Editörler : E.Kayı Han
12 Haziran 2018 12:24

Çalışma Bakanı'ndan KİT'lere kadro açıklaması

https://www.memurlar.net/haber/?id=755252

Kit'e kadro geldi ve bundan sonra alımlar işkur üzerinden kadrolu olacakmış

xlab
Aday Memur
12 Haziran 2018 12:35

kitlere kadro geldi. bedelli geldi sadece 4b lilere kadro verilmedi ısrarla görmezden gelindi. 300bin 4bli var ailelerde birlikte 1 milyona yakin seçmende sandıkda sizi ısrarla görmezden gelecektir.....

lbrntknkr
Aday Memur
12 Haziran 2018 12:49

4b liler artık bu seçimde rengimizi belli etmenin zamanı geldi nasıl ki onlar bizi görmezden geliyorsa artık bizlerinde onları görmezden gelmesi lazım

fztemek
Şef
12 Haziran 2018 12:55

artık dayanacak gücüm kalmadı bu nasıl bir adaletsizliktir

Scmemur
Aday Memur
12 Haziran 2018 13:03

Bu ülkede adalet yok malesefff.. bukadar emek ver oku sınavlara gir mülakatlara gir sözlemeli atan aynı işi yapanlarla farklı vasıflarda iş yap. İşciler bile bizden rahat keşke okumasaydıkkk

srdr.blt
Aday Memur
12 Haziran 2018 13:16

keşke bi belediyede ikibaqyrak sallayıp ikibayrak asıp taşeron girseydik bi kuruma haklısın eğerreenkarnasyon varsa bir sonraki hayatımda bunu düşünücem !!!

Scmemur, 6 yıl önce
Bu ülkede adalet yok malesefff.. bukadar emek ver oku sınavlara gir mülakatlara gir sözlemeli atan aynı işi yapanlarla farklı vasıflarda iş yap. İşciler bile bizden rahat keşke okumasaydıkkk

Hakç
Daire Başkanı
12 Haziran 2018 14:30

300 000 4bli elbet bunu unutmayacak.eşitlik adalet istedik.

TurksRaider
Aday Memur
12 Haziran 2018 19:17

Herkese kadro gelirken biz ayrı tutulacaksak, bu zulümdür. Zulm ile abad olanın sonu berbat olur.

Erikdalıgevrektir
Şube Müdürü
13 Haziran 2018 01:06

Atamaya başvururken sözleşmeli olduğunu bilmiyor muydun? Kadrolu atandın da sonradan mı haklarını elinden aldılar?
Scmemur, 6 yıl önce

TurksRaider
Aday Memur
13 Haziran 2018 03:13

Eğer taşerona kadro verilmeseydi dediğin geçerli olabilirdi ancak o zamanda 4+2 isterdik çünkü 2 farklı uygulama adaletsizliktir. Ama madem torpilli, sınavsız ve vasıfsız taşeronlar kadroya alınıyorsa, çoğu kpss'siz hizmet alımı ile atanan 4c'leriler Kpss gerektiren 4B'ye bedavadan geçiriliyorsa, kimse kusura bakmasın biz de 4A kadrosunu hak ediyoruz. Herkes 1 adım ileri çekilecekse bizde yerimizde saydırılacaksak bu adaletsizlik ve zulümdür. Yorumlarını yapmadan bunları düşünürsen en azından durumumuza vicdani açıdan hak verirsin, hak vermesende kendin bilirsin. Bizim vicdanımız rahat, fazla birşey istemiyoruz. Taşeron bu ülkenin vatandaşıysa bizde Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşıyız, Taşeron ve 4Cden doğan hakkımızı istiyoruz, Taşeron ve 4C 4A ile aynı şartlarda atanmadı, biz aynı şartlarda atandık,

Umarım Devlet Büyüklerimiz bu ikiliğe son verir ve bizleri sevindirir.

Erikdalıgevrektir, 6 yıl önce
Atamaya başvururken sözleşmeli olduğunu bilmiyor muydun? Kadrolu atandın da sonradan mı haklarını elinden aldılar?

mahirarslan
Aday Memur
13 Haziran 2018 08:51

taşeronlar işe girerken taşeron olarak işe girdiğini bilmiyorlar mıydı?

Erikdalıgevrektir
Şube Müdürü
13 Haziran 2018 08:58

Kendinizi taşeronla mukayese etmeyin. Taşeron kadro istemedi. Hükümet kadroya alacağını belirtti. Sonra taşeron kadro işi gecikince ''söz vermiştiniz'' demeye başladı. Ama 4bye herhangi bir söz yok. Herkes bu ülkenin öz evladı. Fakat taşerondan kadroya geçenin da tayin hakkı yok. Ayrıca sizin yarı maaşınıza çalışıyorlar. Ayrıca 657 komple değişecek. Memurun bu kadar dokunulmaz olması doğru değil. Herkes sözleşmeli olsun. Kendimi de dahil ediyorum.
TurksRaider, 6 yıl önce

Eğer taşerona kadro verilmeseydi dediğin geçerli olabilirdi ancak o zamanda 4+2 isterdik çünkü 2 farklı uygulama adaletsizliktir. Ama madem torpilli, sınavsız ve vasıfsız taşeronlar kadroya alınıyorsa, çoğu kpss'siz hizmet alımı ile atanan 4c'leriler Kpss gerektiren 4B'ye bedavadan geçiriliyorsa, kimse kusura bakmasın biz de 4A kadrosunu hak ediyoruz. Herkes 1 adım ileri çekilecekse bizde yerimizde saydırılacaksak bu adaletsizlik ve zulümdür. Yorumlarını yapmadan bunları düşünürsen en azından durumumuza vicdani açıdan hak verirsin, hak vermesende kendin bilirsin. Bizim vicdanımız rahat, fazla birşey istemiyoruz. Taşeron bu ülkenin vatandaşıysa bizde Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşıyız, Taşeron ve 4Cden doğan hakkımızı istiyoruz, Taşeron ve 4C 4A ile aynı şartlarda atanmadı, biz aynı şartlarda atandık,

srdr.blt
Aday Memur
13 Haziran 2018 09:34

taşeronla kendinizi mukayese etmeyni deyip bi sonrakli cümlende karşılaştırma yapmışsın. kardeş kim nereye nasıol gelmiş önemli olan o. bırak şimdi o öyleydi bu böyleydi. şöyle olacak demeyi. bu ülkede 3 4 5 yıl içerisinde nelerin değişeceğini kimse bilemez.

Kendinizi taşeronla mukayese etmeyin. Taşeron kadro istemedi. Hükümet kadroya alacağını belirtti. Sonra taşeron kadro işi gecikince ''söz vermiştiniz'' demeye başladı. Ama 4bye herhangi bir söz yok. Herkes bu ülkenin öz evladı. Fakat taşerondan kadroya geçenin da tayin hakkı yok. Ayrıca sizin yarı maaşınıza çalışıyorlar. Ayrıca 657 komple değişecek. Memurun bu kadar dokunulmaz olması doğru değil. Herkes sözleşmeli olsun. Kendimi de dahil ediyorum.

tknker
Aday Memur
13 Haziran 2018 09:37

Çoğu KPPS 'iz dediğin 4C liler 2000 yılından beri KPPS ile işe giren kişilerdir.Bilmediğin şeyler hakkında yorum yazarken araştır biraz insanları yargılamadan önce, 4C lileri 4B ye geçiren hükümet ne maddi nede manevi anlamda hiç bir hak vermedi.Normal 4B lilerin aldığı maaşdan aynı ünvandaki bir 4C li 800 Tl daha az maaş alıyor neden ona sesin çıkmıyor. Ben 85 KPSS puanı ile 2004 yılında işe girdim şimdi benim pozisyonumdaki bir 4A lı mühendis 4800 tl maaş alırken ben 2600 TL alıyorum bunun için bir yorumun varmı kardeş unutma ki bu ülkede en büyük haksızlığı 4C liler gördü.Benim imza atıp maaş verdiğim taşerondan kadroya geçen bir temizlik personeli maaş ve ikramiyesi ile beraber ortalama 2400 TL maaş alıyor ortaokul mezunu daha iki yıldır çalışan bir kişi şimdi diyorsun ya 4C 'ye ve taşerona verdiklerini de 4B ye versin diye unutma ki 4C lilerin elinden maaşlarını ve ünvanlarını aldılar ve bu 4C li çalışan insanlar kendi isteği ile değil zorla 4C li yapıldılar.

TurksRaider, 6 yıl önce

Erikdalıgevrektir
Şube Müdürü
13 Haziran 2018 15:53

Kpss ile taşerona girenler var desem?
srdr.blt, 6 yıl önce

taşeronla kendinizi mukayese etmeyni deyip bi sonrakli cümlende karşılaştırma yapmışsın. kardeş kim nereye nasıol gelmiş önemli olan o. bırak şimdi o öyleydi bu böyleydi. şöyle olacak demeyi. bu ülkede 3 4 5 yıl içerisinde nelerin değişeceğini kimse bilemez.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi