Editörler : E.Kayı Han
«971972973974975976977978979980981982»

Moriartyz
Aday Memur
21 Eylül 2022 01:01

Serin hikaye uydurmuşsun. Yok garsonun cdsinden çıkmış mıs. O dedigin bylock olmasın?
fuksel, 6 yıl önce

Aynen arkadaşlar ben anlamadım ne hikmetse emniyette 9103 polis bir garsonun CD sinden isimler çıkıyor diye açığa alınıyor bakıyorlar çoğunluğunda ihraç kriterleri yok şimdi hata yaptık diyorlar ama aynı olay tsk da olunca bunlar kriptocu halbuki bir baksalar meslek gruplarına belki herkes aranmıştır

Moriartyz
Aday Memur
21 Eylül 2022 01:05

Devlet memurunun en onemli sarti meslegi kucuk dusurucu aciklamalarda bulunmamak. Twitterdan yazdiklarinin mesuliyeti var.
kun20rşu, 2 yıl önce

Merhaba bende 2017 mayıstan beri açıktayım. Aralık ayında berat ettim Nisan ayında açıklığım kaldırıldı. Aynı gün twitter paylaşımları gerekçesiyle yeniden açığa alındım. Haziran ayında bir albay aradı disiplin soruşturması ifade diye. 7068 sayılı kanun gerekçe göstererek disiplin kurulu yapıldı. 3 aylık açığa alındım. Süre doldu birde valilik 3 ay açığa aldı. Şahsi kanaatim ohal khksı süresi doluyor muhabbetin devamında elleri bağlanmasın diye bence bu 7068 sayılı kanın 9.maddesinden yine açıklığa devam etmeye veya ihraca zemin hazırlanıyor. 7068 SAYILI GENEL KOLLUK DİSİPLİN HÜKÜMLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN KABUL EDİLMESİNE DAİR KANUN

Tulga1071
Aday Memur
21 Eylül 2022 16:00

Bekara karı boşamak kolay at atabildiğinkadar nede olsa adaletsizliğe uğrayan sen değilsin bu gün biz yanarız yarın bir günde Hak Mahşer huzurundada senin gibiler yanar.

Moriartyz, 2 yıl önce
Devlet memurunun en onemli sarti meslegi kucuk dusurucu aciklamalarda bulunmamak. Twitterdan yazdiklarinin mesuliyeti var.
21 Eylül 2022 16:55

Ne yapsun ya adamin içi yanmış bir şey söylemeye hiç mi?hakkı yok gerçi bir ülkede devlet kime ne yaparsa yapsın hiç vatandaşın madur insanların bir şey demeye hakkı yok sanki hiç bu ülkenin vatandaşı degilmiş gibi gelen mülteciler bile daha çok haklara sahip ...
Moriartyz, 2 yıl önce

kun20rşu
Aday Memur
21 Eylül 2022 18:34

Ben küçük düşürücü birşey demedim. Onlar öküzün altında buzağı aradıkları için onu ne demek istedin bunu nedemek istedin diye sordular. Eş zamanlı savcılığa suç duyurusunda da bulundular. Savcılık kovuşturmasına yeryok dedi. Kurum 3 + 3 ay uzaklaştırmaya devam etti. İhraç da edebilir. Benim için sıkıntı değil. Rabbim feto bahanesinden 5 yılda kurtardı beni. Buda sürse sürse 2 yıl sürer. Mesleğin etik ve adabından haberdarım ayrıca sıkıntı yok. Burdaki mevzu derin ama. Herkese geçmiş olsun.

Moriartyz, 2 yıl önce

Kara4369
Şef
21 Eylül 2022 22:23

2 yıl soruşturma sürdü yalvardık yakardık mahkemeye verin dedik kyok yazıldı Kyok iptal dediler mahkemeye verdiler 5 ay sonraya celse attılar gittik mahkemeye bu sefer 6 ay sonraya attılar şimdi gene erteliyoruz tanık dinlememiz Lazım diyorlar...Ankesör diyorlar Ankesör değil aramalarda ben asker değilim arananlar asker değil LÖNK diye benim geçmişteki aramaları normal ANKESÖR aramalarımı çıkarmışlar :) yani traji komik bir vaziyetteyiz gerçekten yani Nasrettin hocanın göye Maya çalması gibi ya tutarsa ? Ama hukuk ya tutarsa şeklinde ilerlemez somut verilerle ilerler değil mi

Komutan67ferhat
Aday Memur
22 Eylül 2022 20:38

Öncelikle Herkese Allah kolaylık versin. Dün Ankara?ya genel komutanlığa ifade vermeye gittim. İfademi verdim ama ; bu kadar saçma sapan bi muamele görmedim. 4 yıl yargılandık beraat ettim ama böylesini görmedim. Sayın albay isim vermicem, bu kadar iş bilmez kendini yetiştirmemiş biri olamaz. Dosyam önünde fetö ile hiç alakam yok, ardışık olmayan 2013 yılına ait 3 ankesör araması var ne yapacağını bilmiyor. Elinden gelse beni o anda atacak arkadaş. Allahtan elinden gelmiyor. Dosyayı yukarıya göndereceğiz onlar karar verecek diyor.

Komutan67ferhat
Aday Memur
22 Eylül 2022 20:40

Anladığım kadarıyla disiplin soruşturması sonucu herkesi atmaya çalışacaklar. Durumu ne olursa olsun?

Afsar90
Memur
22 Eylül 2022 22:14

Bende önümüzdeki ay verecem ifade benimde ardısık olmayan 3 arama var mahkeme rek e düsürdü durum gercekten bu kadar vahim mi
Komutan67ferhat, 2 yıl önce

Anladığım kadarıyla disiplin soruşturması sonucu herkesi atmaya çalışacaklar. Durumu ne olursa olsun?

Memety23
Aday Memur
22 Eylül 2022 22:37

Ozeliniz kapalı açabilir misiniz ifadeyle alakalı aklıma takılan bikac şey var sormak isterim
Komutan67ferhat, 2 yıl önce

Öncelikle Herkese Allah kolaylık versin. Dün Ankara?ya genel komutanlığa ifade vermeye gittim. İfademi verdim ama ; bu kadar saçma sapan bi muamele görmedim. 4 yıl yargılandık beraat ettim ama böylesini görmedim. Sayın albay isim vermicem, bu kadar iş bilmez kendini yetiştirmemiş biri olamaz. Dosyam önünde fetö ile hiç alakam yok, ardışık olmayan 2013 yılına ait 3 ankesör araması var ne yapacağını bilmiyor. Elinden gelse beni o anda atacak arkadaş. Allahtan elinden gelmiyor. Dosyayı yukarıya göndereceğiz onlar karar verecek diyor.

RuhadaMbybars
Kapalı
23 Eylül 2022 09:33

Dosyayı yukarı değerlendirecek dediyse orası iç işleri bakanlığı oluyo demektir bunu duyunc ümidim biraz daha arttı en azından iyice irdelerler orda haklı haksız o.ç piçi satılmış itibelli olur orda sabırrr Allah ömrüm kaldıysa benden alsın onlara versin. Amin ecmain

Janda
Aday Memur
23 Eylül 2022 22:27

Herkese merhaba sadece ankesör aramasından ceza aldım dosyam yargıtayda 1 yıl oldu halen bir hareket yok dosyası yargıtayda olanlardan bilirkişi raporu olmadan cezası onaylanan var mı ya da olmadığı için bozulan var mı benim dosyamda sadece polisin tuttuğu analiz tutanağına dayanarak ceza verdi sonuçta kollukta ceza verilsin diyen savcının emrindeki birim bu bile tek başına bozulma gerekçesi olabilir diye düşünüyorum.

Oldgoodtimes
Aday Memur
23 Eylül 2022 23:15

Bilindiği üzere kurumlara irtibat-iltisak gerekçesiyle ihraç yetkisi veren geçici 375 sy. KHK'nın geçici 35. maddesi yürürlükten kalktı.

Yeni durumda askerlerde ihraç işlemi 926 sy. TSK Personel K. ve 6143 sy. TSK Disiplin K. kapsamında yapılabilir. Ama bu defa irtibat-iltisak diye ucu açık ve sınırsız takdir yetkisi sağlayan bir alan yok. Ayrıca önceki durumda doğrudan Bakan onayı ile işlem yapılabiliyordu, bu sefer Yüksek Disiplin Kurulları vasıtasıyla yapılabilecek.

6143 sy. K. 20.md. h bendi 2017 yılında eklenmiş ve "Terör örgütleriyle ilişkisi olmak" başlığı yanına 4 tane durum sayılmış, yani sadece bu 4 kriter var ise ilişki olduğu sonucuna varılabilir. İlgili maddeye kanuna ulaşarak bakabilirsiniz. Ben bahsettiğim 2 kanuna da detaylı baktım, anldığım kadarıyla artık ortada doğrudan suçu ispatlayan veriler yani mahkeme kararı olması gerekiyor. Tabi bir hukukçu olmadığım için kendi yorumum.

Şimdi bu yeni durumda artık mahkeme sonucu beraat olanlar, kyok alanlar doğrudan iade edilmek zorunda mı?

Yine mahkeme sonucu olumsuz olsa dahi ihraç edebilmesi için kararın kesinleşmesi beklenmek zorunda mı?

Yoksa tüm bu varsayımlar hatalı mı, yani kurumlar yine takdir yetkisine sahip mi?

Bu konuda NET bilgisi olan var mı, ben avukata danıştım, bumu daha çok idari davalara bakan avukatların iyi bileceğini, soruşturacağını söyledi ama bir haber yok k şimdilik.

Yeni durumda ihraçlar ile ilgili ne değişti, ya da değişen bir şey oldu mu, bu konuda avukatlarıyla görüşüp bilgi edinebilenler buradan bizleri de aydınlatırsa çok müteşekkir oluruz... Çünkü son sayfalarda jandarmalarda geçici 35. md. sonrası ifadeye çağrılanlar olmuş, neye göre ne işlem yapılabilir, yeni durumdaki konumumuz ve haklarımız nelerdir, nasıl yol izlenmelidir, bunlara ışık tutması açısından buradan paylaşılabilecek hukuki bilgiler herkese faydalı olacaktır.

İlahiadelet
Aday Memur
24 Eylül 2022 12:52

Çok güzel yazmışsınız

Grupta Kara Murat benim diye yazan bircok avukatlar var .keşke onlar bu konuda yorum yapsalar

Genel komutanlık tüm herkesin Mahkemesinin son durumunu öğrenmek icin mahkemelere yazi yazmis. Bizlerinde ifadesini aldılar alacaklar. Neye göre kime karar verecekler..2 mahkemeden beraat almisim. Dosya yargitayda.Gecen hafta savci incelemesine geçti. belkim 2-3 aya karar verecek. 4.5 yıldır aciktayim. Napacak şimdi beni atacakmı .yada alacakmi..

20212021
Memur
24 Eylül 2022 20:54

Valla onu bunu bilmem maddeymis oymuş buymuş hikaye yaslacaklar işte kılıf uyduruyorlar malesef 😑

cgdsblt
Şube Müdürü
24 Eylül 2022 22:52

Savcıdan, ilgili daireye geçmesi 1 ay sürüyor, karar ne kadar sürer bilmiyorum. Rabbim herkese hayırlısını nasip etsin.

İlahiadelet, 2 yıl önce

Çok güzel yazmışsınız

Grupta Kara Murat benim diye yazan bircok avukatlar var .keşke onlar bu konuda yorum yapsalar

Genel komutanlık tüm herkesin Mahkemesinin son durumunu öğrenmek icin mahkemelere yazi yazmis. Bizlerinde ifadesini aldılar alacaklar. Neye göre kime karar verecekler..2 mahkemeden beraat almisim. Dosya yargitayda.Gecen hafta savci incelemesine geçti. belkim 2-3 aya karar verecek. 4.5 yıldır aciktayim. Napacak şimdi beni atacakmı .yada alacakmi..

cgr1144
Aday Memur
25 Eylül 2022 01:52

Daha önce yargıtaydaki dosyanızın aşamalarını paylaşıp burdaki insanların öngörü edinmesini sağlamıştınız. Bir eklemede ben yapayım. Benim dosyam 3 Ekim 2020 de yargıtay cbs ulaştı. 21 Mart 2022 de ceza dairesine ulaştı. Ceza dairesinde arşiv bölümünde 6. ayını devirdi. Toplamda 2 yıla yaklaştı yargıtay süresi. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğim.
cgdsblt, 2 yıl önce

Savcıdan, ilgili daireye geçmesi 1 ay sürüyor, karar ne kadar sürer bilmiyorum. Rabbim herkese hayırlısını nasip etsin.

justice1206
Aday Memur
25 Eylül 2022 05:25

Şuana kadar dosyası önde olup aşama kaydeden tek kişi (buraya yazan)sizsiniz.lutfen bilgi vermeye devam edelim.
cgr1144, 2 yıl önce
Daha önce yargıtaydaki dosyanızın aşamalarını paylaşıp burdaki insanların öngörü edinmesini sağlamıştınız. Bir eklemede ben yapayım. Benim dosyam 3 Ekim 2020 de yargıtay cbs ulaştı. 21 Mart 2022 de ceza dairesine ulaştı. Ceza dairesinde arşiv bölümünde 6. ayını devirdi. Toplamda 2 yıla yaklaştı yargıtay süresi. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğim.

Memety23
Aday Memur
25 Eylül 2022 23:17

Genel komutanliktan ifadeye cagrilanlardan bulunduğu ilde ifade veren oldu mu ? Yoksa illa Ankara'ya mi gitmek gerekiyor ?

KomandoAsb
Aday Memur
26 Eylül 2022 01:35

Ben de ifade verdim. Albay olumlu düşünüyorum dedi fakat son karar icislerinde bitecek dedi. Anladığım kadarı ile butun mufettis albaylar aynı ağızdan konusuyor, bütün mufettislere bu sekilde soylenmesi talimatı verilmiş gibi. Herkes üzerinden top atıyor, anladığım tek sey şu adamlar suçsuz oldugumuzu biliyor ama emir kuluyuz napalim diyorlar. İnşallah hayırlısı olur.

Oldgoodtimes, 2 yıl önce

Bilindiği üzere kurumlara irtibat-iltisak gerekçesiyle ihraç yetkisi veren geçici 375 sy. KHK'nın geçici 35. maddesi yürürlükten kalktı.

Yeni durumda askerlerde ihraç işlemi 926 sy. TSK Personel K. ve 6143 sy. TSK Disiplin K. kapsamında yapılabilir. Ama bu defa irtibat-iltisak diye ucu açık ve sınırsız takdir yetkisi sağlayan bir alan yok. Ayrıca önceki durumda doğrudan Bakan onayı ile işlem yapılabiliyordu, bu sefer Yüksek Disiplin Kurulları vasıtasıyla yapılabilecek.

6143 sy. K. 20.md. h bendi 2017 yılında eklenmiş ve "Terör örgütleriyle ilişkisi olmak" başlığı yanına 4 tane durum sayılmış, yani sadece bu 4 kriter var ise ilişki olduğu sonucuna varılabilir. İlgili maddeye kanuna ulaşarak bakabilirsiniz. Ben bahsettiğim 2 kanuna da detaylı baktım, anldığım kadarıyla artık ortada doğrudan suçu ispatlayan veriler yani mahkeme kararı olması gerekiyor. Tabi bir hukukçu olmadığım için kendi yorumum.

Şimdi bu yeni durumda artık mahkeme sonucu beraat olanlar, kyok alanlar doğrudan iade edilmek zorunda mı?

Yine mahkeme sonucu olumsuz olsa dahi ihraç edebilmesi için kararın kesinleşmesi beklenmek zorunda mı?

Yoksa tüm bu varsayımlar hatalı mı, yani kurumlar yine takdir yetkisine sahip mi?

Bu konuda NET bilgisi olan var mı, ben avukata danıştım, bumu daha çok idari davalara bakan avukatların iyi bileceğini, soruşturacağını söyledi ama bir haber yok k şimdilik.

Yeni durumda ihraçlar ile ilgili ne değişti, ya da değişen bir şey oldu mu, bu konuda avukatlarıyla görüşüp bilgi edinebilenler buradan bizleri de aydınlatırsa çok müteşekkir oluruz... Çünkü son sayfalarda jandarmalarda geçici 35. md. sonrası ifadeye çağrılanlar olmuş, neye göre ne işlem yapılabilir, yeni durumdaki konumumuz ve haklarımız nelerdir, nasıl yol izlenmelidir, bunlara ışık tutması açısından buradan paylaşılabilecek hukuki bilgiler herkese faydalı olacaktır.

Toplam 20070 mesaj
«971972973974975976977978979980981982»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi