018 01:20

Habertürkte Ankesör Mağdurlarına değinildi. Bu konuyla ilgili twitlerin geldiği bilgisi verildi. İlk kez sesimizi bir canlı yayında duyurabildik. Tüm destek veren arkadaşlara teşekkürler. Her ne kadar Ferhat Ünlü ankesör mağduru yok denecek kadar az dese bile sunucu mağdur yaratılmaması gerektiğini söyledi. Ahmet Zeki Üçok da destekledi. Sahte aramalarda kontör düşmüyormuş.

benimmemurum1
Aday Memur
12 Mayıs 2018 11:03

Akşamki programda; her zaman olduğu gibi herkez tskda fetöcü oranının %10 bile olmadığı, daha fazla temizlenmesi gerektiğini döyleyip durdular.

Tahmin edebileceğiniz gibi MAĞDUR kelimesi ağızlarından çıkmadı.

Hatta Fetömetreyi öven A.Zeki.ü a, spikerin bunu siyasette,bürokraside kullanalım demesi üzerine kimse evet diyemedi. zeki ben bilmem dedi.

yani, anlaşılıyorki zeki, iktidar tarafında siyasete girmek için bu kadar kendini yiyip bitiriyor.

bir arkadaşın söylediği gibi, madem biliyordun aksekör taktiğini neden 15 temmuzdan hemen sonra söylemedin. neden bilgiyi sakladın.

Allah akıl fikir versin.

ankesöre, ardışığa bakmaya gerek yok, siyasettekilerin cep telefonu kayıtlarına bakarlarsa, asıl bu ordunun bu hale getirilmesinin gerçek sorumlularını bulunacaktır savcılıklar. göreceksinizki fetönün yöneticileri ile kimler konuşmuş.

nabersin
Aday Memur
12 Mayıs 2018 11:18

Bu programdan anlaşılan ankesörle alakalı herkes ihraç olacak %95

Alpinestars
Şube Müdürü
12 Mayıs 2018 12:30

Bu gibi programları izlerseniz TSK nın komple lav edilmesi gerektiğini, tüm askerlerin kurşuna dizilmesi gerektiğini düşünürsünüz. Çünkü bu tip insanlar oraya çıkıp konuşmak için para alıyorlar ve hepsi birer örgütün topluluğun yada cemaatin mensupları. Hiçbiri Objektif insanlar değil. Ahmet Zeki Üçok bile bağımsız bir konuşmacı değil. Balyoz Ergenekon soruşturmalarını unutmayın. O yıllarda örgüte ait herkes TSK yı terörist ilan ediyorlardı hergün yüzlerce asker tutuklanırken televizyonlarda hakim gibi savcı gibi bu işleri destekliyorlardı. Şuan da durum ondan çok farklı değil. Allah'ın Adaleti Şaşmayacak. Bizler hiçbir suçumuz yokken hiçkimse bizi televizyonda çıkıp yargılayamaz. Örgütle alakası olan herkesi Allah bin perişan etsin.

nabersin
Aday Memur
12 Mayıs 2018 12:53

Hocam savcıların hafta hafta sırayla gözaltı yapacağını söylediler. Ve Tsk daki fetöcüleri ancak bu şekilde ortaya çıkarabileceklerini söylediler muhtemelen savcılar da böyle düşünüyor ama kanunen içeriği belli olmayan konuşma ile terorist ilan edilebilir mi insan şuan Tr de edilebilir tek çare seçimde millet için hayırlı sonuç çıkması

Alpinestars, 6 yıl önce
Bu gibi programları izlerseniz TSK nın komple lav edilmesi gerektiğini, tüm askerlerin kurşuna dizilmesi gerektiğini düşünürsünüz. Çünkü bu tip insanlar oraya çıkıp konuşmak için para alıyorlar ve hepsi birer örgütün topluluğun yada cemaatin mensupları. Hiçbiri Objektif insanlar değil. Ahmet Zeki Üçok bile bağımsız bir konuşmacı değil. Balyoz Ergenekon soruşturmalarını unutmayın. O yıllarda örgüte ait herkes TSK yı terörist ilan ediyorlardı hergün yüzlerce asker tutuklanırken televizyonlarda hakim gibi savcı gibi bu işleri destekliyorlardı. Şuan da durum ondan çok farklı değil. Allah'ın Adaleti Şaşmayacak. Bizler hiçbir suçumuz yokken hiçkimse bizi televizyonda çıkıp yargılayamaz. Örgütle alakası olan herkesi Allah bin perişan etsin.
12 Mayıs 2018 15:29

Bunu ilk kez yazıyorum zira ben ihraç edileli neredeyse 2 sene oldu siz daha yeni ve muhtemelen ben ilk zamanlardaki halim gibi şok halindesiniz.Size tavsiyem ahmet zeki üçok,nedim şener gibi adamların laflarını çok önemsemeyin.Mesele şu:bu adamların kendi fikirlerine yakın buldukları ve ulusalcı ve atatürkçü aynı zamanda avrupadan ziyade avrasyaya modeline daha yakın gördükleri yaklaşık 1000 tane askerleri var ve geri kalan ne kadar asker varsa tsk parçalanması pahasına ihraç edilmesini istiyorlar.Burda mevcut hükümetin göremediği temel husus; bu operasyonların yapılmasını sağlayan ahmet zeki üçokun gerçekteki amacı seçimle hiçbirzaman yenemeyecekleri mevcut hükümeti fetö operasyonlarıyla oy kaybına uğratıp yiyip bitirme,ilk önce fetöcüleri sonra tabanını akpden nefret ettirek boşalttıkları akpyi hapse atarak yargılanmalarını sağlamak.Şuan bu adamların teşfikiyle beraber fetöden soruşturma geçiren toplam sayı 400.000 kişi bu sayının ne olduğunu idrak edebiliyorsunuz değil mi?Ailesiyle birlikte 4 milyon oy demek ki soruşturma geçirmeden sırf iltisaklı diye hayatları kararan 200.000 insan var ve sayının korkunçluğunu anlıyorsunuz değil mi?15 temnuzdan sonra askeri okuldan atılan öğrenci sayısı sadece 40.000.Peki ahmet zeki üçok gibi adamların fetöyle mücadele diye söyleyerek örtmeye çalıştığı ama gerçekte bu operasyonlar sayesinde hükümete oy kaybettirerek akpden intikam ve hapiste yattığı senelerin rövanşını almak gerçek amacı amaca ulaşılyor mu?Tabiiki evet.Mesela benim ailem ve ben 15 senelik mevcut hükümeti destekledik ama bundan sonra asla.Ailemdeki oy sayısı 20.Birazda bu yaşadığınız olayları böylede okumanızı tavsiye ederim.

nabersin
Aday Memur
12 Mayıs 2018 15:41

Yorumunuz güzel fakat herhalükarda zararlı biz çıkıyoruz anket sonuçları da çokda aleyhimize sonuçlanacak gibi göstermiyor bellide olmaz bizde ailecek mevcut hükümeti destekledik 6 oyda bizden kaybedecekler

Jandermeria, 6 yıl önce

Bunu ilk kez yazıyorum zira ben ihraç edileli neredeyse 2 sene oldu siz daha yeni ve muhtemelen ben ilk zamanlardaki halim gibi şok halindesiniz.Size tavsiyem ahmet zeki üçok,nedim şener gibi adamların laflarını çok önemsemeyin.Mesele şu:bu adamların kendi fikirlerine yakın buldukları ve ulusalcı ve atatürkçü aynı zamanda avrupadan ziyade avrasyaya modeline daha yakın gördükleri yaklaşık 1000 tane askerleri var ve geri kalan ne kadar asker varsa tsk parçalanması pahasına ihraç edilmesini istiyorlar.Burda mevcut hükümetin göremediği temel husus; bu operasyonların yapılmasını sağlayan ahmet zeki üçokun gerçekteki amacı seçimle hiçbirzaman yenemeyecekleri mevcut hükümeti fetö operasyonlarıyla oy kaybına uğratıp yiyip bitirme,ilk önce fetöcüleri sonra tabanını akpden nefret ettirek boşalttıkları akpyi hapse atarak yargılanmalarını sağlamak.Şuan bu adamların teşfikiyle beraber fetöden soruşturma geçiren toplam sayı 400.000 kişi bu sayının ne olduğunu idrak edebiliyorsunuz değil mi?Ailesiyle birlikte 4 milyon oy demek ki soruşturma geçirmeden sırf iltisaklı diye hayatları kararan 200.000 insan var ve sayının korkunçluğunu anlıyorsunuz değil mi?15 temnuzdan sonra askeri okuldan atılan öğrenci sayısı sadece 40.000.Peki ahmet zeki üçok gibi adamların fetöyle mücadele diye söyleyerek örtmeye çalıştığı ama gerçekte bu operasyonlar sayesinde hükümete oy kaybettirerek akpden intikam ve hapiste yattığı senelerin rövanşını almak gerçek amacı amaca ulaşılyor mu?Tabiiki evet.Mesela benim ailem ve ben 15 senelik mevcut hükümeti destekledik ama bundan sonra asla.Ailemdeki oy sayısı 20.Birazda bu yaşadığınız olayları böylede okumanızı tavsiye ederim.

Alpinestars
Şube Müdürü
12 Mayıs 2018 16:22

Anlatmak istediklerime Tercüman oldunuz. Teşekkürler.

Jandermeria, 6 yıl önce

12 Mayıs 2018 16:29

Çok net söylüyorum yukarıda bahsettiğim bu devasa sayılar hükümetin başına iş açacak.Doğu perinçek bile fetöcülerin özel mülkiyetine dokunamazsın suçtur falan demeye başladı.Beni 33 senedir torunum diye seven anneanemin benim üzüntümden etkilenmemesi ve fikrini değiştirmemesi mümkün mü?bu operasyonları hükümet eliyle yapan ama gerçekte hükümete duyulan nefreti artttırmayı amaç edinenbu güruhun gerçekte ne yapmaya çalıştığını; bize teröristler diyen hükümette er yada geç anlayacak.Birde mesele oy meselesi değil ne peki? Ohal neden devam ediyor?fetöyle mücadele bahanesiyle.Bugün 15 temmuzdan önce 2.90 olan dolar bugün 4.4 olmuş.Türkiyede neredeyse herşey dolar endeksli.Bir adam bugün deposunu benzinle 6 liradan dolduruyorsa bunu sorgulayacaktır.Dolar neden bu halde ohal yüzünden.Yani birbaşka nedeni ne o zaman?Fetö operasyonlarını yapan güruh fetöyle mücadele ediyorum,kripto buluyorum dediği müddetçe ohal asla bitmeyecek. ama ohal fetöyle hiç alakası olmasada diğer insanları ekonomik olarak çok fazla yıpratacak.Buda sorgulanmaya neden olacak.Siz bu operasyonları yapın,asın,kesin, kelleyi uçurun diyen ahmet zeki üçok ve nedim şener gibi adamların bu yapıların direk ve dolaylı sonuçlarını bilemeyecek aptal insanlar olduğunu zannediyorsunuz?Evet türkiyeyi yıkıp enkaz olması pahasınada olsa bu operasyonlar hiç bitmeyecek; taki esas düşman gördükleri bu hükümete kaybettirip,hepsini teker teker fetöcü yada fetöye destek oldular diye hapse attırana kadar.Bu yazdığımı unutmayın günün birinde eski bir jandarma söylemişti dersiniz. zaten yukarıda bahsettiğim direk ve dolaylı sonuçları doğursun diye bu fetö operasyonları hiç bitmiyor ve hiçde bitmeyecek doğru söylediğimi burdan bile anlayabilirsin yani operasyonların hiç bitmemesinden.

nabersin, 6 yıl önce

Yorumunuz güzel fakat herhalükarda zararlı biz çıkıyoruz anket sonuçları da çokda aleyhimize sonuçlanacak gibi göstermiyor bellide olmaz bizde ailecek mevcut hükümeti destekledik 6 oyda bizden kaybedecekler

nabersin
Aday Memur
12 Mayıs 2018 23:38

Ankesörlü telefon dan ihraç olan oldu mu hiç?

Neredeyim
Aday Memur
13 Mayıs 2018 00:12

Henüz olmadı diye biliyorum fakat bu KHK ile olacak gibi ama sadece ankesör kriteri ile edeceklerini sanmıyorum.

nabersin
Aday Memur
13 Mayıs 2018 00:21

Bakan 3000 kriptolu ihraç olacak dedi ama. askerlerde başka kriter pek olmuyor zaten. Dediğiniz gibide olabilir belki yasaya göre bi kalp bulamadılar içeriği belli olmayan istem dışı bir arama sonuçta ama isteseler uydurulan diye düşünüyorum

Neredeyim, 6 yıl önce

Henüz olmadı diye biliyorum fakat bu KHK ile olacak gibi ama sadece ankesör kriteri ile edeceklerini sanmıyorum.

Alpinestars
Şube Müdürü
13 Mayıs 2018 00:23

Ankesörlü muhabbeti Temmuz 2017 den beridir var. O tarihten bu yana benim bildiğim ihraç da var, ggu da var, açığa alınan da var, görevine devam eden de var, gözaltında olan da var, tutuklu olan da var. :) Neye göre işlem yapıyorlar bilmiyoruz. Gerçekten Ankesörle konuşup da hainlik yapanların Allah belasını versin. Onlar yüzünden birçok insan mağdur. Ama bildiğim en iyi bişey var: Sadece ankesör aramaları örgüt üyeliği için tek başına delil değildir. Eğer bununla ilgili işlem yaparlarsa ilerde örgütle alakası olmayan İnsanlar hakkını mutlaka alacaktır.

Neredeyim
Aday Memur
13 Mayıs 2018 01:22

İhraç olanlarda farklı deliller ve ifadelerde vardır.Sonuçta aylardır ggu bekleyenler var.O zaman listeye yazar ihraç ederdi neden bekletsinki.15 temmuz sonrası ilk curcuna da çok kişi gitti tek sebepten ama şimdi araştırma biraz daha dikkatli bence ama adalet yine ölü tabiki.Bu iş bir yerde patlar böyle gitmez.

Neredeyim
Aday Memur
13 Mayıs 2018 01:27

Bide TSK yı gerçekten tasnif etmek istiyorlar galiba.suçlu yada suçsuz farketmez.Onlara kalsa dışarıdan albay başçavuş alacaklar hazır tamamen yeni insanlar yani. Ordu kıyım ediliyor gerçekten yazık.

Nedesembilemedimki
Aday Memur
13 Mayıs 2018 22:48

arkadaşlar iyi akşamlar size bugün duyduğum birşey ı aktariyorum; geçen askeri okulda da görevli birisini almışlar gözaltına ankesörlü telefondan bir günde farklı farklı numaralardan 20 küsür defa aranmışsın demişler. o da ben okul da görev yapıyorum öğrenciler garnizon terk edip etmediklerini teyit etmem gerekir bazen bunun da en kolay yolu sabit hattan aratmaktir biz öyle uygularız o aramalardir demis e farklı illerden de arama olmuş demişler o da evlerine izine gittikleri zaman bize bildirmedikleri bir adrese gidip gitmediklerini teyit etmek istemişimdir demiş. böyle birşeyi kim uygulattiriyordu size filan demişler.yani bu çoğu askeri okulda olan birşey hayatımıza nasıl girdi bilinmez. ama bazı insanlar da bu aramalar dan dolayı belki şu an açıkta siz neler düşünürsünüz bilmek isterim.
14 Mayıs 2018 01:43

Kardeşim ben ankesörlü telefonl aranmaktan suçlanmadığım halde en az 10 kere bi durumu bimere ve cimere yazdım.Toplam askeri okulda geçirdim süre 9 sene ve yazdığın herşey doğru kelimesi kelimesine.Hadi ankesörle telefonla arandı diye suçlanan askere inanmıyorlar suçtan kurtulmaya çalışıyor diye;ama banada bununla suçlanmadığım halde inanmıyorlar.Benim anladığım bunun bir çözümü var tskdan yetkili birinin idari tahkikatlarla tsk mensuplarıyla ankesörlü telefon arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarması lazım.

Nedesembilemedimki, 6 yıl önce
arkadaşlar iyi akşamlar size bugün duyduğum birşey ı aktariyorum; geçen askeri okulda da görevli birisini almışlar gözaltına ankesörlü telefondan bir günde farklı farklı numaralardan 20 küsür defa aranmışsın demişler. o da ben okul da görev yapıyorum öğrenciler garnizon terk edip etmediklerini teyit etmem gerekir bazen bunun da en kolay yolu sabit hattan aratmaktir biz öyle uygularız o aramalardir demis e farklı illerden de arama olmuş demişler o da evlerine izine gittikleri zaman bize bildirmedikleri bir adrese gidip gitmediklerini teyit etmek istemişimdir demiş. böyle birşeyi kim uygulattiriyordu size filan demişler.yani bu çoğu askeri okulda olan birşey hayatımıza nasıl girdi bilinmez. ama bazı insanlar da bu aramalar dan dolayı belki şu an açıkta siz neler düşünürsünüz bilmek isterim.

Nedesembilemedimki
Aday Memur
14 Mayıs 2018 02:13

TSK dan yetkili birini zaten cikartmislar a.zeki ucok. Ama bilmiyorlar ki kılavuzu karga olanın burnu... devamını getirmeyeyim. herkesi zan altında bıraktılar oturdular keyifle viskilerini iciyorlardir muhtemelen.
Jandermeria, 6 yıl önce

Kardeşim ben ankesörlü telefonl aranmaktan suçlanmadığım halde en az 10 kere bi durumu bimere ve cimere yazdım.Toplam askeri okulda geçirdim süre 9 sene ve yazdığın herşey doğru kelimesi kelimesine.Hadi ankesörle telefonla arandı diye suçlanan askere inanmıyorlar suçtan kurtulmaya çalışıyor diye;ama banada bununla suçlanmadığım halde inanmıyorlar.Benim anladığım bunun bir çözümü var tskdan yetkili birinin idari tahkikatlarla tsk mensuplarıyla ankesörlü telefon arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarması lazım.

Toplam 20060 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi