Editörler : E.Kayı Han
«630631632633634635636637638639640641»

Caglar Ali
Aday Memur
27 Aralık 2019 01:35

Granny28 siz de Konut ön biriktirim var mıydı?Varsa hepsi beraber yatırıldıysa aldığınız sadece onun neması olabilir mi?Biraz saçma ama bizimki neden böyle oldu anlamaya calisiyorum.kusura bakmayın

cgdsblt
Şube Müdürü
27 Aralık 2019 09:39

herkese iyi günler. feto pdy t/ö konusunda ömrü boyunca duruşu net olmuş bir insanım. Gözaltından, hüküm giymeye 8 aylık(3 ay tutuklu)bir süre aldı. 10 ardışık(6 sı sıfır saniye, 7 si farklı rütbe, 9 u 7 saat ile 4 saat zaman farkı) iddiası ama 10 dk kriterinin içinde 1 ardışık ile hüküm giydim. Yargıtayın 8 kriteri(aslında 11) açısından dosyam hiç bir kritere uymuyor. Dosyamda farklı 2 ilden ankesör araması olmadığı belgesi var. Emniyetin "tutanak havuz" dediği verilerdeki bilgilerin tamamı lehimde. 15 temmuz öncesi atamalar, görevler ile mağdur edilmiş(resmi belgeli), yükselme sınavları, yabancı dil vs sınava girmemiş, stratejik hiç bir yerde çalışmamış, aksine 14 yılda batı da neredeyse hiç kalmamış, ırak, suriye, şırnak, hakkari, diyarbakır da çalışmış KKK mensubu biriyim. Mahkemeye sunulabilecek her şeyi sundum. Ardışıktaki herkesin tanık olarak dinlenmesini, mümkün değilse tek ardışığa denk gelen şahsın dinlenmesini talep ettim reddetti. Bilirkişi raporu tutarsızdı itiraz ettik kabul edildi, kayıtlar yüzde 20 azaltıldı. Ama yine de farklı ve konusunda uzman kişiden, yeni bilirkişi raporumuz reddedildi. 15 temmuz da sıkıyönetim listelerindeki kişiden aldığım tek savunma vs hepsini söyledim. Bu terör örgütünün kumpas davalarında hakkımda iddianame de hazırlandı. Bütün bunlara rağmen Mahkeme 6 yıl 3 ay ceza verdi. Ankara dan aldığım bu ceza dan sonra(yargıtay kriterlerine rağmen) adalet aramanın ne kadar zor olduğunu anladım. Devlete millete küsecek halimiz yok. Bir ömrümü resmen devşetime feda ettim, 1 kere devletimi yanımda istedim ama olmadı. Kararı okurken hakimin ne kadar üzgün olduğuna da şahit oldum. Ama hakimler kararlarıyla konuşur. Vicdanında hüküm veremeyip, kağıtta hüküm verildi. Daha anlatamadığım bir yığın lehimde delile rağmen böyle oldu. Umutlu olmayın, ben çok umutla gittim, yıkılıp çıktım. Son olarak, hayatta herşey nasip... Bundan 3 yıl sonra maaşım, itibarım ve tazmibatımşa geri döneceğim ama.... Herkese iyi günler belki bir daha yazmam. Sadece dertleşmek istedim.

Granny28
Aday Memur
27 Aralık 2019 11:16

Aynı olay aynı şeyler aynı ceza yaşadıklarımdan bir farkı yok anlattıklarınızı geçmiş olsun
cgdsblt, 4 yıl önce
herkese iyi günler. feto pdy t/ö konusunda ömrü boyunca duruşu net olmuş bir insanım. Gözaltından, hüküm giymeye 8 aylık(3 ay tutuklu)bir süre aldı. 10 ardışık(6 sı sıfır saniye, 7 si farklı rütbe, 9 u 7 saat ile 4 saat zaman farkı) iddiası ama 10 dk kriterinin içinde 1 ardışık ile hüküm giydim. Yargıtayın 8 kriteri(aslında 11) açısından dosyam hiç bir kritere uymuyor. Dosyamda farklı 2 ilden ankesör araması olmadığı belgesi var. Emniyetin "tutanak havuz" dediği verilerdeki bilgilerin tamamı lehimde. 15 temmuz öncesi atamalar, görevler ile mağdur edilmiş(resmi belgeli), yükselme sınavları, yabancı dil vs sınava girmemiş, stratejik hiç bir yerde çalışmamış, aksine 14 yılda batı da neredeyse hiç kalmamış, ırak, suriye, şırnak, hakkari, diyarbakır da çalışmış KKK mensubu biriyim. Mahkemeye sunulabilecek her şeyi sundum. Ardışıktaki herkesin tanık olarak dinlenmesini, mümkün değilse tek ardışığa denk gelen şahsın dinlenmesini talep ettim reddetti. Bilirkişi raporu tutarsızdı itiraz ettik kabul edildi, kayıtlar yüzde 20 azaltıldı. Ama yine de farklı ve konusunda uzman kişiden, yeni bilirkişi raporumuz reddedildi. 15 temmuz da sıkıyönetim listelerindeki kişiden aldığım tek savunma vs hepsini söyledim. Bu terör örgütünün kumpas davalarında hakkımda iddianame de hazırlandı. Bütün bunlara rağmen Mahkeme 6 yıl 3 ay ceza verdi. Ankara dan aldığım bu ceza dan sonra(yargıtay kriterlerine rağmen) adalet aramanın ne kadar zor olduğunu anladım. Devlete millete küsecek halimiz yok. Bir ömrümü resmen devşetime feda ettim, 1 kere devletimi yanımda istedim ama olmadı. Kararı okurken hakimin ne kadar üzgün olduğuna da şahit oldum. Ama hakimler kararlarıyla konuşur. Vicdanında hüküm veremeyip, kağıtta hüküm verildi. Daha anlatamadığım bir yığın lehimde delile rağmen böyle oldu. Umutlu olmayın, ben çok umutla gittim, yıkılıp çıktım. Son olarak, hayatta herşey nasip... Bundan 3 yıl sonra maaşım, itibarım ve tazmibatımşa geri döneceğim ama.... Herkese iyi günler belki bir daha yazmam. Sadece dertleşmek istedim.

Granny28
Aday Memur
27 Aralık 2019 11:17

Konut parasını önceden çekmiştik zaten. Bu ayrı
Caglar Ali, 4 yıl önce

Granny28 siz de Konut ön biriktirim var mıydı?Varsa hepsi beraber yatırıldıysa aldığınız sadece onun neması olabilir mi?Biraz saçma ama bizimki neden böyle oldu anlamaya calisiyorum.kusura bakmayın

Caglar Ali
Aday Memur
27 Aralık 2019 12:43

Teşekkürler Granny28.Biz de bugün oyakla görüştük.Alacaginiz gözüküyor mayıs ayında nema hesaplanır o zaman para yatar dediler.

cgdsblt
Şube Müdürü
27 Aralık 2019 16:35

aynı olay, aynı şeyler derken. hangi kumpas davasında yargılandınız?
Granny28, 4 yıl önce
Aynı olay aynı şeyler aynı ceza yaşadıklarımdan bir farkı yok anlattıklarınızı geçmiş olsun

ful.1982
Aday Memur
27 Aralık 2019 21:20

yeni ihraç listesi var sanırım.ulaşabilen var mı

UzmJ2010
Aday Memur
27 Aralık 2019 21:26

hangi kurum bilginiz var mi
ful.1982, 4 yıl önce

yeni ihraç listesi var sanırım.ulaşabilen var mı

ful.1982
Aday Memur
27 Aralık 2019 21:31

karışık sanırım.dkk duydum 2 kişi.2 gün öncede sanırım hvk lerinde n.

ful.1982
Aday Memur
27 Aralık 2019 21:33

Allahım şu 2019 un son günleri yardım et ya rabbim.

Astsubayesi
Aday Memur
27 Aralık 2019 21:35

Bugğn ilk mahkememiz vardı tutukluluk devam 100 gündür tutuklu ikinci mahkeme 18 mart sadece ankesör çıkar mı ikinci mahkemede acaba ne olur cevap verir misiniz

Askereşii
Aday Memur
27 Aralık 2019 21:46

çok geçmiş olsun tez zamanda çıkar inşallah. hangi mahkeme de yargılanıyor eşiniz
Astsubayesi, 4 yıl önce
Bugğn ilk mahkememiz vardı tutukluluk devam 100 gündür tutuklu ikinci mahkeme 18 mart sadece ankesör çıkar mı ikinci mahkemede acaba ne olur cevap verir misiniz

Astsubayesi
Aday Memur
27 Aralık 2019 22:54

İstanbul 29.acm
Askereşii, 4 yıl önce
çok geçmiş olsun tez zamanda çıkar inşallah. hangi mahkeme de yargılanıyor eşiniz

deltaforcecs
Aday Memur
28 Aralık 2019 10:09

gerekçeli karar ne kadar sürede yazılıyor bilen var mı?

ZL16
Aday Memur
28 Aralık 2019 10:38

mahkeme karar verdikten 7 iş günü içinde itiraz olmazsa ogünden itibaren vermeye baslıyorlar, mahkemnın yogunluguna gore gün sayısı artabılıyor
deltaforcecs, 4 yıl önce
gerekçeli karar ne kadar sürede yazılıyor bilen var mı?

Astsubayesi
Aday Memur
28 Aralık 2019 23:20

@kadifeyumruk mesaj atamıyorum size bilginiz olsun soru sormuşsunuz ama mesaja kapalı profiliniz

kadifeyumruk
Kapalı
28 Aralık 2019 23:21

@assubayesi hemen düzeltiyorum sorunu cevabınızı bekliyorum

Askereşii
Aday Memur
28 Aralık 2019 23:31

GGU süresi bittip herhangi bi yazısı gelen varmı ne olduğuna dair

Kyadniz
Aday Memur
29 Aralık 2019 01:16

Yazmışsınız ya hani hiç alakam olmadığı halde böyle böyle oldu diye. Siz bile böyle yaparsanız adalet hiç gelmez. Çoğu kişi din ibadet sosyalleşmek maksatıyla görüşmüş ve zamanla ilişkisini koparmış kişiler. Biz mesela lisedeyken ders çalışır namaz kılardık sadece bundan ve 2011 yılında ardışık arama olduğu için hagb aldık. Suç nedir? Kendi hakkınızı ararken empati kurarak kelimeler seçin. Çok fazla insanın canı yandı. Saygılar

Karacıcml
Aday Memur
29 Aralık 2019 18:01

Arkadaslar iyi aksamlar. Cuma gunu hava kuvvetlerinden birliklere yazi gelmis. Ggu da olup ggu suresi bitenleri yani uzaklastirmasi tamamen bitenleri göreve geri cagirmislar. Haberi olan duyumu olan var mi Bulundugum il Malatya burda birkac arkadas hem soyledi hem de geri cagirilan arkadslarini gosterdiler.

Toplam 20060 mesaj
«630631632633634635636637638639640641»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi