Editörler : E.Kayı Han
«731732733734735736737738739740741742»

Ankesorr01
Aday Memur
18 Şubat 2021 15:07

Ne kadar tutuklu kaldınız kaç ay ? Sadece ankesör mu tanık varmiydi

Kırıklar a4, 3 yıl önce

Eşi tutuklu olan arkadaşlar. Kesinlikle avukat itiraz dilekçeleri yazıyordur ama eşinize söyleyin itiraz tarihi önemli değil ilk fırsatta tahliye talep dilekçesi yazsınlar. Sadece ankesör ise delilleri değiştiremeyeceği, sabit ikamet sahibi oluşu VS. Sunsun. Korona süreci ile ilgili tehlikeden bahsetsin. Her ara karar öncesi tahliye dilekçesi yazsın. Yargıtay kriterine uymayan durum var ise onu belirtin.

hukukinsaniii
Müsteşar
18 Şubat 2021 17:26

YARGITAY KARAR İSTATİSTİK BİLGİLERİ

YARGITAY 16. CD'ce TERÖR SUÇLARI İLE İLGİLİ VERİLEN SON 10 KARARA BAKILDIĞINDA 9 DOSYADA MAHKUMİYET KARARLARI BOZULMUŞ, 1 DOSYADA İSE ONAMA KARARI VERİLMİŞTİR, hükümden sonra dosyaya gelen deliller bozmasebebi yapılmış.

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Kırıklar a4
Aday Memur
18 Şubat 2021 22:32

hukukinsaniii var hemen sizin yorumun altında. buradan emsal beraat kararlarından gerekçe bölümlerinden faydalanabilirsiniz.

Ankesorr01, 3 yıl önce

Ne kadar tutuklu kaldınız kaç ay ? Sadece ankesör mu tanık varmiydi

Serdengecti19
Aday Memur
19 Şubat 2021 01:59

Arkadaşlar kkk mensubuyum birliğimden savunma geldi. Mahkemem devam ediyor.

Tanıdık eski bir idare mah. Hakimine ücreti karşılığında savunma yazdırdım.

Isteyen arkadaşa ücretsiz göndere bilirim. Ilgili yerleri kendisine uyarlayıp kullanabilir

Fatih0138
Memur
19 Şubat 2021 07:38

Savunmamı gönderdim ama hukuksal bir dil kullanmadım ben sadece beraat ettiğimi yazdım.Hakim hukuksal dil mi kullandı acaba
Serdengecti19, 3 yıl önce

Isteyen arkadaşa ücretsiz göndere bilirim. Ilgili yerleri kendisine uyarlayıp kullanabilir

19 Şubat 2021 07:46

savunmam istendi. savunma yazabileceğim örnek savunmalar varsa özelden mail adresime gönderebilecek kimse var mı? şimdiden teşekkür ederim.
19 Şubat 2021 07:49

benimde savunmam istendi. özelden mail adresime gönderebilir misiniz ?şimdiden teşekkür ederim...

Boraaaaaaa
Şef
19 Şubat 2021 09:16

Özelden yazarmısınız ben size yazamıyorum kapalı

Fatih0138
Memur
19 Şubat 2021 10:22

Kocatepe003
Memur
19 Şubat 2021 15:56

Geçen gün böyle bilgi almıştım. Şuan durum değişmiş. Yani benim hakkımda bana bugün birlikten gelen telefonda amir kanati iptal olmuş yeniden bir durum değerlendirilmesi yapılmak amacıyla disiplin soruşturması yapılacak hakkımda. Bilgi alma tutanağı vs. Kamu görevinden çıkarılma veya açığı kaldırma işlemi uygulanacakmış. Disiplin heyeti başkanının insafına kaldık. Açığa alınmamı isteyende oydu. Karar duruşmam var 2 ay sonra beraat alırız diye bekliyoruz. Hakkımızda hayırlısı. Benim gibi olanlara haber vereyim dedim.
Kocatepe003, 3 yıl önce
Arkadaşlar herkese net bilgi olsun. Bu son günlerde konuşulan savunma olayıyla alakalı öğrendiklerimi söylicem. Birinci ağızdan. Bakanlık tüm kuvvetlere emir gönderiyor. Açıkta veya ggu olanların hakkında. Şimdi amaç şu , personellerin durumuna göre kiminden direk savunma kimininde amir kanatini istemişler. Savunma verenlerin hepsi ihraç olacak diye bişey yok. Amir kanati istenen personellerde açığı kaldırılıp mesaiya devam etme yada açıkta devam edilmesi şeklinde görüş bildirilmesi diye. Yani olay bundan ibaret. Mesela bizim birlikte 30 araması olupta 10 civarı ardışığı olan yarbaya savunma gelmiş. Benim 2 ardışığım var benden amir kanaati istemişler. Tabi kimden savunma veya amir kanaati isteneceği personel mahkemede dosyası veya ne zamandır mahkemesi devam ettiği , ilk emniyetteki savcılıkda ifadeleri ilk celselerdeki ifadeleri vs. Yani durum bundan ibaret.
19 Şubat 2021 16:43

Sizin dosyanızın içeriği ne tam olarak

Kocatepe003, 3 yıl önce
Geçen gün böyle bilgi almıştım. Şuan durum değişmiş. Yani benim hakkımda bana bugün birlikten gelen telefonda amir kanati iptal olmuş yeniden bir durum değerlendirilmesi yapılmak amacıyla disiplin soruşturması yapılacak hakkımda. Bilgi alma tutanağı vs. Kamu görevinden çıkarılma veya açığı kaldırma işlemi uygulanacakmış. Disiplin heyeti başkanının insafına kaldık. Açığa alınmamı isteyende oydu. Karar duruşmam var 2 ay sonra beraat alırız diye bekliyoruz. Hakkımızda hayırlısı. Benim gibi olanlara haber vereyim dedim.

maviekim
Aday Memur
19 Şubat 2021 17:10

özelden mail adresimi attım . öncelikle bir an önce bu zulmün son bulmasını diliyorum. bir ülkeyi var eden temel normlar bir bir yok ediliyor. ülkeyi mafya devletine çevirdiler. haklı olan değil güçlünün zorbanın kazandığı bir diyar oldu . rica etsem bana da yollar mısınız. arkadaşlar toplu ihraçlar olmadan son bir defa sesimizi mağduriyeti duyuralım aşağıdaki hastag adresine lütfen destek verin

#ankesörlütelefonmağdurları

Kocatepe003
Memur
19 Şubat 2021 18:38

Sadece ankesör var. Sivil olduğum dönemlerdeki aramalar.
AsilTürk87, 3 yıl önce

Sizin dosyanızın içeriği ne tam olarak

Serdengecti19
Aday Memur
19 Şubat 2021 21:21

Elimde bulunan savunma örneğini özelden mesaj atan herkese gönderdim. Buradan da gördüğüm email adresi olanlara gönderdim. Ulaşmayan varsa bana mesaj ile ulaşsın yardımcı olurum.

Bu hukuksuzluk çamurundan birlikte yardımlaşarak çıkalım..

Ben aciktayim muhtemelen de ihraç olacağım.. mahkemem devam ediyor.

Hicbirseyden çekincem yok. Isteyen kişiler ile cepten de goruse bilirim.

Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

hukukinsaniii
Müsteşar
19 Şubat 2021 21:28

BERAAT KARARI

Ankesörlü telefonlardan ardışık aranma iddiası nedeniyle hakkında kamu davası açılan ve yargılaması yapılan askeri personelin beraatine karar verilmiştir, aramaların 17-25.12.2013 öncesine ait olması da beraat kararında etkili olmuştur,

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

19 Şubat 2021 21:29

Allah Razı Olsun. gönlünce olsun her şey.

Elimde bulunan savunma örneğini özelden mesaj atan herkese gönderdim. Buradan da gördüğüm email adresi olanlara gönderdim. Ulaşmayan varsa bana mesaj ile ulaşsın yardımcı olurum.

Ciguli 46
Şef
19 Şubat 2021 22:05

Geçmiş olsun. Özel mesaj atamadim size. Bana da gönderir misiniz.

33asb
Aday Memur
19 Şubat 2021 23:36

Serdengeçti mail adresimi özelden attım savunma aldım ben de. Bana gönderir misin rica etsem

Yaruza
Aday Memur
20 Şubat 2021 06:00

Peki açıkta kalma devamı gibi bir seçenek yok mu acaba? Çünkü hakimlerin hemen beraat vermediği bir şeye bu heyetin kendi başımız yanmasın diye göreve tekrar başlama kararı vereceğini hiç sanmıyorum. Savunma süresini bu ay sonuna kadar vermişler

Kocatepe003, 3 yıl önce

Boraaaaaaa
Şef
20 Şubat 2021 09:27

Savunma süresinin bu ay sonuna kadar vermişsiniz demişssiniz. Bilgi kaynağı nedir acaba önemli bir bilgi çünkü. Birliklerin kuvvete cevap verme süresi mi yoksa savunma istemek için mi bu süre konuyu biraz açarmısınız
Yaruza, 3 yıl önce

Peki açıkta kalma devamı gibi bir seçenek yok mu acaba? Çünkü hakimlerin hemen beraat vermediği bir şeye bu heyetin kendi başımız yanmasın diye göreve tekrar başlama kararı vereceğini hiç sanmıyorum. Savunma süresini bu ay sonuna kadar vermişler

Toplam 20060 mesaj
«731732733734735736737738739740741742»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi