Editörler : E.Kayı Han
«888889890891892893894895896897898899»

Suçsuzluk
Aday Memur
31 Aralık 2021 14:54

Hayırlı günler herkese.

Askerlik işlemleri için bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Bende ihraç oldum ve şuanda askerlik şubesine başvurmanız gerekmektedir diyor. Daha önce hiç tecil ettirmemiştim. Tecil ettirme durumu olabilir mi. Ya da başka bir yolu var mı

Aliylmz333
Aday Memur
02 Ocak 2022 15:22

Merhaba arkadaşlar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştım ayda 1 kez imzam vardı ilk defa atmayı unuttum sizce ne olur veya ne yapmam lazım

Ciguli 46
Şef
02 Ocak 2022 16:12

Denetimli serbestlik müdürlüğüne gidin sizden sorumlu personeli bulup mazeret bildirir bir dilekçe yazın. Genelde yazdığını dilekçeyi kabul ediyorlar. Bende iki defa dilekçe yazdım kabul ettikler.
Aliylmz333, 2 yıl önce

Merhaba arkadaşlar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştım ayda 1 kez imzam vardı ilk defa atmayı unuttum sizce ne olur veya ne yapmam lazım

20212021
Memur
02 Ocak 2022 16:46

Ciguli sen beraat almadın mi kardeş ne imzası filan

mlk23
Memur
05 Ocak 2022 09:01

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun normalde serbest olan birinin ilk mahkemede tutuklanma ihtimali var mı yani hakimin o yönde karar vermesi gibi bir durum oluyor mu süreç nasıl işliyor

Ciguli 46
Şef
05 Ocak 2022 09:26

Evet hocam ben beraat aldım ama. Bende ilk tutuklanmadan sonra adlı kontrol şartı ile serbest kalmıştım. Yaklaşık haftada bir gün olmak üzere gidip imza atıyordum. Bende bir defa imza atmayı unuttum, bir defa da göz altına alındığım için imzaya gidemediğim için dilekçe yazmıştım. O zaman ki süreçten bahsettim arkadaşa.
20212021, 2 yıl önce

Ciguli sen beraat almadın mi kardeş ne imzası filan

hukukinsaniii
Müsteşar
05 Ocak 2022 10:08

Ceza Mahkemesi; İçeriği tespit edilmemiş ankesörlü telefonlardan ardışık aranma kayıtları ve Astsubay MYO mülakat aday numaralarının toplamı ile ilgili tespit MAHKUMİYET İÇİN YETERLİ DEĞİLDİR. https://t.co/6pw6OGQ19x

BirAsb
Aday Memur
05 Ocak 2022 11:19

Bize 1 ardışık 0 saniye aramadan, başka hiçbir delil olmayan dosyamdan, hts kayıtlarında olmayan içeriği olmayan aramadan ceza verirler, başkasına beraat, hani hukuk, hani adalet, hani nerede şüpheden sanık yararlanır ilkesi. Hakimin iki dudağının arasına kalmış hayatlarımız ne olacak, keyfi kararlar ne zaman bitecek, benim, eşimin, çocuklarımın gelecekleri ne olacak, hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.

Kara4369
Şef
05 Ocak 2022 15:58

Biraz daha açarmısınız nasıl 1 arama 0 saniye ?
BirAsb, 2 yıl önce

Bize 1 ardışık 0 saniye aramadan, başka hiçbir delil olmayan dosyamdan, hts kayıtlarında olmayan içeriği olmayan aramadan ceza verirler, başkasına beraat, hani hukuk, hani adalet, hani nerede şüpheden sanık yararlanır ilkesi. Hakimin iki dudağının arasına kalmış hayatlarımız ne olacak, keyfi kararlar ne zaman bitecek, benim, eşimin, çocuklarımın gelecekleri ne olacak, hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.

inanccc
Aday Memur
05 Ocak 2022 17:13

Aynısı bizde de bar Yargıtay kriteri diyor ama hts bilirkişi bile gelmedi 7,6 verdi geçti adalet askıya kaldırıldı 8 sene doğuda bir fiil çalış yaralan vatan için 7,6 neye göre hangi davranışla terörist olunuyor şaşkınım adam yaralayana hagb veriliyor hiç karakol görmemiş insanlar ise 6,3 dem başlayıp giden cezalar
BirAsb, 2 yıl önce

BirAsb
Aday Memur
05 Ocak 2022 18:00

Açayım, hiçbir tanık ifadesi yok, ep yok, bütün çalıştığım ya da ikamet ettiğim şehirlerden hiç bir suçlama yok, hayatımda gitmediğim bir şehirden ardışık aranmadan dolayı ( sıfır saniyelik bir arama), hts raporunda gözükmeyen bir aramadan, mahkemenin bilirkişi istemeden karara bağladığı bir davadan ceza aldım. Daha sonra uzman raporu sundum ve raporda da aramanın ardışık olamayacağı aramanın geçerliliğinin olmayacağını ifade etti. İşin komik tarafı ardışığımdaki kişi kendisine 60a yakın araması olduğunu söyledi, ifadesinde benimle ilgili bir suçlaması da olmadı olamazda ve 3 yıl ceza almış kendisi. Bana verilen 6/3. Bakalım istinaf ta onaylayıp geçecek mi. Şuan ki adaletsizlik sürecinde bu mümkün.

umutsuzjk
Aday Memur
05 Ocak 2022 18:33

Mahkemenin duruşma gününden önce dosyayı savcılığa göndermesi ve savcının duruşmadan önce mütalaasını vermesi olağan bir durum mu, nasıl yorumlanabilir?
05 Ocak 2022 18:46

Gayet normal bir durum savcı celse arasında da mütaala sunabilir duruşma esnasında da söyleyebilir genelde önceden format halinde hazırlayıp duruşma esnasında sunuyorlar

umutsuzjk, 2 yıl önce
Mahkemenin duruşma gününden önce dosyayı savcılığa göndermesi ve savcının duruşmadan önce mütalaasını vermesi olağan bir durum mu, nasıl yorumlanabilir?

Tsk0309
Aday Memur
05 Ocak 2022 18:54

Hangi şehirde mahkemz

BirAsb, 2 yıl önce

Kara4369
Şef
05 Ocak 2022 20:41

İlk defa duyuyorum yanlış anlamayın 0 saniye den ceza alanı dediğiniz gibiyse zaten üst mahkeme değerlendirir
BirAsb, 2 yıl önce

Açayım, hiçbir tanık ifadesi yok, ep yok, bütün çalıştığım ya da ikamet ettiğim şehirlerden hiç bir suçlama yok, hayatımda gitmediğim bir şehirden ardışık aranmadan dolayı ( sıfır saniyelik bir arama), hts raporunda gözükmeyen bir aramadan, mahkemenin bilirkişi istemeden karara bağladığı bir davadan ceza aldım. Daha sonra uzman raporu sundum ve raporda da aramanın ardışık olamayacağı aramanın geçerliliğinin olmayacağını ifade etti. İşin komik tarafı ardışığımdaki kişi kendisine 60a yakın araması olduğunu söyledi, ifadesinde benimle ilgili bir suçlaması da olmadı olamazda ve 3 yıl ceza almış kendisi. Bana verilen 6/3. Bakalım istinaf ta onaylayıp geçecek mi. Şuan ki adaletsizlik sürecinde bu mümkün.

justice1206
Aday Memur
05 Ocak 2022 21:28

Sizi üzmek istemem ama acı gerceklerden bahsedeyim,görev yapmadığı şehirden(ailemizin yasadigi) rütbesi,kuvveti uymayan,ardisiktaki kişilerin tanımadığını dair beyanına rağmen,dosyada tanık,ep, başka hiçbir şey olmayan eşime de 6/3 ceza verdiler.istinafta bu cezayı 15,ayda sonuçlandırdı ve şuan dosya Yargıtay'da... İstinaftan bişey beklemeyin derim.avukatimiz istinafin sadece yargılamanın hukuka uygun olup olmadığına baktığını onaylayıp geçtiğini söyledi.oyle de oldu.umudumuz yargıtay da.
BirAsb, 2 yıl önce

BirAsb
Aday Memur
05 Ocak 2022 23:09

Benim aranma yapılan yerde kendimi geçtim hiçbir akrabam da yaşamıyor, hani sözde yargıtayın 8 kriteri var ya, hikaye hepsi, İstinaftan çok umudum yok dediğiniz gibi, noter misali onayla geç sistemi istinaf, uzun bir sürece girdik bakalım, illaki bir gün bu saçma suçlamalar duracak ve iptal olacaktır, sizinde İnşallah yargıtaydan döner eşinizin mahkemesi.

justice1206, 2 yıl önce
Sizi üzmek istemem ama acı gerceklerden bahsedeyim,görev yapmadığı şehirden(ailemizin yasadigi) rütbesi,kuvveti uymayan,ardisiktaki kişilerin tanımadığını dair beyanına rağmen,dosyada tanık,ep, başka hiçbir şey olmayan eşime de 6/3 ceza verdiler.istinafta bu cezayı 15,ayda sonuçlandırdı ve şuan dosya Yargıtay'da... İstinaftan bişey beklemeyin derim.avukatimiz istinafin sadece yargılamanın hukuka uygun olup olmadığına baktığını onaylayıp geçtiğini söyledi.oyle de oldu.umudumuz yargıtay da.

justice1206
Aday Memur
05 Ocak 2022 23:39

İnşallah herkes için adalet yerini bulsun!dediğiniz gibi yargıtay kriterleri uygulansa herşey çok farklı olurdu... mahkemelerin hepsi çok başka kararlar verebiliyor.
BirAsb, 2 yıl önce

Benim aranma yapılan yerde kendimi geçtim hiçbir akrabam da yaşamıyor, hani sözde yargıtayın 8 kriteri var ya, hikaye hepsi, İstinaftan çok umudum yok dediğiniz gibi, noter misali onayla geç sistemi istinaf, uzun bir sürece girdik bakalım, illaki bir gün bu saçma suçlamalar duracak ve iptal olacaktır, sizinde İnşallah yargıtaydan döner eşinizin mahkemesi.

Yaruza
Aday Memur
06 Ocak 2022 14:55

rütbeli iken dava süreci başıma geldi, beraat almama rağmen ihraç oldum ancak maliye bakanlığı öğrencilikten ayrıldığıma ilişkin borç bildirimi göndermiş. khk da bu borcun kalkacağı yazıyor diye biliyorum, avukatımla görüştüm karşı yazı yazılacak. Benden başka başına gelen var mı? varsa neler yaptınız size de sormak istedim.

maviekim
Aday Memur
06 Ocak 2022 21:07

arkadaşlar daha önce çok istedik fakat bir türlü başaramadık. bu ankesör saçmalığı ikinci bir

mor beyin olayıdır. yoldan geçen herkesi iki memurun hazırladığı excel formuyla üyelikten

hayatını karartıyorlar. Yargıtay'ın 8 kriteri uygulanmıyor. bunun için sesimizi duyarmamız gerekiyor. lütfen yarın herkes saat 20. 00 itibariyle twitter da

#ankesörikincimorbeyin etiketiyle destek olsun

Toplam 20070 mesaj
«888889890891892893894895896897898899»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi