Editörler :
01 Haziran 2018 08:44   

Mahkeme 4/b'li memurun eş durumu mazeret tayin talebini haklı buldu kaynak mahkeme 4/b'li memurun

Kamuda 4/B statüsünde sözleşmeli olarak çalışanlara mahkemeden eş durumu mazeret tayini müjdesi geldi. 4/B sözleşmeli olarak İstanbul?da görev yapan memurun Bursa?da sigortalı olarak çalışan eşinin şirketinin İstanbul?da bulunmaması nedeniyle kendisinin eş durumu mazeretinden yararlandırılması talebi İdare Mahkemesi tarafından haklı bulundu.

Kaynak: Mahkeme 4/B'li Memurun Eş Durumu Mazeret Tayin Talebini Haklı Buldu

01 Haziran 2018 12:52

24duygu24
Memur
bu mesaji burda yayinlayandan Allah razi olsun ne muradi varsa versn. sonunda bir umut isigi dogdu. ama 4b lileri boylesine derinden ilgilendiren boylesine onemli bi konuyu memurlar net yine haber yapmadi. sasirdik mi ??? HAYIR...4b linin ozluk haklarindan mahrum birakilmasi bir zulumdur. bir zulme sessiz kaliyorsaniz sizde zulmedenlerden sayilirsiniz....
01 Haziran 2018 17:04

a.bicak2142
Aday Memur

aynen öyle bende onu merak ettim memurlar net niye böyle bir paylaşım yapmıyor.

01 Haziran 2018 19:04

buraktsn95
Şef

Sigortalı çalışan eş şu kadar sene sigortalı çalışacak diye bir durum var mı arkadaşlar kendim sigortalıyım eşim 4b 4+2 abt. nasıl bir yol izleyelim

01 Haziran 2018 19:06

Shrc
Aday Memur
Mahkeme İstanbul'daydı arkadaşlar aldığım kesin bilgiye göre dava kazanıldı fakat üst mahkemeye taşınacak tabi bu süreç de 1 yılı bulabilir diyor avukat ama ne olursa olsun bu bizim için bir umut
01 Haziran 2018 19:15

Mühendisadayi
Kapalı

Eşi polis asker olan sözleşmelilerin durumu ne olur acaba ya eğer onu da yanıma göndermezlerse bende dava açacağım.

01 Haziran 2018 20:24

Hakç
Şube Müdürü

Aileler ayrı yavrular ayrı tayin hakkı yok görevde yükselme yok kpss ile atanmadık mı bizler ailemizden ayrıyız 5 yıl oldu kadro hakkımız verilsin

01 Haziran 2018 22:52

4bli ebe
Aday Memur

esim tsk da bende dava açtım 15 hazirana kadar bakanlik cevap vermezse mahkeme avukatin yolladiklariyla karar vericek

03 Haziran 2018 22:10

Bsrtn
Aday Memur
Mahkeme İstanbul'daydı arkadaşlar aldığım kesin bilgiye göre dava kazanıldı fakat üst mahkemeye taşınacak tabi bu süreç de 1 yılı bulabilir diyor avukat ama ne olursa olsun bu bizim için bir umut
Shrc, 1 yıl önce - Alıntıya git
Bu dava ne zaman açılmış ne kadar sürmüş dava süreci bilginiz var mı acaba?
04 Haziran 2018 08:48

london344
Aday Memur

+

04 Haziran 2018 13:32

Bıyoteknolog
Aday Memur

Benim eşim de tsk da ben 4B liyim. Tsk da çalıştığı için eş durumu olur diye duymuştm ama olmuyor mu

15 Eylül 2018 20:18

a.bicak2142
Aday Memur
Arkadaşlar bir ses çıktı mı ?
17 Eylül 2018 14:56

mhtksg
Aday Memur

Boşuna heveslenmeyin. Bu dava İstanbul 8. idare mahkemesinde görüldü ve ilk duruşmada yani yürütmeyi durdurma kararı olumlu sonuçlandı. Bunun gibi bir çok emsal dava var. Bizde aynı durumda dava açtık istanbul 6. idare mahkemesinde davamız görülüyor. Yürütmeyi durdurma red oldu. İtiraz ettik üst kuruldan yine red oldu. Şimdi esas kararın verilmesini bekliyoruz. Bu tür davaları emsal gösterdik ama sonuç alamıyoruz. Aynı adliyede olsa bile hakimler farklı karar verebilirmiş. Aynı şartlarda olmamıza rağmen başkaları kazanırken biz kazanamadık. neymiş bu iş siyasetle çözülürmüş. Yok işte kardeşim kimsemiz yok .Adalet niye var o zaman.

18 Eylül 2018 20:33

omerfaruk2360
Aday Memur
Ben 1 yıllık sözleşmeliyim 4b'li. Eşim yeni atandı 4+2 Ye tabi 4b'li. Yanına mazeret tayini talep etmem için eşimin belli bi süre çalışması gerekir mi yoksa erkek olarak ben yanına gideblr mym hemen?
25 Kasım 2018 02:57

tg2029
Şef
Ben 1 yıllık sözleşmeliyim 4b'li. Eşim yeni atandı 4+2 Ye tabi 4b'li. Yanına mazeret tayini talep etmem için eşimin belli bi süre çalışması gerekir mi yoksa erkek olarak ben yanına gideblr mym hemen?
omerfaruk2360, 11 ay önce - Alıntıya git
sen gidecen. hiç olmadı geçici görevlendirme iste yolluksuz harcırahsız
20 Mayıs 2019 10:56

a.bicak2142
Aday Memur

....

Toplam 15 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?