Editörler : E.Kayı Han
«737738739740741742743744745746747748»

polat2010
Yasaklı
01 Mart 2021 07:38

Ayni dosyada yargilndgmz uzmann beraat dosyasinj istemsti mahkeme baskani. Sizce bu uzmanin beraatinin benim dosyya faydasi olurmu bende esitlik ilkesine gore beraat edeblrmym.Dilkcemdede belrttm uann beraat etmesi ve benm gibj yanlslkla surece dahil olanlarn berast dosylarni da gonderp 223/2b den beraatmi talep etttm. Sucumn olmadigni biliyrm ama malum ulkenn durmu gozler onunde yalan yanls ceza verip istinaf cozer deyip topu istinafa atmalarndan korkyrm aciktym 26 aydr boyle yaprlarsa bosna ihrac olacagm bilnler yormlarnizi beklyrm.

Ouzzak
Aday Memur
01 Mart 2021 10:41

İyi günler. Btk dan gelen hts raporlarında cevapsız çağrıların neredeyse tamamı görünmüyor. Ardışık aramadaki cevapsız çağrılarda görünmüyor.bunun sebebi nedir. Bu ardışık aranmalar neye göre alınıyor nereden alınıyor. Hts de neden cevapsız çağrılar görünmüyor. Napmamız gerekiyor

Ciguli 46
Şef
01 Mart 2021 12:09

Eğer incelenecek yada mahkemenin istediği başka bilgi ve belge yoksa mahkeme günü mahkeme başkanı savcıya sorar oda mütalaasıni verir. Savcı mahkeme gününden önceden mütala vermez ve UYAP sisteminede yüklenmez. Herşey mahkemenin huzurunda olur. Sizde savcının mutaalasini karşılık savunma için ek süre isteyip savunmamizi hazirlarsiniz. Ardışık aramadaki kişinin beraat etmesi sizin için bir artı olacağını düşünüyorum. Ama bunlar tabiki mahkeme başkanının insiyatifine kalmış bir durum. Eğer öyle olmasaydı şimdiye kadar ankesörle ilgili lehimize bir çok kadar çıktı ve bunların çoğunu mahkemede söylenmesine dile getirilmesine rağmen mahkeme kaile bile almıyor. Yoksa şimdiye görevimize dönmüştük. Ümit var olun, inşallah tez zamanda da beraat alırsınız.
polat2010, 3 yıl önce

iyi gunler arkadaslar 1 hafta sonra 9 martta 5.durusmam var ankesorden. Benimle arandigi iddia olunan uzman cavus 2020 kasimda beraat etti izmir 20 agir cezada. Ankesorun ankesor olmadigida belli oldu hts analiz baz raporlarindan. Zaten bende polis memuruyum kriterlerede uymuyordu en basindan beri. Sorum su biln arkadslar cevaplayabilirmi?. 5. durusma olacak ama savci bir turlu mutala vermiyor 1 hafta kaldi uyapatan goremiyorum her mutala uyapa dusermi yoksa mahkeme gunu sozlu olarakta verebilirmi gecen aralik ayinda karar cikacakti cikmadi bende dilkce yazdim turkiyedeki benzer yargilamalarla ankesorden beraat almis kislern beraat belgleryle dilekceyi kargoyla yargilandigim mahkemeye gonderdm. Tum delillerin toplnms olmasi ancak mutalanin belli olmamasi mahkemeyi uzatrmi artik bitsn diye ugrasyrm 2019 dan beri yaptklari yanlis sorustrma yuznden magdr edildm

Blue3487
Aday Memur
01 Mart 2021 12:57

Arkadaşlar 10 yılını yeni tamamlamis bir personel ihraç olduğunda oyaktan ortalama ne kadar ödeme alır benzer durumda olanlar yardımcı olabilirim acaba..

Kocatepe003
Memur
01 Mart 2021 13:21

Kardeşim bendede polis vardı , o yüzden hakim çok önemsemedi sıkmadı , savcıda mütalasını direk sözlü olarak 2. Duruşmada verdi. Karar 13 nisanda. Yani verebiliyor. Ama hakim sormuştu savcı beye bi soralım mütalası hazırmıymış diye.
polat2010, 3 yıl önce

iyi gunler arkadaslar 1 hafta sonra 9 martta 5.durusmam var ankesorden. Benimle arandigi iddia olunan uzman cavus 2020 kasimda beraat etti izmir 20 agir cezada. Ankesorun ankesor olmadigida belli oldu hts analiz baz raporlarindan. Zaten bende polis memuruyum kriterlerede uymuyordu en basindan beri. Sorum su biln arkadslar cevaplayabilirmi?. 5. durusma olacak ama savci bir turlu mutala vermiyor 1 hafta kaldi uyapatan goremiyorum her mutala uyapa dusermi yoksa mahkeme gunu sozlu olarakta verebilirmi gecen aralik ayinda karar cikacakti cikmadi bende dilkce yazdim turkiyedeki benzer yargilamalarla ankesorden beraat almis kislern beraat belgleryle dilekceyi kargoyla yargilandigim mahkemeye gonderdm. Tum delillerin toplnms olmasi ancak mutalanin belli olmamasi mahkemeyi uzatrmi artik bitsn diye ugrasyrm 2019 dan beri yaptklari yanlis sorustrma yuznden magdr edildm

Magdurr01
Aday Memur
01 Mart 2021 13:48

Hts raporlari ortalama kaç günde geliyor bilgisi olan var mi ?

01 Mart 2021 13:51

Bilirkişi incelemesi kaç günde gelir bilgisi olan var mı?
Magdurr01, 3 yıl önce

Hts raporlari ortalama kaç günde geliyor bilgisi olan var mi ?

Kinglbj123
Memur
01 Mart 2021 16:20

İstinaf beraatimi onayladı ve itiraz etmedi an itibariyle dosyam kapandı...Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum,dönüş işlemleri ve yaptıklarımla ilgili gelişmeleri de elimden geldiğince paylaşacağm...Umarım herkes hakettiğini alır...

Kocatepe003
Memur
01 Mart 2021 16:35

Merhaba. Durumunuzu anlatabilir misiniz kısaca. Forumdaki herkese bilgi olur hem. Savcı ceza istedimi , kaç ardışık vardı , mahkeme neresiyde vs falan.
Kinglbj123, 3 yıl önce

İstinaf beraatimi onayladı ve itiraz etmedi an itibariyle dosyam kapandı...Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum,dönüş işlemleri ve yaptıklarımla ilgili gelişmeleri de elimden geldiğince paylaşacağm...Umarım herkes hakettiğini alır...

Mmustii78
Memur
01 Mart 2021 19:39

Hayırlı olsun öncelikle. Dosyanızın içeriği neydi acaba?

Kinglbj123, 3 yıl önce

Mmustii78
Memur
01 Mart 2021 19:41

Bir de istinafta ne kadar bekledi dosyanız?

Kinglbj123, 3 yıl önce

Mikkk
Aday Memur
01 Mart 2021 21:26

Dönüs derken?

Kaymaz55
Aday Memur
01 Mart 2021 21:28

Arkadaslar 11 martta Ankara acm de son durusmam var 25 aydır aciktayim. 3 ay tutuklu kaldim. 6 ardışık arama var ama devrem falan degiller. Aramalar Ankarada kurs yıllarında. Bazen de Ankarada olmadığim zamanda aranmisim. Ankarada olmadigimi da kanitladim. Çalıştığım baska ilde Baska birsey yok. Allahin izniyle cumlemize adalet yerini bulur inşallah. Dualarınızi bekliyorum. Sonucu burdan paylaşacağım.

Kaymaz55
Aday Memur
01 Mart 2021 21:31

Ankara 4 acm
Kaymaz55, 3 yıl önce
Arkadaslar 11 martta Ankara acm de son durusmam var 25 aydır aciktayim. 3 ay tutuklu kaldim. 6 ardışık arama var ama devrem falan degiller. Aramalar Ankarada kurs yıllarında. Bazen de Ankarada olmadığim zamanda aranmisim. Ankarada olmadigimi da kanitladim. Çalıştığım baska ilde Baska birsey yok. Allahin izniyle cumlemize adalet yerini bulur inşallah. Dualarınızi bekliyorum. Sonucu burdan paylaşacağım.

Kaymaz55
Aday Memur
01 Mart 2021 21:38

öncelikle gecmis olsun. Ceza alip hapse girmenizn icin yargitaydan onay gelmesi lazim bukara sacma bir dosyada Yargutadan onay almaz canınızi sikmayin herkes sıkıntı icinde. Allah bir yol gösterir. Eb fazla isinizden olursunuz ama bir is bulup calisirsiniz. Ceza evine atmak ole hemen olacak birşey degil. Birinden gecse birinden elbet döner. Kadinla erkegin arandığı duyulmuş sey degil bu davalarda. Strese gerek yok bebege kendinize zarar.
Adaletinerdearayacaz, 3 yıl önce

Maalesef yıkılmış durumdayım neden niçin diye diye erken doğum yapıcam neredeyse öyle çok umutluyum ki tüm umudum yerle yeksan oldu savcı ne derse heyet onu dinliyor zaten mahkemenin neredeyse hiç beraati yok.ben şimdi boşu boşuna işimden çocuklarımdan olup ceza mı yatıcamm kopsun kıyamet artık ben hakkıma giren herkesin hesap vermesini istiyorum

Mikkk
Aday Memur
01 Mart 2021 21:45

4 ardisikla ceza aldim istinaftayim dost aci soyler:)

Kaymaz55
Aday Memur
01 Mart 2021 21:46

bende Jandarma personeliyim. 25 aydir aciktayim. Ankara 4 acmde yargilaniyorum. 11 martta son durusmam var. Benim dosyamda da teskilattan ne oldu dava gibisinden evrak gelmis. Normal birsey durum ne atalimmi atmayalimmi diyorlar acikcasi. Mahkedeme yargilama devan ediyor diyecek muhtemelen.
KingPower, 3 yıl önce
İyi günler beyler. Ankara 16. Acm de sadece ankesörden yargılamam devam ediyor 7 ay oldu 4. Duruşma olacak önümüzdeki günlerde. Jandarma personeliyim geçen hafta kurum mahkemeye bilgi talebinde bulunmuş bu normal bir uygulamamıdır etrafımda bu durum başına gelenler rutin bir uygulama korkulacak birşey olmadığını söylediler doğru mudur ?

Kaymaz55
Aday Memur
01 Mart 2021 21:54

1 ardisiktan ceza alanida gördüm. 10 ardisiktan beraat alanida gördüm. Dosyanin hepsi nerede yargilandiginiz mahkemenin tutumu falan etkiliyor. Eger aramalara mantikli bir aciklama yoksa yada Orgut tarafindan olduguna dair heyeti supeye dusurecek delili çürütecek birsey yoksa ceza verirler. Yani kriter yok. Sans ve Allahin yardımı gerekir. Baska acaiklamasi yok.
Mikkk, 3 yıl önce

4 ardisikla ceza aldim istinaftayim dost aci soyler:)

Kocatepe003
Memur
01 Mart 2021 22:29

Malesef aynı durum bende var hatta şöyle söyliyim beraber arandığım teyze diyorum dikkat edin 60 yaş civarında
Kaymaz55, 3 yıl önce
öncelikle gecmis olsun. Ceza alip hapse girmenizn icin yargitaydan onay gelmesi lazim bukara sacma bir dosyada Yargutadan onay almaz canınızi sikmayin herkes sıkıntı icinde. Allah bir yol gösterir. Eb fazla isinizden olursunuz ama bir is bulup calisirsiniz. Ceza evine atmak ole hemen olacak birşey degil. Birinden gecse birinden elbet döner. Kadinla erkegin arandığı duyulmuş sey degil bu davalarda. Strese gerek yok bebege kendinize zarar.

Ouzzak
Aday Memur
01 Mart 2021 23:17

Btk dan gelen sonuca göre hiç bir cevapsız çağrı görünmüyor. Haliyle ardışık aramalardaki cevapsızlarda görünmüyor. Biz bu ardışıktaki cevapsız çağrıların olup olmadığını nasıl öğreneceğiz. Bu konuda bilgi sahibi olan biri varmıdır?
Ouzzak, 3 yıl önce
İyi günler. Btk dan gelen hts raporlarında cevapsız çağrıların neredeyse tamamı görünmüyor. Ardışık aramadaki cevapsız çağrılarda görünmüyor.bunun sebebi nedir. Bu ardışık aranmalar neye göre alınıyor nereden alınıyor. Hts de neden cevapsız çağrılar görünmüyor. Napmamız gerekiyor
Toplam 20062 mesaj
«737738739740741742743744745746747748»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi