Editörler :
21 Haziran 2018 00:25   

HAGB kararını özel sektörün bilme ve öğrenme şansı var mı?

Arkadaşlar bir kavgadan dolayı basit yaralama nedeni ile 150 gün adli para cezası aldım bu da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi hakim . yani şuan ne sicil nede arşiv kaydımda birşey yok hepsi temiz ve 5 sene sonunda kasıtlı bir suç olmazsa dava düşücek tamamen .

acaba işveren bunu bilme ihtimali var mi?

Malesef yaşadığımız sürece herşey olabiliyor ne kadar dikkat etsek de. Hepinize hayırlı akşamlar. Sevgiler.

26 Temmuz 2018 23:10

bursaend001
Şef

Mümkün değil. HAGB kararları sadece mahkeme ve gerekli durumlarda savcılıklarıngörebileceği bir veri tabanında tali fiş olarak saklanır. Müsterih olun, siz bile görmek istiyorum deseniz göremeyebilirsiniz.:) Geçmiş olsun.

28 Temmuz 2018 15:49

alfar
Aday Memur

Mümkün değil. HAGB kararları sadece mahkeme ve gerekli durumlarda savcılıklarıngörebileceği bir veri tabanında tali fiş olarak saklanır. Müsterih olun, siz bile görmek istiyorum deseniz göremeyebilirsiniz.:) Geçmiş olsun.

bursaend001, 12 ay önce - Alıntıya git

Abim kayıtsız kalmayıp bilgilendirdiğin için çok ama çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Gerçekten çok korkmuştum. Sicil ve arşiv kaydı tertemiz lakin insan tecrübesiz olunca ister istemez korkuyor . Tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın bizleri.

28 Temmuz 2018 20:01

bursaend001
Şef

Rica ederim. Zaten HAGB kararinin amacı ikinci bir şanstır ve amacina ulasmis gozukuyor. :) Bol şans.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?