Editörler : Pangaea
15 Mayıs 2018 20:02

Ek atama isteyenlerden bıktım artık

Ben 2017 KPSS öncesinde askerdeydim ve sınava çalışamadım, haliyle de sınavdan düşük aldım. Hiç gocunup hayıflanmadım. 1 yıldan beri de KPSS 2018'e hazırlanıyorum. Biliyorum ki şuanda ek atama yapılsa bu 2018'den düşülecek yani bu yıl sınava girenleri etkileyecek. '' Yeeaa ne alakası var'' diyenler geçmiş atamalara bakabilirler. Seçim var diye yangından mal kaçırır gibi ek atama istiyorsunuz, bu şark kurnazlığıdır. Yok oy vermezmiş de, yok sandıkta görüşürlermiş de falanmış da filanmış. kimse bu sene yapacağı ek 10-20 bin atama için sınava girecek 500 bini karşısına almaz. Oturun ders çalışın.

15 Mayıs 2018 20:04

kpss 2018 girenlere de 20 bin verilir. bu defa siz de ek atama istersiniz kpss 2019 girecekler aynı şeyi söyler.

artık meb'in atama eşiği 20 bin bu kırılmalı...

Asil000
Memur
15 Mayıs 2018 20:14

Yav hepsi boş konuşma sanki ne. burdan kimse duymuyor bizi.

BytkN
Aday Memur
15 Mayıs 2018 21:52

Bende 2016 kpss den bikaç ay önce askerden gelmiştim. Ve senin dediğin gibi düşük puan aldım geçen sene yani 2017 kpss ye güzelce çalıştım ve iyi bir sıralama yakaladım, ama geçen sene yani 2017 ağustosta yapılan ögretmen ataması yapıldığı zaman haliyle atanamadım.

Yani senin demenle geçen sene agustosta atama olmasaydı bu sene daha fazla olacaktı ve ben kolayca atanacaktım. Her zaman birileri askere gidecek gelecek sınava hazırlanamıyacak ve her zaman bazıları bu zor durumlarla karşılaşacak. Bu durumla bir sen karşılaşmıyorsun yani.

Sen bu durumdasın diye de başkasının emeğini hiçe sayamazsın!

akt90
Şef
15 Mayıs 2018 21:55

Bu en yukardaki arkadaşın vizyonsuz ve çapsız düşüncesiyle mülakatı açıklamayan tiyniyet zihniyet aynı

idkabb
Aday Memur
15 Mayıs 2018 21:58

Sizinle aynı meslekte olduğum için utanıyorum. Yapılacak ek atama sizden düşmez merak etmeyin. Aksine yoğunluğu,birikmeyi azaltır. Bizler sınavdan düşük puan almadık. Hükümetin bu yanlış politikası yüzüne düşük algılanmasın puanlar.80 üstü puan alıp bekleyenler var bu mudur düşük puan ? Bizde geçen sene emek verdik siz kendi emeğinizi göz önüne alın ama başkasının emeği yerin dibine batsın tabi.Bunu adı bencilliktir. Herkes nasibini yer. Seneye aynı sorunlarla inşallah karşılaşmazsınız ama karşılaşırsanız bu tepkiniz gözünüzün önüne gelsin.Sizin 10 20 bin dediğiniz 60 bin adam eder aileleriyle 300/400 bin adam eder hemde şu seçim döneminde. Sizlere inat hakkımızı sonuna kadar arayacağız.Allah büyük belki olmaz yine de bu halimize şükürler olsun. Sİzler gibi bencil olmaktan Allah bizi korusun.

KanturalıBeg
Aday Memur
15 Mayıs 2018 22:50

Son yıllardaki atama sayıları ile 2017 kpss ile yapılan atama sayısını kıyaslayabilecek kapasiten olaydı burada bu şekilde bik bik ötmezdin.

15 Mayıs 2018 23:14

Hocam çok güzel söylediniz.

akt90, 6 yıl önce
Bu en yukardaki arkadaşın vizyonsuz ve çapsız düşüncesiyle mülakatı açıklamayan tiyniyet zihniyet aynı

balamir00
Memur
15 Mayıs 2018 23:14

tanımadığın birine neden hakaret ediyorsun ki, bu mudur yani?

akt90, 6 yıl önce

balamir00
Memur
15 Mayıs 2018 23:20

hakkınız 20 bin atamaymış bu yıl, hangi haktan bahsediyorsun sen? eğer hakkını herkes alacaksa ilk alanlardan birisi de benim. 6 yıl önce Türkiye'de derece yapıp girdim bu bölüme ama şuanda hala ders çalışıyorum. Sizin için hak : Ben atanayım da seneye nolursa olsun. ben bu yıl 70 ile atanayım seneye 80 alan adam atanmasın. hadi oradan.

eğer samimi olsanız, bencil olmasanız bütün öğretmenler atansın diye bağırırsınız. ama sizin derdiniz öğretmenler falan değil kendinizin atanması. samimiyetsizsiniz.

idkabb, 6 yıl önce

Sizinle aynı meslekte olduğum için utanıyorum. Yapılacak ek atama sizden düşmez merak etmeyin. Aksine yoğunluğu,birikmeyi azaltır. Bizler sınavdan düşük puan almadık. Hükümetin bu yanlış politikası yüzüne düşük algılanmasın puanlar.80 üstü puan alıp bekleyenler var bu mudur düşük puan ? Bizde geçen sene emek verdik siz kendi emeğinizi göz önüne alın ama başkasının emeği yerin dibine batsın tabi.Bunu adı bencilliktir. Herkes nasibini yer. Seneye aynı sorunlarla inşallah karşılaşmazsınız ama karşılaşırsanız bu tepkiniz gözünüzün önüne gelsin.Sizin 10 20 bin dediğiniz 60 bin adam eder aileleriyle 300/400 bin adam eder hemde şu seçim döneminde. Sizlere inat hakkımızı sonuna kadar arayacağız.Allah büyük belki olmaz yine de bu halimize şükürler olsun. Sİzler gibi bencil olmaktan Allah bizi korusun.

15 Mayıs 2018 23:48

geçen sene de senin zihniyetinde bir iki kişi vardı. sonuçta o sene talepler karşılanmadı ve 2017de de alım yükselmedi. bu tarz başlıklarla alımları iyice bitirirsiniz zaten. kafanız maşallah zehir. bizler ucretli ogrtmenligin kalkmasini ve alimlarin yapilmasini istiyoruz. destek ol ya da olma.

KanturalıBeg
Aday Memur
16 Mayıs 2018 00:10

Hakkımızın 20 bin atama olduğu kanaatine nasıl vardın? 2018 kpss puanı ile beş bin atama yapılacak olsa hakkımız 5 bin atamaymış deyip susacak mısın?

balamir00, 6 yıl önce

hakkınız 20 bin atamaymış bu yıl, hangi haktan bahsediyorsun sen? eğer hakkını herkes alacaksa ilk alanlardan birisi de benim. 6 yıl önce Türkiye'de derece yapıp girdim bu bölüme ama şuanda hala ders çalışıyorum. Sizin için hak : Ben atanayım da seneye nolursa olsun. ben bu yıl 70 ile atanayım seneye 80 alan adam atanmasın. hadi oradan.

eğer samimi olsanız, bencil olmasanız bütün öğretmenler atansın diye bağırırsınız. ama sizin derdiniz öğretmenler falan değil kendinizin atanması. samimiyetsizsiniz.

BytkN
Aday Memur
16 Mayıs 2018 00:11

"Biliyorum ki şuanda ek atama yapılsa bu 2018'den düşülecek yani bu yıl sınava girenleri etkileyecek." deyip sonrada;

"eğer samimi olsanız, bencil olmasanız bütün öğretmenler atansın diye bağırırsınız. ama sizin derdiniz öğretmenler falan değil kendinizin atanması. samimiyetsizsiniz." demeniz.

Nerden baksanız tutarsızlık, nerden baksan yine tutarsızlık . . .

balamir00, 6 yıl önce

idkabb
Aday Memur
16 Mayıs 2018 00:14

Neresinden tutsanız elinizde kalıyor hocam. Cevap bile vermeye lüzum görmeyeceğiz aslında.6 sene önce derece yaptıysa şimdi de yapsın dereceyle atansın kimse önüne durmuyor.Biz sanki bi biz atanalım başka kimse atanmasın dedik nerelere çekmiş konuyu. Yazık gerçekten

BytkN, 6 yıl önce

"Biliyorum ki şuanda ek atama yapılsa bu 2018'den düşülecek yani bu yıl sınava girenleri etkileyecek." deyip sonrada;

"eğer samimi olsanız, bencil olmasanız bütün öğretmenler atansın diye bağırırsınız. ama sizin derdiniz öğretmenler falan değil kendinizin atanması. samimiyetsizsiniz." demeniz.

Nerden baksanız tutarsızlık, nerden baksan yine tutarsızlık . . .

snatch1
Memur
16 Mayıs 2018 00:35

500 bini karşısına alamaz demişsiniz de 2017 de sınava kaç kişi girdi 20bin mi?

akt90
Şef
16 Mayıs 2018 00:43

Ekmek derdinde olan atanma yuva kurma muhanete muhtaç olmama derdine olan birilerinin çabasına siyasi idolijik trollük yada hangi kafanın ürünü bilinmez bir şekilde yazılar yazan binlerin umuduyla oynarcasına konuşan birine hakaret bile az
balamir00, 6 yıl önce

tanımadığın birine neden hakaret ediyorsun ki, bu mudur yani?

akt90
Şef
16 Mayıs 2018 00:47

Ayrıca budur ! Burda değilde yarın birgün reelde bir şekilde bu tür yorum yapar yenilmez birde abartır etini budunu kestirir haberi olsun millet zaten sıkıntılı psikolojide . Biz 3 binle 5 binle neler kaybediyoruz sen biliyomusun ? Sevdiğimiz tekme basıyor ailemiz kötü kadına bırakılır gibi sehpaya 20 tl bırakıyor ! Bence bunlarla yaşayan insanlara karşı ölçüsünü bilmeli herkes elde deli tükenmez kaybedecek birşeyi kalmayan adam diline hakim olamayanı çizikler atar uyandırıyım yeter be sıktınız artık dallamalar yorumun bile adabı olur dedik kastıkça kastık kendimizi açız ulan açız ! İşsisiz !

akt90
Şef
16 Mayıs 2018 00:51

Ek atamaymış mülakat açıklamalı birlikte olmalıymışız. "Biz"dediğimizin içinde bile bu kadar aptal varsa , kör varsa unut ek atama matama herkes unutsun ! Hadi buyur vermiyorlar zaten ben ve benim gibilerde atanamıyor noldu ? Rahata mı erdiniz ? İnsan olmaya gayret edin be insan ! Azıcık empati ...

akt90
Şef
16 Mayıs 2018 00:57

Bütün bu süreci yaşatsınlar , sonra senin gibi tiplerle uğraşalım bide olur ya denk gelip atanıp sonra ? Mutlu ve eğitici kalitesi yüksek öğretmenler ! Oldu canım . Lan bir tane kitap okuyamıyorum aylardır ne kalitesi aradığı kalite senin kalitende padişahım çok yaşa diyen tipler işte

akt90
Şef
16 Mayıs 2018 00:59

Meb te benim gördüğümü görüyosa iyi bile valla. Ben olsam 5 yılda bir 5 bin atarım onunda sonucunu 5 yılda açıklarım . Nolacak ki senin gibileri her yola tamam der zaten

akt90
Şef
16 Mayıs 2018 01:00

Mübarek gün gece gece ne canım sıkıldı arkadaş ya . Bu seviyede olduğum için bu seviyeyi hak etmeyen tüm arkadaşlardan özür dilerim
Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi