Editörler : E.Kayı Han
«945946947948949950951952953954955956»
31 Mayıs 2022 10:10

Bizimde 2.savunma istendi ilk savunma mart 2021 de vermiştik bizimde bilgimiz yok kurum kkk

Gokhan660666, 2 yıl önce

2.kez savunma istediler bilgisi olan var mı bu konuda

avmustafagül
Aday Memur
31 Mayıs 2022 14:08

TSK ankesörlü telefonla alakalı emsal olması açısından Yargıtay Kararını sizlerle paylaşıyorum.

Yargıtay16. Ceza Dairesi 'nin örgüt üyeliği kriterini anlatan 2020/1947 esas 2020/3079 karar sayılı kararında;

....

Tüm bu sebeplerle; sanığın ankesör/sabit hatlardan aranmaları var ise de aramaların Yargıtay 16. CD nin yukarıda alıntılanan kriterlerine tam bir uyum göstermediği, arama tarihlerinde sanığın astsubay olduğu, periyodik nitelik arz etmeyen arama işlemleri akabinde sanığın örgütsel faaliyet yaptığı ve böylece örgüt hiyerarşisine girdiğine dair delil olmadığı, arama davranışlarından da bu sonucun kesin olarak çıkmadığı, arama davranışlarının daha çok örgüt ile bir şekilde teması olmuş kişileri örgüte kazandırma çalışmasına benzediği, zira aynı gün art arda 0 sn aramalarından sonra sanığın bazı aramalara ( ..., ..., ..., ... tarihlerinde) geri döndüğü, buna göre sanığın hiyerarşiye tam olarak girdiğine dair kesin nitelikte delil olmadığı, UYAP örgütlü suçlar bilgi bankasından yapılan sorgulamada da başkaca bir delil de elde edilemediği, silahlı örgüte üyelik suçunun oluşabilmesi için gerekli örgütle organik bağ kurulması ve süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gerektiren eylem ve faaliyetlerin bulunduğuna dair başkaca delil olmadığı, sonuç olarak sanığın atılı suçu işlediğine dair mahkumiyetini gerektirir, her türlü şüpheden uzak mahkumiyetine yeterli, kesin ve inandırıcı başkaca delil elde edilemediği, şüphenin sanık lehine düşünülmesi de gerektiğinden CMK'nın 223/2-e madde ve fıkrası gereğince beraatine karar vermek gerekmiş, aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur."

Fatun1996, 2 yıl önce

Bizimde 2.savunma istendi ilk savunma mart 2021 de vermiştik bizimde bilgimiz yok kurum kkk

Santiago95
Aday Memur
31 Mayıs 2022 21:36

2014 yılı tek tekil aramayı delil kabul eden savcı hakkında bizler için karlı dava yolu varmı acaba bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Burki 1903
Aday Memur
01 Haziran 2022 22:46

Hayırlı olsun. Ardışık aranmalarınız hangi tarihteydi ve hatırlıyor musunuz. Ardışığınızda ki kişiler asker mi sivil miydi kısaca bilgi verebilşr misiniz. Hemen hemen aynı durumdayız da.

MrMelpes, 2 yıl önce

Arkadaslar herkese merhabalar uzun suredir bu basligi takip ediyorum. Hic yorum yazmamistim. Basimdan gecen olaylar surecini anlatma ihtiyaci hissettim. Benim durumumdakilere umut olmasi icin. 2020 haziran gozalti sebep 3 ardisik izmirde davam basladi. Hemen ggu yaptilar 1 yil.3 ay sonra savunma istendi vermedim. Ggu dan sonra goreve basladim.Kurum hvkk. Acm 1 yil surdu beraat aldim .savci itiraz etti. Bam 8 ayda karar verdi ve beraatimi onadi ve dosyam kapandi. Halen gorevdeyim. Allah inanan inanmayan herkesin yardimcisi olsun.

Onlycitizen
Aday Memur
01 Haziran 2022 23:28

Arkadaşlar herkese selamlar. İstanbul Bölge aÇAdliye 27. ceza dairesinde davası görülen kimsevarsa kaç ayda davası sonuçlandı söyleyebilir mizahmet olmazsa herkese iyi forumlar.

sametk111
Aday Memur
02 Haziran 2022 11:00

Hts kayıtlarında yapı kredi bankasıyla ardışığa düştüğümü gördüm :) ardışıkların çoğu kara kuvvetleri üsteğmen ben hvkk astsubay, müftülükte çalışan öğretmen felan var, banka var. Ne olacak bu durum böyle

myzm
Aday Memur
02 Haziran 2022 12:39

Merhaba

18 nisanda Oyak?tan belgeniz kayıtlara alınmıştır mesajı gelmişti. İki aydır bekledik mesaj gelecek dediler gelmedi. Arayınca da belgeler gönderin dediler. Biz aramasak belge gönderin diyen olmayacakmış. Burada da mağdur olduk. Altın enflasyon fiyatları atttı gitti. Belgeleri gönderdikten kaç gün sonra para yatar acaba

delil_21
Aday Memur
02 Haziran 2022 13:20

mzym aynı sıkıntıyı bende yaşadım.

myzm
Aday Memur
02 Haziran 2022 13:36

Yazıklar olsun hepsine. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz inşallah.

delil_21
Aday Memur
02 Haziran 2022 14:21

Hak bırakmadılar ki. Her taraftan hakkımıza girdiler. Çoluk çocuğumuzun rızkını aldılar, mağdur ettiler, gerçek suçlular dururken mücadele diye toplu iğne ucu kadar alakamizin olmadığı suçlamalarla cezalandirip, bizim gibi garibanlara gözlerini diktiler. Hangi birini sayayım. Nasıl bu psikoloji ile hayatta kalayım. Yüreğimi ne soğutacak. Beni biraz olsun ne rahatlatacak. 18 yılımı kim geri verecek.. Çektiklerimizi ve çekebileceklerimizi ne hafifletecek.

Mazlum asb
Aday Memur
02 Haziran 2022 16:33

Jandarma personeliyim. 2018 Şubat ayında ankesör kapsamında gözaltına alindim. 14 günlük gözaltı sonrası serbest kaldım. Toplamda 52 aylık açık sürem bu şekilde başlamış oldu ve halen açiktayim. 30 Aralık 2020 tarihinde C.Savcısının talebi ve mahkemenin oluru ile istinafsiz olarak beraat ettim. Tam da beraat ettiğim tarihte savunmam alındı, savunma ma mahkemenin beraat kararını da ekleyerek komutanlığa gonderdim. Beraat ettikten üç ay sonra yani Mart 2021 de dosyama ne olduğunu hala anlayamadiğim CD kart diye bir şey girdi. Hakkımda bazı notlar alınmış ama bilgilerin büyük kısmı uydurma ve afaki... Mahkeme sonradan dosyama giren bu CD kart mevzusu hakkında ikinci bir yargılama açmaya dahi gerek duymadı... Sonradan anladığım ve tahmin ettiğim kadarı ile 2021 Ekim ayında j.gnl.k.ligi mahkemeye CD kart mevzusu hakkında dava açılıp acilmayacagina dair soru sormuş. (bunu yazılı yada sözlü olarak mi yaptılar bilmiyorum) ilgili mahkemede genel komutanlığa açılacak yeni bir davanın beraat kararını etkilemeyeceğini bu nedenle yeni bir dava açılmayacağını söylemiş... Bunun üzerine komutanlık bu CD kart hakkında, hakkımda 2nci bir idari tahkikat yaptı... Belgeleri ile birlikte CD kartın içeriğinde yazılı olan hususları curutecek şekilde savunmami verdim... Açığım hala devam etmekte, biz yakın zaman içersinde dönmeyi beklerken bugün il jandarma personelden aradilar, gnl.k.ligin bir savunma gönderdiğini söyleyerek adres istediler... Tabiki adresi verdim, anlamadığım ve sizlere sormak istediğim husus şu... 2nci bir savunma neden alınmak isteniyor, hayra mı yormaliyim şerre mi... Kafam çok karışık... Bu konuda fikri, tecrübesi yada tanıklığı olan arkadaşlarin bilgisini almak isterim...

İnşallah tüm mağdur olduğuna inanan teröre bulaşmamış tüm arkadaşlar gün gelir hak ettiği kayıplarını yeniden telafi eder... Teşekkür ederim...

UzmCvs7
Aday Memur
02 Haziran 2022 21:57

Arkadaşlar 8. Duruşmada beraat aldım çok şükür. Zonguldak 2.acm. Üzerie hat açılmıştı 10 sene evvel, kullanmadığım belli oldu. 30 küsür ardışık araması vardı. Herkesin allah yardımcısı olsun. Benim 4 senem gitti.

Sinn2727
Aday Memur
02 Haziran 2022 22:30

Bugün itibariyle beraat aldım hattın benim kullanmadığım sabit ama numarayı ösym ye verdiğim için benim kullandığımı saymışlar savunma verdim ihraç olmayı bekliyorum. Herkesin Allah yardımcısı olsun

aksanaf
Aday Memur
02 Haziran 2022 23:41

Ardışık aramamda benim numaram ile benden sonra aranan şahsın numarasının son dört rakamı hariç diğerleri aynı son dört rakamı alt alta topladığında 10 sayısı elde ediliyor. (benimki 97 24 benden sonra arananın ki 1386) Ataç raporunda söz konusu aramanın şifreli kaydetme yöntemi ile yapıldığı yazıyor. burada şifreli kaydetme yöntemi ile aranan ben mi oluyorum, yoksa benden sonra aranan şahıs mı. işin içinden çıkamıyorum. Allah suçsuz günahsız masumların yardımcısı olsun.

Santiago95
Aday Memur
02 Haziran 2022 23:56

Yazık ya gerçekten çok yazık burada birçok insan yıllarını vermiş mesleğine suçu günahı olmayan insanların ahı nasıl çıkacak ..havaalanı köprü açmakla adalet sağlanmıyor 1 kişinin bile suçsuz yere çile çektiği bir ülkede pardon bile diyemeyip insanları yıllardır bu lanet örğütün saçma sapan nedenlerle bir parçası olarak görmek akıl dışı bir eyleme dönüştü artık şunu düşünmeye başladım bunlar gerçekten bitmedi ve kendinden olmayanlara bir şekilde bu çamuru bulaştırır kendi adamlarını emniyet ve tsk ya yerleştiriyorlar .. savcıların sözde iddanemelerinde bile ne kadar aciz oldukları karar verebilecek kabiliyetleri ve vicdanları olmadığı aşikar o topu ona atıyor o ordan mahkemeye sonra savcı itiraza devam... her kim suçu günahı olmayan insanları saçma sapan iddanemeler ile zan altında bırakıyorsa Allah çoluğundan çocugundan misliyle çıkartsın

Gkpl
Aday Memur
03 Haziran 2022 00:12

Yakında ankesörlü aramadan dolayı ilk duruşmaya çıkacağım. Mahkeme adli kontrolü kaldırır mı acaba.imzaya gidiyorum karakola.

Khk aday
Memur
03 Haziran 2022 01:39

Avukatın varmı bilmiyorum ama sen ilk duruşmada denetimli serbestliğin kaldırılmasını talep edersen mahkeme yurt dışı hariç ilk mahkemede imzayı kaldırır?

Gkpl, 2 yıl önce

Yakında ankesörlü aramadan dolayı ilk duruşmaya çıkacağım. Mahkeme adli kontrolü kaldırır mı acaba.imzaya gidiyorum karakola.

aksanaf
Aday Memur
03 Haziran 2022 09:35

Ardışık aramamda benim numaram ile benden sonra aranan şahsın numarasının son dört rakamı hariç diğerleri aynı son dört rakamı alt alta topladığında 10 sayısı elde ediliyor. (örnek benimki 97 24 benden sonra arananın ki 1386) Ataç raporunda söz konusu aramanın şifreli kaydetme yöntemi ile yapıldığı yazıyor. Rapordan ben benden sonraki aranan şahsın şifreli kaydetme yöntemi ile arandığını anladım, ancak hakim sanırım farklı düşünüyor. Yargıtay kararlarına baktığımda sonradan arananın bu yöntemle arandığını söylüyor. bu konuda bilgisi olan var mı, yardımcı olursa sevinirim.

provasıyokhayatin
Aday Memur
05 Haziran 2022 12:49

İdare Mahkemesi Yürütmeyi durdurma davamı görüşmeye kabul etti. İlk celse de sonuçlanır mı bu konuda bilgisi olan var mı?

Kara4369
Şef
05 Haziran 2022 14:17

Adli davanız ne durumda
provasıyokhayatin, 2 yıl önce
İdare Mahkemesi Yürütmeyi durdurma davamı görüşmeye kabul etti. İlk celse de sonuçlanır mı bu konuda bilgisi olan var mı?
Toplam 20072 mesaj
«945946947948949950951952953954955956»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi