Editörler : swat3410E.Kayı Han
23 Mayıs 2018 16:17

21.Dönem sağlıktan elenen birisi oalrak sorular cevaplanır ..!

Bu ankete 7 günde, 6 kişi oy kullandı ve 30/05/2018 16:17 tarihinde sona erdi.

asdf77100
Daire Başkanı
23 Mayıs 2018 16:24

Merhaba ben 1.derece av blok olanları eliyorlar mı bilgimiz var mı gördünüz mü hiç

oguzbelkirat
Aday Memur
23 Mayıs 2018 16:30

Yönetmelikte varsa eleniyorsun ha yoksa hastaneden ne sonuc cıkarsa cıksın ısterse senı elesınler dava açarak geri dönebilirsin .

asdf77100
Daire Başkanı
23 Mayıs 2018 16:42

Tedavi gerektirmeyen,hayatını etkilemeyen,Hafif iletim bozukluğu olarak geçiyor Hastanede Doktora sordum kardiyoloji B-3-b de bulunan ?nedeni bulunmayan ve başka kalp hastalığı ile birlikte olmayan,iletim ritim bozuklukları...? bu maddeye girdiğimi söyledi ama şöyle birşey daha buldum.

EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİNDE MADDE 3 ? Aynı Yönetmeliğe ekli EK-3?ün I-A bölümü aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 1) Hematoloji,''KARDİYOLOJİ'', gastroenteroloji, endokrinoloji, nefroloji, immunoloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıkları yönlerinden, mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, progresyon göstermeyen ve tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan, herhangi bir operasyon geçirmemiş olgular öğrenciliğe kabul edilir.

İki maddeyede giriyormuyum acaba

vitoscaletta
Şube Müdürü
23 Mayıs 2018 16:47

burnumun ucunda iki tane ben var elenme sebebi olur mu?

hücreduvarı
Aday Memur
23 Mayıs 2018 17:56

2 yıl önce bel fıtığı başlangıcı teşhisi konuldu fakat şuan herhangi bir ağrım ya da belimle ilgili bi sorunum yok bu sorun olur mu ?

izmitli91
Aday Memur
23 Mayıs 2018 18:05

tırnak yeme vardı eskiden bıraktım ama bi sorun olurmu

oguzbelkirat
Aday Memur
24 Mayıs 2018 13:16

Vallaha bilmiyorum. bir doktora sor onların ent bir bilgisi vardır . Dediğim gibi yönetmelikte yoksa gerekırse mahkemeye verıp donebılırsın

asdf77100, 6 yıl önce

Tedavi gerektirmeyen,hayatını etkilemeyen,Hafif iletim bozukluğu olarak geçiyor Hastanede Doktora sordum kardiyoloji B-3-b de bulunan ?nedeni bulunmayan ve başka kalp hastalığı ile birlikte olmayan,iletim ritim bozuklukları...? bu maddeye girdiğimi söyledi ama şöyle birşey daha buldum.

EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİNDE MADDE 3 ? Aynı Yönetmeliğe ekli EK-3?ün I-A bölümü aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 1) Hematoloji,''KARDİYOLOJİ'', gastroenteroloji, endokrinoloji, nefroloji, immunoloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıkları yönlerinden, mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, progresyon göstermeyen ve tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan, herhangi bir operasyon geçirmemiş olgular öğrenciliğe kabul edilir.

İki maddeyede giriyormuyum acaba

oguzbelkirat
Aday Memur
24 Mayıs 2018 13:17

okula baslayınca tekrar rapor almaya gıdıyorsun orada sıkıntı cıkmaz endiişelenme . :)

hücreduvarı, 6 yıl önce

2 yıl önce bel fıtığı başlangıcı teşhisi konuldu fakat şuan herhangi bir ağrım ya da belimle ilgili bi sorunum yok bu sorun olur mu ?

hakikititanik
Aday Memur
24 Mayıs 2018 14:37

doktor ekim 2017'de anksiyete teşhisi koydu. elenme sebebi olabilir mi ya da doktor sistemden görebilir mi geçmişi?

zenorzen
Kapalı
24 Mayıs 2018 17:03

Geçmiş olsun . Sizin durum neydi ? ve okulda genel olarak en çok neyden eleme yapıldı. Bilginiz varsa paylaşırsanız seviniriz.

ozzmann
Kapalı
24 Mayıs 2018 19:15

Kolumda omuza doğru bir adet kesik var faça izi gibi durıyor elenirmiyim küçük bir kesik 2cm falan

Fatihtekin3848
Kapalı
24 Mayıs 2018 21:05

Merhabalar ben el bilegimden eklem ici skafoid ameliyati oldum yonetmelik geregi eleniyorum ama elimdeki ameliyat izi 5 metreden gorunmeyecek sekilde sizce kazanma ve sagliktan gecme ihtimalim var midir hic

Osmndrn
Aday Memur
25 Mayıs 2018 10:17

Kalp kapağımda kaçırma var sorun olur mu ?

krieger38
Memur
25 Mayıs 2018 11:12

Eklem içi ameliyat her türlü engel isterse 1 mm olsun iz. Ön sağlıkta zaten inceliyor doktor vücudunda ameliyat izi yada faça izi yara bere var mı diye görürse ön sağlıkta direkt elerler.

Fatihtekin3848, 6 yıl önce

Merhabalar ben el bilegimden eklem ici skafoid ameliyati oldum yonetmelik geregi eleniyorum ama elimdeki ameliyat izi 5 metreden gorunmeyecek sekilde sizce kazanma ve sagliktan gecme ihtimalim var midir hic

krieger38
Memur
25 Mayıs 2018 11:13

Ön sağlık komisyonuna bağlı ama çok dikkat ediyorlar hele ki faça falansa yada öyle değerlendirirlerse eliyorlar. Kısmet yani büyük izlerle geçende var küçük izlerle elenende var.

ozzmann, 6 yıl önce

Kolumda omuza doğru bir adet kesik var faça izi gibi durıyor elenirmiyim küçük bir kesik 2cm falan

Kajmeran 23
Aday Memur
25 Mayıs 2018 14:13

merhabalar ben 22. dönem pomem başvurdum yüzümde yara izi yani scar var ön sağlıkta doktor fark etti beni beş mt koydu fark edilmiyor diye geçirdi içerdeki sağlıkta elenir miyim, iz uzun biraz 10 cm kadar kalin da değil kıl kadar incede değil. bilgilendirirsen çok sevinirim

krieger38
Memur
25 Mayıs 2018 14:36

Ön sağlıktan geçtiysen korkmana gerek yok. Benim sınıfımdaki bir arkadaşında kolunda 10 cm?eyakın çizik vardı ön sağlıktaki doktor onu fark etmemiş okulda da hiçbir sorun çıkmadı.

Kajmeran 23, 6 yıl önce
merhabalar ben 22. dönem pomem başvurdum yüzümde yara izi yani scar var ön sağlıkta doktor fark etti beni beş mt koydu fark edilmiyor diye geçirdi içerdeki sağlıkta elenir miyim, iz uzun biraz 10 cm kadar kalin da değil kıl kadar incede değil. bilgilendirirsen çok sevinirim

Kajmeran 23
Aday Memur
25 Mayıs 2018 15:23

teşekkür ederim inslh dediğiniz gibi olur, sağlıcakla
krieger38, 6 yıl önce

Ön sağlıktan geçtiysen korkmana gerek yok. Benim sınıfımdaki bir arkadaşında kolunda 10 cm?eyakın çizik vardı ön sağlıktaki doktor onu fark etmemiş okulda da hiçbir sorun çıkmadı.

Fatihtekin3848
Kapalı
25 Mayıs 2018 16:46

Evet biliyorum ama on sagliktan gecersem daha sonrasinda elnir miyim okulda falan sikinti olur mu

krieger38, 6 yıl önce

Eklem içi ameliyat her türlü engel isterse 1 mm olsun iz. Ön sağlıkta zaten inceliyor doktor vücudunda ameliyat izi yada faça izi yara bere var mı diye görürse ön sağlıkta direkt elerler.

Mrv1235
Aday Memur
26 Mayıs 2018 03:55

Akdeniz ateşi hastalığı yüzünden benim sözlüm de 21.dönemde elendi. Ama o ilaç kullanıyorum dedi doktora engel teşkil eder diyince elediler. Keşke söylemeseydi dedik fakat ilerde sağlık taramasında sorun olurdu. Zor bir durum gerçekten. Mülakattan elenince çaresi var ama sağlıkta olmuyor.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi