Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Haziran 2018 21:22

kim o?
Aday Memur

Türk eğitim sende isteyen gitmiyor

OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

Okulunuzda ??? Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Tarafıma ders saatleri dışında, gönüllülük esasına dayanmadan, 09 Haziran 2018-10 Haziran 2018 tarihlerinde seminer görevi verilmektedir.

Mesai saatleri ders süreleri ile sınırlı olup, ders saatleri dışında çeşitli kurs, seminer, hizmet içi eğitim faaliyetleri ya da projeler kapsamında yapılan görevlendirmelerin gönüllülük esasına bağlı yapılması gerekmekte iken, bu uygulamanın zorunlu tutulmasının herhangi bir yasal dayanağı bulunmamaktadır. Mesai saatleri dışında zorunlu olarak görev verilmesi, T.C. Anayasası?nın 18. Maddesinde yer alan; "Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır" hükmü ile düzenlenen angarya yasağına açıkça aykırıdır.

Üyesi olduğum Türk Eğitim Sen tarafından alınan 12/03/2018 tarih ve 52 sayılı Merkez Yönetim Kurulu kararı ile angarya yasağına aykırı şekilde ders saatleri dışında bu tür faaliyetlerde görevlendirilen üyelerin, isteklerine bağlı olarak 2017-2018 öğretim yılı sonuna kadar ders saatleri dışında verilen görevleri yerine getirmemelerine karar verilmiştir.

Üyesi olduğum Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan 12/03/2018 tarih ve 52 sayılı karar doğrultusunda, ders saatleri dışında yer alan 09 Haziran 2018-10 Haziran 2018 tarihlerinde tarafıma verilen seminer görevini yerine getirmeyeceğimi bildirir, gereğini arz ederim.

./??./2018

AD/SOYAD

İMZA

EK: Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulunun 12/03/2018 tarih ve 52 sayılı kararı

06 Haziran 2018 22:59

kamuran15
Müsteşar

Öğretmenlerden başka hiç bir meslek grubuna bu zulmü yapmayı göze alamazlardı zaten. Nasılsa öğretmenler koyun gibi her söyleneni kabul ederler, birlik olup protesto edemezler diye yapılıyo bu dayatmalar. "Geliriz canım nolcak iki gün, nasılsa 2 ay tatile gircez sonra" diyen otorite yalakası karaktersiz, beyinsiz sürüsü aramızda var oldukça ve çoğaldıkça daha beterlerini yaşıcaz. Lanet olsun gerçekten her geçen gün daha çok nefret ediyorum bu meslekten.

tarantababu, 4 ay önce - Alıntıya git

Ağzınıza sağlık saygıdeğer hocam. Eğitime ve eğitimcisine zulmeden toplum ve topluluklar daima yenilirler. Maalesef ülkecek karanlık bir badireden geçiyoruz, ışık ha göründü ha görünecek !

Mevla yar ve yardımcımız olsun. Sadettin köpeklerin elçilikleri son bulsun evel Allah2ın izni ile.

Az daha Sabır. Türk Eğitim Sen yönetim teşkilatı ve başkanımıza saygılarımı sunarım.

06 Haziran 2018 23:03

ashil13
Daire Başkanı

Kastamonu ve Bayburtta seminerler pazartesi başlayacakmış. bunun aslı astarı var mı?

07 Haziran 2018 00:19

Pdr-SedaNur
Memur

Türk Eğitim Sen'e çok teşekkür ederim. Geç bile kalındı.

07 Haziran 2018 00:26

ozdes
Şef
Diğer sendikalar sessiz kalmamalı.
07 Haziran 2018 00:26

Pdr-cemil
Daire Başkanı

Haftasonu gelmek istemiyoruz önlem alınmalıdır. Kurallar 1 kere delindi mi ülkede hukuk kalmaz..

Pdr-cemil, 4 ay önce - Alıntıya git

Yönetimin eğitime ve öğretmene bakışı ortada, Fazla iyimserlik ise her zaman hayalkırıklığı getirir.

07 Haziran 2018 00:59

ancelo
Müsteşar Yardımcısı

_ _ _

TEŞEKKÜRLER TES'E

07 Haziran 2018 02:34

meram42
Müsteşar Yardımcısı

zorla 26 27 ye seminer istiyor öğretmen .... muhalefet olacak ya

07 Haziran 2018 02:35

meram42
Müsteşar Yardımcısı

bence bakanlık burada öğretmeni düşünmüştür erken tatile çıksın diye ...

07 Haziran 2018 03:57

mutu_724
Daire Başkanı
Her şeye karşı çıkmaya çok alıştık bence. Kar-zarar tahlili yapamıyoruz. MEB burada niyeyse artık öğretmenin yararına bir uygulama yapmıştır. Beklenen bir durum olmadığından afalladık herhalde. Hemen itiraz. MEB çıksa dese " yoğun itirazlar sonucu haftasonu semineri kaldırdık. Ama Arife günü öğleye kadar ve 25-29 haziran arasına seminer koyduk. " Yasal olarak hiçbir sorun yoktu. Acaba o zaman ne olacaktı??? Kim nasıl itiraz edebilecekti
07 Haziran 2018 04:01

marmaralı_fizikçi
Aday Memur

MEB?de çalışıyorsanız küçük sürprizlere hazırlıklı olun :)

07 Haziran 2018 12:18

coming_soon41
Genel Müdür

zorla 26 27 ye seminer istiyor öğretmen .... muhalefet olacak ya

meram42, 4 ay önce - Alıntıya git

hocam ona ne gerek var 11-12 haziran saat 4 e kadar koy semineri olsun bitsin

07 Haziran 2018 13:34

fiatpalio1983
Şef

Antepte seminerler pazartesiye alındığına dair yazı geldi.

07 Haziran 2018 14:03

coming_soon41
Genel Müdür

Antepte seminerler pazartesiye alındığına dair yazı geldi.

fiatpalio1983, 4 ay önce - Alıntıya git

hocam var mı eliniz de yazı

07 Haziran 2018 14:04

coming_soon41
Genel Müdür

tebrikler Türk Eğitim Sen darısı diğer sendikaların başına :)

07 Haziran 2018 14:24

fiatpalio1983
Şef

Hocam yanlış anlamışım.Yazı toplantı tarihleri ile alakalıymış.

08 Haziran 2018 11:27

gokhankakiz
Daire Başkanı

merhaba. haftasonu seminerleri okulda çalışan düz memurlar için de zorunlu mu ?

08 Haziran 2018 15:26

berfin-meb
Genel Müdür

Hiçbir öğretmenin hafta sonunda seminer isteyeceğini zannetmiyorum..

Bayrama rastlaması bizim suçumuz değil..

Zaten geçmiş yıllarda hiç ek ders almayarak 3. hafta seminerleri yaparak bunu fazlasıyla hak

ettiğimizi düşünüyorum..Cumartesi Pazar seminerleri hafta içi tam gün yapılmadan tamamen

kaldırılmalıdır..

Nedense beniim de hala az da olsa bir umudum var..

berfin-meb, 4 ay önce - Alıntıya git

Umutlar bitti..

MEB yanlış yaptı..

Toplam 118 mesaj