Editörler : swat3410E.Kayı Han
02 Haziran 2018 19:08

7 bin bekçi alımı hakkında

selamunaleyküm hayırlı ramazanlar bu dönem toplam 7.000 bekçi alımı yapılacak.Bu sayı duyduğum kadarıyla 73-81 il arasında paylaştırılacak.

istenilen bazı şartlar

askerlik hizmetinin yapmış olmak

ikametgah şartı

30 yaş sınırı

sizce buradaki şartlarda değişlik olablir mi? birde bekçi olan kardeşlerimiz varsa yazılı ve sözlü sınavda ne çıkıyor yazılı sınav kolay mı? galiba birde bu sene ek olarak spor mülakatı eklenecekmiş ? bekçi olan kardeşlermiz cevap verip bilgilendirirse memnun oluruz:)

Asdhahdhdhshd
Aday Memur
07 Haziran 2018 02:37

.
08 Haziran 2018 18:24

Bekçilikle ilgili tecrübeli kişilerden yorum alabilsek çok güzel olurdu.

Bir de polislik mi bekçilik mi? Hangisi neden avantajlı?

Asdhahdhdhshd
Aday Memur
09 Haziran 2018 15:18

Humblemea bence bekçilik kardeşim, çakılı kadrosun,memleketindesin,devlet memurusun maaşlarıda polisden 300 400 lira kadar aşağı,birtek gece çalışma olayı var askerde gece nöbetine nasıl alışıyorsan 1 haftada bunada alışırsın sonra büyükşehirlerde vardiyalı olduğu da oluyormuş.Kamu kurumlarında falan nöbet tutturuyorlarmis oda şans işi...

yas8
Şef
09 Haziran 2018 15:48

Maaşı 1000-1200 Aşağı, genellikle gece çalışma dez avantajı

Artısı doğu görevi yok. Doğu görevi olmadığı gibi kendi şehrindesin. Polis her an insanla amirle uğraşır senin kafan daha rahattır. Eğitimi var mı varsa ne kadar bilmiyorum ama polisliğinki kadar uzun değildir.

slm08
Daire Başkanı
09 Haziran 2018 16:10

maaşı 3 binden az değil zam olacak zaten

eğitimleri uzun srüüyor ama pomem gibiydi sanırım hatta daha uzun da olaiblir ama mini 5-6 ay sürer

polise göre çok rahat gece çalışıyorsun tek sıkıntı o ama maaşı devlet garantisi artı polis gibisin işte silahın var işlem yapma yetkin var

yani üniversite mezunuyuz bekçi olacağız falan diyenleri görüyorum çevremde ama özel sektörde ezilmektense her türlü bekçilik yapılır parası da iyi dediğim gibi

askerliği yapmış olsam başvururdum bende polis olacağına bekçi ol,kendi semtinde çalışacaksın bir yere gönderilme durumun da yok

Sadık2648
Aday Memur
09 Haziran 2018 18:37

Şuanda askerde olanlar basvuramıyo sanırım keşke böyle bi imkan sunsalardı

vvilla
Kapalı
10 Haziran 2018 00:49

sadece izmir 100 kişi alıyo;başvuru ücreti 100 tl.

ee kkoca izmirden buna 10.000 kişi en az başvursa güzel para valla :)

10 Haziran 2018 15:13

Hataysa 170 alındı 163 inci asıl olarak kazandım yanlız sagliktan elendim atamam olmadı böbreğinde taş olanlar dikkatli ololsun inş sizler atanırsınız 7 aylık emek boşa gitti 9 milim bobregimde taş cikti

10 Haziran 2018 16:26

geçmiş olsun kardeş üzüldüm snn adına zor bir durum yazılı sınavda neler çıkıyor acaba zor mu kolay mı? sınav

viranaoldum, 6 yıl önce

Hataysa 170 alındı 163 inci asıl olarak kazandım yanlız sagliktan elendim atamam olmadı böbreğinde taş olanlar dikkatli ololsun inş sizler atanırsınız 7 aylık emek boşa gitti 9 milim bobregimde taş cikti

11 Haziran 2018 00:49

Kpss sınavı gibi.

11 Haziran 2018 00:52

Emin ol 7 ay uğraştım tam atanacakken ankara sağlık daire başkanligi benu eledi resmen ailecek yikildik. Böbreğinde 9 milim taş olmasa udi şu nöbet tutu yordum ama olmayınca olmuyor işte

11 Haziran 2018 00:53

Emin ol 7 ay uğraştım tam atanacakken ankara sağlık daire başkanligi benu eledi resmen ailecek yikildik. Böbreğinde 9 milim taş olmasa udi şu nöbet tutu yordum ama olmayınca olmuyor işte

11 Haziran 2018 19:32

bu sene parkurda eklenecekmiş yazılı ve sınav harici nasıl olacak acaba

GazKesmez
Aday Memur
12 Haziran 2018 11:40

Yazılı sınavda puanınız kaçtı ? Ve mezuniyet durumunuz nedir ?
viranaoldum, 6 yıl önce

12 Haziran 2018 14:28

Lisans mezunuyum puan 65

12 Haziran 2018 15:29

Bir daha mesaj atmaycagum çok kötü canım sıkılıyor arkadaşlar bir daha bu siteye girmeyeceğim dedigim gibi bu işler nasip ışı bak kazandim son asamada sagliktan elendim bir yere kadar oluyor ama obdan sonra nasip değilse yine engel cikiyor.by

12 Haziran 2018 21:05

sınavda matematik varmıydı? eğer varsa çok mu zordu

viranaoldum, 6 yıl önce

Lisans mezunuyum puan 65

13 Haziran 2018 13:24

Merhaba arkadaşlar ben de ist 2000 aldığı dönemde bekçi oldum. Özetleyerek yazayim.

kaymakamlık mülakatı (1ay)

yazılı sınav (1ay)

güvenlik soruşturması (1ay)

sağlık kurulu (1ay)

atama bekleme karakolda (2hafta) takılma.

eğitim : 15gün seminer (g.tepe veya üsküdar) 15 gün acm (kilyos) silahlı kelepçeli eğitim alıyorsunuz.

şu an parkur sınavı araya katıldı vs alım ist içi çok düşük.

sosyal haklar : ortalama 3500 maaş bekar (bank.promosyon dahil) + 280tl (teror tazminatı) olarak işliyor.

bu ay zam görmedik öteki ay zamlı maaş yatar artık.

mevzuat yönüyle pvskya tabiyiz. Polisten farkımız yok. silah taşıma gbt silah araç sorgulama, asayişi sağlama vb. 12/36ya daha geçmedik. İstda 36 ilçe 12/36 çalışıyor. akşam 7 sabah 7 olarak. gerçekten rahat bi sistem. tavsiye ederim... bu alımdan sonra 10.000 alım olacak.

fatihirmak
Aday Memur
13 Haziran 2018 16:48

Ya benim anlamadığım 30 yaş sınırı arkadaş hayata atılma yaşı 30 oldu zaten 2000 li adamı alıyor da 87 liyim yaşa takılıyorum ikibinli adama onay var ya şaka gibi ne yapacak oçocuk bu işleri başvuranı da yok he ona rağmen duruyor yaş ortalamasını çıkarmaları lazım her kurumda

Asdhahdhdhshd
Aday Memur
14 Haziran 2018 04:51

kardeş azına sağlık açık ve net gayet , gerçekten de mülakatti vs.di 3 ay sürüyor he vay anasını,sizin dönemde parkur yok muydu? Bu alımları PA yapıyor ya işlemler daha hızlı işler belki ne dersin?
rebirthgokhan, 6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar ben de ist 2000 aldığı dönemde bekçi oldum. Özetleyerek yazayim.

kaymakamlık mülakatı (1ay)

yazılı sınav (1ay)

güvenlik soruşturması (1ay)

sağlık kurulu (1ay)

atama bekleme karakolda (2hafta) takılma.

eğitim : 15gün seminer (g.tepe veya üsküdar) 15 gün acm (kilyos) silahlı kelepçeli eğitim alıyorsunuz.

şu an parkur sınavı araya katıldı vs alım ist içi çok düşük.

sosyal haklar : ortalama 3500 maaş bekar (bank.promosyon dahil) + 280tl (teror tazminatı) olarak işliyor.

bu ay zam görmedik öteki ay zamlı maaş yatar artık.

mevzuat yönüyle pvskya tabiyiz. Polisten farkımız yok. silah taşıma gbt silah araç sorgulama, asayişi sağlama vb. 12/36ya daha geçmedik. İstda 36 ilçe 12/36 çalışıyor. akşam 7 sabah 7 olarak. gerçekten rahat bi sistem. tavsiye ederim... bu alımdan sonra 10.000 alım olacak.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi