Editörler : supporters.

11 Haziran 2018 20:25

Öneri

Merhaba Arkadaşlar. Hukuk Fakültesi 3. Sınıfa Öğrencisiyim. Borçlar Özel, Ceza Özel, Eşya Hukuku ve Medeni Usul Hukuku İçin Hangi Kitapları Önerirsiniz?

uzumsuyu
Genel Müdür
11 Haziran 2018 20:50

Merhabalar öncelikle ders kitabı için mi soruyorsunuz yoksa adli yargı sınavına çalışmak için mi ona göre cevaplandıracağım sorunuzu.

TheJudge1997
Kapalı
11 Haziran 2018 21:10

Fark nedir?

uzumsuyu, 6 yıl önce

Merhabalar öncelikle ders kitabı için mi soruyorsunuz yoksa adli yargı sınavına çalışmak için mi ona göre cevaplandıracağım sorunuzu.

uzumsuyu
Genel Müdür
11 Haziran 2018 22:43

Hakimlik sınavında doktrin ve yargıtay kararlarından arınmıştır ve böylelikle daha akılda kalıcı olduğunu düşünmekteyiz bir adaylar. Yani net bilgi ve akılda kalıcılık amaçlanıyor. Fakültede kullandığımız kitaplar ise değerli hocalarımızın akademik yayınları size hukuk açısından çok şey katar ama hakimlik sınavına çalışırken olumsuz etki yaratabilir.

TheJudge1997, 6 yıl önce

Fark nedir?

TheJudge1997
Kapalı
12 Haziran 2018 23:40

Ders kitabı için ne önerirsiniz?

uzumsuyu, 6 yıl önce

Hakimlik sınavında doktrin ve yargıtay kararlarından arınmıştır ve böylelikle daha akılda kalıcı olduğunu düşünmekteyiz bir adaylar. Yani net bilgi ve akılda kalıcılık amaçlanıyor. Fakültede kullandığımız kitaplar ise değerli hocalarımızın akademik yayınları size hukuk açısından çok şey katar ama hakimlik sınavına çalışırken olumsuz etki yaratabilir.

TheJudge1997
Kapalı
12 Haziran 2018 23:43

Arkadaşlar 475 kişi tarafından okunmuş. Kitap önerebilecek üst sınıf arkadaşlar yok mu?

Turbokiller
Memur
13 Haziran 2018 00:08

selam dostum. medeni usul için pekcanıtez, özekesin kitabı, eşya hukuk için şeref ertaş öneriyorum. ayrıca marmara hukuk ve istanbul hukuk'un ses kayıt notlarını satan fotokopiciler var , internet üzerinde de satılıyor. onlar da güzel dersleri takip etmiyorsan. temyiz hukuk ve salt hukuk. çünkü ders kitabı alınca insan sıkılıyor, o ders notlarında hoca sınıfla muabbet eder gibi anlattığı için sıkıcı değil bence.

Nefertiti1
Kapalı
13 Haziran 2018 01:04

1997 doğumlu o.

beni müzeye tarihi eser olarak koyun .:D

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi