Editörler :
10 Temmuz 2018 17:48

vithamin
Aday Memur

Atandığınızın mesajı telefonunuza geldikten sonra,en geç 2-3 haftada tebligat elinize ulaşıyor.Telefonunuza gelen mesaja nereye atandığınız vb.bilgiler de yazılıyor.

sevgiali, 1 yıl önce - Alıntıya git

sevgi hocam anladığım kadarıyla sizde mühendis olarak çalışıyorsunuz size birkaç sorum olacak cevaplayabilirseniz memnun olurum.

----Mühendis maaşı 4200 civarı imiş asalet tasdik olana kadar doğrumudur,

----iş güvenliği uzmanı olarak fabrikalarda mı yoksa merkez binada mı çalışırız sizce

----lojman imkanı var mı sıranın bize gelme süresi uzun oluyormuş sanırım birde bir adet ankarada sosyal tesis varmış başka imkanımız var mı ankara içinde veya dışında

----cep telefonu içeri sokulmuyor deniyor bu doğrumu

----serviste oturma düzeni oluyormuş vs. sivil memurlar nerede oturuyor serviste herkesin oturacağı yer belli mi yoksa şehir efsanesi mi ?

şimdiden teşekkürler

12 Temmuz 2018 15:35

istatistikci37
Aday Memur

bazı arkadaşlar sürekli yazıyor emniyetten geldiler vs. şeklinde ama mülakatı kazanalı neredeyse iki ay , sağlık raporunu alalı bir buçuk ay oldu ancak bana ne gelen oldu ne de giden. gerçi çalıştığım için gündüz kimseyi bulamazlar evde ama yine de insan merak ediyor geldiler mi diye . hem oturduğum yerdeki emniyetin güvenlik soruşturması yapan birimi arıyorum telefonu açan yok bir yandan da personel temin başkanlığını arıyorum orda da sonuç aynı telefonlar sürekli meşgul. birde milli savunma bakanlığının personel temin web sitesinde en alt kısımda şöyle bir yazı gördüm bugün.

"Aday Durum Takibi

Temin faaliyetleri kapsamında yapılan sınavlara katılıp seçim aşamalarında başarılı olan ve halen işlemleri devam eden adaylara ait bilgilendirme için e-Devlet ile giriş yapnız. "

buradan işlemlerini takip edebilen var mı ? ben ne e-devlette böyle bir uygulama bulabildim ne de personel teminden giriş yapıp sisteme erişebildim. sürekli hata vermekte.

19 Temmuz 2018 10:08

kalemtahta
Aday Memur

bazı arkadaşlar sürekli yazıyor emniyetten geldiler vs. şeklinde ama mülakatı kazanalı neredeyse iki ay , sağlık raporunu alalı bir buçuk ay oldu ancak bana ne gelen oldu ne de giden. gerçi çalıştığım için gündüz kimseyi bulamazlar evde ama yine de insan merak ediyor geldiler mi diye . hem oturduğum yerdeki emniyetin güvenlik soruşturması yapan birimi arıyorum telefonu açan yok bir yandan da personel temin başkanlığını arıyorum orda da sonuç aynı telefonlar sürekli meşgul. birde milli savunma bakanlığının personel temin web sitesinde en alt kısımda şöyle bir yazı gördüm bugün.

"Aday Durum Takibi

Temin faaliyetleri kapsamında yapılan sınavlara katılıp seçim aşamalarında başarılı olan ve halen işlemleri devam eden adaylara ait bilgilendirme için e-Devlet ile giriş yapnız. "

buradan işlemlerini takip edebilen var mı ? ben ne e-devlette böyle bir uygulama bulabildim ne de personel teminden giriş yapıp sisteme erişebildim. sürekli hata vermekte.

istatistikci37, 1 yıl önce - Alıntıya git

selamlar.

yaprak kıpırdamıyor gibi sanki. sizlerde herhangi bir gelişme var mı arkadaşlar?

kolaylıklar.

19 Temmuz 2018 22:36

akcer
Aday Memur

arkadaşlar msb'nin sıkça sorulan sorular kısmında şöyle bir ibare var;

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde daha önce çalışmış veya çalışıyor olmamak gerekmektedir. ibaresi var. Ancak alım kılavuzunda sadece çalışıyor olmamak ibaresi var.

bu durumda hangisi geçerli? Yani bir yerde memur olarak çalışmış olmak engel oluyor mu duruma.

08 Ağustos 2018 21:29

Relics
Şef

Şehir efsaneleri her zaman doğrudur...

11 Ağustos 2018 23:06

biceeu41
Aday Memur

ne durumdasınız? bi gelişme var mı

22 Ağustos 2018 21:55

tedtalk
Aday Memur

iyi bayramlar güvenlik soruşturması ile ilgili sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

23 Ağustos 2018 11:08

LangurLungur
Şef

iyi bayramlar güvenlik soruşturması ile ilgili sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

tedtalk, 1 yıl önce - Alıntıya git

mayıs 2 de acıklandı sonuclar mayıs 14 civarı sevk kagıtları gönderildi.Haziranın başında teslim ettim sağlık raporunu ne zaman biter sence?

03 Eylül 2018 13:49

istatistikci37
Aday Memur

ben msb den bir memurla görüşmüştüm 1 ayı geçti sanırım. oradaki kişi bana herkesin işlemleri bitmeden işe başlama süreci olmayacağını söylemişti. benim düşüncem bazı arkadaşların sağık raporlarındaki eksiklikler sebebiyle sürecin uzadığı.

10 Eylül 2018 11:38

wertdof33
Aday Memur

ARKADAŞLAR BENDE 6 AĞUSTOS'DA EVRAKLARI ANKARA'YA GÖNDERDİM FORUMDA YAZILANLARA BAKILIRSA DAHA ÇOK BEKLEYECEĞİM.SORUŞTURMASI SONUÇLANAN YOK MU HİÇ ARAMIZDA???

12 Eylül 2018 15:53

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

arkadaşlar msb de çalışıyorum sorularınız varsa yazın kısa kısa cevaplamaya çalışacam

12 Eylül 2018 15:54

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

servislerde arkadaşlar söylentilere bakmayın sözde oturma sıralaması var ancak sorun yapan olmaz

12 Eylül 2018 15:55

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

lojmanlardan yararlanabilirsiniz şartlı tahsisle 0 puanında olsa girebilirsin kiralar uygundur

12 Eylül 2018 15:57

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

cep telefonu içeriye sokamazsınız bilginiz olsun

12 Eylül 2018 16:12

bilgmuh_91
Aday Memur

bilgisayar mühendislerinin çalışm aortamı nasıl

12 Eylül 2018 16:59

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

muhtemelen MEBS dairede çalışırsın vardiya nöbeti var ayda bı kac defa kalırsın

12 Eylül 2018 17:01

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

gumrugu kazanan arkadas bence gumruge gıtsın, bende o yoldan gectım pısmanım

12 Eylül 2018 17:04

ozturk_mustafa1299
Aday Memur

arkadaslar asker personelle beraber calısıyoruz, bilginiz olsun sivil kurumlardan farklıdır

12 Eylül 2018 17:33

Zorakigüzel

Nİnsan ayında girdik sınava soruşturmalar daha ne kadar sürer msü benimki

12 Eylül 2018 19:32

mühendis esra
Aday Memur

mrb arkadaşlar bugun msb pertemi aradım 1 aya kadar güvenlik soruşturmaları sonuclanır dediler bana.

Toplam 120 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?