Editörler : nayzen
26 Mayıs 2018 14:20   

Genel idare hizmetlerinde çalışan memurlara da 3600 ek gösterge istiyoruz. Yoksa biz ikinci sınıf mı

Genel İdare Hizmetlerinde çalışan Üniversite mezunu memurlar 2200 ek göstergede çalışırken, lise mezunu din görevlileri, hemşire ve polislere 3600 ek gösterge verilmesi büyük haksızlık. Sayın çalışma bakanım biz ikinci sınıf memur muyuz ki bu haksızlık yapılıyor.

26 Mayıs 2018 14:24

malisylr
Aday Memur

Üye olmak isteyen arkadaşlar özelden msj atabilirler.

26 Mayıs 2018 14:27

malisylr
Aday Memur

Sosyal medyada grup oluşturup birlik olmalıyız.

28 Mayıs 2018 11:48

orzafer
Aday Memur

Bir türlü adaleti sağlayamayan bu Hükumete oy vermek artık içimden gelmiyor.

28 Mayıs 2018 12:06

malisylr
Aday Memur

Arkadaşlar change.org sitesindeki imza kampanyasına katılım sağlayın lütfen.

29 Mayıs 2018 09:18

yunuskekec
Şube Müdürü

Genel İdare Hizmetleri artık hesaba alınmalı bu maaşlarla olmuyor fabrikaya giren işçiden daha az maaş alıyoruz. imkanlarımızın bu kadar kısıtlanması hiç doğru değil.

03 Haziran 2018 09:01

Daktilograf54
Kapalı

Açıkçası ben 3600 ek gösterge istemiyorum, benim gibi 2008 sonrası hiç bir GİH arkadaşım da boşuna istememeli... 65 yaşında emekli olabileceğiz, torunlarım ne yapsın benim ek göstergemi ? 3 kuruş fazla ikramiyemi ? Maaşım zaten kalamayacak o yaşa kadar çocuklarım muhakkak yeterince büyümüş kendi hayatını kurmuş olacaktır yani maaşımın da bir faydası olacağı söylenemez. Kendime gelince... 65 yaşında emekli olduktan sonra kaç sene daha yaşayabileceğim ki 3 kuruş fazla maaşla rahat etmenin hesabını yapayım ? Hoş yapabilecek kadar yaşayacak mıyım o da belirsiz, şartlar hepimizin malumu... Ben öncelikle 2008 sonrası memurlar için emeklilik yaşının makul bir düzeye çekilmesini istiyorum, akabinde GİH memurlarına en az emekli maaşlarını etkilediği kadar maaşı etkileyen bir iyileştirme seyyanen yapılmalı, zaten emekli olacak kadar bile yaşayabileceğimiz meçhulken yaşarken bari biraz rahat edelim. Aile yardımları arttırılmalı ki eşlerimiz çalışmak zorunda kalmasın, çocuklarımızı emanetçiler büyütmesin. Bir çocuk daha istediğimizde eşimizin ücretsiz izne ayrılması korkusunu yaşamayalım, ne yaparız demeyelim, ya da eşleri hiç çalışmayan arkadaşlarımız bir ayakkabının, bir takım elbisenin getireceği yükten korkmasın. Bu sayede hem çocuk yapmak da özendirilmiş olur, hem de kadına verilen değer daha fazla gösterilmiş olur diye düşünüyorum. Bunlar uçuk talepler değil, yeter ki bizlere değer verildiği, kamunun üvey evlatları olmadığımız gösterilmek istensin. Ayrıca daha da arttırılabilir yapılabilecekler, yeter ki yapılmak istensin.

04 Haziran 2018 12:08

52sef10
Genel Müdür

TEÇ-SEN bu konuda 06/06/2018 çarşamba günü saat 12:30 da 81 ilde İL MEM önünde Basın açıklaması yapacak.

Katılmanızı arz ederim

04 Haziran 2018 12:34

mknight
Memur

lütfen herkez 3600 ek göstergenin tüm memurlara verilmesi için cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine taleptte bulunsun.. e-devlet'e Cumhurbaşkanına yazın bsşlığından cumhurbaşkanına direk mesaj gönderebiliyorsunuz. ben yazdım umarım yüzlerce kişi yazar böylece 3600 ek göstergeye tüm memurlar dahil edilir

04 Haziran 2018 16:39

flbozkurt
Aday Memur

6. Derecede olan personel 1. Dereceli, zabıta Müdürlüğüne atanması halinde 2200 ek göstergeden faydalana bilirmi ?

06 Haziran 2018 08:16

malisylr
Aday Memur

Arkadaşlar e.devlet'ten Cumhurbaşkanlığına ne kadar çok talepte bulunabilirsek, dikkate alınacağını umuyorum. Tüm bizim durumumuzda olan kamu çalışanlarına ulaşarak bu konu hakkında kamuoyu oluşturabiliriz.

06 Haziran 2018 14:51

suyaku
Aday Memur
09 Haziran 2018 17:58

mavi_umut
Kapalı

İkinci Üçğncü

17 Haziran 2018 04:08

xrainmannnx
Şef

Genel idare hizmetleri sınıfında lise mezunu kişiler de çalışabildiği veya atandığı için 3600 ek gösterge vermezler.

07 Ocak 2019 15:43

ramazan11233

katılıyorum haksızlık hiçbir iş zorluğu olmayan din görevlileri ve gih amirlerinede verilmesi ayrıca bir haksızlıktır.

10 Aralık 2019 11:00

Sait YİĞİT
Aday Memur

Bu çok açık ve net bir haksızlık eğer bizede vermezlerse mahkeme temizler bu işi 15 senedir 1/4 2200 ek göstergede bekliyoruz.

10 Aralık 2019 13:34

xmusax
Kapalı
3600 ek gösterge ayrım yapılmadan bütün memurlara verilmelidir.ayrıca bayramlarda çalışan bütün memurlara diğer kamu çalışanlarının aldığı kadar bayram parası geriye dönük tarihli ödenmelidir.unutmayalım ki dar gelirli emekli memur 3.000 lira alırken onun dengi kamu işçisi 7.000
10 Aralık 2019 13:37

xmusax
Kapalı
ikinci sınıf memur çalışan olmak istemiyorum.kamuda gelir adaleti istiyorum.
10 Aralık 2019 16:36

alibrtc
Şef

3600'ü bahsedilen unvanlara da vermeyecekleri ve sadece seçim vaadi kandırmacası olduğu kanaatindeyim. Ama verilirse de tabi ki ayrım yapılmaksızın tüm sınıflara verilmeli.

Toplam 18 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?