Editörler : E.Kayı Han
«672673674675676677678679680681682683»

Ege8684
Aday Memur
21 Eylül 2020 00:26

İyi akşamlar arkadaşlar ben geçen sene yargılandım beraat aldım

2 hafta önce başka bi arkadaşımla ardışık aranmış görünüyorum

Neden bu aramalar ben yargılanırken çıkmadı şimdi çıktı

Hepside 0 sn ye kafayı yicem artık ya

Kocatepe003
Memur
21 Eylül 2020 21:52

mrb arkadaşlar. ankarada ikamet eden bi avukat söyledi anayasa mahkemesinin ankesör davaları ile alakalı iptal çalışması varmış ( heralde geçerli delil olmadığı vb şeylerden) ama bi grup iptal edelim diyomuş bi grup karşı çıkıyomıuş. bilgisi olan varmı.

hukukinsaniii
Müsteşar
21 Eylül 2020 23:06

ÖNEMLİ BERAAT KARARI

Kişinin telefonunda eagle ve kakaotalk programına ait kalıntılar rastlanılmış, beyanında evlerde kaldığını dile getirmiştir.Tanık beyanlarında kişinin sınav sorularını önceden öğrencilere verdiği ve himmet topladığı iddia edilmekteydi.

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/hukuk-mahkemesi-kararlari/eagle-ve-kakao-talk-kalintisi-evlerde-kalma-ile-tanik-beyanlarina-dair-beraat-karari/

hukukinsaniii
Müsteşar
22 Eylül 2020 23:36

Bank Asya, Cihan Medya Ödemesi ile Sendika Üyeliğine Dair İdare Mahkemesi kararı

Ceza Mahkemesinin İSNAT EDİLEN FİİLLE İLGİLİ NİTELENDİRMESİ VE KABULÜNÜN İDARE MAHKEMESİNİ BAĞLADIĞINA DAİR TESPİT VE DEĞERLENDİRME İÇERMEKTEDİR.

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/idare-mahkemesi-kararlari/bank-asya-cihan-medya-odemesi-ile-sendika-uyeligine-dair-idare-mahkemesi-karari/

hukukinsaniii
Müsteşar
23 Eylül 2020 10:40

Gözaltı Tedbiri İçin Ödenen Tazminatın Yetersiz Olması Nedeniyle Kişi Hürriyeti ve Güvenliği Hakkının İhlal Edilmesi

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/anayasa-mahkemesi-kararlari/gozalti-tedbiri-icin-odenen-tazminatin-yetersiz-olmasi-nedeniyle-kisi-hurriyeti-ve-guvenligi-hakkinin-ihlal-edilmesi/

Serdengecti19
Aday Memur
24 Eylül 2020 01:40

bu söylediğiniz durumun gerçekleşmesi çok zor. Çünkü ankesör soruşturmaları ile ilgili tespit yanlış hatırlamıyorsam 21.000 kişi civarındaydı ve bunlar asker olan kişilerdi. Daha başka kurumlarda da var. Ankesörü delil olarak değerlendiriyorlar. Bu yüzden iptal edilmesi mümkün görünmüyor. Bir ihtimal şöyle olabilir. Ankesör ile ilgili adı geçen herkese operasyon yapılır. Belki o zaman bir ihtimal İPTAL edilebilir diye tahminde bulunulabilir.!

Kocatepe003, 4 yıl önce

mrb arkadaşlar. ankarada ikamet eden bi avukat söyledi anayasa mahkemesinin ankesör davaları ile alakalı iptal çalışması varmış ( heralde geçerli delil olmadığı vb şeylerden) ama bi grup iptal edelim diyomuş bi grup karşı çıkıyomıuş. bilgisi olan varmı.

hukukinsaniii
Müsteşar
24 Eylül 2020 10:53

03.02.2015 sonrası Bank Asya hesabına para yatırmaya dair İdare Mahkemesi değerlendirmesi

03.02.2015 sonrası BANK ASYA HESABINA PARA YATIRMAK TALİMATLI HAREKET OLARAK KABUL EDİLEMEZ, TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİR, KONUYA DAİR AÇIKLAMALARIM EKTEDİR;

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/idare-mahkemesi-kararlari/03-02-2015-sonrasi-bank-asya-hesabina-para-yatirmaya-dair-idare-mahkemesi-degerlendirmesi/

Mahmutmahmudi
Aday Memur
24 Eylül 2020 21:02

kesinlikle tugay idari tahkikat ekibi ile görüşün..

temha35, 4 yıl önce
Arkadaşlar merhaba ben KKK lığında Üstteğmen olarak görev yapıyordum 2019 yılının mart ayında ankesör ile ilgili göz altına alındım ( sadece ankesör gözüküyor herhangi bir ardışık ifade vs birşey yok) 4 gün gözaltı sürecinden sonra tahliye edildim. Herhangi bir etkin pişmanlık hükmü yok. Müteakiben açığa alındım ve süre gelen davanın 3. celsesinde 223-2 e ilgili maddesi çerçevesinde beraat kararı aldım. Açığım devam etmekte iken evraklarımı gönderdim tekrar ediyorum herhangi bir etkin pişmanlık bulunmamakta. Dosyam şu an istinaf sürecinde beraatin kesibleşmesini bekliyoruz. Fakat kuvvet dosyam ile ilgili açık kararının kaldırılması kapsamında MSB ye yazı yazarken aynı zamanda 6145 in 26. maddesi gereği değerlendirileceğimi ve konuyla ilgili savunma yapmam bildirildi. Açıkçası ne yapılmaya çalışıldığını anlamaya çalışıyorum. Biraz araştırma yaptım fakat herhangi bir done ye ulaşamadım. Cevap verip ilgi gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Turkmenbeyı65
Aday Memur
25 Eylül 2020 20:01

pek mümkün olmasa bile bu haberi duymak ümit veriyor gerçekten. bazı şeyler düzelecek biliyorum ama zamanla. Allah tüm masumların tez zamanda mesleğine dönmesini nasip etsin inşallah.
Kocatepe003, 4 yıl önce

hukukinsaniii
Müsteşar
25 Eylül 2020 23:56

Garson kodlaması, bylock ve tanık beyanına dair BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ GÜNCEL bozma kararı;

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/bolge-adliye-mahkemesi-kararlari/garson-kodlamasi-bylock-ve-tanik-beyanina-dair-bozma-karari/

Barbaros198
Memur
26 Eylül 2020 11:31

Segbis üzerinden ilk duruşmaya katıldım. İkinci duruşmaya ertelendi. Bu süreçte mahkeme için bana bir tebligat yapılmadı. Uyap üzerinden de evrak yüklenmemiş duruşma için. Avukata sordum. İfadem ilk duruşmada alındığı için katılmama gerek olmadığını söyledi. Bir bilgisi olan var mı acaba.

viola83
Aday Memur
26 Eylül 2020 22:11

ARKADAŞLAR BU SAYFAYI TAKİPEDEN ARKADAŞLAR İÇİN BİR UMUT OLUR DÜŞÜNCESİYLE YAZMAK İSTEDİM.

viola83
Aday Memur
26 Eylül 2020 22:16

BU HAFTA 2 TEKİL ARAMADAN BERAAT ALDIK ÇOK ŞÜKÜR.

türkçe öğrt.01
Aday Memur
26 Eylül 2020 23:14

Hayırlı olsun. Hangi şehir bir de ne kadardır sürüyordu mahkemeniz

viola83, 4 yıl önce

BU HAFTA 2 TEKİL ARAMADAN BERAAT ALDIK ÇOK ŞÜKÜR.

viola83
Aday Memur
26 Eylül 2020 23:41

Ankara. Yaklaşık 17 ay falan sürdü..

26 Eylül 2020 23:49

Hayirli olsun mutala nedir? Beraat yonundemi ceza mi ?? Mutalaua aykiri ise istinaf edilebilir yedi gun itiraz suresi var sanirsam ins. Istinaf olmaz kurtulursunuz bu beladan guzel duygu ben yasadim ins size de kismet olur zoru gitti kolayi kaldi dua edin bol bol

viola83
Aday Memur
27 Eylül 2020 00:16

Ceza yok..Savcı itiraz etti sadece usulen.Üyelerin hepsi olumlu görüş bildirdiler.

27 Eylül 2020 01:34

Surecin icindesin diye yazimi kisa yazdim ceza derken beraat ettiginizi zaten yazdiniz mutalladaiki sey ister ya ceza ister ya da b veya e bendinden beraat ister beraat isterse istinaf ihtimali dusuk ceza uster de aykiri beraat gelirse bi istinaf ihtimali yuksektir bi de usulen diye bisey yok savci bana ust sinirdan ceza mutala istedi oy birligi ile beraat verildi ceza isteyen savci istinaf etmedi sonuc olarak avukatlarin her dedigine inanmayin ornek kararlari inceleyin avukat parasini bilir usulen diye bisey yok anlayacaginiz hersey savcinin ruh halinebagli

Mmustii78
Memur
27 Eylül 2020 07:52

Viola83 öncelikle beraatiniz hayırlı olsun. Fakat savcı itiraz edip mütaalasında ceza istediyse en iyi ihtimalle sürecinizi uzatıyor. İstinaf mahkemesi bunu kaale alıp dosyayı mahkemeye tekrar gönderip tekrar yargılama isteyebilir, ya da mahkemenizden savcının itiraz ettiği husus hakkında belgeler isteyebilir. Bu arada savcı sizin aleyhinizde bir şey bulursa istinafa gönderebilir. Tabi bu süre yani istinaftaki süre aylar alıyor hatta yılı geçiyor. Yani usülen diye bakmıyor olaya istinaf. Savcı da beraat isteseydi süreç uzamaz ve bu riskler de ortadan kalkardı. Mahkemeden beraat ettiği halde savcı itiraz ettği için dosyası 16 aydır istinafta bekleyen arkadaşım var. Tabi istinaf napıyor, savcının itiraz içeriğine göre hareket ediyor. Malesef durum böyle. Yine de çok geçmiş olsun.

Toplam 20072 mesaj
«672673674675676677678679680681682683»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi