Editörler : uzmantarik
«437438439440441442443444445446447448»
18 Mayıs 2019 11:15

Hayat6
Aday Memur
arkadaşlar hakkari de dosyamiz bakılmış daha gün vermediler ama bAkmış sadece savcı sizce haftaya kabul edip gün verirler mi ?
18 Mayıs 2019 12:01

3506D
Memur
kesinlikle haklisiniz..aslında twitter da birleşmeye ne dersiniz orda ankesorle ilgili bakıyorum çoğunda hep eski paylasimlar..belki sesimizi duyururuz.
hakhukuk29, 1 ay önce - Alıntıya git
Bana uygun ama takipci sayisi gazla olan birilerinin konuya egilmesi daha iyi olur
18 Mayıs 2019 13:24

üye4188
Şef
Bildiğim kadarıyla Av.ali aktaş bahsetmişti morbeyin muhabbeti de cumhurbaşkanının güvendiği bildiği bi tanıdığında bylock çıkıyor ulaşıyorlar cumhurbaşkanına. incelenmesi için talimat veriyor inceliyorlar aslında zoka yöntemi olduğu namaz programları müzik programları olduğu çıkıyor.morbeyin de bile düşünsenize yakınının başına gelmese ortaya çıkmıcak . Bi dönem bylock içinde hata payı %1 bile değil diyorlardı.mağdur yok diyorlardı.ankesör için şuan daha kesin delil diyorlar algı yapıyolar.nkesörde patlıcak arkadaşlar göreceksiniz bunlar bu kadar insanın ahını almış olacak vicdanları asıl kemirecek onları ama güya namaz kitap Allah allah naraları atanlar...göreceksiniz belki şuan değil ama 10-20 sene sonra hepsi konuşacak teker teker yapılan hukuksuzlukları dönen oyunları
18 Mayıs 2019 14:52

Ylcnmrvbrn
Aday Memur

Herkese merhaba. Bu konularda maalesefki yeni yeni bilgi edinmeye başladım. Bizim 15 senelik hattımızda 22 tane sabit hat ve ankesör var ama yanında

tekil arama yazıyor. Ardışık mı değil mi nerden öğrenebiliriz? Avukat tuttuk ama bu konu hakkında bilgi vermedi.

18 Mayıs 2019 15:11

asubaykarage
Memur
Arkadaşlar Ardışık Arama Da Tanık Yazılan Kişi Etkin Pişmanliktan Faydalanip Hakkinizda Ifade Vermişse Sonradan Ifadesini Değistirirse Onun Ekstradan Ceza Alma Ihtimali Var mı?
18 Mayıs 2019 15:56

üye4188
Şef
Arkadaşlar Ardışık Arama Da Tanık Yazılan Kişi Etkin Pişmanliktan Faydalanip Hakkinizda Ifade Vermişse Sonradan Ifadesini Değistirirse Onun Ekstradan Ceza Alma Ihtimali Var mı?
asubaykarage, 1 ay önce - Alıntıya git
BiZde de öyle oldu avukatımız diğer anlattığı şeyler ep kapsamında yeterliyse sorun olmaz demişti
18 Mayıs 2019 16:24

Adalet1016
Aday Memur

UYAP'ta avukatın yetkisizlige itirazını görüyorum ama tutukluluğunun devamına dair itiraza rastlamadım, yapmamış mı demek bu? Bilgisi olan varsa yazabilir mi? İtiraz da kabul edilmemiş gerçi, bir an önce ilk duruşması olsun derken uzadı da uzadı, hayırlısı..

18 Mayıs 2019 17:30

3506D
Memur
asubaykarage, 1 ay önce - Alıntıya git
Tanik ifadesi bosa cikarsa verilen cezada alt sinirdan ayrilmaya gerek olmadigi seklinde gorus verildiğini bi mahkeme kararinda gordum
18 Mayıs 2019 17:45

Merialive
Kapalı

Arkadaşlar uyapdan eşimin davalarını görebiliyordum ama şimdi giriyorum çıkmıyor davaniz yoktur diyor nasıl girebilirim dosyaya nasıl gorebilirim????

18 Mayıs 2019 17:46

Merialive
Kapalı

UYAP'ta avukatın yetkisizlige itirazını görüyorum ama tutukluluğunun devamına dair itiraza rastlamadım, yapmamış mı demek bu? Bilgisi olan varsa yazabilir mi? İtiraz da kabul edilmemiş gerçi, bir an önce ilk duruşması olsun derken uzadı da uzadı, hayırlısı..

Adalet1016, 1 ay önce - Alıntıya git

Size de mi yetkisizlik verildi kaç ay oldu dosyaniz nereye yollandı ?

18 Mayıs 2019 18:11

Adalet1016
Aday Memur

Size de mi yetkisizlik verildi kaç ay oldu dosyaniz nereye yollandı ?

Merialive, 1 ay önce - Alıntıya git

Daha yeni iki hafta önce Bursa'dan Balıkesir'e, henüz itiraz değerlendirilme sürecinde bekliyoruz...

18 Mayıs 2019 19:54

crazyphone
Aday Memur

Görünen o ki bu davadan yargılanan herkese (16,000 kişi olduğu söyleniyor) 3-4 mahkeme sonunda 6+3 verilecek. ve yargtayın kararı onaylaması beklenecek. istasistikleri çıkarmak açısından: şu sorulara cevap verebilir misiniz?

1. İlk mahkeme göz altına alınmadan ne kadar süre sonra yapılıyor?

2. Karar ortalama kaç mahkemeden sonra veriliyor? göz altı-karar arası ne kadar sürede bitiyor?

3. Bu güne kadar kararı açıklanan kaç kişi var?

4. Karar açıklananlardan beraat alan kaç kişi var?

5. 6+3 verdiğinde yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol de veriliyor mu?

18 Mayıs 2019 19:59

crazyphone
Aday Memur
18 Mayıs 2019 20:09

Elifag
Aday Memur

Arkadaslar birsey sormak istiyorum Cumhuriyet savsici Can Tuncayin anlattigi orgut yapilanmasini okuyan varmi.Olaylar bunun uzeeindenmi cikmis hakkinda internette olumsuz yorumlarda mevcut.sizce bu yazilan seyde birsey bulmamiz mumkunmu isimize yarayacak

18 Mayıs 2019 20:22

Sisemm
Aday Memur

Adalet1016, 1 ay önce - Alıntıya git
Bence ikisinede itiraz etmemeniz sizin için zaman kazancı biz yetkisizliği itiraz etmedik tutukluluğa itiraz ettik baktık dosya 15 gün oldu hala gelmedi sonra aradım yazı işleri tutukluluğa itirazdan vazgeçin dedi hemen göndereyim dedi Bi gün içinde gönderdi perşembe gönderdi diğer hafta perşembe dosya açıldı 3 4 gün sonrada duruşma tarihi verildi itirazlara hep Red cevabı veriliyor zaten sadece zaman kaybı
18 Mayıs 2019 20:34

Adalet1016
Aday Memur
Bence ikisinede itiraz etmemeniz sizin için zaman kazancı biz yetkisizliği itiraz etmedik tutukluluğa itiraz ettik baktık dosya 15 gün oldu hala gelmedi sonra aradım yazı işleri tutukluluğa itirazdan vazgeçin dedi hemen göndereyim dedi Bi gün içinde gönderdi perşembe gönderdi diğer hafta perşembe dosya açıldı 3 4 gün sonrada duruşma tarihi verildi itirazlara hep Red cevabı veriliyor zaten sadece zaman kaybı
Sisemm, 1 ay önce - Alıntıya git

Duruşma tarihi ne kadar süre sonraya verildi sizin?

18 Mayıs 2019 21:05

Deniz050605
Kapalı

Öncelikle sakin olun isnat edilen şey ankesör araması ve mantıklı bir açıklamanız varsa aramalar ile ilgili mahkeme beraat verecektir. Ben kaçtım onlar kovaladı şeklinde savunma yaparak beraat edenler var. Bu örgütün homojen bir yapısının olmadığı örgütün polis içerisindeki kişileri fişlemelerinden belli oluyor. Bu durumda her aranan azılı FETÖ'cüdür demek herkesi aynı şekilde değerlendirmek hukuken olduğu kadar vicdanen de sakat bir değerlendirmedir.

Alınan tedbir ve kurulan hükümlerin belli bir süre sonra bir şekilde bu çizgiye geleceğini ve örgütün homojen bir yapısının oladığını bazı aramaların taciz, bazı aramların sadece tesadüf ve bazı aramların ise hedef şaşırtma amaçlı olduğu sonucuna varılacağını göreceksiniz.

Uzun ve sancılı bir süreç bu süreçte psikolojik olarak sağlam kalıp geri dönülmesi imkansız şeylere başvurmamak en akılcı olanı. Benimde aklıma kendime kötü şeyler yapmak geldi ama bunun ne bana nede ülkeye bir faydası olmadığı gibi o şerefsiz örgütün bu ve benzeri olayları değerlendirip kendi amaçlarına kullanabileceğini düşünerek bu düşünceleri defettim. Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Sabredin ve gerçeklerin ortaya çıkmasını bekleyin.

Aslolanhayattır, 1 ay önce - Alıntıya git

Allah yardımcımız olsun, beklemekten başka çare yok gibi görünüyor ama beklemekten öyle usandık ki.. Bir arkadaş tivitır demiş sesimizi duyarılım demiş ama buradaki arkadaşlar ve bizim gibi mağdur olan arkadaşlar tükenmişlik sendromuna girmiş durumda, arkadaşlar pes etmeyelim, sosyal medyadan sesimizi olabildiğinde duyuralım. Ben sürekli yazıyorum milletvekillerine başkana gördüğüm her yerde yorum yapmaya çalışıyorum; ancak pek destek göremiyorum. Birbirimize destek verelim bizler suçsuzuz bu ülkenin evladıyız biz. Eninde sonunda bizlerin sesini duymak zorundalar. Kırk yıl düşünsem benim ailemin bu duruma düşeceği aklımın ucundan geçmezdi. Biz bunu yaşadıysak bizim gibi Allah bilir kaç kişi var, diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Lütfen duyarlı olalım, kendimizi gündemde tutmaya, sesimizi duyurmaya çalışalım. Ben kardeşimin bu halini gördükçe perişan oluyorum. Çocuk üniformasına bakıp bakıp gözleri doluyor. Benim evladım şimdi terörist evladı mı olacak abla diyor bana içim parçalanıyor... Yazıktır günahtır. Görünen o ki bizim birbirimizden başka kimsemiz yok kimse sahip çıkmıyor bize. Bari biz asla ama asla susmayalım yalvarırım.

Bizim de avukatımız var, olabildiğince kardeşime aileme sahip çıkmaya çalışıyorum ancak çok yıprandık yorulduk. Gene de aslaaaa pes etmek yok. Çünkü biliyorum ki bu ülkenin öpöz evlatlarıyız biz. Kimse bunun aksini iddia edemez.

18 Mayıs 2019 21:38

3506D
Memur
1500 hakim ve savcinin ankesorden islem gorecegi haberleri cikmisti bi ara ne oldu acaba yoksa kendilerine dokununca bi sekilde halinin altina mi supuruldu bu husus. Bu ulkede ne kadar dolap donuyor anlasilacak gibi degil. Ama butun dolaplar niyeyse garibanlari terorist ilan ediyor.
18 Mayıs 2019 21:38

Deniz050605
Kapalı

Benim kardeşim ile ilgili bir tanık yok. İsmi herhangi bir yerde geçmiyor. Sohbetlere katılmışlığı yok. Aranmalar dışında isnat edilen bir suç yok.

Bazı arkadaşlar anlasın diye diyorum, biz aramıyoruz aranıyoruz arkadaşlar, adamlar kene gibi yapışmış bu çocukların yakasına.. Kaldı ki bu cemaatin bir kere dershanesine gittiniz mi işiniz bitti. ADamalr yıllar sonra da geçse hangi mesleği yaparsanız yapın sizin telefonunuzu bir yerlerden bulup arıyorlar. Sizi sohbete katılmasınız maddi destekte bulunmanız için ikna etmeye çalışıyorlar... Bu adamlar sponsor arıyor, bunu bilmeyen var mı? Uzayda mı yaşıyor bu insanlar anlamıyorum. Öğretmenleride arıyorlardı esnafını da arıyorlar. Siz yok kardeşim istemiyorum deyin, telinizi değiştirin aradan uzun bir süre geçiyor tekrar bulaşıyorlardı size.. Bunu bilmeyenler var, ya da bilerek bilmiyormuş gibi davrananlar var. Adamalrın askeri araması askeri suçlu kılmaz.. O askerin numarasını bulabiliyor bu adamlar.. Bu adamlar öyle tehlikeli ki koskaca hükümet ve devlet başkanının telini dinliyor... Ama faturası astsubaylara erlere harbiyeli öğrencilere kesiliyor. Suçu neymiş??Aranmış.. Ben böyle mantıksız adaletsiz bir şey görmedim.. Hem ülkenin başına bela diyorsunuz bu adamları hem de suçlu milletin garip gureba çocuğu oluyor... Artık birileri bu saçmalığa dur demeli..

18 Mayıs 2019 22:07

Serem2
Memur

Arkadaşlar uyapdan eşimin davalarını görebiliyordum ama şimdi giriyorum çıkmıyor davaniz yoktur diyor nasıl girebilirim dosyaya nasıl gorebilirim????

Merialive, 1 ay önce - Alıntıya git
yetkisizlik verilince, dosya kapatılıyor. dosya sorgulama kısmında açık seçeneği yerine kapalı seçeneğini seçin. o zaman görünür. dosyanın gönderildiği yer kabul edince ve dosya numarası verince tekrar açık dosyalarda görülmeye başlar.
Toplam 10269 mesaj
«437438439440441442443444445446447448»

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?