Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Haziran 2018 20:45

Destekleme ve yetiştirme kursu hakkında

İyi akşamlar hocalarım. Acaba Desktekleme kursunu yazın gittiğimiz memlekette verebiliyor muyuz? Bunun için ne yapmak lazım? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

RaSKaH
Daire Başkanı
14 Haziran 2018 00:32

veremezsiniz

14 Haziran 2018 21:07

Vermemelisiniz de.

yalnizzlink
Genel Müdür
15 Haziran 2018 00:58

ece arkadaşımız bu başlığı aşırı paraya ihtiyacı ve borçları nedeniyle açmış olabileceğini düşündüm. yoksa kimse 2 aylık tatilde çalışmayı düşünmez. eğer gerçekten borçluysa şunu yapmasını öneririm

öncelikle sorunun cevabı hayır dyk lar sadece görev ilçesinde verilir, dış ilçe olmaz.

önerim

1. özel ders verebilirsiniz. duraklara ilan asın. yaz aylarında çocuğuna özel ders aldıran tonla veli var.

2- garsonluk , komilik, ya da yabancı diliniz varsa tatil beldelerinde çalışmanızı öneririm.

3- bilgisayar üzerinden para kazanma web sitesi yapmak, grafik , logo tasarımı yapmak. (bu konuda bilgi-beceriniz varsa)

E.ce
Aday Memur
15 Haziran 2018 19:43

Hocam teşekkürler fakat ben kendi memleketimde çalışıyorum ve bu durumdan memnunum :) Ama tabi tatilde anne baba yanına gitmemiz gerekiyor.Ama işte güzel insanlarımız soruya cevap vermek yerine, kendi fikirlerini öne sürüyorlar :) Ve tabi dediğiniz gibi ihtiyacı olmayan öğretmen de 2 ay tatil yapmak yerine kurs açmak istemez. Böyle bir hakkım varken, bunu sormak istedim sadece :) Teşekkür ederim hocam kolay gelsin.

yalnizzlink, 6 yıl önce

ece arkadaşımız bu başlığı aşırı paraya ihtiyacı ve borçları nedeniyle açmış olabileceğini düşündüm. yoksa kimse 2 aylık tatilde çalışmayı düşünmez. eğer gerçekten borçluysa şunu yapmasını öneririm

öncelikle sorunun cevabı hayır dyk lar sadece görev ilçesinde verilir, dış ilçe olmaz.

önerim

1. özel ders verebilirsiniz. duraklara ilan asın. yaz aylarında çocuğuna özel ders aldıran tonla veli var.

2- garsonluk , komilik, ya da yabancı diliniz varsa tatil beldelerinde çalışmanızı öneririm.

3- bilgisayar üzerinden para kazanma web sitesi yapmak, grafik , logo tasarımı yapmak. (bu konuda bilgi-beceriniz varsa)

yalnizzlink
Genel Müdür
15 Haziran 2018 19:56

ben mesleğe ilk başladığım yıl ilk 2 aylık tatilde bulaşıkçılık yapmıştım. kadrolu öğretmen olduğum için sigorta yaptırtmadım. 3 öğün yemeğimi çalıştığım restoranda yedim, yemek parasından yırttım, günde 12 saat çalışıp yorgun yorgun eve gittiğim için hiç para da harcamadım, buradan da çok kar ettim. + 2 ay da bulaşıkçı maaşı aldım. bayağa da iyi olmuştu seminer döneminde dinlendim yetti. borçluydum yapacak birşey yoktu. önemli olan umudunuzu kaybetmeyin yeterli. insanın hayata tutunması bir damla umut yeterli

E.ce, 6 yıl önce

Hocam teşekkürler fakat ben kendi memleketimde çalışıyorum ve bu durumdan memnunum :) Ama tabi tatilde anne baba yanına gitmemiz gerekiyor.Ama işte güzel insanlarımız soruya cevap vermek yerine, kendi fikirlerini öne sürüyorlar :) Ve tabi dediğiniz gibi ihtiyacı olmayan öğretmen de 2 ay tatil yapmak yerine kurs açmak istemez. Böyle bir hakkım varken, bunu sormak istedim sadece :) Teşekkür ederim hocam kolay gelsin.

ancelo
Yasaklı
17 Haziran 2018 19:36

Sevgili hocam buradaki tepkili görünen mesajlar sizin zatıalinize değildir Aksine DYK hususunda senelerdir sirayet eden ve önü alınmayan "rant" hususuna olup, aynı odakla ortaya konulanlardır.

Rings&Matrix
Aday Memur
30 Haziran 2018 23:54

Verebilirsiniz. Bizim okulda oldu.il dışından öğretmen kurs verdi. öncelikle okulun sizi kabul edip ilçe ya da il milli eğitimin sisteme eklemesi gerekiyor sizi.

k.cokol
Kapalı
01 Temmuz 2018 15:08

dyk klavuzuna göre öncelik öğrencilerin tercih ettiği öğretmen , o da olmazsa ilçe mem in belirlediği aynı ildeki öğretmenlerden birisi. dyk e-kurs modülüne başka ilden öğretmeni ekleyemezler

Rings&Matrix, 6 yıl önce

Verebilirsiniz. Bizim okulda oldu.il dışından öğretmen kurs verdi. öncelikle okulun sizi kabul edip ilçe ya da il milli eğitimin sisteme eklemesi gerekiyor sizi.

Rings&Matrix
Aday Memur
03 Temmuz 2018 02:40

Bizim okulda oldu diyorum. il de vereyim. balıkesirin öğretmeni manisada kurs verdi. Müdürüme sordum nasıl oldu diye. eklenebiliyor dedi. ya da kanunsuz şekilde başkasını gösterip dışardan gelen öğretmeni derse soktular.

sevincgs
Aday Memur
04 Temmuz 2018 11:24

verilir hocam. hiç sıkıntı olmaz. ilçe mem e başvurun. onlar ihtiyaç olan okula yönlendirirler.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi