Editörler : E.Kayı Han
«272829303132333435363738»

tugbabugday
Kapalı
07 Haziran 2018 16:31

merhaba , nişanlım mart aynda açığa alındı .geçen hafta tutuklama kararı ile ilk mahkemesi oldu ve tutuklu yargılanmasına karar verildi .hakkında ki idda 2011 ve 2013 yılları arasında 7 defa ardısık aramaya takılmış aramalardan 5 tanesine cevap vermemiş 2 tanesinde kısa süreli görüşmeler var gibi gözüküyor .avukatımız inceledi arama yapıldıgı idda edilen aramaların saatlerinin hepsi yanlış bir kişi ile görüşütüğü saatlerde art arda nişanlımla iki defa görüşmüş gözüküyor. telefon kapatılmış iki saniye sonra başkası aranmış gözüküyor.tutuklamaya itiraz etti ama red edildi .dosyada ki deliller tamamen hatalı.nişanlım da aramaları kabul etmedi .ALLAH yardımcımız olsun

nabersin
Aday Memur
07 Haziran 2018 16:49

Bende bugün dosyamın olduğu adliyeye gittim savcı kalemi daha işlem yapılmadı biz size ulaşacağız zamanı gelince dedi neden ggu olduğunu söyleyemeyiz dedi savcıda aynı şekilde görüşmedi haber yolladı görevli ile biz ona haber vereceğiz diye. Ordan bir avukat A gittim oda sırayla herkesi alıyor lar farklı illerden insanlar geliyor şuan herkes ankesörle alakalı alınıyor dedi yuksek ihtimalle sizinde öyledir sıra gelince sizede gözaltı olacaktır dedi. 15 bin tl istedi o gün geldiğinde hazırlıklı oluruz fln, dosya bakar savunma yaparız dedi. Her savcı hakim aynı olaya farklı işlem uyguluyor şuan hukuk kuralları normal işlemiyor o yüzden net birşey söyleyemem dedi.

Barışması
Kapalı
07 Haziran 2018 18:01

Alpinestars kimin ne book olduğunu bilemiyoruz senin yaptığın yorum senin şüpheli konuma getirenlerle ayni konuşuyorsun kimin sicli kimin olmadığını mahkeme karar veriyor burasi mahkeme degil görüşünü kendine sakla.

Sabır35
Şef
07 Haziran 2018 18:19

merhaba arkadaşlar eşim 6 ay önce ankesor yüzünden gözaltına alınıp serbest bırakılmış tı fakat bugün tutuklandı 6 ay sonra ne değişti de savci itiraz etti hakim kabul etti aklım fikrim almıyor mübarek günlerde bala can yakıyorlar eşim itiraz edicek acaba kabul edilirmi tutuklanip itiraz eden varsa bilgilendirirse cok sevinirim rabbim yardımcımız olsun

tornavida1
Aday Memur
07 Haziran 2018 21:19

farklı bir savcılıktan yeni bir delil, ifade yada başka bir şey gelmiş olabilir. başka bir ilde dosya acılmış ve yetkisizlik sebebiyle mevcut dosyaya nakledilmiş ve savcı bunun üzerine işlem yaptırmış olabilir varsa avukatınıza yoksa kendiniz savcılık kalemine giderek bir araştırın bence.

benimmemurum1
Aday Memur
07 Haziran 2018 22:56

merhaba;

bugün 5 ay ggunun ardından ilk defa bir polis aradı, ifade için çağırdı.

gittim ifade verdim, sadece 1 arama 2012 yılı 0 sn (yani açmamışım.)

başka hiç bir şey yok. hatta başta memur "itiraf etmiyor musun" dedi. çıldırdım.

ne diyosun sen ya dedim. zorlamı fetöcü yapacaksınız dedim.

komserle fln biraz 20 sn fln ortam gelirdi.

sonra sakinleşince ortam lakayt tavırlar fln.

klasik sorular hangi okullar, hangi hatları kullandın fln.

ifade bitti evime geldim.

sizlere sorum;

1-msb'ye ve birliğe dilekçe yazayımmı (bakın soruşturmam başladı, ihraç listesine fln eklemeyin) diye.

2-soruşturmanın başlaması ggu dan açığa alınma sebebi midir?

3-savcı bu ifadeyi alınca direkt mahkememi yapar yok direk takipsizlik verebilirmi?

not: msb bana 10 aramanın olduğunu söylemişti ama gerçek 1 miş oda 0 sn.

07 Haziran 2018 23:16

hangi kuvvettensinz
benimmemurum1, 6 yıl önce

merhaba;

bugün 5 ay ggunun ardından ilk defa bir polis aradı, ifade için çağırdı.

gittim ifade verdim, sadece 1 arama 2012 yılı 0 sn (yani açmamışım.)

başka hiç bir şey yok. hatta başta memur "itiraf etmiyor musun" dedi. çıldırdım.

ne diyosun sen ya dedim. zorlamı fetöcü yapacaksınız dedim.

komserle fln biraz 20 sn fln ortam gelirdi.

sonra sakinleşince ortam lakayt tavırlar fln.

klasik sorular hangi okullar, hangi hatları kullandın fln.

ifade bitti evime geldim.

sizlere sorum;

1-msb'ye ve birliğe dilekçe yazayımmı (bakın soruşturmam başladı, ihraç listesine fln eklemeyin) diye.

2-soruşturmanın başlaması ggu dan açığa alınma sebebi midir?

3-savcı bu ifadeyi alınca direkt mahkememi yapar yok direk takipsizlik verebilirmi?

not: msb bana 10 aramanın olduğunu söylemişti ama gerçek 1 miş oda 0 sn.

benimmemurum1
Aday Memur
07 Haziran 2018 23:30

kkk

MartyMcfly2, 6 yıl önce
hangi kuvvettensinz

nabersin
Aday Memur
07 Haziran 2018 23:38

Size gelen arama ardışık mıydı?

kkk

Sabır35
Şef
07 Haziran 2018 23:44

soruşturma farklı bir ildeydi biz farklı bir ildeyiz burdaki savcı kalemine gitsem bisey öğrenebilirmiyim adli kontrolü vardi eşimin onun düşürülmesi için dilekce vermisti ondan sonra oldu ne olduysa bunun etkisi var mıdır tutuklama talebine itiraz edildiğinde kabul ediliyor mu
tornavida1, 6 yıl önce

farklı bir savcılıktan yeni bir delil, ifade yada başka bir şey gelmiş olabilir. başka bir ilde dosya acılmış ve yetkisizlik sebebiyle mevcut dosyaya nakledilmiş ve savcı bunun üzerine işlem yaptırmış olabilir varsa avukatınıza yoksa kendiniz savcılık kalemine giderek bir araştırın bence.

07 Haziran 2018 23:45

peki size msbden nasıl bilgi verdiler yani kim sölyledi kaç arama olduğunu.Bu 5 ay içinde başka bir adli süreç yaşadınız mı? birde siz ilk başta süresiz olarak mı ggu oldunuz yani msb tarafından mı Cvap verirseniz sevinirm Birde tahmini mi söyleyyim sizi başka birşeyden soruşturma yapıyor olabilirler bu süreç içerisinde böyle birşey çıkınca birde önemsiz gibi gözüken açılmamış tek bir aramaya polis ifade almış olabilir.sadece benim fikir yürütmem ama siz daha iyi biliyorsunuzdur.Bilgi paylaşımı için teşekkürler

kkk

benimmemurum1
Aday Memur
08 Haziran 2018 00:33

sırayla cevaplayayım,

- benim 1 arama ardışık gözüküyor. beni aradıklarının 1 sn öncesi başka askeri personeli aramışlar. (nasıl oluyorsa 1 saniyede 11 hane çevirip hattın çağrı sesi alması)

o şahsıda sordular, gerçekten ismini ilk defa duydum.

- 5 ayda hiç bir adli süreç yaşamadım.

- esasen bana 10 aramyı msb taa ekimde söyledi fakat ocakta ggu oldum.

- benim 7 ceddimi, bebeklikten itibaren soruştursalar yine bişe bulamzlar. rahatım.

-çünkü kimseye bana fetöcü dedirtmiyecem, bu fırsatı vermeyecem.

-tsknın düştüğü bu durumu gördükten sonra; mesleğe dönünce ilk işim de istifa olacak...

bunun içinde çok üzgün ve öfkeliyim...

MartyMcfly2, 6 yıl önce
peki size msbden nasıl bilgi verdiler yani kim sölyledi kaç arama olduğunu.Bu 5 ay içinde başka bir adli süreç yaşadınız mı? birde siz ilk başta süresiz olarak mı ggu oldunuz yani msb tarafından mı Cvap verirseniz sevinirm Birde tahmini mi söyleyyim sizi başka birşeyden soruşturma yapıyor olabilirler bu süreç içerisinde böyle birşey çıkınca birde önemsiz gibi gözüken açılmamış tek bir aramaya polis ifade almış olabilir.sadece benim fikir yürütmem ama siz daha iyi biliyorsunuzdur.Bilgi paylaşımı için teşekkürler
08 Haziran 2018 01:27

inanın en iyi anlayanlardan biriyim sizi birkaç tanıdığım insanda aynı şeyleri yaşadı iddanameleri okudum olayda bariz sıkıntılar var.Bende 6 aydır ggyum ne olduğunuda bilmeden bekliyoruz.devletini milletini gerçekten sevenler zaten sıkıntı çekiyor bu süreçte yoksa örgütle irtibatı olanlar mağdur olanlara göre çok rahat takılıyorlar.benim hakkımda dosya olmadığı halde huzursuz bir yaşam sürüyoruz ister istemez ama gelgörki bi sürü itirafçı var adamlarda pişkinliği görmeyin.şerefsiz köpekler.birde muhabbete girmeye çalışmaları devletin bu teröristlere maaş vermesi kanıma dokunuyor.Hepsini Allaha havale ettim sabretcez mazlumun ahı yerde kalmaz bir şekilde bu işe insanlar bulaştırılıyor ama bunun nasıl olduğunu kimse bilmiyor.

sırayla cevaplayayım,

- benim 1 arama ardışık gözüküyor. beni aradıklarının 1 sn öncesi başka askeri personeli aramışlar. (nasıl oluyorsa 1 saniyede 11 hane çevirip hattın çağrı sesi alması)

o şahsıda sordular, gerçekten ismini ilk defa duydum.

- 5 ayda hiç bir adli süreç yaşamadım.

- esasen bana 10 aramyı msb taa ekimde söyledi fakat ocakta ggu oldum.

- benim 7 ceddimi, bebeklikten itibaren soruştursalar yine bişe bulamzlar. rahatım.

-çünkü kimseye bana fetöcü dedirtmiyecem, bu fırsatı vermeyecem.

-tsknın düştüğü bu durumu gördükten sonra; mesleğe dönünce ilk işim de istifa olacak...

bunun içinde çok üzgün ve öfkeliyim...

nabersin
Aday Memur
08 Haziran 2018 01:32

Cumhur başkanı ohal kalkabilir dedi. Bizim ankesörle alakalı davalarda bir olumlu yönde etkisi olur mu? Mutlaka olacaktır ama kesin sonuca gidermiş?

08 Haziran 2018 01:38

ohalin kalkması başkanlık sisteminde hiçbirşeyi değiştirmez çünkü başkan zaten bütün yetkilere sahip oluyor khk ile yine insanları ihraç edebilirler eğer aksi bir düzenleme gelmezse tek poİtif tarafı hakkınızdaki soruşturma 10 gün içinde başlamalı 30 günde bitmeli.bitmezse zaten kanunen iade oluruz ama ben onu da zannetmiyorum bi düzenleme.getirirler gibi geliyor bana biraz realist olmak gerekirse.zaten kalkacak dememiş kalkabilir demiş.

Nedesembilemedimki
Aday Memur
08 Haziran 2018 01:52

ufak bir araştırma yapın derim ben hafiften baktim cumhurbaşkanlığı kararnamesi yürütme de çıkartılabiliyor. ihraç etme işi yasama organında yani yasama organı da meclis de meclis khk çıkartabilirsin diye bakanlar kuruluna yetki verir. yetkiyi de ohal le veriyor. ayrıntılı bilen varsa yazsın ama kulaktan doğma bilgilerle yanlış şeyler düşünüp içimizi karartmayalaim. ayrintili bilen varsa demem de sen yankis biliyorsun sus demek degil yankis anlasilmasin ben bu kadar bakabildim eğer araştıran varsa hepimizi aydınlatsın.
MartyMcfly2, 6 yıl önce
ohalin kalkması başkanlık sisteminde hiçbirşeyi değiştirmez çünkü başkan zaten bütün yetkilere sahip oluyor khk ile yine insanları ihraç edebilirler eğer aksi bir düzenleme gelmezse tek poİtif tarafı hakkınızdaki soruşturma 10 gün içinde başlamalı 30 günde bitmeli.bitmezse zaten kanunen iade oluruz ama ben onu da zannetmiyorum bi düzenleme.getirirler gibi geliyor bana biraz realist olmak gerekirse.zaten kalkacak dememiş kalkabilir demiş.

Alpinestars
Şube Müdürü
08 Haziran 2018 02:21

Cumhurbaşkanı Temel Halk ve Özgürlükleri engelleyici khk çıkaramaz. Böyle bir yetkisi yoktur.
08 Haziran 2018 02:21

hocam zaten birkaç ay önce bütün memurlar sözleşmeli olacak demişlerdi işin bide bu boyutu 657 değişecek dediler yani istenilen herkes sözleşmeli olsun zaten hadi burası ayrıntı ama başkanlık sistemi geldikten sonra ohal kalkması birşey ifade etmez zaten yetkiler daha kapsamlı oluyor.sadece biraz şeffaflık olacak o da farklı bir şekilde değişmezse.yani neden açıpa alındığınızı öğrenebilecek yada idari mahkemelere başvurabiwceksiniz.İşler şu an çok karışık resmen arafta kaldı insanlar.Ama NŞA da ohal kalkarsa soruşturma 657 ye göre 10 gün içinde başlaması lazım. Biraz araştırıp yazdım zaten yanlışda anlamadım:-) sizi.Burda fikir alışverişi yapıyoruz sonuçta bizi bzden başka anlayacak kimse de yok
Nedesembilemedimki, 6 yıl önce
ufak bir araştırma yapın derim ben hafiften baktim cumhurbaşkanlığı kararnamesi yürütme de çıkartılabiliyor. ihraç etme işi yasama organında yani yasama organı da meclis de meclis khk çıkartabilirsin diye bakanlar kuruluna yetki verir. yetkiyi de ohal le veriyor. ayrıntılı bilen varsa yazsın ama kulaktan doğma bilgilerle yanlış şeyler düşünüp içimizi karartmayalaim. ayrintili bilen varsa demem de sen yankis biliyorsun sus demek degil yankis anlasilmasin ben bu kadar bakabildim eğer araştıran varsa hepimizi aydınlatsın.

Nedesembilemedimki
Aday Memur
08 Haziran 2018 02:31

anlayış için teşekkür ederim :). şimdi hani ben üstün köru baktim. soyleduklerim ufak incelemeler sadece. söyle geniş bakalım yorumlayalım cumhurbaşkanı adaylarında ne var öncelik ohal kalkacak diyorlar ve destekci kitlesi artıyor. eğer ohalin hiç bir anlamı olmasa secimden önce kaldirilirdi. zaten başkan olduğum zaman tüm yetkilerim var derdi bu ohal yüzünden yıllardır oy verdiği partiden dönüyor insanlar az değildir bu kitle. e hükümet bakti oylar ohal i kaldıracağım diyene gidiyor. hamlesini yaptı kaldırabilirim dedi. tüm yetkileri olsa başkanın bugünü bekler miydi? hiç sanmıyorum. ohal de ki yetkisi kadar geniş kapsamli yetkisi olmadığı için ohal i kaldıralım demiyordu. nerden baksan oy kullanacak seçmenin 1000 'de 4 u 5 i ohali kaldırma vaadeden partiye oy verecektir. Bu de 250 300 bin oy eder yaklaşık reel e baktığınızda çok büyük bir rakam değil ancak şu an seçim bıçak sırtında 1 oy bile önemli. Ben o sebeple diyorum ohal de atma yetkisi yok diye hani fikirler bunlar sonuçta kimsenin iç hesabını bilemeyiz belki de ohal ilan etme yetkisini cumhurbaşkanına verecekler ve bizim konuşmaların hepsi çöpe gidecek
MartyMcfly2, 6 yıl önce
hocam zaten birkaç ay önce bütün memurlar sözleşmeli olacak demişlerdi işin bide bu boyutu 657 değişecek dediler yani istenilen herkes sözleşmeli olsun zaten hadi burası ayrıntı ama başkanlık sistemi geldikten sonra ohal kalkması birşey ifade etmez zaten yetkiler daha kapsamlı oluyor.sadece biraz şeffaflık olacak o da farklı bir şekilde değişmezse.yani neden açıpa alındığınızı öğrenebilecek yada idari mahkemelere başvurabiwceksiniz.İşler şu an çok karışık resmen arafta kaldı insanlar.Ama NŞA da ohal kalkarsa soruşturma 657 ye göre 10 gün içinde başlaması lazım. Biraz araştırıp yazdım zaten yanlışda anlamadım:-) sizi.Burda fikir alışverişi yapıyoruz sonuçta bizi bzden başka anlayacak kimse de yok

Nedesembilemedimki
Aday Memur
08 Haziran 2018 02:32

ohalde atma yetkisi yok yazmışım cumhurbaşkanlığı kararnamesinin atma yetkisi yok olacakti
Toplam 20060 mesaj
«272829303132333435363738»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi