Editörler : E.Kayı Han
«983984985986987988989990991992993994»

Sezerxx
Aday Memur
29 Mart 2023 18:55

Bizim bir arkadaşa geldi. İtiraz etti ama itirazı kabul edilmedi. Ödedi hatta yanlış hatırlamıyorsam gelen miktardan fazla ödedi.
mlk23, 1 yıl önce

Herkese geçmiş olsun. Eşim ihraç astsubay öğrenim giderleri adı altında borç çıkarılmış bu şekilde tebligat gelen arkadaşlar borcu ödemeyip itiraz eden veya bekleten var mı süreç nasıl işliyor?

mlk23
Memur
29 Mart 2023 23:23

Teşekkür ederim cevabınız için herkese geliyor mu bu ödeme veya neye göre geliyor gelen tebligatta faiz de yazıyor bu faiz neye göre işlenmiş anlamadık daha yeni haberimiz oldu

Sezerxx, 1 yıl önce
Bizim bir arkadaşa geldi. İtiraz etti ama itirazı kabul edilmedi. Ödedi hatta yanlış hatırlamıyorsam gelen miktardan fazla ödedi.

Sezerxx
Aday Memur
30 Mart 2023 00:01

İhraç olan herkese geliyor. Neye göre geliyor bilemiyorum bende
mlk23, 1 yıl önce

Teşekkür ederim cevabınız için herkese geliyor mu bu ödeme veya neye göre geliyor gelen tebligatta faiz de yazıyor bu faiz neye göre işlenmiş anlamadık daha yeni haberimiz oldu

cgdsblt
Şube Müdürü
30 Mart 2023 02:25

Talep edilen tutar son maaşından az ise o tutar son maaş. Yani memur maaşı misal 15 mar ta alınan maaş 15 mart-15 nisan arası çalışma ücreti. Memurun maaşı çalışmadan peşin ödenir. Ame 25 mart ta ilişiği kesildiyse, maaş 15 bin desek, 30 gün için verilen maaşın, çalılıyor görülen 15-25 mart arası tutar yani 10 gün düşülüp kalan 20 günün tutarı yani maaşın 3 te 2 si geri talep edilir yani 10bin tl. Rakamlar günler temsili.

Boraaaaaaa
Şef
30 Mart 2023 19:33

Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar. 29 Temmuz 2022 de ihraç oldum . Kasımda beraat aldım. Şimdi göreve dönmeye hazırlanıyorum. Şunu sormak istiyorum. Kurum bana ihraç olduğum tarih ile göreve döndüğüm tarih arasındaki tam maaşları mı yoksa beraat aldığım tarih ile göreve döndüğüm tarih arasındaki maaşlarımı ödemek zorunda . Bilen ya da bu olayı yaşayan var mı kurumdan hangisini talep edeceğim

Ciguli 46
Şef
30 Mart 2023 19:52

Merhaba. Sizin ihraç olduğunuz tarihle, birliginize katılış yaptığınız tarihler arasındaki maaşlarınızi öder. Eğer açıkta kaldığıniz dönemlerde eksik yatan maaşlarınız varsa onları da isteyebilirsiniz.
Boraaaaaaa, 1 yıl önce
Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar. 29 Temmuz 2022 de ihraç oldum . Kasımda beraat aldım. Şimdi göreve dönmeye hazırlanıyorum. Şunu sormak istiyorum. Kurum bana ihraç olduğum tarih ile göreve döndüğüm tarih arasındaki tam maaşları mı yoksa beraat aldığım tarih ile göreve döndüğüm tarih arasındaki maaşlarımı ödemek zorunda . Bilen ya da bu olayı yaşayan var mı kurumdan hangisini talep edeceğim

Boraaaaaaa
Şef
31 Mart 2023 11:30

teşekkürler. Açıkta kaldığımız süreleri Yargıtay beraati onadıktsn sonra. Ödüyorlar diye öğrenmiştim ama yanlış mı biliyorum acaba
Ciguli 46, 1 yıl önce
Merhaba. Sizin ihraç olduğunuz tarihle, birliginize katılış yaptığınız tarihler arasındaki maaşlarınızi öder. Eğer açıkta kaldığıniz dönemlerde eksik yatan maaşlarınız varsa onları da isteyebilirsiniz.

Ciguli 46
Şef
31 Mart 2023 12:21

Göreve iade olunca hemen ödeyen kurumlar var. Ama sizin kurum öder mi bilemiyorum. Çünkü her kurumun hukuk işleyişi aynı değil çok farklı
Boraaaaaaa, 1 yıl önce
teşekkürler. Açıkta kaldığımız süreleri Yargıtay beraati onadıktsn sonra. Ödüyorlar diye öğrenmiştim ama yanlış mı biliyorum acaba

Boraaaaaaa
Şef
31 Mart 2023 13:16

Anladım teşekkürler
Ciguli 46, 1 yıl önce
Göreve iade olunca hemen ödeyen kurumlar var. Ama sizin kurum öder mi bilemiyorum. Çünkü her kurumun hukuk işleyişi aynı değil çok farklı

Sonbahar55
Kapalı
04 Nisan 2023 23:35

Merhaba 2011 2013 9 ardisik arama çıktı ama hatırlamıyorum ne yapmalıyım

Kara4369
Şef
04 Nisan 2023 23:53

Ardışık arama da yargıtayın 8 kriter var öncelikle bu aramalar bu kriterlere uyuyor mu çünkü ataç otomatik bütün aramaları çıkarıyor.
Sonbahar55, 1 yıl önce

Merhaba 2011 2013 9 ardisik arama çıktı ama hatırlamıyorum ne yapmalıyım

Boraaaaaaa
Şef
05 Nisan 2023 21:29

Arkadaşlar idari davada ilk derece red alınca temyize gidiliyor fakat istinaf mahkemesi kararında temyiz edilmeksizin kesinleştiğinden dosya kapanmıştır diyor. Böyle bir karar olabilir mi

Ciguli 46
Şef
05 Nisan 2023 22:41

Merhaba. Bezen idari davalarda istinaf mahkemesi çok nadir olmakla birlikte dava Danıştay'a gitmeden karar verirken itiraz yolu kapalı, kesin olarak karar verilmiştir şeklinde karar verebiliyor. Ama bu benim dediğim olay beraat kararlari için. Belki sizinki de bu şekilde olmuş olabilir.
Boraaaaaaa, 1 yıl önce
Arkadaşlar idari davada ilk derece red alınca temyize gidiliyor fakat istinaf mahkemesi kararında temyiz edilmeksizin kesinleştiğinden dosya kapanmıştır diyor. Böyle bir karar olabilir mi

Emre3545
Aday Memur
05 Nisan 2023 23:21

Merhaba diyanet kurumundayım. Hakkımda soruşturma açıldı fetoden, yaklaşık 1 ay oldu . Açığa alınacak mıyım ? Alınacak isem ne zaman alırlar şu ana kadar bir gelişme olmadı bilen biri cevaplayabilir mi

Karomanyak
Aday Memur
07 Nisan 2023 12:27

bence benim olayım türkiyede ilk... 1 ardışık arama var saçma sapan ve 1 itirafçının iftirasından ibaret... ne hikmetse hattımı kapattırıyorum ve 3 ay sonra kapattığım hat aranıyor benim üzerime değil ama ben bundan yargılandım... itirafçı vatandaş benimle ilgili ilk ifadesi ile mahkemede söylediği şeyler arasında dağlar kadar fark var... hakim o şerefsizi mahkemeden kovdu...ben bu soruşturmada beaat aldım fakat dzkk beni ihraç etti temmuz 2022 de..ağustos ayında idare mahkemesine dava açtık sonucu bekliyorum...

Karomanyak
Aday Memur
07 Nisan 2023 12:31

ben soruşturmadan 4 ay sonra açığa alındım kardeşim... açık süreci kurumuna göre değişebilir..

Emre3545, 1 yıl önce
Merhaba diyanet kurumundayım. Hakkımda soruşturma açıldı fetoden, yaklaşık 1 ay oldu . Açığa alınacak mıyım ? Alınacak isem ne zaman alırlar şu ana kadar bir gelişme olmadı bilen biri cevaplayabilir mi

Emre3545
Aday Memur
07 Nisan 2023 12:33

Açıkta durma işlemi kaç ay sürüyor peki ? Birde mahkeme sonuçlanmadan ihraç olur mu Allah korusun
Karomanyak, 1 yıl önce

ben soruşturmadan 4 ay sonra açığa alındım kardeşim... açık süreci kurumuna göre değişebilir..

Karomanyak
Aday Memur
07 Nisan 2023 12:35

ben temmuz 2022 de ihraç oldum.... ağustos ayında beraat aldım.. kısacası mahkemenin sonucunu beklemeden ihraç oldum onla ilgili idare mahkemesinde mesleğe geri dönüş davam devam ediyor.

Emre3545, 1 yıl önce
Açıkta durma işlemi kaç ay sürüyor peki ? Birde mahkeme sonuçlanmadan ihraç olur mu Allah korusun

Emre3545
Aday Memur
07 Nisan 2023 12:37

Yani toplam kaç ay açıkta kalmış oldunuz ?
Karomanyak, 1 yıl önce

ben temmuz 2022 de ihraç oldum.... ağustos ayında beraat aldım.. kısacası mahkemenin sonucunu beklemeden ihraç oldum onla ilgili idare mahkemesinde mesleğe geri dönüş davam devam ediyor.

Karomanyak
Aday Memur
07 Nisan 2023 12:38

3.5 ay açıkta kaldım

Emre3545, 1 yıl önce
Yani toplam kaç ay açıkta kalmış oldunuz ?
Toplam 20070 mesaj
«983984985986987988989990991992993994»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi