Editörler : Doğuş.
10 Mayıs 2018 10:23   

Kpss başvurularının başlaması

Çok heyecanlıyım arkadaşlar :D inş hepimiz hakkında hayırlısı olur. Benim gibi ilk kez girecek olanlar çok mu acaba? İlk sınavım olduğu için tercih olaylarını falan da nasıl yapacağımı tam bilmiyorum ama neyse önce bir sınav gelsin geçsin bakalım.

Allah emeklerinizi boşa çıkarmaz. Hadi başarılar herkese

10 Mayıs 2018 11:41

memur olsam yeter
Memur

Ben de ilk defa gireceğim. Tercihler nasıl oluyor onu hep birlikte göreceğiz.

10 Mayıs 2018 12:14

ezsin
Aday Memur

benim 3. girişim olacak ilk 2 sine hazırlandım buna hiç hazırlanmadım puanınız iyiyse tercihinizi çok iyi yapın hatta bir kpss dershanesinin rehber hocasıyla yapın ben ilk sınavımı yanlış tercih yüzünden kaybettim puanım yandı

10 Mayıs 2018 12:21

mylmzgl
Aday Memur

Sevgili arkadaşlar, Kpss A başvurumu yapamıyorum. Başvuruyu yaparken ekranda ''Başvuruya Engel Durumlar

KPSS Alan Bilgisi sınavına yalnızca KPSS Lisans başvurusu yapan adaylar başvurabilir.''

diye bir engelle karşılaşıyorum. Kpss Lisans başvurumu yaptım oysa. Neden böyle bir engel çıktı? Böyle bir engelle karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Acaba parayı yatırmadım diyemi kabul etmedi :) İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

10 Mayıs 2018 12:38

sultanaa
Aday Memur

Sevgili arkadaşlar, Kpss A başvurumu yapamıyorum. Başvuruyu yaparken ekranda ''Başvuruya Engel Durumlar

KPSS Alan Bilgisi sınavına yalnızca KPSS Lisans başvurusu yapan adaylar başvurabilir.''

diye bir engelle karşılaşıyorum. Kpss Lisans başvurumu yaptım oysa. Neden böyle bir engel çıktı? Böyle bir engelle karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Acaba parayı yatırmadım diyemi kabul etmedi :) İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

mylmzgl, 3 hafta önce - Alıntıya git

Lisans Ücretini yatırmadığınız için kaydınız tam tamamlanmamış olduğundan olabilir hocam, internetten ücreti yatırıp geç olmadan bir daha deneyin derim. Bence son güne bırakmayın sistem kitleniyor sorun çıkabilir

10 Mayıs 2018 12:40

sultanaa
Aday Memur

benim 3. girişim olacak ilk 2 sine hazırlandım buna hiç hazırlanmadım puanınız iyiyse tercihinizi çok iyi yapın hatta bir kpss dershanesinin rehber hocasıyla yapın ben ilk sınavımı yanlış tercih yüzünden kaybettim puanım yandı

ezsin, 3 hafta önce - Alıntıya git

haklısınız tercihler çok önemli. Doğru tercihle düşük puanla bile bir yerlere atananları duydum. En iyisi rehber hocalarına falan danışmak

10 Mayıs 2018 13:58

2018kpsss
Memur
Sınav yeri tercihinde tek şehir mi yazıyosunuz arkadaşlar
10 Mayıs 2018 14:25

sultanaa
Aday Memur
Sınav yeri tercihinde tek şehir mi yazıyosunuz arkadaşlar
2018kpsss, 3 hafta önce - Alıntıya git

sistem 2 tercih yaptırıyor. Biri öncelikli olarak girmek istediğiniz şehir, diğeri en yakın başka bir il

10 Mayıs 2018 15:24

mertdgn
Aday Memur

sistem 2 tercih yaptırıyor. Biri öncelikli olarak girmek istediğiniz şehir, diğeri en yakın başka bir il

sultanaa, 3 hafta önce - Alıntıya git

mezun olunan ülke kısımını işaretliyormuyuz

10 Mayıs 2018 22:21

ççkbck
Şef

arkadaşlar önce başvuru mu yapılıyor daha sonra mı parayı yatıracaz bilgisi olan varmı???

10 Mayıs 2018 22:52

ıssızgucsuz
Memur

arkadaşlar önce başvuru mu yapılıyor daha sonra mı parayı yatıracaz bilgisi olan varmı???

ççkbck, 3 hafta önce - Alıntıya git
parayi yatiracagin gun oncr basvurunu yqpacaksin hocam.sureai varmis sonra o sure icinde parayi yatirican
10 Mayıs 2018 22:54

memur olsam yeter
Memur

mezun olunan ülke kısımını işaretliyormuyuz

mertdgn, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yabancı uyruklu ülkelerden mezun olanlar işaretliyor. Ben Türkiye diye işaretledim sonra geri dönüp işareti kaldırttı bana otomatik olarak.

10 Mayıs 2018 23:00

ççkbck
Şef
parayi yatiracagin gun oncr basvurunu yqpacaksin hocam.sureai varmis sonra o sure icinde parayi yatirican
ıssızgucsuz, 3 hafta önce - Alıntıya git

teşekkür ederim.başvurumu yaptım. 22 mayıs paranın son ödeme tarihiymiş

10 Mayıs 2018 23:01

ççkbck
Şef

Yabancı uyruklu ülkelerden mezun olanlar işaretliyor. Ben Türkiye diye işaretledim sonra geri dönüp işareti kaldırttı bana otomatik olarak.

memur olsam yeter, 3 hafta önce - Alıntıya git

evet türkiyede okuduysanız işaretleme yapmanıza gerek yok işaret koymayacaksınız yani

11 Mayıs 2018 00:00

bertas
Aday Memur
Kusura bakmayın saçma olucak ama yine de sorucam yanlış yapmak istemiyorum.. genel yetenek genel kültürden giricem mühendislik mezunuyum.. alanı isaretlemiycem dogru mu? Alandan girebiliyormuyum dersleri farkli mi? A grubu mu alan dedigimiz ? bide puan 120 gibi bişey var o hesaplansin mi demiş?.
11 Mayıs 2018 00:10

elk muhendis
Aday Memur
Kusura bakmayın saçma olucak ama yine de sorucam yanlış yapmak istemiyorum.. genel yetenek genel kültürden giricem mühendislik mezunuyum.. alanı isaretlemiycem dogru mu? Alandan girebiliyormuyum dersleri farkli mi? A grubu mu alan dedigimiz ? bide puan 120 gibi bişey var o hesaplansin mi demiş?.
bertas, 2 hafta önce - Alıntıya git

Mühendissen sadece genel yetenek-genel kültür oturumuna gireceksin. p120 puanı senle ilgili değil.

11 Mayıs 2018 00:30

Hayal0606
Aday Memur

Başvuru yaparken şehir tercihinde ikametgahımıza göremi oluyor sistemde kayıtlı adresi değiştirip istediğimiz şehirde girebiliyor muyuz?

11 Mayıs 2018 04:42

dortbinbesyuzuc
Memur
6 sene önce ben de böyle heyecanlıydım. Sonra yara bere bu kpss yüzünden. Hayat sizleri yormasın inşallah, atanın ilk ve son girişiniz olsun..
11 Mayıs 2018 08:20

2018kpsss
Memur
bertas, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bölümün alan kısmıyla alım yapıyosa alana girmende de fayda var alan kısmıyla alım yaparsa başvuru yapamazsın yoksa
11 Mayıs 2018 09:38

sultanaa
Aday Memur

Başvuru yaparken şehir tercihinde ikametgahımıza göremi oluyor sistemde kayıtlı adresi değiştirip istediğimiz şehirde girebiliyor muyuz?

Hayal0606, 2 hafta önce - Alıntıya git

sistem otomatik olarak mernisden adresinizi alıyor ama siz değiştirip farklı bir şehirde veya adreste girebilirsiniz

11 Mayıs 2018 10:09

ecenazz
Memur

resim güncel trihi nerede yazıyor bende hiçbirşey yazmyor ayrıca resimde saç rengi falan farklı yeniden çektirmem gerekli mi acaba başvuru merkezinden mi yapsam

Toplam 41 mesaj