Editörler :
21 Mayıs 2018 21:50   

Ev aldıktan sonra beyanname verme

Sayın forum üyeleri yeni bir ev satın aldım. Belediyeden emlak vergisi ödemeleri için sicil numarası almak gerekıyormuş. Bununla ilgili işlemler hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi?

01 Haziran 2018 14:01

chemtube
Memur

Tapu ile birlikte evin bağlı olduğu belediyeye gidiyorsunuz. oradan belediyenin emlak birimine müracat ediyorsunuz. oradan işleminiz yapılıyor.

Eğer yaptırmassanız (ki ben geçen yıl aldığım evin beyannamesini vermemiştim) senelik vergisini öderken cezalı ödersiniz. ciddi bir cezası yok ama belediye bunu çok geç tespit ederse cezada bu derece artacaktır.

02 Haziran 2018 01:30

06-DoktoR-06
Aday Memur

Tapu ile birlikte evin bağlı olduğu belediyeye gidiyorsunuz. oradan belediyenin emlak birimine müracat ediyorsunuz. oradan işleminiz yapılıyor.

Eğer yaptırmassanız (ki ben geçen yıl aldığım evin beyannamesini vermemiştim) senelik vergisini öderken cezalı ödersiniz. ciddi bir cezası yok ama belediye bunu çok geç tespit ederse cezada bu derece artacaktır.

chemtube, 5 ay önce - Alıntıya git

çok teşekkür ederim yardımınız için. Bir soru daha sorayım bu işlemin ayrıca ücreti var mı?

10 Haziran 2018 12:34

chemtube
Memur

çok teşekkür ederim yardımınız için. Bir soru daha sorayım bu işlemin ayrıca ücreti var mı?

06-DoktoR-06, 5 ay önce - Alıntıya git

kusura bakmayın biraz geç oldu Hayır hiç bir ücreti yok çünkü ev aldığınızı beyan ediyorsunuz. bundan sonra zaten vergilerini ödeyeceksiniz. evi sattığınız zamanda aynı şekilde beyanda bulunmanız gerekiyor.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?