Editörler :
04 Haziran 2018 18:51   

Kit'ler engelli memur alıyor mu

veya engelli olup 399a tabi kadroya atanabilir miyiz? EKPSS ile.

04 Haziran 2018 21:32

hasanbey6671
Aday Memur

Evet ekpss atama dönmelerinde çeşitli kit kurumları kontejan veriyor.

04 Haziran 2018 23:38

erkek.memur
Aday Memur

Evet ekpss atama dönmelerinde çeşitli kit kurumları kontejan veriyor.

hasanbey6671, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ben almıyor diye biliyordum çok sevindim. Daha önce memurluk için ekpssde kadro açan kurum

var mı 399a tabi? kit maaşları yüksek değil mi, düz memurluk için belediye mi kit mi desem?

05 Haziran 2018 07:24

hasanbey6671
Aday Memur

Ben almıyor diye biliyordum çok sevindim. Daha önce memurluk için ekpssde kadro açan kurum

var mı 399a tabi? kit maaşları yüksek değil mi, düz memurluk için belediye mi kit mi desem?

erkek.memur, 1 yıl önce - Alıntıya git
Mke dhmi ve eti maden işletmesi açmıştı. Beledilerde, her belediyenin sosyal denge tazminatı farklıdır bu sebeple ilk aylarda kit maaşı fazladır ancak kitte vergi dilimlerine daha çabuk girersin bu sebeple oran birbirine yaklaşır tabi bu dhmi hariç diğer kurumlar için
05 Haziran 2018 10:36

erkek.memur
Aday Memur
Mke dhmi ve eti maden işletmesi açmıştı. Beledilerde, her belediyenin sosyal denge tazminatı farklıdır bu sebeple ilk aylarda kit maaşı fazladır ancak kitte vergi dilimlerine daha çabuk girersin bu sebeple oran birbirine yaklaşır tabi bu dhmi hariç diğer kurumlar için
hasanbey6671, 1 yıl önce - Alıntıya git

dhmi neden hariç?

16 Haziran 2019 13:11

erkek.memur
Aday Memur

Engelli olanlar hep düşük maaşlı yerlerde mi çalışıyor? DHMİ gibi kitler engelli memur almıyorlar mı

24 Temmuz 2019 09:20

''yaprak_dökümü''
Memur

hocam kitler engelli memur alımı yapmıyor garip bir şekilde. engelli açığı da var bu kurumlarda ama durum böyle ne yazık ki. bilindiği üzere kitler 657 den fazla maaş alır. avantajı çok. ama 657 harici alım yapılmıyor maalesef. ben işçiyim 399 yani kitlere kadro açılmadığı için hiç tercih yapmadım.

size 657 ile 399 (kitler) bir örnek vereyim maaş konusunda öyle bir uçurum var ki

399 (kitler) benim çalıştığım kurumda tekniker maaşı 1 temmuz itibariyle 6.500 TL

657 memur tekniker tahminimce alacağı en fazla 4.500 gibidir pek bilgim yok da.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?