Editörler : Pangaea
25 Mayıs 2018 18:48

keşke muhafaza yazsaydın şartların tutuyorsa

AHMET YİĞİT USLU, 6 yıl önce

Başvuran arkadaşlar ben büro personelliğine başvurdum ama ayrıca bir il seçme yeri yoktu sözlü mülakat aşamasında mı belirlenecek umarım yanlış bir şey yapmamışımdır. Gerçi Puanım 75,6 çok zor ama umut işte

25 Mayıs 2018 19:39

kura var ili seçtirmiyorlar ki
AHMET YİĞİT USLU, 6 yıl önce

Başvuran arkadaşlar ben büro personelliğine başvurdum ama ayrıca bir il seçme yeri yoktu sözlü mülakat aşamasında mı belirlenecek umarım yanlış bir şey yapmamışımdır. Gerçi Puanım 75,6 çok zor ama umut işte

Sadya1000
Aday Memur
25 Mayıs 2018 21:12

Merhaba. Birkac konuda fikrinizi almak istedim. Gumrugun en son alimi icin mulakat listelerine baktigimda puanlari yazmiyor. Listede sadece isimler var. Bu yuzden pek iyi tahmin yurutemiyorum. Puanim 81.1. gumrugun rotasyonlu memurluguna basvurdum. Buro personeli yani.ancak ilanda alinacak kisi sayisi 184 iken basvurdugumda ayni pozisyonu seçerken karsisinda 171 kisi yaziyordu. Nedenini anlayamadim. Mulakat listesine girme ihtimalim var mi sizce? Bir de en son alimlarin puanlarini da gosterir listelerine ulastiysaniz bana da linkini atarsaniz sevinirim. Cok teşekkür ederim.

hsyn1903
Aday Memur
25 Mayıs 2018 23:27

Çalışma ekonomisi neden secilmiyor bilen varmı

ibrahimka
Memur
25 Mayıs 2018 23:36

Kardeşim söylediğin gibi o aralıklarda çok yığılma var, umutluyuz her daim, umutsuz olmak mümine uygun bir şey değildir zaten. Zümer 53'te dediği gibi ümit kesmek yok, başvurmaya devam edeceğiz. Herkes için hayırlısı olsun inşallah.

Biraz erken olacak ama mülakatta ne soruyorlar, geçen katiplikteki gibi 5er 5er almıyorlardır inşallah, ve mülakat Ankara'da mı yapılıyor?

Atillatgba, 6 yıl önce

ibrahimkakardesim ben no yolayamam ama size burdan da yardımcı olabilirim ocak ayında gümrük yine mülakat yapmıştı ben ona girdim ve eğlendim 300 kişi muhafazası 900 kişi çağırdılar benim puan 78.3 tü 900 kişide 772. sirdaydom en son gelen kişi 77.8 yerdeydi tahmini söylemiyorum direk listeden konuşuyorum ama kesinlikle başvurun vay kaybetmesini lakin önemli olan mulakattayim durum hayırlısı olsun hakkimizda

Atillatgba
Şef
26 Mayıs 2018 00:18

hocam bizde 900 kişiydik 10 ar kişilik gruplar halinde alındık su an ki nasıl olcak bilmiyorum dediğim gibi 10 ar kişi çıktık 7. katta oluyor önce boy ölçümü yapılıyor tek tek sonra mülakat odasının yanında oturmak yerler var sıralamaya göre oturuyoruz zil çalıyor kapıyı çalıp içeri giriyoruz 5 tane komisyon üye şu var büyük ve oval bir masa var kendileri otur deyince oturuyoruz ve önce seni tanımaya yönelik sorular sonrada alan venel kültür sormaya başlıyorlar hocam artık ne çıkarsa bağrımıza komisyon üyeleri tek tek soru soruyor bir tanesi hariç o hiç konuşmuyor sadece gözlem yapıp beyler not ediyor ona takilmamayaçalışın soru sayısı 5 ile 7 arası olabiliyor yani durum böyle

ibrahimka, 6 yıl önce

Kardeşim söylediğin gibi o aralıklarda çok yığılma var, umutluyuz her daim, umutsuz olmak mümine uygun bir şey değildir zaten. Zümer 53'te dediği gibi ümit kesmek yok, başvurmaya devam edeceğiz. Herkes için hayırlısı olsun inşallah.

Biraz erken olacak ama mülakatta ne soruyorlar, geçen katiplikteki gibi 5er 5er almıyorlardır inşallah, ve mülakat Ankara'da mı yapılıyor?

ibrahimka
Memur
26 Mayıs 2018 00:48

Anlıyorum. Mülakat olayı sıkıntı her zamanki gibi. Sıralamaya girenler şanslı yinede. Bakalım bize sıralama gelecek mi :S Daha önceki alımlara baktım son 5 senede, 77 en düşük kapattığı puanmış. Ancak denk geldiğim kadarıyla bu kadarlık alımda olmamış. (Hatalı olabilirim çok detaylı araştırma fırsatım olmadı.)

Atillatgba, 6 yıl önce

hocam bizde 900 kişiydik 10 ar kişilik gruplar halinde alındık su an ki nasıl olcak bilmiyorum dediğim gibi 10 ar kişi çıktık 7. katta oluyor önce boy ölçümü yapılıyor tek tek sonra mülakat odasının yanında oturmak yerler var sıralamaya göre oturuyoruz zil çalıyor kapıyı çalıp içeri giriyoruz 5 tane komisyon üye şu var büyük ve oval bir masa var kendileri otur deyince oturuyoruz ve önce seni tanımaya yönelik sorular sonrada alan venel kültür sormaya başlıyorlar hocam artık ne çıkarsa bağrımıza komisyon üyeleri tek tek soru soruyor bir tanesi hariç o hiç konuşmuyor sadece gözlem yapıp beyler not ediyor ona takilmamayaçalışın soru sayısı 5 ile 7 arası olabiliyor yani durum böyle

ziyo
Memur
26 Mayıs 2018 00:50

arkadaşlar kpss bilgisine ulaşılamıyor diyor bende

Sadya1000
Aday Memur
26 Mayıs 2018 01:19

Arkadaslar p3 81 puanla buro personeli icin sansim nedir?

ziyo
Memur
26 Mayıs 2018 02:30

şimdide onaylamıyor ...

26 Mayıs 2018 09:21

olabilir, ama muhafaza için şansın daha yüksek olurdu

Sadya1000, 6 yıl önce

Arkadaslar p3 81 puanla buro personeli icin sansim nedir?

Atillatgba
Şef
26 Mayıs 2018 10:09

doğrusu Buz hocam 1250 bayag yüksek bi sayı ve 3750 kişi cagirilacagini da unutmamak gerek artık süpriz olsun bekleyelim bakalım hayırlısı olsun

ibrahimka, 6 yıl önce

Anlıyorum. Mülakat olayı sıkıntı her zamanki gibi. Sıralamaya girenler şanslı yinede. Bakalım bize sıralama gelecek mi :S Daha önceki alımlara baktım son 5 senede, 77 en düşük kapattığı puanmış. Ancak denk geldiğim kadarıyla bu kadarlık alımda olmamış. (Hatalı olabilirim çok detaylı araştırma fırsatım olmadı.)

26 Mayıs 2018 18:07

bilen var mı
dortbinbesyuzuc, 6 yıl önce
arkadaşlar eşi kamu sektöründe sabit bir kurumda çalısanlar dilekçe vererek kuradan muaf oluyorlar ankarada bu durum benim için geçerli ama çoğu ilanda iller içinde ankara hariç yazıyor.. bu durumda ankaranın da alım yaptığı 2 yer dışında yazamıyorum değil mi

violetter
Şube Müdürü
26 Mayıs 2018 18:08

eskiden muayene memurluğu da tıpkı muhafaza gibi aynı illeri kapsıyordu bir çok il vardı ve diğer memurlukların çoğunda da 81 ildi genelde. fakat bu sefer döner sermaye ve özellikle de muayene memurluğu sadece12 il için kuraya girecek ve bu illerin yarısı doğuda ya da biraz yumuşatmak gerekirse insanların çok istemeyeceği iller. eskiden 81 ilde şansınız çok daha fazla olurken bu sefer ilerin biraz riskli olması burada değişik bir puan skalası oluşturabilir. tabi buna dikkat edenler olursa. sonuçta neresi olursa giderim diyenler de var. sözleşmeli memurluk için Ağrı, Artvin,Hakkari,Hatay, İstanbul, Şırnak,Van gibi yerleri tercih etmeyecek kişiler de olacaktır. enteresan bir alım olacak.

27 Mayıs 2018 10:00

zaten yeni atanan arkadaşlar kendilerini yüksekova silopi doğubayazıt gibi yerlere hazırlasın

xxfth
Aday Memur
28 Mayıs 2018 10:34

ne kadar da çok biliyorsun. taserondan kadroya geçenler 4/B statüsü almıyor uydurma

necolgn, 6 yıl önce

arkadaşlar alım sözleşmeli olduğu için kafalar karışmış olabilir. sadece 657 4/b ye tabisiniz. şartlarınız maaşlarınız genel olarak aynı kadrolu olanlarla. kadrolu memur olanların karşılığı sözleşmelide büro personeli olarak geçiyor. ilk defa alınan bir şey değil yani

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi