Editörler : swat3410

Kapalı
24 Mayıs 2018 16:52

3600 Belası

3600 bu teşkilatın gelişmesinin önünde en büyük beladır. En büyük musibettir. Ne zaman polis sorunu açılsa varsa yoksa 3600 konuştu dayılar, bunların yüzünden hiçbir polis sorunu konuşulmadı. Ne çalışma saatleri, ne ek mesai, ne senelik iznin arttırılması ne de başka bir.şey. Varsa yoksa 3600 diye diye teşkilatın sesi duyulmaz oldu.

Şimdi gelecekse eğer alın 3600'ünüzü de bi zahmet emekli olun gidin artık. Benim emekliliğime 30 sene var. Sokayım 3600üne. Tonla genç polis hayata küstü, intihar edenler var. Bundan sonra polis sorunlarından söz edilirse 3600'den konuşulmaz da kafamızı mikmezler. Gerçek sorunlarımız şimdi konuşulur.

mhmtın
Memur
24 Mayıs 2018 16:59

haklısın mesleğe yeni başlayan biri en az 30 sene çalışacak ve bu yaşa kadar perti çıkacak gençliğin baharında bu çileyi çekecek sonra al şu kadar para 20 yılda emekli yapsalar eyvallah ama öyle değil

AdemBey3
Aday Memur
24 Mayıs 2018 17:13

Begeneyim derken yanlışlıkla eski verdim kusura bakmasonuna kadar katılıyorum 50 yaşından sonra gelecek paraya sokayım bana para şimdi lazım bizim teşkilattan bi cacık olmaz

M a h b u b
Memur
24 Mayıs 2018 17:40

2007 de seçim öncesi Polislere Söz vermişti 11 yıl geçti hiç inandırıcı gelmedi

alperoni
Şef
24 Mayıs 2018 17:51

3600 diyen dayılar verilince emekli olun,kafa ütelemeyin.

Mehmet353535
Aday Memur
24 Mayıs 2018 18:31

3600 ne olduğunu bilmeyen dayilarin gölgesinde polislik yapan geri zekali o dayılar cebinde para varken polisliği seçti dümbük haddini bil hadsiz sinin gibi zibidileri cikbgoruyoz herşeyi eline yüzüne bulaştıran hadsiz sokakta iki kelime konuşmayıp o dayilarin gölgesinde sığınan öyle dayı mayi kullanma öyle çekin gidin demek senin gibi zibidileri haddi değil başlarım 3600 e de senin fazla çalışma Ada haddini bil adam gibi kelimeler kullan

M.Al
Kapalı
24 Mayıs 2018 18:35

Saygısızlık yapma abicim. Dayı demek hakaret değil, yaş itibariyle söylüyorum alınma. 3600'ü umarım alırsınız da emekli olursunuz ve inşallah teşkilat kendi asıl sorunlarını bu şekilde dile getirebilir.

Mehmet353535, 6 yıl önce

3600 ne olduğunu bilmeyen dayilarin gölgesinde polislik yapan geri zekali o dayılar cebinde para varken polisliği seçti dümbük haddini bil hadsiz sinin gibi zibidileri cikbgoruyoz herşeyi eline yüzüne bulaştıran hadsiz sokakta iki kelime konuşmayıp o dayilarin gölgesinde sığınan öyle dayı mayi kullanma öyle çekin gidin demek senin gibi zibidileri haddi değil başlarım 3600 e de senin fazla çalışma Ada haddini bil adam gibi kelimeler kullan

Mehmet353535
Aday Memur
24 Mayıs 2018 18:39

İnşallah inşallah herkes hakettiği alır hayırlısı olur

hasanazizz
Yasaklı
24 Mayıs 2018 18:54

Polise 3600 ek gösterge verilirse kısaca çalışırken maaslarında 80/ 90 tl. gibi bir artış altını çizerek söylüyorum net bilgi maaşında hic bir düşüş olmayacak ayrıca emekli olursa emekli maaşında 700 tl. lik bir artış ve toplu parada yani emekli ikramiyesinde enaz 30000 tl. lik bir artış demek.

Bozkurtv
Aday Memur
24 Mayıs 2018 20:49

tam da ben böyle bır başlık açacaktım. benım duzenlı calısma saatım olsa zaten emeklılıkte verılen ıkramıyeden fazlasını bırıktırırım. bu sekılde hergun calıs yol parası yemek parası taksı parası var olanda gıdıyor. ustelık aıleme ayıracagım zamanla huzurumun da yerıne gelecek olması emeklılıgıme kadar planlı ve daha mutlu yasayacak olmam da cabası. haa EN ÖNEMLISI AMIRIN MUDURUN KEYFIYATINDAN KURTULSAM DEYMEN KEYFIME. BU KADAR ARTI DURURKEN GIDIP 3600 E TAKILDINIZ YA PESS.. EN ÇOK SESIMIZIN CIKTIGI BU DÖNEMDI VE SECIM ÖNCESI ALABILIRDIK ISTEDIGIMIZI. AMA O TEK ATIMLIK BARUTUMUZU 3600 E KULLANDIK. BUNDAN SONRA KIMSE AMIRDEN MUDURDEN ADALETSIZLIKTEN DERT YANMASIN BENCE

hasanazizz
Yasaklı
24 Mayıs 2018 21:43

Yeni memur arkadaslar 3600 ü sorgulayanlar sene 1996 üsküdarda çalışıyoruz eski memurlar bilir orta kalı bir başkomiserle emekliligi gelmiş bir polis memuru abimiz emeklilikten ekgöstergelerden felan konuşuyorlar ne konustuklarını anlsmıyorum içimdende gülüyorum bunlar ne anlatıyor hiç birsey anlamıyorum diyorum aradan 22 sene gecti göz acıp kapayıncaya kadar benim emekligim geldi şimdi onları çok daha iyi anlıyorum onlar faydalanamadılar belkide hakkın rahmetine kavustular bu 3600 olayı gercekten çok önemli arkadaslar enaz 3500 tl emekli aylıgı emekli ikramiyesinde 30000 tl artış çalışırkende maaşta 100 tl artış demek.

iamapoliceman
Daire Başkanı
24 Mayıs 2018 21:56

emekli olacakların umrunda değil bu dediklerin devrem. adamlar biz paçayı kurtardık modundalar. en başından beridir ben bu 3600e karşıydım ama yapacak bir şey yok
Bozkurtv, 6 yıl önce

tam da ben böyle bır başlık açacaktım. benım duzenlı calısma saatım olsa zaten emeklılıkte verılen ıkramıyeden fazlasını bırıktırırım. bu sekılde hergun calıs yol parası yemek parası taksı parası var olanda gıdıyor. ustelık aıleme ayıracagım zamanla huzurumun da yerıne gelecek olması emeklılıgıme kadar planlı ve daha mutlu yasayacak olmam da cabası. haa EN ÖNEMLISI AMIRIN MUDURUN KEYFIYATINDAN KURTULSAM DEYMEN KEYFIME. BU KADAR ARTI DURURKEN GIDIP 3600 E TAKILDINIZ YA PESS.. EN ÇOK SESIMIZIN CIKTIGI BU DÖNEMDI VE SECIM ÖNCESI ALABILIRDIK ISTEDIGIMIZI. AMA O TEK ATIMLIK BARUTUMUZU 3600 E KULLANDIK. BUNDAN SONRA KIMSE AMIRDEN MUDURDEN ADALETSIZLIKTEN DERT YANMASIN BENCE

Felsef
Kapalı
24 Mayıs 2018 21:57

Arkadaşlar meslektaşlar lütfen birbirinizi kırmayın değmez ortada verilen bir hak dahi yok özellikle meslek büyüğü eski memur meslektaşlarımıza karşı üslubumuza biraz daha dikkat edelim biz yeni memuruz şu kadar eğitim aldık ayaklarını bırakalım eski memurlar tecrübeleriyle bu teşkilatın bel kemikleri hepimiz bir olup birbirimize sahip çıkıp saygı duymalıyız

BEYAZ ATLI KIRO
Aday Memur
24 Mayıs 2018 22:20

3600 polis memuru için büyük başarıdır ihtiyar dediklerinizin durumuna yarın dusmeyeceginizim garantisini kim verebili ? maaşlı emekliliğe enaz 15 yılim var.doğru 3600 çalışan uzun süre çalışması gereken için bişey ifade etmeyebilir ama bilesiniz ki 3600 yüzünden geçim derdi başta olmak üzere emekli olamayan çok abimiz var.keşke çalışanı da düşünüp 3600 yanına bişeyler de yapılsa.

hasanazizz
Yasaklı
24 Mayıs 2018 22:59

3600 verilirse maaslar düşecek diyen arkadaşlar şuan ekgösterge 3000×maaş katsayısı 0.108550: 325.65 tl. 3600× 0.108550: 390.78 tl. görüldügü gibi maasta eksilme yok artış var.

24 Mayıs 2018 23:32

Mal mısın nesin mesleğe yıllarını vermiş insanlara dayılar diye hitap edip aşağılayamazsın kimsin oğlum sen

hasanazizz
Yasaklı
24 Mayıs 2018 23:34

Kardeş bu isleri bilmiyorsan konuşma 3600 den maas alip kesintide onun üzerinden olacak hic bir hak kaybı yok tam terdi artış olacak. Derece 1/4 olanlar 3600 ekgösterge derece 2/1olanlar 3000 ek gösterge sıralama yukarı dogru giderek tüm memur ek göstergeleri artmış olacak.

24 Mayıs 2018 23:35

Eski memurlar görün işte dünkü askerlik yapmamış ast üst bilmeyen densizlerin sözlerini fırsat vermeyin bunlara görevde arkanıza saklanmalarına izin vermeyin

24 Mayıs 2018 23:38

Hakareti yetmemiş birde sokayım 3600 üne demiş teşkilatı bunlar bitirdi işte aldıkları elbiseyi ilk önce terziye götürüp üstüne yapışacak derecede yaptırıp giyen Gözde gözlük elde 12 saat akıllı telefon

karanka111
Şube Müdürü
24 Mayıs 2018 23:45

3600 inşallah teşkilatımıza hayırlı olur, yeni memurlar vaktin nasıl geçtiğini bilemeyecekler

M.Al
Kapalı
24 Mayıs 2018 23:51

1- Dayı bir hakaret kelimesi değildir.

2- 3600 verilmesin diye bir şey demedim! Benim kızgınlığım tek polis sorunu olarak 3600'den söz eden ve bunu genç memurlara bile dikte eden bencilleredir! Tonla sorunumuz var sadece 3600'dem söz ediyorsunuz varsa yoksa 3600. Umarım alırsınız da emekli olup bizi asıl sorunlarımızla başbaşa bırakırsınız. Bu vesileyle gerçek sorunlarımızı dile getiririz. Alınacak başka şey bulun. Bu başlıkta herhangi bir hakaret yoktur değerli abilerim.

Toplam 132 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi