Editörler : Pangaea
18 Haziran 2018 15:56

Vekil öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik yapıp hak kaybı yasayanlar buraya

Ben aksaray merkezde senelerdir ücretli ve vekil öğretmen olarak calıstım. Yaklasık bın gunum vardı.Bu ucretlı ogretmenlerın atanması haberlerını dört gözle beklerken vekil öğretmenlık yaptıgımız gunler su an sayılmıyor. Su an aynı ısı ucretlı ogretmenler yapıyor. Ben hem ucretlı hem vekıl olarak calıstım fakat bu ayrımı yapmak olmaz cunku vekıl ogretmenlıgın devamı ucretlı ogretmenlerdır. Ücretlı ogretmenlerın emegı odullenırken vekıllerınkı cöpe atıldı. Su an ıtıbarıyle davamızı actık. Bu davayı ornek teskıl etmesı ve butun hak kaybı olanlar ıcın actım. İnsallah hayırlısı olur kımse madur olmaz. Önceden hem ucretlı hem vekıl ogretmenler vardı sımdı cıkan yasa vekıl ogretmenlerı kapsamıyor bu anayasanın esıtlık ılkesıne bence aykırıdır. Benım hak kaybım vardır. İnsallah benle beraber dıger arkadaslarımda bu ısten sebeplenir. Herkes ıcın hayırlısı olsun diliyorum. Bilgi almak ıcın ıletısıme gecebılırsınız.

ayşehanım61
Aday Memur
19 Haziran 2018 08:20

Saygıdeğer takipçiler; sadece benim çalıştığım ilçede 73 aday 30 sigorta prim günü yatırıldığı için mağdur oluyorlar, başvuru hakkı ellerinden alınıyor. Bakın bu olay iyi sonuçlar doğurmayacak. Türkiye geneli 5300 civarı mağdur oluştu. 540 sigorta prim gününü doldurmuş ama bir kaç ay 30 prim yazılmış. Bu günü kimsenin kırpmaya hakkı yok. Bazı arkadaşlar 540 günü dolduramamış diyor ki bizimde 15 günleri, 30 yapın :) buna kargalar bile güler. Geçmişe dönük işlem yapılamaz. Vekil öğretmenleri, 30 prim günü yatanları hepsinin başvurusunu alacaklar. CİMER, BİMER, AKİM, DİLEKÇE veMİLLETVEKİLLERİ aracılığıyla bu iş çözüme ulaşacak. ULAŞMALI. En geç çarşamba günü 2. Yazı gelebilir.

hcoban60
Daire Başkanı
19 Haziran 2018 10:14

Geçmişe dönük işlem yapılamazda bizim tam yatan sigortları(30gün) neden sildiler.???

Sen Türkiye de yaşıyorsun olmaz olamaz diye bişey yok. Devlet işine gelen herşeyi yapar işine gelmeyeni yapmaz

Ayaz68
Şef
21 Haziran 2018 19:24

Bu haberın neresi hayır anlamadım.

1-) 7 ile 8 sene calısan birinin 2011 den önce eski mezun olan kişinin primi 16 17 gun yatmıs yeni mezun birisi 3 senede bu primi tamamlamış.

2-) Madem 30 gün primler sayılacaktı vekil öğretmenler 30 gün ssk primi yattı haksızlık diyenler şimdi neden konuşmuyor.

3-) Bu iş nereden bakarsan bak patlamıstır.

2007 den beri çalışıyorum uc ay sadece 30 yatmıs. uc senede bu prımı birikitren halk egıtımde orda burda calısanlar var. ben 8 10 senedir bu prımı bırıktırdım yarısı vekıl dıye sayılmadı kalanı ise hiç tam yatmadı yanı 10 senede benım birikim 1000 gün çöpe gitti. BENIM MADURİYETIMIN HESABINI KIM VERECEK KIM!!!! İNSAN HAKLARI MAHKEMESINE KADAR YOLU VAR HODRI MEYDAN DAVAYI ACTIM. BENIM HAKKIMI BİRİSİ VERECEK YOK ÖYLE. BEN ESKI MEZUNUM DIYE 1000 GUNUM YENDİ. BUNUN HESABINI KANUNI YOLLARLA SORMAYAN NAMERTTİR. BUNDA HAYIR YOKTUR. MADURLAR VARDIR. BEN MADURUM. HAKSIZ YERE NOKTA BİŞEY İSTİYORSAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN BANA!!

Ayaz68
Şef
21 Haziran 2018 19:45

4 c gunlerı de milli egıtımler tarafından onaylananlarda var mı?

FTHTKR
Aday Memur
25 Ocak 2023 14:37

1260 gün (emekli sandığı) vekil öğretmenlik yaptım(6 yıl) 120 (ssk) gün ücretli öğretmenlik yaptım.sınıf öğretmenliği mezunuyum. Neden VEKİL öğretmenlik yapanlar bu 540 gün sigorta primi yatmış olması gerekir şartı içinde değil😡

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2023 17:45

Ücretliler kadroya falan mı alınıyor hayırdır inş?YOK ÖYLE BİR ŞEY

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi