Editörler : gubaz
18 Mayıs 2018 00:53   

İkramiye memura da verilmeli

Emekliye 800+800 verselerdi memura da 800 + 800 düşecekti. (13 miyon emekliden 200+200 tl kesip 3 milyon memura da 800+800 e denk geleceti ve herkese 800 tl verileceti) Yani aynı miktarda para. Şaşılacak şey doğrusu.Bu resmen dalga geçmek gibi bir şey.Ayrıca yeter artık demek lazım İşçinin ne özelliği var da yılda 4-6 ikramiye memura zırnık yok. Memur en düşük maaş alan kesim. Koca bir tezat. Lütfen adalet ve kalkınma partisi diye ortalıkta gezmeyin ve oy beklemeyin. Bu resmen rezalet ve dalga geçme mevzusu. Olay parayı da geçti ''Memurdan ne alıp veremediğiniz var. MESELE İKİNCİ SINIF MUAMELESİ GÖRMEK.''

18 Mayıs 2018 01:04

Ali7817
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
18 Mayıs 2018 01:08

xrainmannnx
Şef
Sayın hocam, ben size katılmıyorum. Bence ikramiyeye gerek yok bizim açımızdan. Olsaydı elbette iyi olurdu. Ama hep daha fazlasını istiyor insan.
Ali7817, 1 yıl önce - Alıntıya git

Niye senden 1000 tl fazla alan işçi ikramiye alıyor da gerek var da sana bana bize yok. Ben olayın gerekliliğine değil hakkanyete vurgu yaptım. İkisi ayrı şeyler.

18 Mayıs 2018 01:10

xrainmannnx
Şef

Benim anlamadığım, işçi ev geçindiriyor da memur çadırda mı yaşıyor, işçinin çocuğu okuyor da memurun çocuğu okumadan okumuş mu sayılıyor, işçinin yemek yemeğe hakkı var da memur taş kökümü yesin, yani işçi insan da memur insan değil mi, ne farkımız var yılda 4 ikramiye ve yanında bir sürü sosyal hak iyileştirmeleri, iki kesiminde iş vereni devlet değil mi, yani aradaki farkı anlayamıyorum, niye bu şekilde muamele yapılıyor hiç anlayamıyorum.

18 Mayıs 2018 02:00

Ali7817
Aday Memur

Niye senden 1000 tl fazla alan işçi ikramiye alıyor da gerek var da sana bana bize yok. Ben olayın gerekliliğine değil hakkanyete vurgu yaptım. İkisi ayrı şeyler.

xrainmannnx, 1 yıl önce - Alıntıya git
18 Mayıs 2018 05:07

SheyTanTüylü
Yasaklı
Hocam, mukayese esaslı değerlendirme yaparsanız başınız çok ağrır. Batı mentalitesiyle değil Doğu mantığıyla düşünmek daha çok mutlu ediyor insanı. Kanaat güzel şey.

Tuzunuz kuru sayın hocam o halde siz maaşınızın yarısını doğu mantalitesiyle düşününüz ve çocuk esirgeme ve yaşlı bakım evlerine yardımda bulunarak daha da mutlu olunuz maneviyat möhüm. Haydi buyrun burdan yakınız sayın HOCAM!

18 Mayıs 2018 08:38

bulaşıkkk
Şef
Sayın hocam, ben size katılmıyorum. Bence ikramiyeye gerek yok bizim açımızdan. Olsaydı elbette iyi olurdu. Ama hep daha fazlasını istiyor insan.

Nasıl "keriz" olunur konulu çalışmasını sunmuş arkadaş.

18 Mayıs 2018 08:51

hizmetliyimdir
Aday Memur
18 Mayıs 2018 09:25

hakkaniyet43
Aday Memur
memura ikramiye Verirseniz oyumuz akp veririz
hizmetliyimdir, 1 yıl önce - Alıntıya git

sana ikramiye değil su veren çeşmenin....

18 Mayıs 2018 10:21

R. Netsk
Aday Memur
Pekala
18 Mayıs 2018 10:54

omer_k
Aday Memur

Benim anlamadığım, işçi ev geçindiriyor da memur çadırda mı yaşıyor, işçinin çocuğu okuyor da memurun çocuğu okumadan okumuş mu sayılıyor, işçinin yemek yemeğe hakkı var da memur taş kökümü yesin, yani işçi insan da memur insan değil mi, ne farkımız var yılda 4 ikramiye ve yanında bir sürü sosyal hak iyileştirmeleri, iki kesiminde iş vereni devlet değil mi, yani aradaki farkı anlayamıyorum, niye bu şekilde muamele yapılıyor hiç anlayamıyorum.

xrainmannnx, 1 yıl önce - Alıntıya git

onların grev hakkı var istediğini kopartıyorlar

18 Mayıs 2018 11:18

nadirtopal
Aday Memur

+

18 Mayıs 2018 11:54

haiord.
Kapalı

memurda ikramıye almalı hatta en cok memurun hakkı işçilerin nereye nasıl girdiklerini biliyoruz malum. memur 90 alsın bi tarafını yırtsın onca para döksün karşılığı 0. adalet 0.

18 Mayıs 2018 12:06

hizmetliyimdir
Aday Memur

sana ikramiye değil su veren çeşmenin....

hakkaniyet43, 1 yıl önce - Alıntıya git
18 Mayıs 2018 13:22

hakkaniyet43
Aday Memur
ne alaka geçim derdindeyiz versin ikramiye oy vericez

sana bana vereceği maaşı ikramiyeyi emeğimize karşılık hakkımız olduğu için versin. oy namustur bin lira verdi diye oy mu vereceğiz tabiki herkes oyunu özgürce istediği partiye verebilir ama bunu bir şeyin karşılığı vermeyin iyi o zaman seçim rüşvetini kim fazla verirse ona verelim olurmu öyle şey haa geçim derdi derken tüm memurlar en azından senin sıkıntıdalar siz ve sizin gibi düşünenler böyle davrandığınız için memur bu gün bu kadar itibarsız

18 Mayıs 2018 13:26

doks
Memur

Bari biraz pahalıya satsaydınız oyunuzu.

18 Mayıs 2018 13:35

cem296
Daire Başkanı

okuma yazmam yok ,ampüle bas dediler bende bastım de gec :))

memurum deme bari

18 Mayıs 2018 15:01

silivripdr
Şef

muhtarlara para lazım

18 Mayıs 2018 15:58

Kürşad19
Aday Memur

Kamuda İkramiye almayan sadece memurlardır..

Buda çalışanlararasında ayrımcalık ve huzursuzluğa neden oluyor..

Hükümetten Milyonlarca Memur Müjdeli Haber bekliyor...

İkramiye Memurlara da Verilmeli !!!

Bayram Sadece İşçinin-Emekinin Değil, Memurunda Bayramı olsun Yüzü Gülsün !!!

18 Mayıs 2018 16:00

tnjktby
Aday Memur
Memura ikramiye verilsin . Hemde en kısa zamanda verin bizde bayramı yaşayalım .
18 Mayıs 2018 16:23

19bjk033
Aday Memur

Anca böyle memur forumlarında dile gelir bu. Bizi ne haber yapan var , Ne bir yerlerine takan. Yazıklar olsun. Hakkım haram zıkkım olsun.

Toplam 81 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?