Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
19 Haziran 2018 11:48

Seçim görevi ve rapor

Seçimde görev almamak için rapor aldım. Garanti olsun diye zaten olan bir rahatsızlık yazdım.Dün ilçe seçim kurulunu aradım fax no için. Daha baştan raporları hakeme yönlendiriyoruz diye. Ki şüphe varsa yönlendirilir fenni yönden. Dedim yönlendir. Fax çektim. Bir kısmı sabit bir kısmı cepten olmak üzere aramış beni açmadım. Bir de üşenmemiş SMS atmış haspam.İlk sorum öyle kafasına göre rapor kabul etmeyebilir mi? İkinci sorum etmedi diyelim seçim görevine gelmeme ile ilgili hükümler dışında bir hüküm uygulanır mı? Üçüncü soru memurun yaptığı ilginç geldi bana işgüzarlık mı desem... Biraz da maksadını aşıp tehditvari konuştu. Not Öğretmenim ve rapor sisteme işlenmiş. Göreve gelmeme üzerine ceza uygulanamaz.

yalnizzlink
Genel Müdür
19 Haziran 2018 12:14

seçim görevine gelmeyenler ile ilgili sandık kurulu tutanak tutar, a şahsı görevine gelmemiştir diye. Bunun sonucunda ilçe seçim kurulunca sandık başkanı/üyesi mahkemeye verilirler. Raporunuzu mahkemeye sunarsınız sorun olmaz.

ivan.snath
Kapalı
19 Haziran 2018 13:06

Teşekkürler

yalnizzlink
Genel Müdür
20 Haziran 2018 08:54

seçime görevine gelmeyip de mahkemeye gitmek bence pek akıllıca değil. raporunuzu şimdiden almışsanız ve pazar gününü de kapsayacaksa sorun olmaz fakat pazar günü rapor alacağınızı haber vermişseniz suç teşkil eder kişi şimdiden pazar günü iş göremez olduğunu bilemez ve mnahkemede buu da hakkınızda kullanırlar.

ilker8135
Müsteşar Yardımcısı
20 Haziran 2018 14:40

Maşallah foruma bak neler yazılıyor format mı değişti? Biz il dışında yapılan haksızlıkardan bahsedince ceza alıyoruz bu nasıl iş?

agirefe
Memur
20 Haziran 2018 15:02

@ivan snath sonuçtan bizi haberdar eder misiniz?

brazilianass
Yasaklı
20 Haziran 2018 19:49

sen de yaz, içinde mi kaldı?

kıskanma çalış senin de olur

ilker8135, 6 yıl önce

Maşallah foruma bak neler yazılıyor format mı değişti? Biz il dışında yapılan haksızlıkardan bahsedince ceza alıyoruz bu nasıl iş?

ivan.snath
Kapalı
20 Haziran 2018 23:56

Hocam rapor alacağım denir mi :) Almıştım zaten. Onu fakslamıştım. Bu arada SMS atan hakimmiş. Öğretmen arkadaş dün aradı normalde kurs dündü. Ben hakem hastaneye yönlendirir sanıyordum. Direk tutanak tutup dava açılacak vs. Hakim eğer gelebilirse seçim günü sen yerine imza at demiş. Ben de lanet gelsin geleyim dedim.

Eğitim de almadım nasıl olacak bilmiyorum. Tek olumlu yanı oy verebileceğim. Velhasıl mahkeme falan uğraşmayalım diye gidiyorum. Parasına da lanet olsun.

yalnizzlink, 6 yıl önce

seçime görevine gelmeyip de mahkemeye gitmek bence pek akıllıca değil. raporunuzu şimdiden almışsanız ve pazar gününü de kapsayacaksa sorun olmaz fakat pazar günü rapor alacağınızı haber vermişseniz suç teşkil eder kişi şimdiden pazar günü iş göremez olduğunu bilemez ve mnahkemede buu da hakkınızda kullanırlar.

ivan.snath
Kapalı
21 Haziran 2018 00:00

Perşembe - Pazartesi kapsayacak ve ikinci rapor olarak Pazartesi - Pazar arasına bir haftalık almıştım.

En azından seminer saçmalığından yırttım. Direk seçim günü gideceğim.

yalnizzlink, 6 yıl önce

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi