Editörler : nayzen
08 Mayıs 2018 14:57   


Özlük hakkında sorum var, yardım

Arkadaşlar merhaba, sorumun cevabını memurlar.net'de bulamadım, özlük hakkında yardımcı olur musunuz? Bir kaç sorum var:

1-)Bir memur çalışanı 5 gün mazeret izni ardında da cumartesi pazarı atlayıp 5 gün yıllık izin kullanacak şekilde izin kağıtları düzenleyebilir mi?

2-)Bir memur (104. maddenin c bendi kapsamında) 5 gün mazeret izni kullandıktan sonra cumartesi ve pazarı atlayıp tekrar bir 5 günlük mazeret izni kullanabilir mi?

3-) Bir memur bayramdan önceki hafta yıllık izin kullanıp, daha sonra bayramın olduğu günleri atlayıp bayramdan sonrası için de bir mazeret izni düzenleyebilir mi?

Teşekkür ederim.

08 Mayıs 2018 15:44

karaborsadan
Memur

hepsine evet diyorum

08 Mayıs 2018 16:05

mkalenderr
Aday Memur

hepsine evet diyorum


karaborsadan, 1 yıl önce - Alıntıya git

Yani hafta başında ya da bayramdan sonraki ilk gün kuruma gelip izin doldurmasına gerek yok; önceden iki izin kağıdı düzenleyebilir, değil mi hocam; çünkü bu durum peş peşe yıllık izin kullanımında pazartesi kuruma gelip izin kağıdı düzenlemesi gerekiyor da onun için soruyorum hocam.

08 Mayıs 2018 16:06

karaborsadan
Memur

Düzenlenir kurum amirinin inisiyatifinde böyle şeyler

08 Mayıs 2018 16:44

mkalenderr
Aday Memur

Düzenlenir kurum amirinin inisiyatifinde böyle şeyler


karaborsadan, 1 yıl önce - Alıntıya git

Anladım hocam, ilk mesajımda sorduklarımda bir sıkıntı yok, teşekkür ederim; yalnız hafta içi 5 gün yıllık izin kullandıktan sonra cumartesi pazarı saydırmadan atlayabilmek için bir sonraki hafta içi için bir 5 günlük daha bir izin formu düzenleyemez değil mi; çünkü ikinci hafta da yıllık izin kullanmak istiyorsa pazartesi günü kuruma gelip tekrar 5 günlük bir izin kağıdı düzenlemesi gerekir değil mi?

08 Mayıs 2018 21:00

karaborsadan
Memur

Hepsini haftalar önceden düzenleyip ayrı ayrı imzalatabilirsiniz. Kurum amiri bu ne saçmalıkta diyebilir iyi tatiller de diyebilir. Yani Müdüre bağlı :)

09 Mayıs 2018 03:06

mkalenderr
Aday Memur

Hepsini haftalar önceden düzenleyip ayrı ayrı imzalatabilirsiniz. Kurum amiri bu ne saçmalıkta diyebilir iyi tatiller de diyebilir. Yani Müdüre bağlı :)


karaborsadan, 1 yıl önce - Alıntıya git

Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam.

Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?