Editörler : smtvs
16 Haziran 2018 14:46   

Daha önce 2016 önlisans kpss ye başvurmuş biri 2018 lise kpss ye girebilir mi

önlisans mezunu değilim. en yüksek mezuniyetim lise. daha önce önlisans olarak girmiş olmam lise olarak başvurmama engel oluşturur mu? lütfen sadece kesin bilgisi olan arkadaşlar yazsın.

16 Haziran 2018 20:53

Adayındaadayı
Aday Memur
Malesef giremiyor hocam
17 Haziran 2018 13:42

wolkow33
Şef

daha önce örneğiyle karşılaşmadım bilgim yok tam olarak ama mantıken düşündüğümüzde önlisansa sadece mezunlar girmiyor önlisans okuyanlar da giriyor bu adam önlisansa girdi ama okulu bitiremedi sonra da okulu bıraktı şimdi bu adam önlisans mezunu değil ama önlisansa girdiği için de ortaöğretime giremiyorsa bu adam bir daha hiç KPSS giremeyecek demektir..bence mantıken düşününce 2016 önlisansa girmen 2018'de ortaöğretime girmene engel değil ama buradaki şartımız ÖNLİSANSTAN MEZUN OLMAMAK.. başarılar..

19 Haziran 2018 16:20

Sonsansımız
Şef

Burdaki yorumlara kulak asma dostum aynı durumu ben yaşadım önlisanstan lisanstan kpss ye girmen ortaögretim sınavına girmene engel teşkil etmez mezun olmadıgın sürece lise kpss girebilirsin bizzat ben aradım konustum icini ferah tut mezun olmadıgın sürece en yüksek nereden mezun olduysan ordan KPSS girebilirsin ..

19 Haziran 2018 16:22

Sonsansımız
Şef

Siz bayanmışsınız pardon dostum dedim : )) Önlisans ve lisanstan mezun olmadıgın sürece KPSS ortaogretime girebilirsin icini ferah tut istersen 100 defa sınava gir mezun olmadıgın sürece lise düzeyi girip tercih yapabilirsin ösymde arasan aynı bilgiyi verceklerdir millet bilmeden yorum yapiyor saka gibi ..

19 Haziran 2018 16:46

wolkow33
Şef

ben sormadım ama aynı şekilde düşündüm mezun olmadığın sürece girebilirsin istediğin sınava

Toplam 5 mesaj

ANKET
1928 tarihindeki Harf Devriminin, Türk milletinin geleneğiyle olan bağını kopardığı yönündeki görüşe;