Editörler : nayzen
12 Mayıs 2018 16:30   

Engelli memura taşınır kayıt yetkilisi görevi verilebilir mi?

Merhabalar. Bir devlet hastanesinde engelli memur olarak vhki kadrosunda çalışmaktayım. İdare tarafından Taşınır Kayıt Yetkilisi görevi verildi. Ancak engelli raporumda "Ağır ve efor gerektiren işlerde çalıştırılamaz." yazıyor. Ayrıca işyeri hekiminin düzenlediği sağlık tarama dosyasında da "Ağır yük kaldırması kesinlikle yasaktır" yazmakta. Bende bu görevi istemediğim için idareye dilekçe yazdım. Dilekçemde taşınır kayıt yetkilisinin sorumluluklarının Engelli memur yönetmeliği ile çelişen maddelerini belirttim. Bunun üzrine idare bana destek personeli vereceğini söyleyerek görevi devam ettirmemi istiyor. Ama daha kesin kararı bana iletmediler. Eğer bu şartlarda devam etmemi kesin olarak bildirirlerse nasıl nir yol izlemeliyim?

13 Mayıs 2018 22:03

ahmetdemir83
Memur
Devlet vhki kadrosuna atama yeterliliğine sahip biriyseniz ki atadığına göre öylesiniz o zaman verilen görevi yapmakla yükümlüsünüz.
14 Mayıs 2018 00:29

ysrcv
Aday Memur

Ancak Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmalarına dair yönetmelikte "Engelliler engelliliklerini artırıcı ve ek engel getirici işlerde çalıştırılamazlar" hükmü var. Taşınır kayıt yetkilisinin sorumluluklarında ise "Muayenesi hemen yapılamayan taşınırları ölçerek sayarak tartarak teslim almak" hükmü var. Bu durumda engelli memur olarak bu sorumluluğu yerine getiremem, çünkü burada eylem gerektiren bir durum var. Bir taşınırı tartmak için kaldırıp tartıya koymak gerek, ama ağır kaldırmam yasak. Benim asıl öğrenmek istediğim idare bir destek elemanı verdiğinde tky olarak sorumluluğumun devam edip etmeyeceği.

14 Mayıs 2018 15:45

karaborsadan
Memur

O şekilde beden gücü isteyen bir iş oluyor mu ? Yanlış anlamayın ben tek tek alınan ürünü taşıyan ince ince sayan kimseyi görmedim. Hastanelerde çok mu malzeme geliyor

14 Mayıs 2018 15:46

karaborsadan
Memur

Ağır işleri malı teslim aldığınız yerdeki elemanlara yaptırabilirsin. Engelli olmayan bir memurda yük taşıma kaldırma falan gibi işleri yapmaz ki zaten

14 Mayıs 2018 17:41

ysrcv
Aday Memur

Siz hastane depolarına girmemişsiniz demek ki. Görevlendirildiğim depo hırdavat dükkanı gibi. Ayrıca malzemeleri tek tek saymak zorundasınız, çünkü bundan sorumlu oluyorsunuz.

15 Mayıs 2018 09:47

alibrtc
Şef

Taşınır Kayıt Yetkilisi olmak demek yükleri taşıyıp sırtlanmak demek değildir hocam. Siz VHKİ olmuşsanız bu görevi yapabilecek kapasitedesiniz demektir. Taşınırcı olmak ilk başlarda insanı kasar ama sistemi öğrendiğinizde o kadar da zor olmadığını fark edersiniz. her şeyi sistem üzerinden yapıyorsunuz zaten. İyi çalışmalar.

15 Mayıs 2018 09:49

alibrtc
Şef

Siz hastane depolarına girmemişsiniz demek ki. Görevlendirildiğim depo hırdavat dükkanı gibi. Ayrıca malzemeleri tek tek saymak zorundasınız, çünkü bundan sorumlu oluyorsunuz.

ysrcv, 1 yıl önce - Alıntıya git

Dediğim gibi hocam taşıma görevi sizin değil. Yardımcı personellerin işi. Eğer size taşıttırılıyorsa orada sıkıntı işte.

15 Mayıs 2018 14:02

ademuysaldsi
Aday Memur

Ayniyat mutemedi olur sen ona zimmetlersin hepsini o da takibini yapar. Sen sisteme işlersin senin işin reel ile sistemi tutturmak. Ben daha bişeyin kayıp olduğu bi ambar duymadım. Kolay olur bence itiraz etmene değmez.

15 Mayıs 2018 20:09

ysrcv
Aday Memur

Yanıtlarınız için telekkürler arkadaşlar, ancak istediğim yanıtlar bunlar değil. Ben kesinlikle bu işi yapmak istemiyorum. Çünkü görevlendirildiğim depodaki arkadaş zaten işini iyi bir şekilde yapıyordu. Ancak idare ile kişisel husumetlerden dolayı farklı bahanelerle başka göreve verdiler. Bu çok çirkince bir olay. Ayrıca o arkadaştan sonra bana gelinceye kadar bu işi yapabilecek yığınla memur var. Ve hiç kimse bulaşmak istemiyor. Sonuçta ben de bir engelli olarak yönetmeliklerden kaynaklı haklarım olduğunu düşünerekten bu görevden alınmak için bu haklarımı kullanmak istiyorum.

16 Mayıs 2018 09:12

karaborsadan
Memur

ozaman dilekçeyle durumu bildir. Sonuç alamazsan bir üst kuruma dilekçe yazarsın bu kadar basit

Toplam 10 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?