Editörler : E.Kayı Han
«510511512513514515516517518519520521»

Ayşe1933
Şef
24 Haziran 2019 10:08

Dosya Ve mahkeme heyeti.bunu zamanla öğrendik. Önce dosyadaki kıstaslar önemli.şöyle;mesela biri diyoki bendede 2 ardışık başka bişey yok,öbürü diyoki bendede 2 ardışık başka bişey yok,biri 2ay yatmış ara karar,yada işte ilk mahkemede çıkmış) diğeri 10küsür aydır yatıyor)

Şimdi öyle olmuyo bu işler,iddanamesinde birinin ardışığa düştüğü adamlar hiç tanımadığı (ardışığa düştüğü kişilerle hts kayıtlarına bakılıyo,aynı anda aynı gün Ve saatte aynı bazdan sinyal geliyomu) digerinin ardışığa düştüğü adam yerine göre azılı bir imam,yada fetö irtibatlı iltisaklı,hüküm giymiş biride olabiliyor,işte ozaman onu tutuyorlar içerde biraz daha,belki anlatacak bişeyleri vardır diye..

Ama şunu söyleyebilirim ki,birincisi (Ablam zaten avkt,sürekli irtibattayım,kız hergün Türkiye?ninheryerinde duruşmada,artık sormuyorum bile duruşmadan çıktım deyince,ne diye,eee fetöööö ankesörlü diyo) dediği şu;mesela Urfa?ya giderken ,heyet arıza ,bakalım hayırlısı diyo,Mardin içinde öyle..geçen mesela burdan birinin iddanamesini attım vatsapdan,abla bi bakıver hakatenzor durumda diye..demişki,bu iddanameye göreilk mahkemede alırım dışarı..ama Heyet-i tanımıyorum bakalım heyet nasıl..

Yani subayı astsubayı uzmanı yok.

Nergis1020
Aday Memur
24 Haziran 2019 10:09

:)))) anlaşıldı üstad.. SAYGI durusundayım

Jenna.Veradis, 5 yıl önce

Nergis1020 nedir bu hadsizlik? Serem2 nin eşi yarbay bir kere anladın mı koskoca YARBAY!!!

Tabi ki onun eşi daha çok yatacak mesela herkese 6/3 ona 8/9 falan çünkü o yarbay!

Hem üsteğmenden yukarısı işk mahkemede tahliye olamıyor sen ne biliyorsun? Aaa koskoca yarbay eşine.. ayıptır yahu en çok o önemli en çok o yatacak en çok cezayı o alacak...

Nergis1020
Aday Memur
24 Haziran 2019 10:17

Ayşe hanım cok teşekkürler, sonunda bilgili insanlar gercekten fikir veriyor. Cok saolun...

Ayşe1933, 5 yıl önce

Dosya Ve mahkeme heyeti.bunu zamanla öğrendik. Önce dosyadaki kıstaslar önemli.şöyle;mesela biri diyoki bendede 2 ardışık başka bişey yok,öbürü diyoki bendede 2 ardışık başka bişey yok,biri 2ay yatmış ara karar,yada işte ilk mahkemede çıkmış) diğeri 10küsür aydır yatıyor)

Şimdi öyle olmuyo bu işler,iddanamesinde birinin ardışığa düştüğü adamlar hiç tanımadığı (ardışığa düştüğü kişilerle hts kayıtlarına bakılıyo,aynı anda aynı gün Ve saatte aynı bazdan sinyal geliyomu) digerinin ardışığa düştüğü adam yerine göre azılı bir imam,yada fetö irtibatlı iltisaklı,hüküm giymiş biride olabiliyor,işte ozaman onu tutuyorlar içerde biraz daha,belki anlatacak bişeyleri vardır diye..

Ama şunu söyleyebilirim ki,birincisi (Ablam zaten avkt,sürekli irtibattayım,kız hergün Türkiye?ninheryerinde duruşmada,artık sormuyorum bile duruşmadan çıktım deyince,ne diye,eee fetöööö ankesörlü diyo) dediği şu;mesela Urfa?ya giderken ,heyet arıza ,bakalım hayırlısı diyo,Mardin içinde öyle..geçen mesela burdan birinin iddanamesini attım vatsapdan,abla bi bakıver hakatenzor durumda diye..demişki,bu iddanameye göreilk mahkemede alırım dışarı..ama Heyet-i tanımıyorum bakalım heyet nasıl..

Yani subayı astsubayı uzmanı yok.

Ayşe1933
Şef
24 Haziran 2019 10:24

mesela tanıklı dosyalarda evet tanığın Ne dediği önemli.ama bide sinek küçük mide bulandırırderler...... denir. Yani şimdi hem yarbay ( üst rütbede) hem ardışık hem tanık..ee sen bi dur bakalım şurda..maalesef durum bu.

Önceki sayfalarda rütbe vermişsin subay de geç :)) nasıl oluyomuş serem2 ...bi anda hunharca saldırıya maruz kalmak.. fena demi.. işte sebde bana böyle yaptın üstelik o ekürilerinde destek verdi hep bir ağızdan hunharca saldırdınız..ha rütbe gibi saçma salak bi konuda değildi..tahliye oldu beraat için .... herneyse..

velhasıl eşin mahkemede çıkar,tanık kuvvetli değilse tabi..ve ardışığa düştüğü adamlar daha önce görev yaptığı yerlerde altında üstünde çalışmamışsa,ve Tabiki geriye dönük hts kayıtlarında görüşmesi yoksa,sonraaaaa tanık beyanda giydirmemişse,eşinin gavilli bir açıklaması varsa..

Yani öyle herkes aynı değil,herkesin iddanamesi farklı..her heyetin yoğurt yiyişi farklı..

Allah selamet versin..

cankardeşim
Aday Memur
24 Haziran 2019 13:09

O kadar haklısınız ki. Bu dönemde avukat sadece avukat olmuyor. Manevi bir dayanak da oluyor, psikolojik olarak rahatlatan kişi de oluyor. O bakımdan sonuna kadar haklısınız. Çok şükür biz ne zaman arasak ulaştık. İşi olsa hep döndü. Savunmayı defalarca çalıştık. kardeşim parasız kaldığında siz verin biz size iletelim dedik düşünmeden para verdi kardeşime. Daha ne isteriz ki.

Jndrma37, 5 yıl önce

Merhabalar sizlere bir şey soracağım danışma bilgi alışverişi gibi düşünelim.

Sizlerin avukatı nasıl acaba?

Bilgi alışverişi iletişim ve dosya ile ilgili gerekli olan şart olan bilgilendirme konularında nasıllar acaba?

Çok merak ediyorum son zamanlarda.Kendimce kıyas gibi bir şey yapmaya çalışıyorum.

Sizlerin avukatı arama veya msjlarınıza geri dönüş yapmama gibi durumları varmı?

Veya siz kovalayan o kaçan gibi durumları varmı?

O kadar çok bunaldım sıkıldım ve stresteyim ki nasıl soracağımıda şaşırdım.

Kısacası her ay olan inceleme sonunda ben kendi avukatımıza sağlam sağlıklı bir görüşme yapamıyorum ve tüm çabalarım sonuçsuz kalıyor msj ve aramalarım da keza, ayriyeten en son düşünün Nisan ayında telefon konuşması yapabilmişiz! ve ben sürekli bilgi akışı yapmak istiyorum çünkü yeni bilgiler oluyor ve normal olanı yapmak istiyorum savunucumuzla paylaşma yaptığım zamanlarda cvp alamıyorum.Sizce nedendir bu durum?

Ben de mi yoksa karşımdakin de mi sıkıntı var?

Her bilgi alma isteğimde olan şeyler tesadüfi olabilme ihtimali mantıklımı?

24 Haziran 2019 15:33

Arkadaşlar Erzurum merkez için tanıdığınız önerebileceginz bir avukat varmı?

üye4188
Şef
24 Haziran 2019 16:47

Böyle bişey olduğunu düşünmüyorum.herkesin dosya durumu farklı.benım eşim subay yüzbaşı.Ardışık artı tanığımız var 6 ay tutuklu kaldı.ilk mahk de tahliye oldu
Serem2, 5 yıl önce
ilk mahkemede tahliye olanlara soruyorum, hiçbiri subay değil. subay olanları ilk mahkemede tahliye etmiyorlar diye birşey duydum.ulkede o kadar çok saçma şey oluyor ki buna da şaşırmayacağım ama yine de sormak istiyorum.var mı böyle bir anlayış gerçekten. ilk mahkemede tahliye olan subay var mı aranızda? neredeyse 8 aydır tutuklu. ardışık, tanık,bylock yok.

Jndrma37
Aday Memur
24 Haziran 2019 16:55

cankardeşim

Keşke haklı olmasaydım yani bazen bazı konularda haklı olmamak daha mutlu ediyor.O kadar çok imreniyorum ki avukatıyla sürekli irtibatta olup sürekli durum tespitleri yapanlara..

Ama olmuyor bir türlü sağlam sağıklı konuşma yapamıyoruz bu bizi çok rahatsız ediyor.

Düşünün ki 7gün önce olmuş inceleme ve daha öncekilerde dahil sağlıklı bir durum konuşması yapamamışız ve ben hâlâ irtibata geçmeye çalışıyorum.

Benim başkaca ne yapmam lazım ki!?

üye4188
Şef
24 Haziran 2019 16:57

Denize düşen yılana sarılır misali bilmeden tanıyamadan avukatla sözleşme yapan çok oldu bu süreçte.maalesef bu işi sömüren avukatlarda çok.hayatında karakol önünden geçmeyen sistemi işleyişi bilmeyen bizler için çok zor.5 bin alanda var 50 bin alanda.kendi adıma yanıtlarsam avukatımızla okdr çok görüştüm aradımki bir kere sorularım cevapsız kalmadı yeri geldi saatlerce tlfda ağladım dinledi teselli etti.kendinin dahi hazırladığı savunmayı en son gün bana atıp çıkarıp eklemek istedğim bir yer varmı diye sordu.eşimi cezaevinde kaç defa ziyaret etti başka şehirde olmasına rağmen .kesinlikle sorularınıza cevap vermek zorunda.hakkınızı arayın
Jndrma37, 5 yıl önce

Merhabalar sizlere bir şey soracağım danışma bilgi alışverişi gibi düşünelim.

Sizlerin avukatı nasıl acaba?

Bilgi alışverişi iletişim ve dosya ile ilgili gerekli olan şart olan bilgilendirme konularında nasıllar acaba?

Çok merak ediyorum son zamanlarda.Kendimce kıyas gibi bir şey yapmaya çalışıyorum.

Sizlerin avukatı arama veya msjlarınıza geri dönüş yapmama gibi durumları varmı?

Veya siz kovalayan o kaçan gibi durumları varmı?

O kadar çok bunaldım sıkıldım ve stresteyim ki nasıl soracağımıda şaşırdım.

Kısacası her ay olan inceleme sonunda ben kendi avukatımıza sağlam sağlıklı bir görüşme yapamıyorum ve tüm çabalarım sonuçsuz kalıyor msj ve aramalarım da keza, ayriyeten en son düşünün Nisan ayında telefon konuşması yapabilmişiz! ve ben sürekli bilgi akışı yapmak istiyorum çünkü yeni bilgiler oluyor ve normal olanı yapmak istiyorum savunucumuzla paylaşma yaptığım zamanlarda cvp alamıyorum.Sizce nedendir bu durum?

Ben de mi yoksa karşımdakin de mi sıkıntı var?

Her bilgi alma isteğimde olan şeyler tesadüfi olabilme ihtimali mantıklımı?

g4s234
Aday Memur
24 Haziran 2019 17:01

Avukat meselesi çok önemli. Savunması çok önemli eğer iyi bir savunma yaparsa tahliye olursunuz. Umursamaz mahkemeden mahkemeye gelirse o iş yaş tamamen hakim vicdanına kalırsınız.

Hayat6
Memur
24 Haziran 2019 17:12

il neresiydi sizin acaba
üye4188, 5 yıl önce
Böyle bişey olduğunu düşünmüyorum.herkesin dosya durumu farklı.benım eşim subay yüzbaşı.Ardışık artı tanığımız var 6 ay tutuklu kaldı.ilk mahk de tahliye oldu

üye4188
Şef
24 Haziran 2019 17:19

Kocaeli
Hayat6, 5 yıl önce
il neresiydi sizin acaba

ecrs
Aday Memur
24 Haziran 2019 20:19

TAHLİYE. bugün İstanbul 33.agir cezada görüldü davamiz. 17 Aralık'ta tutuklanan 10 dosyanın 6si tahliye aldı. umut olsun herkese. biz de üç ardışık vardı sadece. dosyasında tanık, çelişkili durumlar ve çok sayıda ardisigi olanaklar tahliye alamadı. herkese kolaylıklar diliyorum.

hukukinsanı
Daire Başkanı
24 Haziran 2019 20:37

Ankesör davası Beraat Kararı Ankara 15 ACM'ce sanığın örgüt mensubu olduğu değerlendirilen asker kişilerle ardışık aranması örgüt üyesi olduğunu ispata yeterli faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceğinden beraatine karar verilmiştir..

zeytingozlukiz
Aday Memur
24 Haziran 2019 21:32

Merhaba, gözünüz aydın Rabbim bize de yaşatsın inşallah bu sevinci.

ecrs, 5 yıl önce
TAHLİYE. bugün İstanbul 33.agir cezada görüldü davamiz. 17 Aralık'ta tutuklanan 10 dosyanın 6si tahliye aldı. umut olsun herkese. biz de üç ardışık vardı sadece. dosyasında tanık, çelişkili durumlar ve çok sayıda ardisigi olanaklar tahliye alamadı. herkese kolaylıklar diliyorum.

Sedmer
Aday Memur
24 Haziran 2019 21:40

Çok şükür inşallah daha çok duyacağız bu beraat kararlarını .

g4s234
Aday Memur
24 Haziran 2019 22:08

Bunları bizlere yaşatanlara Allah 40 katını yaşatsın...

Siyasi ayağına operasyonlar yapılmadıkça bu vicdanlar rahatlamayacak. Bu kadar mağdurun ahı elbet bir gün çıkacak işte o zaman devran dönecek.

Trabzonguldak61
Aday Memur
24 Haziran 2019 22:26

berat kararı elinizde var mı acaba

hukukinsanı, 5 yıl önce
Ankesör davası Beraat Kararı Ankara 15 ACM'ce sanığın örgüt mensubu olduğu değerlendirilen asker kişilerle ardışık aranması örgüt üyesi olduğunu ispata yeterli faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceğinden beraatine karar verilmiştir..

Karacisubay.1907
Aday Memur
24 Haziran 2019 22:50

Tahliyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 17 ay sonra gelen bir mucize

üye4188
Şef
24 Haziran 2019 22:54

Çok sevindimmmm gözünüz aydın :) tadını çıkarın bir arada olmanın.
Karacisubay.1907, 5 yıl önce

Tahliyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 17 ay sonra gelen bir mucize

Toplam 20070 mesaj
«510511512513514515516517518519520521»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi