Editörler : E.Kayı Han
«247248249250251252253254255256257258»

Magdur006
Aday Memur
15 Şubat 2019 10:59

Yazdım gelmediyse siz bana yazın
Kaanikoo, 5 yıl önce
Eşini tanıyorum eşim tanıklık yapacak sizede bana özelden yazar mısın

Friihett
Aday Memur
15 Şubat 2019 11:01

Teşekkür ederım. Peki yargıtay ne kadar zaman da karar verır tahmını?
samuray, 5 yıl önce

yargıtay dosyaya bakar ve hangi ildeki mahkemenın bakacağına karar verir

dosya o ile gider mahkeme dosya numarası verir ve mahkeme gününü belirler

Beyazüniforma
Aday Memur
15 Şubat 2019 11:29

bizimde haftaya cuma 2. mahkememiz umarım hepimiz iyi haberler alırız. rabbim hepimizin yardımcı olsun

Magdur006, 5 yıl önce
Çok teşekkür ederiz benim de eşimin 4 ardışığı var sadece haftaya perşembe Ankara 18.ağır cezada inşallah bizde tahliye aşırı umut ışığı oldunuz

Magdurum26
Aday Memur
15 Şubat 2019 12:29

büyük ihtimalle bozarlar. Zaten geneli 6/3 verip tahliye ediyor
Kaanikoo, 5 yıl önce
32 tahliye vermiş ama bir kişiyede ceza verip tahliye etmiş dün o kişiyle tanıştım ama istinaf bozacaktır

Magdurum26
Aday Memur
15 Şubat 2019 12:31

Bizde öyle umut ediyoruz ama herkesi de tahliye etmiyormuş sanırım öyle bi duyum aldım
3506D, 5 yıl önce

32. ağır ceza iyi şanslı sayabilirsiniz kendinizi 27 ağır ceza hariç genelde tahliye oluyor genel i

15 Şubat 2019 13:42

Bir arkadaşın iddanamesinden alıntıdır:

İddaneme içerisinde, FETÖ'nün askeriyedeki hücre yapılanmasında genellikle benzer rütbedikiler (tğm-Ütğm, ütğm-Yzb vb.) ile aynı kuvvettekilerin yer aldığının tespit edildiği diyor.

Sonuç kısmında farklı bir kuvvetteki bir binbaşı ile bir teğmen ve aynı kuvvetteki bir astsubay'ı aynı hücreden olmakla suçluyor. yani iddaname kendi ile çelişiyor.

İdaaname içerisinde fetö üyesi askerlerin tamamının 15 temmuza katılmamasının darbe başarısız olma durumunda ikinci bir darbe için hazır tutulmasına bağlıyor. Yani üyelikle suçladığı kişilerin ikinci bir darbe için hazır tutulanlar olduğunu söylüyor.

Ancak bahsi geçen şahıs 15 Temmuzdan önce henüz teğmenken istifa edip TSK'dan ayrılıyor. Uhdesinde silah askeri kimlik kartı vb. hiçbirşey kalmadan.

Her ne kadar şahıs 2014 yılında örgütü yerici "Paralel diyene cennetten arsa yokmuş, siz gidecekseniz biz gelmeyelim oraya zaten"'e benzer şeklinde paylaşımlar yapmışsa da bunu tespit edilmeyi engellemek maksadıyla yapmış olabileceği değerlendirilmektedir diyor.

Bu kadar iyi gizlenebilen birisinin neden istifa etmiş olabileceği ile ilgili tek bir satır dahi yok.

Şimdi bunun neresi örgüt ile mücadele, bu kadar zorlasak varya Türkiye'de adam kalmaz en az 20 milyon fetö'cü bulurum ben bu şekilde.

Bazı yargı mensupları bilinçli, bilinçsiz sadece aman benden çıksında diye, hiç insiyatif almadan dava açıyorlar.

Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Sedmer
Aday Memur
15 Şubat 2019 14:31

Kaaniko 32 tahliye bir kişiye cezalı tahliye yazmıssınız.acaba o bir kişinin diğerlerinden farklı olmasının sebebi ne ekstra bir durumumu var bilginiz var mı?

3506D
Memur
15 Şubat 2019 14:36

suçlu çıkarmak için baya çaba göstermişler oldularla olacaklarla hukuk yapıyorlar adamın suçu varmım

gulsahh05
Aday Memur
15 Şubat 2019 14:46

Tutukluluğun gözden geçirilmesi için verilen duruşma da tahliye olan var mı?

Sedmer
Aday Memur
15 Şubat 2019 15:03

3506D aslında onu demek istemedim ama sonrada okuyunca yanlış anlaşılabilir şu an farkettim. Asla suçlu demek istemedim, sadece 32 kişiye tahliye verip o kişiye ceza veriyorsa bir sebep sunmak zorunda sebep olarak ne gösterdiler onu merak ettim.

Kaanikoo
Aday Memur
15 Şubat 2019 15:14

Merhaba Malesef soramadım onu sadece eşime öyle söylemiş üzgünlerdi bende cesaret edemedim
Sedmer, 5 yıl önce

Kaaniko 32 tahliye bir kişiye cezalı tahliye yazmıssınız.acaba o bir kişinin diğerlerinden farklı olmasının sebebi ne ekstra bir durumumu var bilginiz var mı?

samuray
Aday Memur
15 Şubat 2019 15:47

merhaba sgk hizmet dökümüne baktığımda sınıf okulu başlangıc tarihi olan 1997 eylülden 1998 eylüle kadar olan 1 yıl görünüyor diğerleri 2018 temmuza kadar olan görünmüyor sebebi nedir acaba

Eyhak, 5 yıl önce

SGK hizmet dökümü 4c olarak görünüyor

E bordro dan ise sadece 657 sayılı kanuna tabi devlet memurlarının sözleşmeli yararlanabilir gibi bir ibare var 4c statüsü yararlanamaz diyor.bu sebeple olabilir

samuray
Aday Memur
15 Şubat 2019 15:56

van mahkemeleri genel olarak iyi tanık olmasına ragmen 5. ayında çıkan oldu

cbs61, 5 yıl önce

Van mahkemeleri nasıl arkadaşlar bilgisi olan var mı

Ege8684
Aday Memur
15 Şubat 2019 16:56

Ankara 27.ağır cezanın tutumu Nasıl arkadaşlar genelde olumsuz duydum

Eyhak
Aday Memur
15 Şubat 2019 16:58

Bu konuyla ilgili bir fikre sahip degilim kusura bakmayın yardımcı olamayacagim için.

samuray, 5 yıl önce

merhaba sgk hizmet dökümüne baktığımda sınıf okulu başlangıc tarihi olan 1997 eylülden 1998 eylüle kadar olan 1 yıl görünüyor diğerleri 2018 temmuza kadar olan görünmüyor sebebi nedir acaba

3506D
Memur
15 Şubat 2019 17:09

27. ağır ceza ağır ceza gerçekten herkese cezayı basıp geçiyor

Ege8684
Aday Memur
15 Şubat 2019 17:14

Tahliye veya beraat vermiyor mu hiç?sizin için hangi saçmalıkları kriter yapmışlar

samuray
Aday Memur
15 Şubat 2019 17:35

dijital metaryel bakılmadıysa yargıtay kararı bozuyor amaç bezdirmek yoksa bu cezaların hepsi hukuksuz baz istasyonu delil olamaz ankesör delil olamaz evrensel hukukta bunların hepsi boş safsata en fazla olacağı yardımcı delil olabilir bunların hiçbir ceza olmadığı gibi tutuklama sebebide olamaz iletişimin denetlenmesi anayasal haklardan olduğu için en son başvurulacak ve bir hakim denetiminde olması gereken bir olgu ama insanların hukuksuz yere özel hayatları araştırılıyor hukuk geri geldiğinde inşallah herşey düzelecek

gazimkaskeri, 5 yıl önce
Merhaba, sırf bu mesajınıza cevap verebilmek adına üyelik oluşturdum ve yollayabilmek içinde 50 dakikadır bekliyorum. Çünkü "başka bir şey vardır" demeniz yüreğimi dağladı, olmadığını bilince insana çok dokunuyor. Verilen cezalar sizce hakettikleri, suçlu oldukları için mi sahiden??? Benim canımın içi eşim bahsedilen 7 yıl 6 ay cezayı alan arkadaşla aynı koğuştan. Mahkemesi perşembe günü görüldü. Iddianamesini gözlerimle gördüm, avukatımızda perşembe günü duruşmadaydı çünkü eşimle dosyası birebir aynı ve yakın zamanda bizimde mahkememiz olacak bir nevi mahkememizi önceden yaşamış olduk... Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi 2 ardışıktan başka hiçbir şey ama hiçbir şey yok. Hakim bile mahkeme de sıkılıp sözünü kesip olmayanları biliyoruz olanlardan bahset diyor ama olan bir şey yok! Dijitallerin sonucu beklenmedi, hatta gerek yok deyip iptali istendi. Baz sinyaline falan bakılmadı o kısmı yanlış anladınız sanırım. Bakılsa belli olacak bi alakaları olmadığı ama nerde...! 4. acm 2.acm'ye göre belirtildiği gibi biraz daha katı Kayseri'de. 2'ye düşse 6 yıl 3 ay alacaktı, 4'e düştü 7 yıl 6 ay aldı. Hakim indirimde bulunmadı. Lütfen verilen bu abuk ve haksız cezalar üzerinden "başka birşey vardır" varsayımında bulunup sizde bu suça ortak olmayın. Geldiğimiz noktaya bakınca bu adamların vatanseverlikleri dışında(!) hiçbir suçları yok! Bu adamların görevleri başındayken evlerinden alınıp götürülmeleri, 3 aydır boşu boşuna tutuklu yargılanmaları ve üstüne ceza almaları tamamen vicdansızlık. Akıl alır hiçbir yanı yok. Lütfen verilen cezalarda mantık aramayın.

samuray
Aday Memur
15 Şubat 2019 17:36

alo 170 i aradım bu konuda kamu emeklilileri daire başkanlığının aranması gerekir dedi merak eden varsa diye yazdım

Eyhak, 5 yıl önce

Bu konuyla ilgili bir fikre sahip degilim kusura bakmayın yardımcı olamayacagim için.

BalllKız
Aday Memur
15 Şubat 2019 19:02

Arkadaşlar bilirkişi raporu gelen var mı aramızda

Toplam 20071 mesaj
«247248249250251252253254255256257258»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi