Editörler : cihan27E.Kayı Han
04 Mayıs 2018 11:30

Dogum izni

arkadaslar ben kadrolu memurum 32. haftada çalısa bilir aporu aldıktan sonra baska bir branstan istirat raporu alınca dogum sonra sı aktarılan izinlerden mi düser yoksa benim hakkım olan 40 günlük rapor hakkımdan mı düser

ELASAĞINLI
Memur
04 Mayıs 2018 15:21

Doğum izinlerinizden düşüyor

xyz911
Yasaklı
09 Mayıs 2018 13:28

bu doğum izni denilen şeyde erkeğe izin var mı yani kadın çalışmasa sadece erkeğin çalıştığı durumda erkek doğum izninden faydalanabiliyor mu en az erkeğe doğumdan önce 6 doğumdan sonra 6 ay olma üzere 1 yıl izin olması lazımne kadar izin veriyorlar veriyorlarsa

güneşinkızı
Aday Memur
18 Mayıs 2018 13:19

Raporlar son haftadaki doğum izninize de denk gelirse izin düşer,babalar doğum zamanı 10 gün izin kullanabiliyorlar onun dışında yarı zamanlı hakkı sanırım babaya da verilecek. Çocuk okula başlayana kadar. Fakat bu durumda anne çalışan ise o faydalanamayacak.

Sanateseri
Aday Memur
31 Temmuz 2018 12:13

Merhaba benim 21/08/2018 tarihinde 16 haftalik dogum iznim bitiyor devamında 20 günlük yıllık izni mi ve 40 günlük rapor hakkımı kullandıktan sonra 6 ay ücretsiz izne çıkmak istiyorum. Ücretsiz izne çıkmadan önce kullandığım rapor günleri ücretsiz izin hakki dan düşer mi?

dr-ibrahim-ist
Aday Memur
31 Temmuz 2018 18:28

40 gün rapor hakkı diye bir şey yoktur, hekim hastaysanız verir

genc_ustat
Memur
01 Ağustos 2018 09:55

tam olarak neyi kastettiğini anlayamadım ama bebek doğduktan sonra 2 yıla kadar ücretsiz izne ayrılabilirsin eşin çalışsa da çalışmasa da

xyz911, 6 yıl önce

bu doğum izni denilen şeyde erkeğe izin var mı yani kadın çalışmasa sadece erkeğin çalıştığı durumda erkek doğum izninden faydalanabiliyor mu en az erkeğe doğumdan önce 6 doğumdan sonra 6 ay olma üzere 1 yıl izin olması lazımne kadar izin veriyorlar veriyorlarsa

genc_ustat
Memur
01 Ağustos 2018 09:58

ücretsiz izin için zaten tarih belirteceksiniz o tarihe kadar istediğinizi yapabilirsiniz (izin rapor vs)(o nedenle normal izin ve istirahat raporuna istinaden verilen izinler ücretsiz izinden düşmez) yani diyelim 1 ekim 2018 itibariyle ücretsiz izne ayrılmak istiyorum derseniz öncesinde normal izin ve doktor verdiği takdirde istirahat raporuna istinaden izinlerinizi kullanabilirsiniz

Sanateseri, 6 yıl önce

Merhaba benim 21/08/2018 tarihinde 16 haftalik dogum iznim bitiyor devamında 20 günlük yıllık izni mi ve 40 günlük rapor hakkımı kullandıktan sonra 6 ay ücretsiz izne çıkmak istiyorum. Ücretsiz izne çıkmadan önce kullandığım rapor günleri ücretsiz izin hakki dan düşer mi?

beargrylls911
Aday Memur
02 Ağustos 2018 16:23

hem kadınların çalışmasını istiyorlar hem izin vermiyorlar izin verseler para vermiyor.

her şeyi verseler bu seferde aynı evde yaşamak için sürünüyorsun. o doğuda sen batıda.

bu şekilde 3 kuruş fazla kazanmak için yaşayacağınıza eşinizi çalıştırmayın.

kadının hamile kaldığının belirlendiği tarihten itibaren izne çıkarılmalı ve maaşı eksiksiz yatmalı.. doğurduktan sonrada en az 3 yıl izinli olmalı ve maaşı eksiksiz yatmalı.

sonraki yıllarda ise yani çocuk 3 yaşına varıp işimesini kalkmasını yürümesini v.s yapmaya başladıktan sonra ise çocuk okul çağına gelene kadar anne hangi kurumda çalışıyorsa. o kurumda ve her kurumda çocuklara özel alanlar yapılmalı anne istediği an çocuğu elinin altında olmalı.

kreşle kaynana ile bu işler yürümez. köyde yaşayın çocuğunuzu sırtınıza bağlayın hoptun tarlada çalışın hayvan güdün. çocuğunu sırtına bağlayarak öğretmenlik yapamazsın günümüz modern mesleklerin neredeyse hçbirini yapamazsın. anca kreşte çalışırsın ve bu sitemin emrettiği şekilde yaşayan diğer köle kadınların çocuklarına bakarsın

kız çocuğunuz var ise boş yere okutmayın okuyacaksada kreşte çalışacak eğitim alsın benden size tavsiye. ya da bilgisayar üzerine eğitimde de olur evde çalışacabileceği bir işi olabilir.

bilgisayar konusunda kendini geliştirsin evde çalışsın.

başka meslekler şu an için aklıma gelmiyor ne yazııkki... boş çalışan kadınların işin onlardan büyük köle yok. sabah kalk çocuğa bak ev işi yap kahvaltı hazırla sonra işe git işten gel yemek hazırla ev işi yap çocuk bak.. böyle yaşanır mı lan erkekte çalışsın gelsin yatsın

beargrylls911
Aday Memur
02 Ağustos 2018 16:36

japonyada her yerde çocuklara özel alanlar var neredeyse her kurumda

japonic in videolarını youtubedan açıp izleyin adamların araç tamiri yapılan sanayilerinde bile çocuklar için özel alanlar var.

hastanede hamile kadınlara doğum yapmışlara ne yedirdiklerine bakın nasıl baktıklarına ve daha sonra bu ülkede çalışırken hamile kalmayı düşünün..

hiç tavsiye etmiyorum bu ülkede kadınları çalışmasını

ülke orospu çocuğu doldu kadınların çocukları ile ilgilenmemesinden

kreşte götlerine şaplak atıyordur artık bakanlar sizin boklu çocuğunuzun altınımını temizleyecek.

kaynananız gelir bakar eve zenginseniz paralı işte çalışıyorsanız asyalı bakıcı tutarsınız yabancı dil öğretir zaten demi...

sznysn
Aday Memur
13 Şubat 2020 02:31

Merhaba Doğum sonrası heyet raporu kullandıktan sonra ücretsiz izne ayrılabilir miyim? Personel birimleri hayır diyor.. Ama böyle bir hakkımız var diye biliyorum ben..
genc_ustat, 6 yıl önce

ücretsiz izin için zaten tarih belirteceksiniz o tarihe kadar istediğinizi yapabilirsiniz (izin rapor vs)(o nedenle normal izin ve istirahat raporuna istinaden verilen izinler ücretsiz izinden düşmez) yani diyelim 1 ekim 2018 itibariyle ücretsiz izne ayrılmak istiyorum derseniz öncesinde normal izin ve doktor verdiği takdirde istirahat raporuna istinaden izinlerinizi kullanabilirsiniz

ŞAHBAZER
Memur
14 Şubat 2020 16:29

arkadaşlar doğum sonrası yarı zamanlıl çalışma bütün kurumlarda mevcut fakat bizim üniversite henüz gelmedi bize diyor neticede resmi gazetede yayımlandı böyle bir hakları var mı?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi