Editörler : gubaz
«733734735736737738739740741742743744745
06 Mart 2021 01:06

Bhth28
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba öncelikle masum olan herkese geçmiş olsun.

Bana sadece 2 tane ardışık aramadan iddianame düzenlendi.Bu aramalar 2009 ve 2015 yılına ait. İşin ilginç yanı 2009 da ben askeri personel değil sivil biriydim.2015 yılında da benimle birlikte aranan şahıs askeri personel değil sivil. Şimdi şunu sormak istiyorum bu aramanın ardışık arama olarak degerlendirilmesi için üst üste asker kişilerin aranması gerekirken nasıl oluyor da sivil olduğum dönemleri sanki askermisim gibi görüp soruşturma başlatıyorlar.Ustelik 2015 te ben İstanbul'da görevliydim. O tarihte benimle birlikte ardışık olarak aranan kişi kardeşimin yakın arkadaşı.Hatta 2015 te çekilmiş bir sürü fotolari var.Balikesorde yargilanicam sizce Sonuc ne olur

06 Mart 2021 10:41

Kaymaz55
Aday Memur
Sizin mahkeme heyeti hakkındaki kanaatiniz nedir? Eğer savunma yaparım dinlerler derseniz karar günü okuyarak savunma yapmanız daha iyi olur. Ben 2 sayfalik savunmami okuyarak yapmıştım. Sağolsun mahkeme başkanı da dinledi sonuna kadar ve beraat aldım.
Ciguli 46, 3 gün önce - Alıntıya git
Tesekkurler Beraatiniz hayırlı oldun darısı bizim başımıza. Kac ardışık arama vardi. Dosyanizda bahsedermisiniz.
06 Mart 2021 10:51

Ciguli 46
Aday Memur
Tesekkurler Beraatiniz hayırlı oldun darısı bizim başımıza. Kac ardışık arama vardi. Dosyanizda bahsedermisiniz.
Kaymaz55, 3 gün önce - Alıntıya git
1 ardışık arama vardı. Rütbe ve şehir olarak farklı statüde ve farklı şehirdeyiz. Bende Yargıtay 16 ceza dairesinin ankesör ile ilgili kriterlerini yazılı savunmamda belirttim. Bu şekilde savunma yaptım.
06 Mart 2021 11:06

polat2010
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba öncelikle masum olan herkese geçmiş olsun.

Bana sadece 2 tane ardışık aramadan iddianame düzenlendi.Bu aramalar 2009 ve 2015 yılına ait. İşin ilginç yanı 2009 da ben askeri personel değil sivil biriydim.2015 yılında da benimle birlikte aranan şahıs askeri personel değil sivil. Şimdi şunu sormak istiyorum bu aramanın ardışık arama olarak degerlendirilmesi için üst üste asker kişilerin aranması gerekirken nasıl oluyor da sivil olduğum dönemleri sanki askermisim gibi görüp soruşturma başlatıyorlar.Ustelik 2015 te ben İstanbul'da görevliydim. O tarihte benimle birlikte ardışık olarak aranan kişi kardeşimin yakın arkadaşı.Hatta 2015 te çekilmiş bir sürü fotolari var.Balikesorde yargilanicam sizce Sonuc ne olur

Bhth28, 3 gün önce - Alıntıya git

bhth 28 oncelikle gecms olsun. İzmir Cumhuryt Bassavcilgndaki bu ankesor sorusturmasini yuruten savcilar pirimle calsiyr galiba. Benide 2013 teki tek ardiisk armaayla alindim 2017 de polis oldum darbden sonra. 2013 yilinda asker polis drglm sivil vatandsm ama sayin savcmz ne hikmtse iddianamde soyle yazms aynen yazyrm. 17 agustos 2013 tarihinde saat 16. 15 te asker sahis uzmm cavusn arandigi hemen akabnde 16.17 de diger suphelinn arandgi aranilsn tarihte asker yada polis olmadgi ama fetocu olabilcgi dusunldugnden hakknda islem tesis edildgi diye sacma sapan iddiname duznlyr vede bnu mahkme kabl ediyr adalet iste. Ozel harekt polisydm 27 aydr sciktym 9 martta 5. Dursmm olcak arayannda halamin oglunn askere er olark gttigi tarhte cep telfnn yask olmasndan dolayi once bolgndeki uzmani arayip kaptip 16.17 de beni arms ankesorluden basmza bu isler geldi. Ulkde adalet yok her sey belli ama gorev ysptgm ildeku mahkme zevkine uzatip duryr uzmn izmirde beraat edip gorevne dondu. Senn duruma gelnce arayani buldysan korkma bsey olmz beraat edrsn diycegm o ki sivilde aranmak ta bir anlam ifade etmyr zevkine haytinla oynyrlar insallh yargiladklari adaletle bir gun kendleride yargilanir....

06 Mart 2021 11:06

Bhth28
Aday Memur

Ardışık olarak sekilde benden sonra aranan kişinin o tarihte sivil bir şahıs olması beraat için yeterli bir kritermidir?

06 Mart 2021 11:44

Kaymaz55
Aday Memur

Ardışık olarak sekilde benden sonra aranan kişinin o tarihte sivil bir şahıs olması beraat için yeterli bir kritermidir?

Bhth28, 3 gün önce - Alıntıya git
Kardesim Bu davalarda kriter diye birsey yok. Zaten davalar siyasi bir kavga sonucunda açıldığı için tarihte olduğu gibi güçlü olan zayif olanı ezer mantığında isliyor. Beraat alanlar var evet. Ama ceza alanlarda cok. Ben 2 senedir yargilaniyorum ama hala kriter bulamadim. Yargıtay 8 tane kriter yayinladi. Ama onuda pek takan yok. Ceza orani %80 buna hazırlıkli olmak lazim. Bu örgüt ankesörlü telefonu kullanmis bu kesin. Ama karisiklik olsun diye alakasiz insanlari aradiklarini da itiraf ediyorlar. Kurunun yanında yaş ta yaniyor buda kesin. Mutlak adalet saglanamaz ama hukuk saglanabilir. Oda suan bizim ulkemizde olmadığı icin konusmasi belli olmayan aramalardan ceza alanlar cogunlukta. Birgün hukuk geri gelirse bu cezalarda ortadan kalkar. Yani şansın varsa beraat edersin yoksa ağzında kuş tutsan ceza alırsın. O yuzden kafaya takmaya gerek yok.
06 Mart 2021 13:47

AsilTürk87
Memur
Arkadaslar son mahkemem var. Sizce Sovunmami durusmadan oncemi gondereyim durusma sırasında kendim mi okuyayim. Var mi bir fikri olan.
Kaymaz55, 4 gün önce - Alıntıya git

Devre mahkemeden önce yazılı bir şekilde ver mahkeme esnasında da başkan eklemek istediğin bir şey var mı yok mu diye sorar zaten ona göre hareket edersin mahkeme anında bazen aksaklık olur kayda geçmez vs riske atma

06 Mart 2021 14:02

Bhth28
Aday Memur

Polat 2010 çok geçmiş olsun sanada.

Ben meslege 2011 yılında girmiş bir astsubayım.Hayatim boyunca herhangi bir dersaneye gitmedim. Üniversiteyi bile 4 yıllığı açıköğretimden bitirdim.Dolayisiyla yurtlarda kalmak gibi bir durumum bile olmadı.10 yıllık meslek hayatımın yarısını Şırnak-mardin-suriyede geçirdim.Kac kere ölümlerden döndüm.Eşimi ve çocuğumun yüzünü yemin olsun bir yıldır göremedim.Kimsenin yardımıyla değil kendi azmimle bu meslege girdim.Gunduz paspas çektim cam sildim akşam evime gidip ders çalıştım.Aciklamasini yapabildiğim bir arama olduğu halde sadece bir askerle üst üste aranmışım diye terörist gibi yargılanıyorum.Bu mu adalet.İnsan hayatı ile oynamak bu kadar basit mi.Umarim adalet er geç yerini bulur

06 Mart 2021 17:52

Magdur1919
Aday Memur

Öncelikle herkese Allah in izniyle basi dik bi sekilde kurtulmayi diliyorum sorum su ardisik arandigim iddaa edilen numara 545 benim numara 548 le basliyor gerisi ayni bunu nasil savciliga bildirebilirim

06 Mart 2021 21:21

samady

Isparta da davası olan var mı acaba ? bir kaç sorumolacak idi mesaj atar mısınız ?

06 Mart 2021 23:02

hukukinsaniii
Müsteşar

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

06 Mart 2021 23:51

hukukinsaniii
Müsteşar

Ankesörlü veya sabit telefonlardan ardışık aranma iddiasına dair 02/03/2021 tarihli beraat kararı

Aramaların 2014 yılı öncesi olması beraat kararı verilmesinde etkili olmuştur.

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

07 Mart 2021 20:16

asubaykarage
Şef
Arkadaşlar idare mahkemesinden ret alanlar Anayasa Mahkemesine mi?Başvuruyor Sonra da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine mi?Başvuru Yapıyor ...Nasıl Oluyor
07 Mart 2021 20:40

Fatih0138
Aday Memur
Arkadaşlar idare mahkemesinden ret alanlar Anayasa Mahkemesine mi?Başvuruyor Sonra da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine mi?Başvuru Yapıyor ...Nasıl Oluyor
asubaykarage, 2 gün önce - Alıntıya git
İdari mahkeme Bölge idari mahkeme Danıştay
Toplam 14894 mesaj
«733734735736737738739740741742743744745